Greek GSX-R forum
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_l10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_c10ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Πήγαινε κάτω 
+16
nasos-v
blitz
valentinosgsxr
JIMK7
gixxermak
Zuki
1ndianos
stavrosrodo
gostrider
grivef-k7
Κωσταςηρακλειο
nktr
T.R.E
giorgostam
DimSTriple
arturo
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 15:28

Υπάρχουν πραγματικά δεκάδες λύσεις για να μπλέξεις με άγραφο εγκέφαλο, custom καλωδιώσεις/φίσες, χωριστή ανάφλεξη κλπ.
Υπάρχουν και σχετικά οικονομικές λύσεις επαναπρογραμματισμού, αλλά αν δε βάλεις κανα turbo να θές να ελέγχεις έξτρα μπέκ δε βλέπω το λόγο εμπλοκής... μια και ουσιαστικά στη πράξη δεν έχω δεί λόγο να μπλέξεις.

Η λύση του commander/ignition θεωρώ πως είναι ιδανική αν θα μπείς σε διαδικασία βελτίωσης του μοτέρ. Δεν προσφέρει το χρόνο ανταπόκρισης ενός καλού εγκεφάλου.... αλλα και μείς δεν είμαστε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα... ούτε μας τρέχουν απο τα μπατζάκια. Αν σε ενδιαφέρει να ψαχτείς... και να χαθείς lol!
Διάβασε...

http://www.apexspeedtech.com/phpbb/index.php

Απο τα καλά φόρουμ και για... geek newbies, απο τα δεκάδες που υπάρχουν 8)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 15:34

mr_smas έγραψε:
Οκ κατάλαβα.
Το θέμα μου πιο είναι.
Πηγαίνω με βάση ότι γνώσεις έχω απο μοτέρ αυτοκινήτου, σε απόλυτα νούμερα.
Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δε θα δοκίμαζα να πειράξω αβανς έτσι χυμα.
Σα πρώτη σκέψη είχα το εξής, να ανέβαινα σε ενα dyno και να έδινα μοίρες βλέποντας το πως αντιδρά η καμπύλη.
Σε κάποιο σημείο ξερω πως οι 4χρονοι όσο και να δώσεις [μοιρες] δεν ανεβάζουν σε δύναμη.
Οπότε σε εκείνο το σημείο κόβεις κάποιες μοίρες.
Εντελώς μπακαλίστικα αυτό έχω στο μυαλό μου.
Σίγουρα θα έχω δίπλα μου κάποιον ο οποίος θα ξέρει.

Αυτο που είπα πριν για απόλυτα νουμερα.
Δε ξέρω σε τι AFR αποδίδουν τα μέγιστα αυτά τα μοτέρ [εχω στο νου μου το 13:1 με 13.3:1]
καθώς επίσης στις πόσες μοίρες αβανς είναι ΑΚΊΝΔΥΝΑ [με μαμά συμπίεση].
Δεν έχει τύχει ακόμα να ανέβω σε dyno ούτε να δω μπροστά μου να ρυθμίζεται ένα μηχανάκι.

Μια χαρά το σκέφτεσαι... βάλε και ένα πυρόμετρο νά’χεις το κεφάλι σου ήσυχο, ειδικά σε βελτιωμένο μοτέρ...
Μη φανταστείς πως τα συχρονα sbk έχουν απαίτηση σε τρελλές αλλαγές στην ανάφλεξη, εκτώς και αν μιλάμε για μοτέρ πρόβατο που πάς να το κάνεις λύκο απο εκκεντροφόρους, συμπίεση... κάτι που κάνενα gsxr δεν είναι.
Στοιχειομετρία δεν υπάρχει ιδανική, όλα ξεκινάνε με το τί θές (φιλικότητα, μακροβιότητα, κόντρες Laughing κλπ)
Παίζεις απο 12,8 έως 13,2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 17:09

DimSTriple έγραψε:
mr_smas έγραψε:
Οκ κατάλαβα.
Το θέμα μου πιο είναι.
Πηγαίνω με βάση ότι γνώσεις έχω απο μοτέρ αυτοκινήτου, σε απόλυτα νούμερα.
Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δε θα δοκίμαζα να πειράξω αβανς έτσι χυμα.
Σα πρώτη σκέψη είχα το εξής, να ανέβαινα σε ενα dyno και να έδινα μοίρες βλέποντας το πως αντιδρά η καμπύλη.
Σε κάποιο σημείο ξερω πως οι 4χρονοι όσο και να δώσεις [μοιρες] δεν ανεβάζουν σε δύναμη.
Οπότε σε εκείνο το σημείο κόβεις κάποιες μοίρες.
Εντελώς μπακαλίστικα αυτό έχω στο μυαλό μου.
Σίγουρα θα έχω δίπλα μου κάποιον ο οποίος θα ξέρει.

Αυτο που είπα πριν για απόλυτα νουμερα.
Δε ξέρω σε τι AFR αποδίδουν τα μέγιστα αυτά τα μοτέρ [εχω στο νου μου το 13:1 με 13.3:1]
καθώς επίσης στις πόσες μοίρες αβανς είναι ΑΚΊΝΔΥΝΑ [με μαμά συμπίεση].
Δεν έχει τύχει ακόμα να ανέβω σε dyno ούτε να δω μπροστά μου να ρυθμίζεται ένα μηχανάκι.

Μια χαρά το σκέφτεσαι... βάλε και ένα πυρόμετρο νά’χεις το κεφάλι σου ήσυχο, ειδικά σε βελτιωμένο μοτέρ...
Μη φανταστείς πως τα συχρονα sbk έχουν απαίτηση σε τρελλές αλλαγές στην ανάφλεξη, εκτώς και αν μιλάμε για μοτέρ πρόβατο που πάς να το κάνεις λύκο απο εκκεντροφόρους, συμπίεση... κάτι που κάνενα gsxr δεν είναι.
Στοιχειομετρία δεν υπάρχει ιδανική, όλα ξεκινάνε με το τί θές (φιλικότητα, μακροβιότητα, κόντρες Laughing κλπ)
Παίζεις απο 12,8 έως 13,2
okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» προγραμμα ECU
» Πρόγραμμα σε Κ8 600
» πρόγραμμα στον εργοστασιακό εγκέφαλο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com