Greek GSX-R forum
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
JIMK7
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
nasos-v
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
T.R.E
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
k8 600 kk
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
kostaskr6
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
κολτρέϊν
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
Leroy
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
ripper
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_l10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_c10τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Poll_r10 

 

 τηλεμετρια -aftermarket κοντερ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΚυρ 31 Μάης 2015, 23:05

αρχισα να χαζευω κοντερ με τηλεμετρια,κ το σκεφτομαι να παρω ενα.
εκτος απο το mxl τηλεμετρια -aftermarket κοντερ MXL_front_3__82616.1405356909.1280.1280
(που ειναι κ αρκετα πιο ακριβο απο τα υπολοιπα) στο χιλιαρικο παιζουν και
-starlane davinci S (ενσωματωμενο gps k datalogger) αλλα εμφανισιακα η κατασκευη δε μου γεμιζει το ματι.δε το χω δει κ απο κοντα φυσικα.ομως ειναι κορυφη σ αυτα που προσφερει σχετικα με τη τιμη του.
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Davinci_zps7db1ec04
-l2m (gps με usb προεκταση data loger ενσωματωμενο κ αρκετη μνημη. εχει εγχρωμη οθονη κ μοιαζει πολυ ποιοτικο.
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Post-113955-13968439030495
-get D30 EVO πανεμορφα κ σε καλη τιμη αλλα το datalogger παει εξτρα στα 700 κατοσταρικα...
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Prod_387
-dash 2 racetecnology (παναλαφρο με μεγαλη μνημη αλλα gps-dataloger ειναι εξτρα.ασε που πρεπει να αγορασεις κ 4 κουμπια εξτρα.ε χεσε μας lol!
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Pack_main_dash2_dl1
-HM Dash δεν εχει dataloger k ειναι στην ουσια ενα κοντερ με χρονομετρο.το συν ειναι οτι διαβαζει κ τα fi k σου δειχνει και κωδικο χωρις να γεφυρωσεις.ετσι λεει τουλαχιστον.
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Maxresdefault
-translogic micro dash.ειναι απλα κ μονο ενα κοντερ με χειροκινητο χρονομετρο.
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Maxresdefault

τα πιο τιμια με ολο το πακετο κοντερ/logger/gps μου μοιαζουν το davinci k i2m.
to mxl δε το κοιταω καν αν ειναι να δωσω κοντα 1500+ καλυτερα να βαλω ζαντες.

εδω εχει ακομα περισσοτερα
http://www.daidegasforum.com/forum/accessori-abbigliamento/450615-data-logger-dasboard-strumentazioni-aftermarket-3.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΚυρ 31 Μάης 2015, 23:14

οσοι εχουν εμπειρια απο καποιο απο τα παραπανω,ενδειξη για το ταχυμετρο απο που παιρνει?
σε μερικα βλεπω οτι ο αισθητηρας ειναι εξτρα τον βαζεις πχ στη πισω ροδα αλλα θελει περιμετρο ελαστικου κ σε μερικα θελει να καταχωρησεις κ το γραναζωμα.
δεν μπορει να υπολογιζει ταχυτητα απο τον δορυφορο?

καποια κοντερ κουμπωνουν κατευθειαν στον εγκεφαλο κ οχι στη πλεξουδα κ παιρνουν ολες τις ενδειξεις απο κει.με τα κ8 1000 τι παιζει,υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

τελος με datalogger μπορεις να χωρισεις σε -αρχη/session/τελος μια διαδρομη οχι κυκλικη(πιστα)
αλλα που να χει αρχη κ τελος κ να κ να ξεκιναει να μετραει ο χρονος κ να γραφει δεδομενα με το που περασεις τις συντεταγμενες κ αντιστοιχα να σταματαει στο τελος που οριζεις??κατι σαν ειδικη διαδρομη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΔευ 01 Ιουν 2015, 00:03

Προσωπικά έχω ασχοληθεί μόνο με ΑΙΜ. Για αρκετό καιρό είχα το datalogger ΑΙΜ EVO 4 και τώρα το καινούργιο MXL2. Αφού θες τηλεμετρία και όχι ένα απλό καντράν θα πρέπει να πας σε αξιόπιστες επιλογές που θα σου προσφέρουν υποστήριξη για τη μηχανή που έχεις καθώς και την επόμενη. Ένα dash - datalogger για να δώσει όσο δυνατόν περισσότερες πληροφορίες για το τι κάνει η μηχανή σε κάθε σημείο της πίστας - "διαδρομής" θα πρέπει να συνδεθεί με τον εγκέφαλο και να τις καταγράψει. Έτσι λοιπόν μπορεί να "διαβάσει" RPM, ταχύτητα, σχέση κλπ. Αυτό γίνετε είτε κλέβοντας σήμα από την ECU, είτε συνδέοντας παράλληλα με αντίστοιχες φύσες. Τώρα ότι πληροφορία καταγράψει θα πρέπει να την συνδυάσει με το σημείο της "διαδρομής". Αυτό το καταφέρνει με το GPS το οποίο πέρα από γρήγορο θα πρέπει να είναι και αξιόπιστο.
Όλα τα προηγούμενα αναλύονται με το εκάστοτε πρόγραμμα ανάλογα την εταιρία και έτσι μπορείς να "διαβάσεις" τι κάνει η μηχανή σου, αλλά και εσύ, καταλήγοντας σε εικόνες όπως αυτή

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Ogyj35


Το τι θα κάνεις μετά είναι μία άλλη διαδικασία. Θέλει πολύ διάβασμα για να εκμεταλλευτείς τις πληροφορίες που καταγράφει και να βελτιωθείς σαν οδηγός. Έτσι πχ μετά από μία ημέρα στην πίστα σε συνδυασμό με το βίντεο μπορείς να βγάλεις πολύ χρήσιμα συμπεράσματα διορθώνοντας τα λάθη που πιθανόν έχεις κάνει. Θέλει υπομονή και διάβασμα.
Ένα καλό site για να διαβάσεις είναι εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mx5
Full gixxer
Full gixxer
mx5


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΔευ 01 Ιουν 2015, 01:36

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΔευ 01 Ιουν 2015, 09:57

Μετα το Μιζανο παει για πουλημα το μηχανακι μου Very Happy και το πιο πιθανο αν τα βρουμε tongue να δωσω το ΜΧL μου μαζι με τις βασεις και τη πλεξουδα για να το συνδεσεις στο καπα σου Very Happy

Μονο για την πλεξουδα περιμενα 2 μηνες μεχρι να μου τη φτιαξουν και ειχα δωσει 350 δολαρια ( παει εξτρα αυτη ) Rolling Eyes

Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βιδωσεις και να ξεβιδωσεις για να το περασεις Wink ειναι ολα ετοιμα αααα και να με πληρωσεις φυσικα Laughing



[img]τηλεμετρια -aftermarket κοντερ 2mz62s[/img]


______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ 10p7ousτηλεμετρια -aftermarket κοντερ Icnsl4τηλεμετρια -aftermarket κοντερ 2dhxn3kτηλεμετρια -aftermarket κοντερ 2lbdx0jτηλεμετρια -aftermarket κοντερ 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΔευ 01 Ιουν 2015, 12:16

Για την δουλεία που το θέλεις το Translogic δεν κάνει Είναι ένα όμορφο κοντέρ και τίποτα παραπάνω. Παίρνει σχεδόν όλες τις ενδείξεις από τους αισθητήρες της μηχανής έκτος αυτής των ταχυτήτων και της θερμοκρασίας, αλλά την τελευταία την μετράει με την ίδια ακρίβεια του μαμά (τσεκαρισμένο) βιδώνοντας έναν αισθητήρα στη μία βίδα του θερμοστάτη αν θυμάμαι καλά. Στα κατά είναι πως δεν έχεις ενδείξεις fi και δείκτη βενζίνης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΔευ 01 Ιουν 2015, 14:47

δεν με ενδιαφερει η πιστα προς το παρον.
αυτο που θελω ειναι ενα logger me gps,ενα ομορφο καντραν,κ τη δυνατοτητα να οριζω αρχη/σεσσιον κ τελος σε ειδικες διαδρομες(οχι κυκλικες) με συντεταγμενες στο software ,να τα περναω στο dash και μολις περναει συντεταγμενες ν αρχιζει να χρονομετραει κ να γραφει δεδομενα. με ενδιαφερουν οι θερμοκρασιες ελαστικων,οι σενσορες στις αναρτησεις,ενα γωνιομετρο να βλεπω ποσο κλιση εχω στη στροφη,να συγκρινω κλιση/χιλιομετρα  κτλ ετσι ωστε να εχω μια βαση να παταω πανω σε διαφορετικα σετ απ στις αναρτησεις,γραναζωμα κ να βλεπω τι προκαλει καθε αλλαγη. που πεταει καρφια το στροφομετρο,που μπαινει το traction ,ποση θερμοκρασια εχω στο λαστιχο στα 200+ σταθερα,ποτε μπαινει το σλιπερ,αν τα φρενα μου ειναι πανω απο τις δυνατοτητες του σετ απ του μπροστινου μου,γιατι εχω ταλαντωσεις,αν μεσα στη στροφη εχω ισορροπια μπροστα/πισω αναρτησης κ παει λεγοντας η λιστα.

οι σενσορες αναρτησεων ειναι ακριβοι ,κ γενικα ολοι οι σενσορες,οποτε χρειαζομαι μια καλη βαση/συστημα/μνημη κ να αρχισω να του χωνω σιγα σιγα σενσορες. πολλα θελω? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

τηλεμετρια -aftermarket κοντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεμετρια -aftermarket κοντερ   τηλεμετρια -aftermarket κοντερ EmptyΔευ 01 Ιουν 2015, 15:08

panosk8 έγραψε:
δεν με ενδιαφερει η πιστα προς το παρον.
αυτο που θελω ειναι ενα logger me gps,ενα ομορφο καντραν,κ τη δυνατοτητα να οριζω αρχη/σεσσιον κ τελος σε ειδικες διαδρομες(οχι κυκλικες) με συντεταγμενες στο software ,να τα περναω στο dash και μολις περναει συντεταγμενες ν αρχιζει να χρονομετραει κ να γραφει δεδομενα. με ενδιαφερουν οι θερμοκρασιες ελαστικων,οι σενσορες στις αναρτησεις,ενα γωνιομετρο να βλεπω ποσο κλιση εχω στη στροφη,να συγκρινω κλιση/χιλιομετρα  κτλ ετσι ωστε να εχω μια βαση να παταω πανω σε διαφορετικα σετ απ στις αναρτησεις,γραναζωμα κ να βλεπω τι προκαλει καθε αλλαγη. που πεταει καρφια το στροφομετρο,που μπαινει το traction ,ποση θερμοκρασια εχω στο λαστιχο στα 200+ σταθερα,ποτε μπαινει το σλιπερ,αν τα φρενα μου ειναι πανω απο τις δυνατοτητες του σετ απ του μπροστινου μου,γιατι εχω ταλαντωσεις,αν μεσα στη στροφη εχω ισορροπια μπροστα/πισω αναρτησης κ παει λεγοντας η λιστα.

οι σενσορες αναρτησεων ειναι ακριβοι ,κ γενικα ολοι οι σενσορες,οποτε χρειαζομαι μια καλη βαση/συστημα/μνημη κ να αρχισω να του χωνω σιγα σιγα σενσορες. πολλα θελω? lol!
Για κάποιον που δεν το θέλει ΚΑΙ για πίστα και να είναι οικονομικά <3000 σύνολο (κσντράν, σένσορες κλπ), ναι είναι πολλά αυτά που ζητάς afro . Μία καλή και έτοιμη λύση αν θες είναι αυτό που σου πρότεινε ο JIMK7 πιο πάνω. Κάνει αυτά που θες και θα είναι πιο φτηνά λόγω του ότι θα είναι μεταχειρισμένο. Αν θες ντε και καλά καινούργιο τότε πήγαινε σε Starlane, AIM, Motec, Magneti Marelli (με αύξουσα τιμή τα έβαλα) και χτίσε - eyro , σιγά σιγά. Γενικά σε τηλεμετρίες τα ποσά ξεφεύγουν εύκολα προς τα επάνω ανάλογα τους αισθητήρες που θα βάλεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τηλεμετρια -aftermarket κοντερ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΚΟΝΤΕΡ
» Πρόβλημα στο κοντέρ
» sd ενδειξη στο κοντερ του κ7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com