Greek GSX-R forum
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
JIMK7
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
nasos-v
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
T.R.E
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
k8 600 kk
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
kostaskr6
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
κολτρέϊν
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
Leroy
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
ripper
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_l10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_c10μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Poll_r10 

 

 μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω

Πήγαινε κάτω 
+9
T.R.E
panosk8
christos_drifter
popay
GIXXERAKIAS
k8 600 kk
NondasL4
bonepeeler
Antonios_gsxr
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 02:23

Ότι λέει ο τίτλος. Επιστροφή από Βόλο πριν από λίγο και στα ίσως ακριβότερα διόδια της Ελλάδας ανοίγω τέρμα 1η και στην αλλαγή σε δευτέρα νιώθω να μην έχω μαρσπιέ. Σταματάω στην άκρη και το δεξί μαρσπιέ κρεμοταν από το σωληνάκι του φρένου. Πώς δικαιολογείται 500 ευρώ να σπάσουν χωρίς να πέσει το μηχανάκι και από αναβάτη 70 κιλών δεν το καταλαβαίνω. Αν εστριβα εκείνη την στιγμή δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν... υπάρχει καμία λύση τώρα; κολλάνε αυτά, ή ακόμη και να κολλάνε δεν αξίζει να τα εμπιστευτω ξανά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 07:47

6 χρονια τα εχω και ειμαι υπερευχαριστημενος.
Επισης ειμαι κατα πολλα πολλα κιλα βαρυτερος απο εσενα και εχω στηριχθει πολλες φορες πανω τους.
Δε μπορω να καταλαβω το λογο που μπορει να εσπασαν εκτος κι αν ηταν ελλατωματικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 07:50

Επισης τα gilles αντεχουν τις πτωσεις απο οσι εχω διαβασει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NondasL4
Jr.gixxer
NondasL4


Άντρας Όνομα: : Nώντας

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Αγωνιζόμενος : ΝΑΙ


Hμερομηνία εγγραφής : 02/09/2015

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 08:08

Καλημέρα για τσέκαρε και αυτα : http://www.pptuning.eu/products
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 08:51

οταν δε βαζεις ροποκλειδο πολλα ραγιζουν απο κραδασμους αν τα παρασφιξεις
ενα μικρο κρακ αν ειχε ανοιγε με το καιρο πολυ ευκολα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 09:53

Αν θυμάμαι καλά και του Νάσου είχαν σπάσει χωρίς πτώση στο Κ9 του.Είχε αγοράσει την βάση που έσπασε μόνο σαν ανταλλακτικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 10:11

παρε τηλέφωνο απο εκεί που τα πήρες και πες τους τι ακριβώς έγινε. Ζήτησέ τους ευγενικά την αντικατάσταση του σπαμένου κομματιού.
ανάλογα την απάντηση που θα πάρεις, βλέπεις τι θα κάνεις μετά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christos_drifter
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Χρήστος
Τόπος : 5-ELH
Αριθμός μηνυμάτων : 471
Αγωνιζόμενος : Πεντέλη ΤΤ, που αλλού χαχαχα
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 15:24

popay έγραψε:
παρε τηλέφωνο απο εκεί που τα πήρες και πες τους τι ακριβώς έγινε. Ζήτησέ τους ευγενικά την αντικατάσταση του σπαμένου κομματιού.
ανάλογα την απάντηση που θα πάρεις, βλέπεις τι θα κάνεις μετά.

χαχαχα σωστός!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΔευ 14 Σεπ 2015, 16:48

Κατευθείαν στην Gilles μαιλ με φωτογραφίες.
Και μετά στο κατάστημα. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι ότι έσπασε θα στο στείλουν αυτοί. Εγώ είχα θέμα με το φορτιστή της μπαταρίας μου της Shorai και τους έστειλα μαιλ με φώτο κτλ. μου στείλανε καρφί καινούργιο κατευθείαν δε πλήρωσα σέντ ούτε μεταφορικά ούτε τίποτα. Καμία σοβαρή εταιρία δε τη συμφέρει να αφήσει πελάτες δυσαρεστημενους.
Τώρα ο πωλητής που τα πήρες μπορεί και να σε γράψει στα.. Χμ..

Κάνε αυτό που σου λέω και θα με θυμηθείς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤρι 15 Σεπ 2015, 00:40

GIXXERAKIAS έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά και του Νάσου είχαν σπάσει χωρίς πτώση στο Κ9 του.Είχε αγοράσει την βάση που έσπασε μόνο σαν ανταλλακτικό.


Του Νάσου έσπασε όταν βρήκε κάτω σε ένα κερμπ ( χωρίς να πέσει)


Δεν είναι πρώτη φορά που συμβαίνει,έχω δει σπασμένους ρεγουλατόρους αλυσίδας gilles χωρίς προφανή λόγο... Εϊναι σαν τα πλαίσια των Κ5 Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤρι 15 Σεπ 2015, 10:05

T.R.E έγραψε:

Του Νάσου έσπασε όταν βρήκε κάτω σε ένα κερμπ ( χωρίς να πέσει)
Δεν είναι πρώτη φορά που συμβαίνει,έχω δει σπασμένους ρεγουλατόρους αλυσίδας gilles χωρίς προφανή λόγο... Εϊναι σαν τα πλαίσια των Κ5 Smile

........και έτσι άρχισε ο καυγάς........




lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤρι 15 Σεπ 2015, 12:29

Αυτος θα μας κανει να τα πουλησουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christos_drifter
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Χρήστος
Τόπος : 5-ELH
Αριθμός μηνυμάτων : 471
Αγωνιζόμενος : Πεντέλη ΤΤ, που αλλού χαχαχα
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤρι 15 Σεπ 2015, 16:59

Έτσι εξηγούνται όλα η gilles είναι θυγατρική της Suzuki!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤρι 15 Σεπ 2015, 17:29

Ακραία σκέψη, αλλά επειδή πέρασε από το μυαλό μου πείτε μου αν υπάρχει έστω 1% περίπτωση να ισχύει.

Εδώ και 2 εβδομάδες έχασα το δεξί αντίβαρο και έχει αργήσει να μου στείλει η αντιπροσωπεία καινούρια, οπότε ήμουν χωρίς δεξί αντίβαρο για καμιά 300 χιλιόμετρα.

Πριν ξεκινήσω για τον Βόλο, έβγαλα και το αριστερό, μιας που δεν είχα σκοπό να την κινήσω μεσοβδόμαδα, ώστε να φορέσω κατευθείαν τα καινούρια (ακόμα τα περιμένω).

Υπάρχει περίπτωση επειδή έλειπε το δεξί αντίβαρο, να μεταφέρθηκαν οι κραδασμοί αλλού και έτσι να έγινε τέτοια ζημιά;

Λέω για κραδασμούς, γιατί πηγαίνοντας Βόλο, δεν είχα κάνει ούτε 20 χιλιόμετρα και τα χέρια μου είχαν μουδιάσει από τους κραδασμούς του τιμονιού, κάτι που δεν μου έχει ξανατύχει. Ήταν ξεκάθαρα δηλαδή αποτέλεσμα της απουσίας των αντίβαρων.

Τέλος πάντων, το mail το έχω ήδη γράψει και περιμένω να βγάλω το δεξί μαρσπιέ, ώστε να το φωτογραφίσω και εκτός της μοτοσυκλέτας και από εκεί και πέρα θα τους το στείλω.

Ελπίζω σε κάτι καλό, γιατί δεν βγαίνουν εύκολα σήμερα 500 ευρώ, ώστε να χάνονται έτσι απλά και πέρα από αυτό, αν είχε συμβεί αυτό σε καμία στροφή, ρίχνοντας το βάρος εκείνη τη στιγμή στο δεξί μαρσπιέ, ίσως να ήταν τελείως διαφορετική η κατάληξη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤρι 15 Σεπ 2015, 20:35

Αυτό έγινε από κρςδασμους/ συντονισμους.
Εμένα μου χουν ραγισει σπάσει τα απίστευτα στα μηχανάκια που είχα. Βάσεις ψυγείου, εξάτμιση, πινακίδα,  και αν θυμάσαι τα k8 είχαν ένα θεματακι με το υποπλαισιο σε μερικές περιπτώσεις ραγιζε πάρα πολύ λίγο σε ένα σημείο στην ουρά.

Εσένα απλά στο έβγαλε εκεί. Ήταν να σπάσει.
Όσο για τα αντίβαρα βγάλτα τελείως ρε συ. Τσαπα το φορτώνεις γραμμάρια αμαρτία είναι fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 16 Σεπ 2015, 09:28

+1 ! εμενα μου ειχε σπασει απο κραδασμους το γωνιακο λαμακι που κραταει το παγουρακι με τα υγρα φρενων με αποτελεσμα στην ευθεια στα μεγαρα να παρει αερα και να μεινω απο φρενα, παλι καλα εκει που ηταν να το πεταξω να σωθω τραβηξε υγρα και σταματησα μεσα στην αμοπαγιδα ορθιος

εχω δει και λαμακια απο μανιταρια να σπανε απο μονα τους και αλλα διαφορα, γι αυτο ροποκλειδο παιδες !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 16 Σεπ 2015, 10:28

GIXXERAKIAS έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά και του Νάσου είχαν σπάσει χωρίς πτώση στο Κ9 του.Είχε αγοράσει την βάση που έσπασε μόνο σαν ανταλλακτικό.

T.R.E έγραψε:
GIXXERAKIAS έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά και του Νάσου είχαν σπάσει χωρίς πτώση στο Κ9 του.Είχε αγοράσει την βάση που έσπασε μόνο σαν ανταλλακτικό.


Του Νάσου έσπασε όταν βρήκε κάτω σε ένα κερμπ ( χωρίς να πέσει)


του νασου εχει σπασει 2 φορες . την μια βρηκε κατω σε κερμπ και την αλλη στα καλα καθουμενα.
βεβαια ο νασος ηταν-ειναι λιγο πιο βαρυς απο τον αντωνηκαι το πιεζε και λιγο περισσοτερο .

τελος παντων μπορεις να αγορασεις το ανταλακτικο που σου εσπασε ή να πας σε ενα μηχανουργιο και να φτιαξεις ενα καινουργιο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 16 Σεπ 2015, 13:27

k8 600 kk έγραψε:
+1 ! εμενα μου ειχε σπασει απο κραδασμους το γωνιακο λαμακι που κραταει το παγουρακι με τα υγρα φρενων με αποτελεσμα στην ευθεια στα μεγαρα να παρει αερα και να μεινω απο φρενα, παλι καλα εκει που ηταν να το πεταξω να σωθω τραβηξε υγρα και σταματησα μεσα στην αμοπαγιδα ορθιος

εχω δει και λαμακια απο μανιταρια να σπανε απο μονα τους και αλλα διαφορα, γι αυτο ροποκλειδο παιδες !

Μου χει σπάσει και βιδα από μανιτάρι ξέχασα επισης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 16 Σεπ 2015, 19:44

Miou έγραψε:
GIXXERAKIAS έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά και του Νάσου είχαν σπάσει χωρίς πτώση στο Κ9 του.Είχε αγοράσει την βάση που έσπασε μόνο σαν ανταλλακτικό.

T.R.E έγραψε:
GIXXERAKIAS έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά και του Νάσου είχαν σπάσει χωρίς πτώση στο Κ9 του.Είχε αγοράσει την βάση που έσπασε μόνο σαν ανταλλακτικό.


Του Νάσου έσπασε όταν βρήκε κάτω σε ένα κερμπ ( χωρίς να πέσει)


του νασου εχει σπασει 2 φορες . την μια βρηκε κατω σε κερμπ και την αλλη στα καλα καθουμενα.
βεβαια ο νασος ηταν-ειναι λιγο πιο βαρυς απο τον αντωνηκαι το πιεζε και λιγο περισσοτερο .

τελος παντων μπορεις να αγορασεις το ανταλακτικο που σου εσπασε ή να πας σε ενα μηχανουργιο και να φτιαξεις ενα καινουργιο .

Αλέξανδρε έσπασε 1cm από το σημείο που δένουν πάνω στο μηχανάκι, οπότε δεν νομίζω πως μπορώ να βρω ανταλλακτικό. Και σε φίλο που είχε τα ίδια στο K8 του και είχε πέσει και έψαξε να βρει αν μπορούν να του τα κολλήσουν, του είχαν πει πως επειδή είναι από περίεργα υλικά πως δεν γινόταν να γίνει σωστή δουλειά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΠεμ 17 Σεπ 2015, 09:50

δεν ειναι πολυ καλη ιδεα να το κολλησεις μιας και μαλλον θα ξανασπασει ( το εχω δοκιμασει στα δικα μου βαλτερ μοτο και εσπασε ξανα)

ανταλλακτικο ομως υπαρχει σιγουρα . τουλαχιστον υπηρχε τις παλιες "καλες" μερες πριν τα καπιταλ και την κριση .
δεν γινεται μαρσπιε των 500ε να σπασει κατι και να μην υπαρχει ανταλακτικο και να πρεπει να τα πεταξεις . βεβαια δεν ξερω εαν αξιζει να το αγορασεις λογο του κοστους που μπορει να εχει .
για τα βαλτερ που εχω μου ζηταγαν σχεδον 120ε για ενα κομματακι μεταλλο .φυσικα πηγα και αγορασα ενα πλακακι αλουμινιο και πηγα σε ενα μηχανουργιο και εφτιαξα καινουργιο πιο ενισχυμενο και πιο φθηνα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 23 Σεπ 2015, 11:58

Ευχάριστα νέα τελικά! Μου έστειλαν mail από Γερμανία ότι θα μου στείλουν το ανταλλακτικό όχι μόνο της δεξιάς πλευράς που είναι σπασμένο, αλλά καινούριο και από το αριστερό μαρσπιέ! Τους έστειλα τα στοιχεία μου και χθες έφυγε κιόλας από εκεί για Ελλάδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 23 Σεπ 2015, 20:49

Έπρεπε να σας είχα βάλει και στοίχημα, όταν μιλάω να μ ακούτε ssss hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 23 Σεπ 2015, 21:54

Σούπερ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω    μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω  EmptyΤετ 23 Σεπ 2015, 22:15

Antonios_gsxr έγραψε:
Ευχάριστα νέα τελικά! Μου έστειλαν mail από Γερμανία ότι θα μου στείλουν το ανταλλακτικό όχι μόνο της δεξιάς πλευράς που είναι σπασμένο, αλλά καινούριο και από το αριστερό μαρσπιέ! Τους έστειλα τα στοιχεία μου και χθες έφυγε κιόλας από εκεί για Ελλάδα!

Ουτε του παπα eleison να μην το πεις lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
μου έσπασαν τα gilles μαρσπιέ χωρίς να πέσω
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πλακακια για μαρσπιε
» fotisgsxrk7
» Βαψιμο μαρσπιε.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com