Greek GSX-R forum
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
JIMK7
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
nasos-v
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
T.R.E
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
k8 600 kk
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
kostaskr6
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
κολτρέϊν
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
Leroy
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
ripper
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_l10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_c10Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Poll_r10 

 

 Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?   Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? EmptyΤετ 30 Δεκ 2015, 11:01

Παλικαρια κανα χρονο αφου πηρα το μπουσα ανεβηκα στον γνωστο Νασο για σερβις κτλ sta 6000 χιλιομετρα και τσεκαπ οπου και τοποθετησαμε και σωληνακια υψηλης και στα φρενα και στον συμπλεκτη στο hayabusa gen 2 μου.

Αφου λοιπον βαλαμε υγρα θυμαμαι γεμισε τα δοχεια μεχρι επανω.

Ειχα προσεξει σε καποια hayabusa που κοιτουσα σε αγγελιες οτι εκει μαλλον γλυφει υγρο φρενων και μετα το χρωμα φουσκωνει και δειχνει ασχημο στα ματια μερικων "μερακλιδων" σαν και εμας.


Φροντισα λοιπον οταν ειδα υγρασια να σκουπισω - ξεπλυνω καλα την περιοχη αυτη.


Προσφατα με 9000 χιλιομετρα πλεον ειδα οτι δεν γλιτωσε και το δικο μου μπουσα απο αυτη την "ασθενεια" και εχει κανει μικρα φουσκωματακια στο χρωμα τοπικα και στα 2 δοχεια του συμπλεκτη και μπροστινου φρενου.


Κοιτωντας χθες το σερβις μανουαλ ειδα οτι επανω επανω μεσα στο δοχειο εχει ενα diaphragm αρα μια φλατζουλα...

Αυτη κανονικα πρεπει να την αλλαζουμε σποραδικα? Μηπως δηλαδη δεν στεγανοποιει σωστα πλεον ειτε παραγεμισε το δοχειο κατα την πληρωση του με υγρα?

Το ματακι ειναι γεματο και δεν βλεπω καν ανωτερη σταθμη.

Να το λυσω και να βγαλω λιγα υγρα? Να παρω νεες φλατζουλες?

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Me_As_HSpc37_Bn_NCVSi_Ov531g

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Mp2u040053_2007_suzuki_gsx1300r_hayabusa_brake_m
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?   Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? EmptyΤετ 30 Δεκ 2015, 11:29

brwmogazos έγραψε:

Να το λυσω και να βγαλω λιγα υγρα? Να παρω νεες φλατζουλες?


Aν και τώρα είναι αργά,αυτό κάνε.Σίγουρα στο γέμισε πολύ και δεν είχαν χώρο να εκτονωθούν τα υγρά και περάσανε την φλάντζα

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?   Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? EmptyΤετ 30 Δεκ 2015, 17:57

Τωρα ειναι αργα δυστυχως... :(

Αυτο θα κανω αν και μου κανει εντυπωση γιατι οταν τα αλλαξαμε το ξεπλυνα καλα και μελλοντικα που προσεξα μια "υγρασια" εκει περιμετρικα...τελικα την καθαρισα αλλα εκανε την ζημια της...

Αλλοι που θα το δουν θα πουν δεν ειναι τιποτα, παει σαν τον διαολο το ματι επανω σε εμενα παντως :p

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?   Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? EmptyΤετ 30 Δεκ 2015, 18:27

εχω κατι τετοιες λαστιχοφλατζες . αλλα δεν ξερω εαν μπαινουν στην τρομπα σου .
πλεον μενεις αθηνα αν δεν κανω λαθος .
ελα απο το μαγαζι με μια στο χερι για δειγμα να δουμε εαν κανει

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?   Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? EmptyΤετ 30 Δεκ 2015, 23:36

Miou έγραψε:
εχω κατι τετοιες λαστιχοφλατζες . αλλα δεν ξερω εαν μπαινουν στην τρομπα σου .
πλεον μενεις αθηνα αν δεν κανω λαθος .
ελα απο το μαγαζι με μια στο χερι για δειγμα να δουμε εαν κανει

Δεν φταίει η φλάντζα Αλεξ,αν τα υγρά διασταλλούν και δεν έχουν που να πάνε βρίσκουν το πιο αδύνατο σημείο και περνάνε.Αν δεν μπορούσαν να περάσουν θα πατάγανε φρένο.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?   Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα? EmptyΠεμ 31 Δεκ 2015, 10:06

Απο υπερπληρωση εγινε σιγουρα...αυτο εκτιμω και εγω...

Δεν εχω διαρροη...απλα προσεξα σε καποια φαση υγρασια και την σκουπισα περιμετρικα εκει στην φλατζα με το καπακι.

Τωρα πλεον ειδα μετα απο καιρο οτι εχει κανει 2-3 φουσκωματακια στο χρωμα εκει που εγλυφε. Θα ανοιξω προσεκτικα θα βγαλω ελαχιστα υγρα, θα καθαρισω την φλατζουλα και τελος. Αν μελλοντικα δω παλι υγρασια θα παω να παρω 2 νεες φλατζουλες και τελος...Τακακια δεν εχω αλλαξει ακομη στα 9000 χιλιομετρα αρα ειναι με τα μαμα προφανως κατεβασμενα αρα και τα υγρα δεν χρειαζεται να ειναι τοσο ψηλα σε σταθμη.

Το μηχανακι ειναι ακομη Καλαματα στο γκαραζ Αλεξ (μονο του πλεον αφου το gsxr του Νο Fear περασε σε αλλα χερια) και εγω μενω Αθηνα εδω και ενα χρονο+. Σε ευχαριστω για την προταση!

Στο Χαιδαρι εδω δεν βρισκω παρκινγκ ουτε για δειγμα...εκτος και αν ξερει κανεις καποιο που να πληρωνεις με τον μηνα γιατι να βρω απο ιδιωτη παρκινγκ και να πληρωνω 80ευρω τον χρονο+ δεν αξιζει για 1 βολτα τα ΣΚ...ενω πχ Καλλιθεα παλιοτερα που αφηνα το αμαξι σε παρκινγκ με 24ωρη φυλαξη βολευομουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αλλαγή υγρών φρένων
» Αλλαγή υγρών συμπλέκτη σε k8 1000
» ΤΑΧΥΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΦΡΕΝΩΝ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com