Greek GSX-R forum
Μήπως είναι ανορθωτής; Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Μήπως είναι ανορθωτής; Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Μήπως είναι ανορθωτής; Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
JIMK7
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
nasos-v
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
T.R.E
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
k8 600 kk
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
kostaskr6
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
κολτρέϊν
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
Leroy
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
ripper
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_l10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_c10Μήπως είναι ανορθωτής; Poll_r10 

 

 Μήπως είναι ανορθωτής;

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
k0stas.k1979
Jr.gixxer
k0stas.k1979


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : αθήνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Αγωνιζόμενος : όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 26/10/2015

Μήπως είναι ανορθωτής; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μήπως είναι ανορθωτής;   Μήπως είναι ανορθωτής; EmptyΠεμ 04 Φεβ 2016, 12:09

Καλημέρα σας,

εχθές και μετά από διαδρομή 320χλμ με το που έφτασα στον προορισμό μου το μηχανάκι σε πολύ χαμηλές rpm και σε φάση εκκίνησης από φανάρι έσβησε. Το ξανά έβαλα μπροστά και έφυγα.Μετά από λίγο και αφού έφτασα στο σπίτι μου μου ξανά έκανε το ίδιο καθώς είχα 1η στο κιβώτιο και πήγα να ξεκινήσω πάλι. Το ίδιο βράδυ και ενώ ήμουν συμπλεκταρισμένος και σε φάση μανούβρας δεν έσβησε το μοτέρ αλλά στιγμιαία έσβησαν τα φώτα και το καντράν και μετά ξανά άναψαν;
Τον ανορθωτή τον άλλαξα πριν από 3 με 4 μήνες περίπου μέσα στα πλαίσια προηγούμενης ανάκλησης.
Φοράω xenon χαμηλή σκάλα και συναγερμό.

Υποψιάζομαι τον ανορθωτή αλλά είναι καινούριος ρε γμτ. ήμουν μπροστά όταν τον βάζανε στο συνεργείο.
Έχεις κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να παίζει; Θα το πάω συνεργείο απλά είμαι εκτός περιοχής και θέλω απλά να μου φύγει και η απορία για το τι γίνεται μέχρι να γυρίσω Αθήνα την άλλη εβδομάδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Μήπως είναι ανορθωτής; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήπως είναι ανορθωτής;   Μήπως είναι ανορθωτής; EmptyΠεμ 04 Φεβ 2016, 16:03

Πριν σου αλλάξουν τον ανορθωτή έπρεπε να σου μετρήσουν τα πηνία,γιατί ένας χαλασμένος ανορθωτής μπορεί να τα καταστρέψει.
Μέτρα τα πηνία,αν είναι ΟΚ μέτρα πόσα βόλτ σου βγάζει ο ανορθωτής απ'ευθείας πάνω στους πόλους της μπαταρίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas.k1979
Jr.gixxer
k0stas.k1979


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : αθήνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Αγωνιζόμενος : όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 26/10/2015

Μήπως είναι ανορθωτής; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήπως είναι ανορθωτής;   Μήπως είναι ανορθωτής; EmptyΠαρ 05 Φεβ 2016, 11:15

Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά ενώ το έψαχνα λίγο παραπάνω έπεσε το μάτι μου σε μία ανάκληση για για έλεγχο στα καλώδια του κεντρικού διακόπτη. Η ανάκληση αφορά 190 μοτοσικλέτες, με έτος κυκλοφορίας 2008 και εύρος αριθμού πλαισίου από JS1CK111100100741 έως JS1CK111100103998.
Το δικό μου είναι μέσα σε αυτά τα νούμερα και μου κάνει πιο πολύ για κάτι τέτοιο αφού είναι για διακοπή ρεύματος και δε το κάνει συνέχεια αλλά κάποιες φορές.
Επίσης παρατήρησα ότι κάποιες φορές με στρίψιμο του τιμονιού κάνουν ένα αστραπιαίο φλασάρισμα τα φώτα.
Το μηχανάκι είναι και 3ο χέρι και σαν βιβλίο σέρβις υπήρχε ένα μπολκ από ελεύθερο εισαγωγέα με ένα βασικό σέρβις στα χλμ που το πήρα και οπότε δε ξέρω αν το έχουν αλλάξει.
Τον ανορθωτή πάντως, στα πλαίσια της ανάκλησης, δεν τον είχαν αλλάξει και το είδαμε στην αντιπροσωπία στη βάση δεδομένων που έχουν.
Απλά είμαι εκτός Αθηνών και θα το δω σε κανένα 10 ήμερο που θα γυρίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas.k1979
Jr.gixxer
k0stas.k1979


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : αθήνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Αγωνιζόμενος : όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 26/10/2015

Μήπως είναι ανορθωτής; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήπως είναι ανορθωτής;   Μήπως είναι ανορθωτής; EmptyΠαρ 05 Φεβ 2016, 11:38

ορίστε και το σχετικό link

http://www.yme.gr/?getwhat=7&tid=1289&aid=1514&id=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μήπως είναι ανορθωτής;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μήπως ξέρετε από ποιό μοντέλο είναι αυτή η εξάτμιση;
» Μηπως ξερετε?
» μηπως τον ειπε μ@λακ@ ρε παιδια ? ?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com