Greek GSX-R forum
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_l10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_c10εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 εμπρος αναρτηση

Πήγαινε κάτω 
+10
k8 600 kk
DrIoannis
krosfala
Koliolios
donkey
ripper
noodles
KoSToM
Miou
lust99r
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 22 Απρ 2016, 18:44

lust99r έγραψε:
το να τερματισει δεν ειναι περιεργο.σχεδον ολες τερματιζουν σε δυνατο φρεναρισμα.

σορυ αλλα κανεις λαθος
ειναι περιεργο να τερματισει
ειδικα στον δρομο
δεν τερματιζουν συνηθως οι αναρτησεις εκτος και εαν δεν μιλαμε για φυσιολογικες καταστασεις

πχ στα μεγαρα με 230 πριν την κ6 που φρεναρα παρα πολυ δυνατα μου τερματιζε
πουθενα αλλου ομως
πουθενα


κατι δεν παει καλα με την αναρτηση σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Απρ 2016, 04:03

Σε στοκ κ8 600 με εμενα στα 90 κιλα και με φουλ εξαρτηση σε πιστα και μαλιστα με δαγκανες απο κ9 σε πολυ δυνατα φρενα δεν τερματισε ποτε, και η προφορτηση περιπου στις 10-11 απο τις 14 στροφες που εχει αν θυμαμαι καλα, οποτε κατι αλλο παιζει, λυσε τα καλαμια και δες απο μεσα

Αυτο που περιγραφεις ειναι σαν να εχεις ενα ελατηριο και το αλλο καλαμι να μη δουλευει καθολου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Απρ 2016, 09:43

Να συμπληρώσω ότι πρέπει οπωσδήποτε να συμβουλευτείς το service manual αφού θα κάνεις εσύ το service. Δες όταν βγάλεις τα λάδια πόσο έχει κάθε καλάμι και μέτρα πόσο θα βάλεις βάσει του ύψους που λέει το manual. Τα ελατήρια δύσκολα παθαίνουν ζημιά αλλά αν μπορείς να κάνεις έλεγχο, κάνε. Είναι πολύ σημαντικό να ακολουθήσεις το manual.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lust99r
Normal gixxer
Normal gixxer
lust99r


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Αγωνιζόμενος : στη ζωη
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Απρ 2016, 10:36

Dr Ioannis αν διαβασεις το θεμα απο την αρχη θα δεις οτι ειμαι πολυ"ψειρας" οσο αναφορα το σερβις μανουαλ.το μονο σιγουρο ειναι οτι κατι δεν παει καλα.θα την λυσω,θα μετρησω την πσοτητα του καθε καλαμιου,θα μετρησω και τα ελατηρια μπας και βγαλω ακρη τι γινετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Απρ 2016, 11:49

Noμιζω ότι του εχεται βαλει παραπανω λαδια και τερματιζει ευκολα το μπροστινο γιατι δεν κανει ολη τη διαδρομή ...του εχεις βαλει δεματικο να δεις τι διαδρομή κανει Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Απρ 2016, 18:46

κατά την ταπεινή μου άποψη έχει λιγότερο λάδι .... κατά 99% .... αλλιώς απλά δεν τερματίζει ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lust99r
Normal gixxer
Normal gixxer
lust99r


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Αγωνιζόμενος : στη ζωη
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 28 Απρ 2016, 20:31

μετα το πασχα που θα την λυσω για αλλαγη λαδιων,θα λυθει το μυστηριο.θα μετρησω ποσοτητα λαδιων,και ελευθερη διαδρομη ελατηριου.προς το παρων ειχαν σειρα τα φρενα.καθαρισμα δαγκανες,και αλλαγη υγρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 28 Απρ 2016, 21:03

Τυχαία έπεσα σε αυτό...
Όπως λέει αν τερματίσει ανεξάρτητα πού οδηγάς έπεσες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lust99r
Normal gixxer
Normal gixxer
lust99r


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Αγωνιζόμενος : στη ζωη
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 28 Απρ 2016, 21:12

eleison αν τερματισει υπο κλιση,κλαψτα χαραλαμπε.καλα τα λεει ο david.μετα τις γιορτες θ το λυσω.εχω περιεργεια να δω τι δεν παει καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 29 Απρ 2016, 02:44

ρε παιδια ο Moss δε κανει για παιδεραστης ή περιπτερας, η μουτσουνα του?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 29 Απρ 2016, 08:13

Είναι από Αγγλία και στο επάγγελμα ήταν δάσκαλος. Ερχόταν παλαιότερα στην Ελλάδα για διακοπές με την οικογένειά του. Έχει καλές αναμνήσεις από εδώ και μου έλεγε ότι πολύ θα ήθελε να ξανάρθει. Καλός τύπος φαίνεται και μπορείς να συζητήσεις μαζί του άνετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 07 Μάης 2016, 10:27

Φίλε Ανδρέα επειδή έχουμε το ίδιο μηχανάκι (εγώ Κ8) αλλά το δικό μου manual δεν γράφει κάτι για ποσότητα λαδιού στο πιρούνι, μπορείς να μου πεις πόσο λέει το δικό σου;;; Θα προβώ κι εγώ σε αλλαγή λαδιών (πέρασαν 7 χρόνια από τότε που το πήρα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΔευ 09 Μάης 2016, 02:09

Lelos69 έγραψε:
Φίλε Ανδρέα επειδή έχουμε το ίδιο μηχανάκι (εγώ Κ8) αλλά το δικό μου manual δεν γράφει κάτι για ποσότητα λαδιού στο πιρούνι, μπορείς να μου πεις πόσο λέει το δικό σου;;; Θα προβώ κι εγώ σε αλλαγή λαδιών (πέρασαν 7 χρόνια από τότε που το πήρα).

σελιδα 445 στο μανουαλ. τυπος λαδιου ss-05 και ποσοτητα 410ml στην καθε αναρτηση.

ποσα χλμ εχεις? το δικο μου κοντευει 40κ και δεν εχω κανει σερβις. φιλος που το εκανε βολτα μου ειπε πως δουλευει μια χαρα η αναρτηση, ουτε καν τις ρυθμισεις δε χρειαζεται να πειραξω. xmmm


terrorzone έγραψε:
ρε παιδια ο Moss δε κανει για παιδεραστης ή περιπτερας, η μουτσουνα του?

χαχαχα, σα παιδεραστης η serial killer μοιαζει Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εμπρος αναρτηση   εμπρος αναρτηση - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μάης 2016, 10:56

Βαγγέλη εμένα το manual δεν έχει τόσες σελίδες. Είναι στα αγγλικά και είναι χωρισμένο σε κεφάλαια. Όταν ξεκινάει ένα νέο κεφάλαιο, η αρίθμηση των σελίδων ξεκινάει κι αυτή απ το 1. Ευχαριστώ πάντως!
Εγώ έχω 20Κ, την επαναφορά την έχω τέρμα σφιγμένη και πάλι δεν μ αρέσει ο τρόπος που επαναφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
εμπρος αναρτηση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» αναρτηση
» Εωτηση για αναρτηση????
» Πισω αναρτηση gsxr 2008 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com