Greek GSX-R forum
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
JIMK7
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
nasos-v
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
T.R.E
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
k8 600 kk
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
kostaskr6
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
κολτρέϊν
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
Leroy
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
ripper
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_l10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_c10Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Poll_r10 

 

 Γειά χαρά σε όλα τα μέλη

Πήγαινε κάτω 
+13
ripper
amstaff
totoulis
SRADakis
mikeagent
Miou
k_o_s_t_a_s
JIMK7
ghost
zed660
terrorzone
k8 600 kk
StavrosTk
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 13:14

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Ονομάζομαι Σταύρος, είμαι 38 χρονών και μένω Αθήνα. Πριν 3 μήνες αγόρασα ένα GSX1300R του 2008, το οποίο αντικατέστησε το για χρόνια πιστό μου Ζ750. Είναι το πρώτο Suzuki που εχω στην κατοχή μου μετά από ένα Yamaha και το Kawasaki. Ενθουσιασμένος μεχρι στιγμής από την μηχανή αν και ήδη έχει γίνει μια απόπειρα κλοπής του και μου βγήκε λίγο ξινός ο ενθουσιασμός μιας και το βρήκαμε μετά απο καταδίωξη (με την αστυνιμία) μιας ώρας μέσα σε VAN (το GPS που έβαλα να είναι καλά).

Αυτά προς το παρόν απο μένα. Εύχομαι σε όλους υγεία και πάντα όρθιοι ... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 13:48

kalowhrthes και να χαιρεσαι το μοτορι

για δωσε πληροφοριες και λινκ για το gps
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 13:57

Δεν έχω link δυστυχώς. Το μοντέλο είναι UBLOX 7020 και το τοποθέτησα σε μαγαζί με αντικλεπτικά στην Αθήνα (μαζί με συναγερμό SPYBALL) γιατί η μηχανή από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη δεν (!) είχε συναγερμό ... Κοστος (του GPS) 200 ευρώ αλλά πραγματικά έβγαλε τα λεφτά του ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 14:03

τους γαμησατε να φανταστω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 14:23

terrorzone έγραψε:
τους γαμησατε να φανταστω?

Οχι, δυστυχώς δεν τους συνέλαβαν. Όταν έσφιξε ο κλοιός γύρω τους (4 μηχανές ΔΙΑΣ και 2 περιπολικά) παράτησαν το ΒΑΝ μέσα σε ένα στενό και πήδηξαν μέσα στην μάντρα μιας πολυκατοικίας και εξαφανιστήκαν. Να είμαι ειλικρινής οι αστυνομία δεν φάνηκε πολύ "ζεστή" να τους καταδιώξει και επικεντρωθηκαν στο ΒΑΝ ... (μάλλον γιατί δεν ήθελαν να εμπλακούν σε πιθανή ένοπλη συμπλοκή). Έχουν όμως αφήσει αποτυπώματα απο οτι μου είπαν στο τμήμα πάνω στην μηχανή ... ακόμα περιμένω την κατάλληξη της υπόθεσης ...

eleison
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 14:42

να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 14:50

k8 600 kk έγραψε:
να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο

Ναι έχει φύγει ήδη από την πυλωτή της πολυκατοικίας και της έκανα και ασφάλεια κλοπής ... γιατί από οτι φάνηκε με παρακολούθουσαν για τουλάχιστον 10 μέρες πριν κάνουν την απόπειρα. Εχει συνδεθεί ενα puzzle με συνεχή χτυπήματα του συναγερμού, χωρίς ξεκάθαρο λόγο, για περίπου 10 μέρες μόνο όταν την είχα παρκαρισμένη εντός της πυλωτής και πάντα βράδυ. Προφανώς προετοίμαζαν το έδαφος ώστε να σταματήσω να εμπιστεύομαι το συναγερμό και να μην δίνω σημασία. Δεν τους βγήκε όμως το σενάριο ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 16:59

Καλώς ήρθες! beer
Καλά χιλιόμετρα με το Busa. Όσο για αυτούς που στην "έκαναν" εύχομαι τα χειρότερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 17:53

StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο

Ναι έχει φύγει ήδη από την πυλωτή της πολυκατοικίας και της έκανα και ασφάλεια κλοπής ... γιατί από οτι φάνηκε με παρακολούθουσαν για τουλάχιστον 10 μέρες πριν κάνουν την απόπειρα. Εχει συνδεθεί ενα puzzle με συνεχή χτυπήματα του συναγερμού, χωρίς ξεκάθαρο λόγο, για περίπου 10 μέρες μόνο όταν την είχα παρκαρισμένη εντός της πυλωτής και πάντα βράδυ. Προφανώς προετοίμαζαν το έδαφος ώστε να σταματήσω να εμπιστεύομαι το συναγερμό και να μην δίνω σημασία. Δεν τους βγήκε όμως το σενάριο ...

κατι αλλο, το gps μπαινει και μονο του αν δεν εχεις συναγερμο ή συνδεεται πανω στο συναγερμο μονο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 18:07

καλως ηρθες kapelo

k8 600 kk έγραψε:
κατι αλλο, το gps μπαινει και μονο του αν δεν εχεις συναγερμο ή συνδεεται πανω στο συναγερμο μονο ?

αυτο ηθελα να ρωτησω κι εγω mprabo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 18:30

kalowhrthes kalowhrthes kalowhrthes

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη 10p7ousΓειά χαρά σε όλα τα μέλη Icnsl4Γειά χαρά σε όλα τα μέλη 2dhxn3kΓειά χαρά σε όλα τα μέλη 2lbdx0jΓειά χαρά σε όλα τα μέλη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 20:02

zed660 έγραψε:
Καλώς ήρθες! beer
Καλά χιλιόμετρα με το Busa. Όσο για αυτούς που στην "έκαναν" εύχομαι τα χειρότερα...

Αμήν...

polybolo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 20:09

k8 600 kk έγραψε:
StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο

Ναι έχει φύγει ήδη από την πυλωτή της πολυκατοικίας και της έκανα και ασφάλεια κλοπής ... γιατί από οτι φάνηκε με παρακολούθουσαν για τουλάχιστον 10 μέρες πριν κάνουν την απόπειρα. Εχει συνδεθεί ενα puzzle με συνεχή χτυπήματα του συναγερμού, χωρίς ξεκάθαρο λόγο, για περίπου 10 μέρες μόνο όταν την είχα παρκαρισμένη εντός της πυλωτής και πάντα βράδυ. Προφανώς προετοίμαζαν το έδαφος ώστε να σταματήσω να εμπιστεύομαι το συναγερμό και να μην δίνω σημασία. Δεν τους βγήκε όμως το σενάριο ...

κατι αλλο, το gps μπαινει και μονο του αν δεν εχεις συναγερμο ή συνδεεται πανω στο συναγερμο μονο ?

Συνδέεται και μόνο του αλλά έτσι χάνεις την δυνατότητα να σε ειδοποιεί όταν χτυπάει ο συναγερμός κάνοντας τηλέφωνο στο κινητό σου. Αυτό ενεργοπηειται όταν χτυπάει ο συναγερμός. Αλλιώς δεν ξέρει ότι σε ...κλέβουν. Αν βάλεις μόνο το gps μπορείς να βλέπεις που είναι η μηχανή όταν το θυμάσαι. Στην περίπτωση μου δλδ που έγινε η δουλειά 3 το πρωί αν δεν είχε χτυπήσει ο συναγερμός που ενεργοποίησε το GPS και κάλεσε το κινητό μου θα το έπαιρνα χαμπάρι στις 9.00 το πρωί και εκεί θα είχα βρει μόνο το gps. ... Έτσι κι κατ' εμε χάνεις πολλά από τα + μόνο με το GPS No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 20:11

JIMK7 έγραψε:
kalowhrthes kalowhrthes kalowhrthes

kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k_o_s_t_a_s
Normal gixxer
Normal gixxer
k_o_s_t_a_s


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 96
Hμερομηνία εγγραφής : 16/05/2014

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 23:01

Καλως ηρθες φιλε , εισαι πολυ τυχερος !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 23:07

k_o_s_t_a_s έγραψε:
Καλως ηρθες φιλε , εισαι πολυ τυχερος !

Ισχύει ... στο τμήμα που ήμουν μου έλεγαν οι της ΔΙΑΣ ότι και με GPS σπάνια τα βρίσκεις γιατί έχουν τρόπο και μπλοκάρουν το σήμα. Ήμουν από τις ελάχιστες περιπτώσεις που μέσα στην ατυχία που με έβαλαν στο μάτι, δούλεψαν όλα τα προστατευτικα και ήμουν και σπίτι όταν συνέβη το γεγονός και σώθηκε η μηχανή κυριολεκτικά μέσα απ' τα χέρια τους ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠαρ 06 Μάης 2016, 13:29

kalowhrthes στο gixxer

εισαι παρα μα παρα πολυ τυχερος
που να σαπισουν τα @@ τους
εχει ξεφυγει η κατασταση με τα κλεφτρονια

ξεχνα τις πυλωτες κτλ
σε κλειστο γκαραζ για μηχανες μονο
και οχι σε γκαραζ απο πολυκατοικιες ας ειναι και κλειστο
εχω φιλο που μπηκαν 2 φορες στο κλειστο γκαραζ της πολυκατοικιας και του εκλεψαν αρκετα πραγματα ευτυχος ομως οχι τα μηχανακια του

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠαρ 06 Μάης 2016, 13:48

StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο

Ναι έχει φύγει ήδη από την πυλωτή της πολυκατοικίας και της έκανα και ασφάλεια κλοπής ... γιατί από οτι φάνηκε με παρακολούθουσαν για τουλάχιστον 10 μέρες πριν κάνουν την απόπειρα. Εχει συνδεθεί ενα puzzle με συνεχή χτυπήματα του συναγερμού, χωρίς ξεκάθαρο λόγο, για περίπου 10 μέρες μόνο όταν την είχα παρκαρισμένη εντός της πυλωτής και πάντα βράδυ. Προφανώς προετοίμαζαν το έδαφος ώστε να σταματήσω να εμπιστεύομαι το συναγερμό και να μην δίνω σημασία. Δεν τους βγήκε όμως το σενάριο ...

κατι αλλο, το gps μπαινει και μονο του αν δεν εχεις συναγερμο ή συνδεεται πανω στο συναγερμο μονο ?

Συνδέεται και μόνο του αλλά έτσι χάνεις την δυνατότητα να σε ειδοποιεί όταν χτυπάει ο συναγερμός κάνοντας τηλέφωνο στο κινητό σου. Αυτό ενεργοπηειται όταν χτυπάει ο συναγερμός. Αλλιώς δεν ξέρει ότι σε ...κλέβουν.  Αν βάλεις μόνο το gps μπορείς να βλέπεις που είναι η μηχανή όταν το θυμάσαι. Στην περίπτωση μου δλδ που έγινε η δουλειά 3 το πρωί αν δεν είχε χτυπήσει ο συναγερμός που ενεργοποίησε το GPS και κάλεσε το κινητό μου θα το έπαιρνα χαμπάρι στις 9.00 το πρωί και εκεί θα είχα βρει μόνο το gps. ... Έτσι κι κατ' εμε χάνεις πολλά από τα + μόνο με το GPS No

σωστο σε βρισκω, καλα τα λες !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠαρ 06 Μάης 2016, 13:59

Miou έγραψε:
kalowhrthes στο gixxer

εισαι παρα μα παρα πολυ τυχερος
που να σαπισουν τα @@ τους
εχει ξεφυγει η κατασταση με τα κλεφτρονια

ξεχνα τις πυλωτες κτλ
σε κλειστο γκαραζ για μηχανες μονο
και οχι σε γκαραζ απο πολυκατοικιες ας ειναι και κλειστο
εχω φιλο που μπηκαν 2 φορες στο κλειστο γκαραζ της πολυκατοικιας και του εκλεψαν αρκετα πραγματα ευτυχος ομως οχι τα μηχανακια του

Ναι, τελικά η πυλωτή ίσως είναι χειρότερα και από δρόμο. Εγώ την έχω πλέον σε φυλασόμενο χώρο (τα parking τα φοβάμαι), αλλά είναι δυστυχώς μακρυά από το σπίτι μου και με δυσκολεύει στην καθημερινή χρήση ... εκεί έχουμε καταλήξει δυστυχώς να μην μπορείς τελικά να ευχαριστηθείς τα αυτονόητα ... έχει γίνει τρελή η κατάσταση με τις κλοπές και δεν βλέπω να διορθώνεται σύντομα το πρόβλημα. Μια βδομάδα μετά από εμένα, κλέψανε (μάλλον οι ίδιοι) ένα TDM 900 του 2009, 3 τετρέγωνα παρακάτω. Πάλι μέσα από πυλωτή και με συναγερμό η μηχανή.

Ζούγκλα ....

No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StavrosTk
Jr.gixxer
StavrosTk


Άντρας Όνομα: : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 05/05/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠαρ 06 Μάης 2016, 14:20

k8 600 kk έγραψε:
StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο

Ναι έχει φύγει ήδη από την πυλωτή της πολυκατοικίας και της έκανα και ασφάλεια κλοπής ... γιατί από οτι φάνηκε με παρακολούθουσαν για τουλάχιστον 10 μέρες πριν κάνουν την απόπειρα. Εχει συνδεθεί ενα puzzle με συνεχή χτυπήματα του συναγερμού, χωρίς ξεκάθαρο λόγο, για περίπου 10 μέρες μόνο όταν την είχα παρκαρισμένη εντός της πυλωτής και πάντα βράδυ. Προφανώς προετοίμαζαν το έδαφος ώστε να σταματήσω να εμπιστεύομαι το συναγερμό και να μην δίνω σημασία. Δεν τους βγήκε όμως το σενάριο ...

κατι αλλο, το gps μπαινει και μονο του αν δεν εχεις συναγερμο ή συνδεεται πανω στο συναγερμο μονο ?

Συνδέεται και μόνο του αλλά έτσι χάνεις την δυνατότητα να σε ειδοποιεί όταν χτυπάει ο συναγερμός κάνοντας τηλέφωνο στο κινητό σου. Αυτό ενεργοπηειται όταν χτυπάει ο συναγερμός. Αλλιώς δεν ξέρει ότι σε ...κλέβουν.  Αν βάλεις μόνο το gps μπορείς να βλέπεις που είναι η μηχανή όταν το θυμάσαι. Στην περίπτωση μου δλδ που έγινε η δουλειά 3 το πρωί αν δεν είχε χτυπήσει ο συναγερμός που ενεργοποίησε το GPS και κάλεσε το κινητό μου θα το έπαιρνα χαμπάρι στις 9.00 το πρωί και εκεί θα είχα βρει μόνο το gps. ... Έτσι κι κατ' εμε χάνεις πολλά από τα + μόνο με το GPS No

σωστο σε βρισκω, καλα τα λες !

Το έχω ψάξει πολύ το θέμα, γιατί είχα βάλει και στο Ζ συναγερμό με GPS (της GEMINI). Δεν αξίζει να σκεφτείς τα 200-300 ευρώ που κάνει ένας καλός συναγερμός, ούτε να πας για φθηνό GPS των 50-80 ευρώ. Αν υπάρχει μια πιθανότητα να γλυτώσεις την μηχανή σου είναι να έχεις (ποιοτικό) συνδιασμό των 2 και μάλιστα ως ξεχωριστές μονάδες (που να δουλεύουν αυτόνομα με δική τους μπαταρία και να είναι σε διαφορετικά σημεία κρυμένα στην μηχανή). Εμένα το GPS ελέγχει 1) αν χτύπησε ο συναγερμός 2) αν έχει κοπεί η παροχή ρεύματος. Και με ειδοποιεί με κλήση και SMS σε 3 διαφορετικά κινητά (δικό μου, γυναίκας μου και ενός πολύ φίλου που μένει απέναντι), με ειδικό ringtone (για να ξέρω π.χ. αν κοιμάμαι το βράδυ οτι με καλεί ο συναγερμός ώστε να μην αγνοήσω την κλήση). Είναι λίγο ψυχαναγκαστικό (ειδικά όταν χτυπάει επειδή ανέβηκε καμιά ... γάτα στην σέλα) αλλά παιδιά εμένα κυριολεκτικά με ... έσωσε. Δεν θέλω να θυμάμαι το συναίσθημα που με κυρίευσε όταν κατέβηκα στην πυλωτή και είδα μόνο την ... κουκούλα!! Εύχομαι να μην το νιώσει κανένας ...

Οπότε γνώμη μου είναι πως εχει νόημα μονο αν το κάνεις σωστά .... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠαρ 06 Μάης 2016, 22:05

StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
StavrosTk έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
να της αλλαξεις σημειο που τη παρκαρεις εννοειται,
αυτο πλεον ειναι σταμπαρισμενο

Ναι έχει φύγει ήδη από την πυλωτή της πολυκατοικίας και της έκανα και ασφάλεια κλοπής ... γιατί από οτι φάνηκε με παρακολούθουσαν για τουλάχιστον 10 μέρες πριν κάνουν την απόπειρα. Εχει συνδεθεί ενα puzzle με συνεχή χτυπήματα του συναγερμού, χωρίς ξεκάθαρο λόγο, για περίπου 10 μέρες μόνο όταν την είχα παρκαρισμένη εντός της πυλωτής και πάντα βράδυ. Προφανώς προετοίμαζαν το έδαφος ώστε να σταματήσω να εμπιστεύομαι το συναγερμό και να μην δίνω σημασία. Δεν τους βγήκε όμως το σενάριο ...

κατι αλλο, το gps μπαινει και μονο του αν δεν εχεις συναγερμο ή συνδεεται πανω στο συναγερμο μονο ?

Συνδέεται και μόνο του αλλά έτσι χάνεις την δυνατότητα να σε ειδοποιεί όταν χτυπάει ο συναγερμός κάνοντας τηλέφωνο στο κινητό σου. Αυτό ενεργοπηειται όταν χτυπάει ο συναγερμός. Αλλιώς δεν ξέρει ότι σε ...κλέβουν.  Αν βάλεις μόνο το gps μπορείς να βλέπεις που είναι η μηχανή όταν το θυμάσαι. Στην περίπτωση μου δλδ που έγινε η δουλειά 3 το πρωί αν δεν είχε χτυπήσει ο συναγερμός που ενεργοποίησε το GPS και κάλεσε το κινητό μου θα το έπαιρνα χαμπάρι στις 9.00 το πρωί και εκεί θα είχα βρει μόνο το gps. ... Έτσι κι κατ' εμε χάνεις πολλά από τα + μόνο με το GPS No

σωστο σε βρισκω, καλα τα λες !

Το έχω ψάξει πολύ το θέμα, γιατί είχα βάλει και στο Ζ συναγερμό με GPS (της GEMINI). Δεν αξίζει να σκεφτείς τα 200-300 ευρώ που κάνει ένας καλός συναγερμός, ούτε να πας για φθηνό GPS των 50-80 ευρώ. Αν υπάρχει μια πιθανότητα να γλυτώσεις την μηχανή σου είναι να έχεις (ποιοτικό) συνδιασμό των 2 και μάλιστα ως ξεχωριστές μονάδες (που να δουλεύουν αυτόνομα με δική τους μπαταρία και να είναι σε διαφορετικά σημεία κρυμένα στην μηχανή). Εμένα το GPS ελέγχει 1) αν χτύπησε ο συναγερμός 2) αν έχει κοπεί η παροχή ρεύματος. Και με ειδοποιεί με κλήση και SMS σε 3 διαφορετικά κινητά (δικό μου, γυναίκας μου και ενός πολύ φίλου που μένει απέναντι), με ειδικό ringtone  (για να ξέρω π.χ. αν κοιμάμαι το βράδυ οτι με καλεί ο συναγερμός ώστε να μην αγνοήσω την κλήση). Είναι λίγο ψυχαναγκαστικό (ειδικά όταν χτυπάει επειδή ανέβηκε καμιά ... γάτα στην σέλα) αλλά παιδιά εμένα κυριολεκτικά με ... έσωσε. Δεν θέλω να θυμάμαι το συναίσθημα που με κυρίευσε όταν κατέβηκα στην πυλωτή και είδα μόνο την ... κουκούλα!! Εύχομαι να μην το νιώσει κανένας ...

Οπότε γνώμη μου είναι πως εχει νόημα μονο αν το κάνεις σωστά .... Rolling Eyes

Για πες αν δεν βαριεσαι την ιστορια πως εγινε οταν πηγαν να σε κλεψουν τα μουνια neura

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη 10p7ousΓειά χαρά σε όλα τα μέλη Icnsl4Γειά χαρά σε όλα τα μέλη 2dhxn3kΓειά χαρά σε όλα τα μέλη 2lbdx0jΓειά χαρά σε όλα τα μέλη 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΠαρ 06 Μάης 2016, 22:38

kalowhrthes καλα χλμ καλα θεματα εδω στο φορουμ :P :P και οσο για αυτους οτι ειπαν οι προλαλισαντες! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SRADakis
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Nikos
Τόπος : Athina(Ilion)
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 19/01/2016

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΣαβ 07 Μάης 2016, 00:42

kalowhrthes  στο gixxer  geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΣαβ 07 Μάης 2016, 11:26

kalowhrthes σταυρο καλοριζικο το εργαλειο και ποτε ξανα τετοια συναισθηματα.......
πραγματικα πολυ τυχερος βεβαια να λεμε και την αληθεια ασχοληθηκες πηρες οσο περισοτερα μετρα προφυλαξης μπορουσες και τελικα αποζημιωθηκες.ετσι πρεπει να κανουμε ολοι παιδες.....οσο πιο δυσκολη τους φαινεται η δουλεια τοσο πιο πολυ το σκεφτονται......βαλτε καλα πραγματα βαλτε αισθητηρες,προβολεις,καλες κουλουρες εν αναγκη βαλτε ενα ντιβανακι διλπα τωρα που ανεβαινει η θερμοκρασια...........αγανακτησα με τα μουνια απο εκει που κυκλοφορουσα καθημερινα με τη μηχανη τωρα μια φορα το τριμηνο και οσο ξερω οτι ειναι απο φοβο τοσο τρελενομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη   Γειά χαρά σε όλα τα μέλη EmptyΣαβ 07 Μάης 2016, 13:41

kalowhrthes στο gixxer , καλα και ασφαλη χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» γεια χαρα
» Γεια χαρα
» Γεια χαρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΜΕΛH :: ΝEΟ ΜEΛΟΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com