Greek GSX-R forum
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
JIMK7
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
nasos-v
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
T.R.E
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
k8 600 kk
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
kostaskr6
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
κολτρέϊν
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
Leroy
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
ripper
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_l10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_c10ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Poll_r10 

 

 ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???

Πήγαινε κάτω 
+20
babis k8
k8 600 kk
maikstain
mistiriodis_tsantakias
giannisK6
lospsi
zlionakis
mpamphs
noodles
krosfala
opoulian
lKiNG
lust99r
kentaurosk8
Miou
bonepeeler
skizotix
spyroszx
[alex]
mikeagent
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠεμ 09 Ιουν 2016, 23:15

Παιδες καλησπερα αποφασισα να επενδυσω σε μενα και στην μοτο μου Smile Smile
αυτο θα γινει με τους εξης τροπους:
1) σιγουρα θα παρακολουθησω ενα riding schοοl για να νοιωθω καλυτερα και ποιο σιγουρος με τον εαυτο μου!
2) εχω την εντυπωση πως τ φρενα μου δεν αποδιδουν οσο θα επρεπε η θα επιβραδυνουν αργα η εαν τα πατησω παραπανω θα εχουμε ιστοριες ασχημες !
οποτε αποφασισα να αλλαξω κατι απο αυτα τα δυο το ερωτημα ειναι το εξης τι απο τα δυο τρομπα απο καποια αλλη μοτο , δαγκανες η και τα δυο?! ( παντα απο αλλη μοτο )

ΟΣΟΙ εχουν δοκιμασει κατι απτα δυο κ ειδαν σημαντικο αποτελεσμα ασ μιλησουν! tongue tongue lol!

παιδεια βαλτε κ τιμες για να ξερω τ να ζητησω ! (καινουρια η μεταχειρο) hallo hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 00:17

σωληνάκια υψηλής 120 ευρώ
+
τρόμπα brembo rcs 19 κάπου στα 150-200 ευρώ μεταχειρισμένη (αρχίζει το αλτσχάιμερ)
=
πάρα πολύ καλή αναβάθμιση, καμία σχέση το φρένο και σε δύναμη και σε διάρκεια

αφότου μου τα κλέψανε, φτου κι από την αρχή:

σωληνάκια υψηλής γύρω στα 100 ευρώ
+
τρόμπα accossato 19x20 καινούργια κάπου 200 ευρώ (το αλτσχάιμερ που λέγαμε)
+
τακάκια ebc (δε θυμάμαι ποια, ούτε τιμή)
+
δαγκάνες από k5 1000 κάπου στα 100-150 ευρώ (έχω την εντύπωση πως είναι ακριβώς ίδιες με αυτές του k8 600)
=
με το ένα δάκτυλο διαστημικό φρένο (για τα δεδομένα του 600), φοβάμαι να το πατήσω όταν είμαι σε κίνηση για να μην κολλήσει κανένας πίσω μου

τον χειμώνα θα κοιτάξω να βρω και δαγκάνες monoblock έτσι για την φουκαριάρα την τριβή

προτείνω να μη βάλεις υψηλής πίσω γιατί εγώ έβαλα μιας και ήταν σε σετ με τα μπροστινά και το πίσω φρένο μπλοκάρει με το παραμικρό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 00:29

ΚΑΤΑΡΧΑΣ η καταρχην παρα πολυ καλη εξηγαα!! kapelo kapelo

αυτο θελω να φρεναρω σταθερα απολυτα σταθεραα!!!!

εχω υψηλης μπρος πισω
οσο για τα πισω π ειπες λες για αυτο οταν φρεναρω λιγο δυνατα να πηγαινω περα δωθε εαν και νομιζω οτι γινεται απτο μπροστα τρεμει το φιλοκαρδι μου παντως και δεν ξερω γτ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 07:47

Ξεκινά απο δαγκάνες και ίσως δεν χρειαστείς τρόμπα φρένου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skizotix
Normal gixxer
Normal gixxer
skizotix


Άντρας Όνομα: : Νίκος Ανδριόπουλος
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Αγωνιζόμενος : Zimbabue National Superbike Championship
Hμερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 10:02

Καλημέρα , εγώ στο CBR 600RR που ετοιμάζω για track bike εχω ήδη κανονίσει για monoblock και σωληνάκια υψηλής , και ψάχνω για μεταχειρισμένη τρόμπα.
Στο Κ5 1000 που τα είχα ολα αυτά πακέτο με μια accossato είχε πραγματικά φοβερά φρένα , τοσο σε αισθηση όσο και σε δύναμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 10:07

Δαγκάνες και πάλι δαγκάνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 10:30

skizotix έγραψε:
Καλημέρα , εγώ στο CBR 600RR που ετοιμάζω για track bike εχω ήδη κανονίσει για monoblock και σωληνάκια υψηλής , και ψάχνω για μεταχειρισμένη τρόμπα.
Στο Κ5 1000 που τα είχα ολα αυτά πακέτο με μια accossato είχε πραγματικά φοβερά φρένα , τοσο σε αισθηση όσο και σε δύναμη.

αδελφε για να καταλαβω απολυτα και την δικη σου αποψη τι προτεινεις τ ειναι ποιο αποτελεσματικο τρομπα η δαγκανες με αυτα π εχεις δοκιμασει!?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 10:31

στα εχω ξαναγραψει ...
δαγκανες απο κ91000 και μετα απο 150 ε και πανω
ή απο χονδα 1000 08 και μετα απο 120ε και πανω αλλα θελεις και αποστατες

βαζεις αυτα για αρχη και εαν δεν σε καλυψει μετα το φρενο τοτε κοιτας και για τρομπα
και μετα εισαι κομπλε για παντα

τωρα αν εχεις λεφτα φυσικα κοιτα για δαγκανες βρεμβο ( απο 600ε )
και για τρομπα βρεμβο



______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:02

Δεν χρειάζεσαι τίποτα απο όλα αυτά. Ο Kouzinas γύρναγε 1,05 στα Μέγαρα με τα πάντα στοκ πάνω στο μηχανάκι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skizotix
Normal gixxer
Normal gixxer
skizotix


Άντρας Όνομα: : Νίκος Ανδριόπουλος
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Αγωνιζόμενος : Zimbabue National Superbike Championship
Hμερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:18


αδελφε για να καταλαβω  απολυτα και την  δικη σου αποψη τι προτεινεις τ ειναι ποιο αποτελεσματικο τρομπα η δαγκανες με αυτα π εχεις δοκιμασει!?[/quote]

Το πακέτο ολόκληρο είναι οτι καλύτερο , αλλά οπως λενε και τα παιδιά πήγαινε το βήμα βήμα.
Εκτός αν υπάρχει πολύ χρήμα οπότε ρίξτο έξω Smile
Σιγουρα ο κουζίνας είναι παγκόσμιος , αλλά εμείς οι κουλαμαρίες χρειαζόμαστε οποια βοήθεια μπορούμε
να έχουμε για να βελτιωθούμε , ακόμη και αν η βελτίωση είναι μόνο μέσα στο μυαλό μας μόνο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skizotix
Normal gixxer
Normal gixxer
skizotix


Άντρας Όνομα: : Νίκος Ανδριόπουλος
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Αγωνιζόμενος : Zimbabue National Superbike Championship
Hμερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:21

Επίσης , μηπως για την σταθερότητα που ζητάς πρέπει να κοιτάξεις προς στήσιμο-αναρτηση μεριά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lust99r
Normal gixxer
Normal gixxer
lust99r


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Αγωνιζόμενος : στη ζωη
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:22

και εγω θα συμφωνησω με τον κεντραυρο.αφου εχεις ηδη υψηλης,κανε ενα σερβις στα φρενα σου(αλλαγη υγρων,καθαρισμα εμβολων,τακακια αν χρειαζεσαι).πιστευω οτι για εναν αρχαριο οδηγο τα φρενα ειναι μια χαρα,και πολυ δυσκολα θα τα φτασεις στο οριο τους.κρατα τα λεφτα σου για κανα τρακ ντει,ωστε να μαθεις την μοτο σου σιγα σιγα και να αναβαθμιστεις εσυ ο ιδιος σαν οδηγος για αρχη,και μετα αναβαθμιζεις και την μοτο.τωρα αν ντε και καλα θες να δωσεις λεφτα το πιο αξιολογο βαση τιμης-αποδοσης,ειναι η μετατροπη που σου λεει ο αλεξανδρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:24

skizotix έγραψε:

αδελφε για να καταλαβω  απολυτα και την  δικη σου αποψη τι προτεινεις τ ειναι ποιο αποτελεσματικο τρομπα η δαγκανες με αυτα π εχεις δοκιμασει!?

Το πακέτο ολόκληρο είναι οτι καλύτερο , αλλά οπως λενε και τα παιδιά πήγαινε το βήμα βήμα.
Εκτός αν υπάρχει πολύ χρήμα οπότε ρίξτο έξω Smile
Σιγουρα ο κουζίνας είναι παγκόσμιος , αλλά εμείς οι κουλαμαρίες χρειαζόμαστε οποια βοήθεια μπορούμε
να έχουμε για να βελτιωθούμε , ακόμη και αν η βελτίωση είναι μόνο μέσα στο μυαλό μας μόνο!!![/quote]

χαχαα οκ. βασικα αυτο θελω να το παω  βημα βημα Smile εμμ οχι δυστυχως δεν υπαρχει αφθονο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:26

Miou έγραψε:
στα εχω ξαναγραψει ...
δαγκανες απο κ91000 και μετα απο 150 ε και πανω
ή απο χονδα 1000 08 και μετα απο 120ε και πανω αλλα θελεις και αποστατες

βαζεις αυτα για αρχη και εαν δεν σε καλυψει μετα το φρενο τοτε κοιτας και για τρομπα
και μετα εισαι κομπλε για παντα

τωρα αν εχεις λεφτα φυσικα κοιτα για δαγκανες βρεμβο ( απο 600ε )
και για τρομπα βρεμβο


μιιιιουυυυυ Very Happy το ξερω ρε φιλε απλα ειπα να κανω ενα θεματακι με ποιο πολλες κ ολοκληρωμενες απαντησεις για να μαθω εγω κ ο υπολοιπος κοσμος!!

καθε φορα π φραιναρω κ δεν μ αρεσει ο τροπος π δεν σταματαει :P σκεφτομαι τα λογια σου! :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 11:36

ρε παιδες ο κατα-κουζινας ποιος ειναι??? lol! lol!

ρυθμισα αναρτησεις (καλυτερευσε αρκετα ισως να μην ηαν τελεια ρυθμιση!) θα τους κανω ενα σερβις κιολλας τωρα οσο για το σερβισ στις δαγκανες δεν ξερω παντως αυτο π με προβλιματιζει ειναι οτι οταν παταω ποιο δυνατα το φρενο το μπροστα με παει μαουνα περα δωθε! τι μπορει να συμβαινει ?! δηλ εαν γλιτωσω με ενα σερβισ εχει καλος!!! pale pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 15:00

kentaurosk8 έγραψε:
Δεν χρειάζεσαι τίποτα απο όλα αυτά. Ο Kouzinas γύρναγε 1,05 στα Μέγαρα με τα πάντα στοκ πάνω στο μηχανάκι....


πας καλα ρε μλκ ?
τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ???

εχεις 2 μηχανακια που κανενα δεν το βαζεις στην πιστα και στα 2 εχεις αλλαξει τα παντα στα φρενα
στο ενα εχεις βαλει τα παντα βρεμβο και στο αλλο που δεν το κουνας ποτε σου βρεμβο τρομπα και δαγκανες απο κ9



τι mal@kies  καθεσαι και γραφεις στο παιδι ???



υγ ποσο γυρνας στο γκαραζ σταματημενος ? lol!

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 15:26

Miou έγραψε:

υγ ποσο γυρνας στο γκαραζ σταματημενος ? lol!

χααχαχαχαχχα

Κορυφαία απάντηση Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikeagent
Normal gixxer
Normal gixxer
mikeagent


Άντρας Όνομα: : ΜΙΧΑΛΗΣ
Τόπος : ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Hμερομηνία εγγραφής : 13/04/2016

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 15:27

χαχααχαχαχα αα ωστεε ετσιι ο κενταυρος μαλιστα ! tongue tongue περα της πλακας αλλος ενας λογος π η συγκριση δεν ειναι ιδια ειναι οτι το μηχανακι το κυκλοφορω μεσα σε πολη π οι δρομοι ειναι τριςαθλιοι απαγορευτικοι για τετοιεσ μηχανες θα ελεγα δρομοι π δεν εχουν καμια σχεση με την πιστα και ποσο μαλλον π εχουν 1000000000000000000000000000 πατηθει απο ιχ- μοτο-φορτηγακια-φορτηγα κ οτι αλλο θες (γυαλι κατω!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lKiNG
Normal gixxer
Normal gixxer
lKiNG


Άντρας Όνομα: : Κυριάκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 16:23

Εγώ θα ξεκίναγα απο τρόμπα rcs γιατί εχει απίστευτη αίσθηση η μανέτα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 16:39

Miou έγραψε:




υγ ποσο γυρνας στο γκαραζ σταματημενος ?  lol!


Με τη μέθοδο Φλινστόουνς 0,05 και άν έχω φάει κι έχω κουράγια τότε πέφτω στο 0,04.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 16:50

αα εισαι καλος εσυ ...
εγω κανω αρκετα παραπανω ...

θα ξηλωσω τα φρενα και θα βαλω τα μαμα παλι

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 16:54

καλησπερα επειδη εχω κανει αλλαγη τα παντα στο θεμα φρενου μιας κια εχεις υψηλης εγω μετα θα πηγαινα σε δαγκανες και μετα σε τρομπα.τωρα αν θα δεις διαφορα εξαρταται απο ποσο τα πιεζεις σιγουρα μια καλυτερη αισθηση θα εχεις οπως και λιγο καλυτερη διαρκεια οπως και ελαφρως καλυτερη δυναμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 17:07

αδερφε δε ξερω ποσο εχεις προλαβει ν ασχοληθεις με το μηχανακι
απλα ειναι καλο να τα παρεις με τη σειρα.Τι εννοω,
1 δες αν τα λαστιχα σου ειναι σε καλη κατασταση κ με σωστες πιεσεις
2 τσεκαρε τα τακακια σου,αν εχουν ψωμι και τι τακακια ειναι (αν φαινεται αυτο δε ξερω)
μην ειναι τπτ φτηνιαρικα δλδ αυτο.
3 κανε μια αλλαγη υγρων φρενων με καλα υγρα κ μια καλη εξαερωση
4 τσεκαρε αν εχει γινει η ανακληση στην τρομπα
5 καθαρισε και τα εμβολακια στις δαγκανες σου κ δες να κινουνται οσο το δυνατον καλυτερα
6 σεταρισε τις αναρτησεις σου.φερε το σαγκ εκει που πρεπει για δρομο
ετσι θα καταλαβεις αν κ τα ελατηρια ειναι οκ για τα κιλα σου.
7 βαλε ται ραπς στις μπουκαλες σου να δεις αν τερματιζουν.

Εχει κι αλλα κ σορυ που ειμαι εκτος θεματος,αλλα αμα μιλουσα σ ενα φιλο μου
αυτα θα του λεγα.Μετα ξαναμπες εδω στο θεμα και ψαξου για το κατι παραπανω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 17:30

+599 στον krosfala.

δε ξερω γενικα τι παιζει με το μηχανακι του mikeagent και καποια αλλα, αλλα το δικο μου κ8 εχει καλα φρενα. εκανα βολτα με κ6 600 φιλου και δεν εχει καμια σχεση το φρενο.

@koyfo για πες. ειχες κανει βολτα το δικο μου με στοκ τακακια και παλι ειχε καλο φρενο. με τα καινουρια, κανεις endo για πλακα. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpamphs
Jr.gixxer
mpamphs


Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???   ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ??? EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016, 17:44

θα βγω και γω λίγο εκτός θέματος αλλα θα ηθελα να ρωτήσω αν ξερεις κανεις να μου εξηγήσει τις διαφορές τις monoblock δαγκάνας απο τις μαμα..οι διαφορές τους ειναι στον τρόπο λειτουργίας η στον τρόπο κατασκευής τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΡΟΜΠΑ Η ΔΑΓΚΑΝΕΣ???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» αποστατες για aftermarket δαγκανες
» Δαγκάνες r1 σε gsxr 1000 k3
» Ερωτηση για δαγκανες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com