Greek GSX-R forum
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_l10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_c10Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)

Πήγαινε κάτω 
+9
Black Eagle
latsis
Koyfo
Miou
Gixxerm@n
JIMK7
[alex]
terrorzone
aris sr20ve
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 09:59

@Gixxerm@n: Έχεις δίκιο ρε φίλε, αλλά τα 250 (αν θυμάμαι καλά όταν είχα ρωτήσει) έτσουζαν λίγο και αν βάλεις τώρα αγορά μηχανής, κάτι η εφορία και λογαριασμοί που ρθαν... Μάλλον θα κοιτάξω να μάθω να το στρίβω μόνος μου στη πίστα... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 10:00

Και με τα αγγλικά... Για καμιά τουρίστρια το πάλευα, για να διαβάσω κείμενα... τα μισά καταλαβαίνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 10:01

Black Eagle έγραψε:
kalowhrthes στο φόρουμ!
Καλή η επιλογή σου για παιχνίδι στη πίστα! Στην αρχή το μόνο που πρέπει να σε νοιάζει για πίστα είναι να ακολουθείς σωστές γραμμές και θέση. Μάθε καλά αυτά και οι χρόνοι θα αρχίσουν να πέφτουν ομαλά χωρίς πίεση. Είναι όπως μαθαίνεις μια καινούρια διαδρομή. Τώρα για το μηχανάκι τα μόνα λεφτά στην αρχή που πρέπει να ρίξεις είναι στα λάστιχα, κουστουμάκι (που πήρες), προστατευτικά για τα καπάκια του μοτέρ! και να αλλάξεις λαδάκι στα μπροστινά αν μπορείς. Αν είναι έχουν φλασάρει εγκέφαλο να το δεις σχετικά γρήγορα τι έχουν κάνει με εξατμίσεις και φιλτρα. Τα άλλα σε δεύτερη φάση, όπως φρενα κτλ... στην αρχή δε θα έχεις θέμα μέχρι να αρχίσεις να κατεβάζεις χρόνους.  study  

okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skizotix
Normal gixxer
Normal gixxer
skizotix


Άντρας Όνομα: : Νίκος Ανδριόπουλος
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Αγωνιζόμενος : Zimbabue National Superbike Championship
Hμερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 17:56

Καλως τον!!!
Οταν ειναι να πας μεγαρα ρίξε μια φωνή να γνωριστούμε απο κοντά!
Εχει και το Σαββατο αν θυμάμαι καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 18:31

skizotix έγραψε:
Καλως τον!!!
Οταν ειναι να πας μεγαρα ρίξε μια φωνή να γνωριστούμε απο κοντά!
Εχει και το Σαββατο αν θυμάμαι καλά.

Ευχαρίστως... super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gixxerm@n
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Gixxerm@n


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 582
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 22:48

να γνωρίσεις παιδιά που γνωρίζουν! Very Happy

χωρίς πλάκα, κάποιος που κάνει track-days και έχει όρεξη να βοηθήσει θα σου χρειαστεί. ειδικά αν λέξεις όπως countersteering σου ακούγονται κινέζικα. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 11 Ιουλ 2016, 23:10

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 12 Ιουλ 2016, 09:33

aris sr20ve έγραψε:
@Gixxerm@n: Έχεις δίκιο ρε φίλε, αλλά τα 250 (αν θυμάμαι καλά όταν είχα ρωτήσει) έτσουζαν λίγο και αν βάλεις τώρα αγορά μηχανής, κάτι η εφορία και λογαριασμοί που ρθαν... Μάλλον θα κοιτάξω να μάθω να το στρίβω μόνος μου στη πίστα... Crying or Very sad


τα 300ε που κοστιζει ενα σχολειο ειναι πολυ πιο λιγα απο το κοστος μιας τουμπας απο mal@kies

αντι να προσπαθησεις να μαθεις να στριβεις μονος σου (που θα τοκανεις λαθος 100%)
περιμενε 2 μηνες να μαζεψεις μερικα λεφτα και πας με καποιον που ξερει να σου δειξει τα πρωτα πραγματα και μετα κανεις ενα σχολειο

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 12 Ιουλ 2016, 10:52

Μαζί σου... Θα ταν πολύ καλύτερο λίγο θεωρία, λίγο πράξη από κάποιον που ξέρει από δω. Και στη συνέχεια σιγά σιγά να μαζέψουμε κάνα φράγκο και να γίνει και το μάθημα... Για να γράψουμε χρόνους στη πίστα μιλάμε πάντα. Δεν έιμαι και τελείως κουλάδι, μια στροφή μπορώ να την πάρω... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 12 Ιουλ 2016, 19:13

Καλως ηρθες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skizotix
Normal gixxer
Normal gixxer
skizotix


Άντρας Όνομα: : Νίκος Ανδριόπουλος
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Αγωνιζόμενος : Zimbabue National Superbike Championship
Hμερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 09:27

aris sr20ve έγραψε:
Μαζί σου... Θα ταν πολύ καλύτερο λίγο θεωρία, λίγο πράξη από κάποιον που ξέρει από δω. Και στη συνέχεια σιγά σιγά να μαζέψουμε κάνα φράγκο και να γίνει και το μάθημα... Για να γράψουμε χρόνους στη πίστα μιλάμε πάντα. Δεν έιμαι και τελείως κουλάδι, μια στροφή μπορώ να την πάρω... Laughing

Μιλώντας απο προσωπική πείρα , οι "έμπειροι"-"παλιοί" μοτοσικλετιστές είναι πιο δύσκολο να αφομοιώσουν τις αλλαγές στο στυλ οδήγησης τους σύμφωνα με τις απαιτήσεις της πίστας.
Δεν είμαι και τόσο σίγουρος για το σχολείο , θα προτιμούσα προσωπικό coaching απο κάποιον απο εδω μέσα ή κάποιον αγωνιζόμενο κ το team του.
Απο ότι εχω ακούσει το σχολείο για να φτάσεις να συζητάς χρόνους στην πίστα πρέπει να φτάσεις στο 3ο (?) στάδιο.
Αρα δεν μιλάμε για 250-300€.
Μέχρι τότε κυρίως ασχολείται με τα βασικά (που κοιτάμε , πότε-πως φρενάρουμε κλπ).
Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 12:20

κανεις λαθος νικο ...

το ζητουμενο ειναι να γραψεις χαμηλο χρονο στην πιστα ?
και πως θα το κανεις αυτο ρε φιλε αμα δεν μαθεις τα βασικα που γραφεις ?
οπως πια ειναι η σωστη θεση στο σωμα?
και γιατι ειναι αυτη η σωστη θεση

πως θα το κανεις εαν δεν μαθεις πια ειναι η σωστη γραμμη στην πιστα ?
και γιατι ειναι

πως θα το κανεις αμα δεν μαθεις πως ειναι η σωστη θεση στο σωμα οταν πλησιαζεις την στροφη ?
και γιατι
πως να φρεναρεις και ποτε ?
και γιατι

κτλ κτλ κτλ

εγω μπορω να σου εξηγησω πολλα πραγματα αλλα δεν ξερω να σου πω το γιατι
απλα εχω φαει πολυ χρονο σε οδηγηση και σε διαβασμα και το βρηκα εαν ομως ειχα καποιον διπλα μου να μου εξηγει το τι και το πως θα ειχαν γινει ολα αυτα πολυ πιο νωρις


στα σχολεια ,αυτα που εχω δει , δεν ειναι οπως ειναι οι πλοηγοι του τεαμ65 που απλα κανουν βολτες για παρτυ τους
αλλα ακολουθουν τον "μαθητη" τον κοιταζουν και τον διορθωνουν

πραγματικα αμα πας και κανεις ενα απο αυτα τα σχολεια θα αναρωτηθεις με τον εαυτο σου
που νομιζες οτι ξερεις να οδηγας

τωρα οκ εσυ μπορει να τα ξερεις ολα αυτα που σου λενε στα σχολεια αλλα ισως να εισαι στους ελαχιστους



τωρα για τους χρονους που λες ...
εχεις παρακολουθησει απο κοντα ποτε σου ενα css ?
εχω παρακολουθησει τα θεωρητικα απο το λεβελ 1+2
και πιστεψε με οτι μιλανε για χρονους
απλα μετα το λεβελ3 μιλανε για αγωνιστικη (σχεδον) οδηγηση ενω τα προηγουμενα ειναι για γρηγορη ασφαλη οδηγηση και σου λενε πραγματα που θα τα δουλεψεις και εκτος πιστας



βεβαια εδω στην ελλαδα οπως καταλαβα ειναι ελαχιστοι αυτοι που θελουν να μαθουν και δεν πιστευουν οτι τα ξερουν ολα ...
και το ειδα πολλες φορες μεσα στα μεγαρα αυτο ...



σορυ για το σπαμαρισμα στο θεμα σου αρη
file beer

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 14:44

Μια χαρά όλα.. Χαίρομαι που βλέπω διαφορετικές απόψεις... Και μια "αστεία?" ιστορία... Το 2006 ή το 2008 (μην κολλάτε στην ημερομηνία) οι 4τ είχαν τη σχολή ασφαλούς οδήγησης (ή κάππως έτσι το έλεγαν) όπου έμπειροι συνοδηγοί έμπαιναν στο αυτοκίνητο μαζί σου και σε αξιολογούσαν. Είχε 2 σκέλη:

Στο πρώτο έπρεπε να διανύσεις μία ευθεία κάνοντας σλάλομ και να επιστρέψεις στο αρχικό σημείο κάνοντας χρόνο 30" (θυμάμαι έκανα 30,1").

Στο δεύτερο σκέλος οδήγησα ένα astra opc, με κάποιον πολύ έμπειρο (για την πίστα) συνοδηγό. Το αποτέλεσμα της οδήγησής μου ήταν ότι είμαι λείαν επιεικός απαράδεκτος, και μάλιστα όταν ρώτησα τον εκπαιδευτή αν αξίζει να ασχοληθώ με αγώνες η απάντηση ήταν ότι πρέπει να βλέπω την πίστα με κυάλια!!! Very Happy

Το 2009 λοιπόν συμμετέχω (όχι σε όλους τους αγώνες - και με πάρα πολλές συμμετοχές ως αντιπάλους) στο gtcc (greek track club championship) με ένα nissan sunny και έχοντας αντιπάλους evo, impreza, deltona, διάφορα focus και renault rs και βγήκα πρωταθλητής.

Επειδή είχα γίνει μπαρούτι με τον εκπαιδευτή, κατέβηκα άλλη στιγμή στην πίστα, πήρα (από το χέρι σχεδόν) έναν αγωνιζόμενο (τότε, τώρα έχει συνεργείο και δική του ομάδα), τον έβαλα να οδηγήσει το αμάξι μου (με εμένα συνοδηγό). Κάναμε ένα γύρο. Κατέβηκα έκανε 2 γύρους μόνος του και μετά έκανα εγώ 2 μόνος μου. Και ήμουν ταχύτερος από κείνον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 14:47

Θέλω να πω πως όλα παίζουν. Μπορείς και με κάποιον που ξέρει την πίστα να σου δώσει 2 καλές οδηγίες και να κάνεις παπάδες. Δεν θυμάμαι την ημερομηνία για τους 4τροχούς τότε, αλλά τα αυτοκίνητα που χαμε οδηγήσει ήταν τα astra opc. Αν είχε πάει κάνας άλλος και θυμάται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skizotix
Normal gixxer
Normal gixxer
skizotix


Άντρας Όνομα: : Νίκος Ανδριόπουλος
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Αγωνιζόμενος : Zimbabue National Superbike Championship
Hμερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 17:56

Αλέξανδρε δεν διαφωνώ με αυτά που λές.
Απλά θεωρώ οτι κάποιος με γνώσεις μπορεί να σε βοηθησει να διορθώσεις τα λάθη που κάνεις στην οδήγηση ,
οπως επίσης θεωρώ οτι κανείς εδω μεσα δεν ξεκινά απο τα βασικά του στυλ "αυτό είναι τιμόνι".
Εγώ προσωπικα δεν έχω σκοπό να ξαναοδηγήσω σε δημόσιο δρόμο απο επιλογή μου και κόλλημα μου.
Οπότε λίγο με ενδιαφέρει η γραμή που πρέπει να έχω στον άγνωστο επαρχιακό δρόμο για να αποφύγω πιθανό ατύχημα.
Οπως το καταλαβαίνω τα πραγματικά απαραίτητα για πίστα, αν δεν ξεκινάνε απο το τρίτο σχολείο
μάλλον θα ξεκινάνε τουλάχιστον στο δευτερο.
Εννοείται οτι θα ήθελα να κάνω ενα CSS γιατι οτι μαθαίνεις πάντα βοηθάει να γίνεσαι καλυτερος.
Απλά δεν υπάρχει η οικονομική άνεση.
Το Σαββατο θα εχει κάτι που το λένε 10min coaching , αυτό ακουγεται πολλά υποσχόμενο.
Ξερει κανείς περι τινος πρόκειται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 19:02

ripper έγραψε:
Καλως ηρθες

Ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιουλ 2016, 19:55

aris sr20ve έγραψε:
Το 2009 λοιπόν συμμετέχω (όχι σε όλους τους αγώνες - και με πάρα πολλές συμμετοχές ως αντιπάλους) στο gtcc (greek track club championship) με ένα nissan sunny και έχοντας αντιπάλους evo, impreza, deltona, διάφορα focus και renault rs και βγήκα πρωταθλητής.

Επειδή είχα γίνει μπαρούτι με τον εκπαιδευτή, κατέβηκα άλλη στιγμή στην πίστα, πήρα (από το χέρι σχεδόν) έναν αγωνιζόμενο (τότε, τώρα έχει συνεργείο και δική του ομάδα), τον έβαλα να οδηγήσει το αμάξι μου (με εμένα συνοδηγό). Κάναμε ένα γύρο. Κατέβηκα έκανε 2 γύρους μόνος του και μετά έκανα εγώ 2 μόνος μου. Και ήμουν ταχύτερος από κείνον.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! άπαιχτος!!!!!!!

Το καλύτερο για εμένα είναι να σου δείξει κάποιος που τρέχει στα Μέγαρα. Θα σου δείξει που κοιτάς, που τοποθετείς το σώμα, που βάζεις κόντρα σε τιμόνι και πατάκια, που ανοίγεις γκάζι στην έξοδο κλπ. Εφόσον το κατέχεις με το στρίψιμο, μην πετάξεις τσάμπα λεφτά, πιστεύω απευθύνονται σε αρχάριους. Κράτησε τα για να μπεις περισσότερες φορές πίστα, αν και δε λένε τίποτα ιδιαίτερο τα Μέγαρα μπροστά στις Σέρρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 14:32

Άρη καλώς ήρθες!

Διάβασα με ενδιαφέρον αυτά που γράφεις και ειδικά αυτό το sr20ve μου κίνησε το ενδιαφέρον μια που είμαι παλιός NISSANόβιος (DATSUN 120Y, SUNNY 1,3 DX '83, SUNNY 1.3 SLX '87, SUNNY MPI Ν14 3θυρο άσπρο-το δικό μου look gt-r, PRIMERA 1.6 '97 και λάτρης των GT-R)! Πλέον από το 2000 άλλαξα στρατόπεδο σε Ιαπωνία μεριά ΠΑΝΤΑ!! Να χαίρεσαι και τη μηχανή σου και το αυτοκίνητό σου και πάντα όρθιος!

Ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις και μπράβο για το πείσμα σου που κατάφερες να διαψεύσεις πανηγυρικά (πρωτάθλημα) τον εκπαιδευτή-συνοδηγό των 4Τ!! Πάντα όμως οι συμβουλές των εμπειρότερων είναι πολύτιμες και πάντα κάτι θα πάρουμε. Εγώ δεν είμαι χεράς στην μηχανή σε αντίθεση με το αυτοκίνητο που το έχω σε καλό βαθμό. Το αυτοκίνητο είναι ΠΟΛΥΥΥΥ ευκολότερο όπως θα αντιλαμβάνεσαι σε σχέση με την γρήγορη οδήγηση μοτοσυκλέτας και σίγουρα για να πας μια μοτοσυκλέτα όπως της αξίζει θέλει πολλά κιλά φρύδια, που εγώ δεν τα έχω και δεν νομίζω να τα αποκτήσω στα 46 πλέον! Ρώτησα εμπειρότερους από εμένα, έκανα τα 3 επίπεδα του CSS (ο εκπαιδευτής μου είπε ότι δεν χρειάζομαι το 4ο), ακόμη παλεύω να βελτιωθώ, ακόμη κάνω πολλά λάθη και πάντα θα βελτιώνομαι. Αν μπορείς οικονομικά να παρακολουθήσεις το CSS κάντο. Αξίζει κυρίως για την ασφάλεια και μετά για τους χρόνους. Όπως και να έχει θα βελτιωθείς από λίγο έως πολύ, όπως όλοι μας.

Καλώς όρισες και πάλι και θα ήθελα να δω και καμιά φωτογραφία του αυτοκινήτου σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 16:16

Δεν αναιρώ σε καμία περίπτωση την δουλειά που κάνουν στα μαθήματα. Και σίγουρα θέλω πολύ δουλειά για να μάθω να οδηγώ όπως θέλω την μηχανή... Όσο για τις φωτογραφίες... Σε λίγο έρχονται... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 16:21

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 20af57r

Στην Κ1 με 3η στην Τρίπολη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 16:23

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 21kwdnn

Μέγαρα στην ευθεία μετά τις φυστικές (επίσης 3η)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 16:27

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 29g2am8

Εδώ έχω τσακώσει ότι έχει πρωτοπάρει ο πατέρας μου τo MPS και κατεβαίνω σε ένα trackday Τρίπολη. Ρίχνει καρέκλες και ανάμεσα σε 80+ συμμετοχές είχα βγει 1ος σε όλα τα δικίνητα και 2ος γενικής (με είχε περάσει ένα impreza αγωνιστικό με φουλ βρόχινα σλικ κλπ. Εγώ είχα πάει χωρίς τίποτα. Ούτε λάστιχα δεν είχα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 16:32

Αυτά τα αυτοκινητιστικά... Και φίλε μου topetwrx το παρακάτω είναι το καμάρι μου... Δεν έχω καταφέρει να το τρέξω ακόμα. Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τρίπολη (όχι gtcc) πριν μερικά χρόνια κράτησα την 6η θέση -είχα ξεκινήσει 13ος- (είχε βραχυκυκλώσει μπουζί στην εκκίνηση και σήκωνα 1.1 πίεση ρετάροντας). Δεν το ξανάτρεξα από τότε. Τώρα ελπίζω φέτος κάτι να κάνω από Σεπτέμβρη...

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 11ufdrd

4χ4 γνήσιο gtir...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 17:29

Φίλε Koyfo, όπως πάει το πράγμα μάλλον με τον καημό θα μείνω για τις Σέρρες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)    Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)  - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2016, 17:32

Καλώς ήρθες και από μένα! (έστω και αργοπορημένα Smile )
beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Είμαι ο Άρης και είμαι καλά...(?)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ειμαι και εγω εδω
» Ειμαι κ εγω εδω
» επειδή είμαι αλεργικός .........

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΜΕΛH :: ΝEΟ ΜEΛΟΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com