Greek GSX-R forum
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_l10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_c10παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 παραεισαγωγης...

Πήγαινε κάτω 
+15
magiaklaniakeksatmisi
Jpan
chris gsxr
G.E.B. R-09
maikstain
Hamamatsu
κωστας
κολτρέϊν
GSXR-K8
kostas_750
JIMK7
GSXR
crockh2001
nktr
alex750k8
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παραεισαγωγης...   παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 03 Απρ 2010, 00:37

Η κεντρική διάθεση όλης της Ευρώπης είναι στην Γερμανία. Απο εκεί παραλαμβάνει και ο Σφακιανάκης και όλοι. Οι παραεισαγωγείς λοιπόν πάνε στην ίδια αποθήκη και τα παίρνουν είτε απο Ελλάδα είτε απο κάποια άλλη Ευρωπαική χώρα. Μέχρι τώρα έχω αλλάξει Κ2, Κ4, Κ6 και τώρα το Κ7. Μόνο το 6αρι ηταν Ελληνικό. Δεν έχουν καμιά μα καμία διαφορά, εκτός και αν πέσεις σε κάποιο με 100 άλογα που έχουν σε κάποιες χώρες λόγω φορολογικού κεθεστώτος. Και πάλι γίνεται πανεύκολα κανονικό.

Μην πιστεύετε σε σαχλαμάρες που λέει ο κάθε ειδικός... ΚΑ-ΜΙΑ-Α διαφορά. Απλά κανένα μοτέρ δεν δείχνει ίδια άλογα με άλλο. Σκεφτείτε οτι το +- 5% περίπου που θεωρεί φυσιολογικό ο κατασκευαστής, αν μιλάμε για μηχανάκι 150 άλογα μπορεί να είναι απο 142,5 μέχρι 157,5. Αν ο ένας πέσει στο πρώτο και ο άλλος στο δεύτερο δεν πάει να πει οτι φταίει η παραεισαγωγή. Και βάσει δυναμομετρήσεων ξέρω πολλά ψόφια και πολλά θηρία. Αυτός είναι και ο λόγος που ένα ψόφιο με ολόσωμη εξάτμιση μπορεί να χάσει απο ένα με απλά ένα τελικό ή και καθόλου και μετά αρχίζουν οι δισπιστίες και οι τσακωμοί.

Π.χ. Το Κ4 Yoshimura Edition (ο θεός να το κάνει) είναι καθαρά Ελληνική εφεύρεση. Είναι ένα κανονικότατο Κ4 Edition που ο Σφακιανάκης το εφοδίαζε με μαυρο τελικό, φίλτρο BMC, βενζινες απο το Yoshi Box και μερικά αυτοκόλλητα, ενω η αρίθμηση ηταν δική του. Πουθενά ςτο εξωτερικό δεν υπάρχει επίσημη έκδοση του Κ4 Yoshimura Edition και ας κορδώνουμ μερικοί οτι έχουν κάποιο ιδιαίτερο Κ4 σε σχέση με τα άλλα. Αν το δείξεις σε κάποιον που ξέρει στο εξωτερικό απλά θα γελάει.

Αφήστε τους να λένε οτι θέλουνε και δεν έχει σημασία απο που είναι το μηχανάκι πλην της εγγύησης που και αυτο είναι άκρως παράνομο. Η εγγύηση είναι διεθνής. Δηλαδή αν έρθει ένας Ιταλός και μείναι απο κάτι στην Ελλάδα δεν θα τον καλύψουν? Είναι υποχρεωμένοι. Αν λοιπόν κάποιος με παραεισαγωγής έχει τα μέσα και τους τραβήξει σε ένα διεθνές δικαστήριο θα τους πάρει και τα βρακιά με τις λαμογιές που κάνουνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karagio
Normal gixxer
Normal gixxer
karagio


Άντρας Όνομα: : chris
Τόπος : ΑΡΙΔΑΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Hμερομηνία εγγραφής : 06/03/2010

παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παραεισαγωγης...   παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 03 Απρ 2010, 16:17

Λοιπον ακου κ αυτο μιας κ μιλαμε για παραεισαγωγη.......
Οπως εχω αναφερει κ σε αλλα μηνυματα εχω προβλημα στην στεγανοτητα του προβολεα μου ( περναει υγρασια στο εσωτερικο).
Πηγα στον παραεισαγωγεα κ του ειπα να μου το αλλαξει με τη εγγυηση που ''υποτειθετε'' μου δεινει. Αυτοσ λεει οτι δεν το αναγνωριζει ως προβλημα. Μια μερα λοιπον πηγα σε μια αντιπροσωπεια, ανεφερα το προβλημα μου (προποιουμενος οτι εχω αντιπροσωπειας) και μου ειπαν οτι αναγνωριζουν το προβλημα κ οτι βασει της εγγυησης τον αλλαζουν.

Ιδου ''πιστευω'' η διαφορα

Αν ξερεις κατι που μπορει να με βοηθησει, πολυ ευχαριστως.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παραεισαγωγης...   παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Μαρ 2016, 14:36

JIMK7 έγραψε:
kostas_750 έγραψε:
ε ναι μου το ειπαν και εμενα οτι αυτα απο Γαλλια ειναι κλειστα και βγαζεις κατι ηλεκτρονικο και ειναι οκ!!!!!!!


Koβεις ενα καλωδιο απο την ηλεκτρονικη  :vwrv:

Tο οποιο ειναι...;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παραεισαγωγης...   παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Μαρ 2016, 21:13

giannisK6 έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
kostas_750 έγραψε:
ε ναι μου το ειπαν και εμενα οτι αυτα απο Γαλλια ειναι κλειστα και βγαζεις κατι ηλεκτρονικο και ειναι οκ!!!!!!!


Koβεις ενα καλωδιο απο την ηλεκτρονικη  :vwrv:

Tο οποιο ειναι...;

Αναλογα το μηχανακι και ποιας χρονολογιας ειναι ? ειναι και διαφορετικο καλωδιο Very Happy

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 10p7ousπαραεισαγωγης... - Σελίδα 2 Icnsl4παραεισαγωγης... - Σελίδα 2 2dhxn3kπαραεισαγωγης... - Σελίδα 2 2lbdx0jπαραεισαγωγης... - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
παραεισαγωγης...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ?
» Αγορα gsxr παραεισαγωγης...απο που ?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com