Greek GSX-R forum
Αγορά αυτοκινήτου!!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αγορά αυτοκινήτου!!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αγορά αυτοκινήτου!!! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
JIMK7
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
nasos-v
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
T.R.E
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
k8 600 kk
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
kostaskr6
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
κολτρέϊν
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
Leroy
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
ripper
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! Poll_r10 

 

 Αγορά αυτοκινήτου!!!

Πήγαινε κάτω 
+16
panosk8
T.R.E
topetwrx
boutser
amstaff
greenthing
GIXXERAKIAS
brwmogazos
ripperblackdevil
DrIoannis
Miou
Koyfo
noodles
aris sr20ve
zed660
bonepeeler
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 18:58

Μιάς και στα 33 μου αποφάσισα να βγάλω και δίπλωμα αυτοκινήτου, τί θα μου προτείνατε να έπαιρνα;
Σκεφτόμουν αρχικά για κάτι πολύ φθηνό (2500 περίπου) για να μην το λυπάμαι τώρα στην αρχή αλλά αναθεώρησα και σκέφτομαι να πάρω κάτι καλύτερο μέχρι 8000-10000 περίπου για να μάθω να προσέχω περισσότερο κυρίως και να ψιλογουστάρω.
Τί προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:38

Γιατί απλά δεν βάζεις στο B-king άλλες δύο ρόδες, να γουστάρεις; lol!


(...πλάκα κάνω εννοείται, ελπίζω να μην παρεξηγείς. Καλόβολτο εύχομαι ό,τι και να πάρεις Smile  )
spam1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:44

Με λιγοτερα λεφτά σου πουλάω της γυναίκας μου... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:47

Αγορά αυτοκινήτου!!! Wbqgyt

To μαύρο... Θα ψάξω να βρω κι άλλες αν ενδιαφέρεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:51

zed660 έγραψε:
Γιατί απλά δεν βάζεις στο B-king άλλες δύο ρόδες, να γουστάρεις; lol!


(...πλάκα κάνω εννοείται, ελπίζω να μην παρεξηγείς. Καλόβολτο εύχομαι ό,τι και να πάρεις Smile  )
spam1

Κάπως έτσι μήπως;  Very Happy

Και πολυβόλα και τα πάντα όλα. Μέχρι και κράνος opimus prime έχει.

Αγορά αυτοκινήτου!!! Img_phpimage upload no compression
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:53

aris sr20ve έγραψε:
Αγορά αυτοκινήτου!!! Wbqgyt

To μαύρο... Θα ψάξω να βρω κι άλλες αν ενδιαφέρεσαι.

Ρε συ, πρώτο μου αμάξι;;;
Πολύ αγωνιάρικο δεν είναι αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:56

Είσαι θεός. Laughing Laughing
Αυτό είναι όντως σαν transformer...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:56

Και αν περάσεις λίγο τα 10 παίρνεις το άσπρο... Laughing

Αγορά αυτοκινήτου!!! 2s938t0


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aris sr20ve στις Δευ 07 Νοε 2016, 20:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 19:58

bonepeeler έγραψε:
aris sr20ve έγραψε:
Αγορά αυτοκινήτου!!! Wbqgyt

To μαύρο... Θα ψάξω να βρω κι άλλες αν ενδιαφέρεσαι.

Ρε συ, πρώτο μου αμάξι;;;
Πολύ αγωνιάρικο δεν είναι αυτό;

Εξαιρετικά φρένα και κράτημα, γκάζι όσο πατάς πάει, αυτό είναι 275, πανοραμική ανοιγόμενη οροφή, δέρμα παντού. Η γυναίκα μου το οδηγεί και βάζει τα παιδιά μέσα (έχουμε τα παιδικά καθισματάκια στο συγκεκριμένο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 21:55

Αρη, ομορφα κι ωραια αυτα αλλα ειμαι νεος οδηγος. Σκεψου πως ακομη δεν εχω καν το διπλωμα.
Θα τα γουσταρα αυτα τα διαολια αλλα... Πως θα διαχειριστω ενα τετοιο αμαξι οταν το swift της σχολης μου φανηκε γρηγορο; χαχαχα
Θελω κατι σε πιο νορμαλ πραματα.
Σκεψου τωρα να εχω ενα τετοιο αμαξι με ενα τεραστιο Ν στο πισω παραθυρο...
Ασε που αμφιβαλλω αν χωραω στο bucket καθισμα χαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 22:35

Αχαχαχαχαχα... οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 23:11

αν το αναλυσεις λιγακι κατι μπορω να κανω.

στα 8-10κ εχεις απειρες επιλογες.
θες μικρο? μικρομεσαιο? οικογενειακο?
καινουριο? μεταχειρισμενο?
να στριβει? να εχει 50kg ροπης? να μη καιει? πετρελαιο? βενζινη? ποσα κυβικα?

καποια εχουν τεκμηριο, ακριβη ασφαλεια, τελη κυκλοφοριας and the list goes on...

μια καλη (με αρκετα πλεονεκτηματα για μενα. προσπαθω να πεισω να το παρει ο μπρο, αλλα με γραφει στα @@ του) επιλογη ειναι κατι σαν αυτο http://www.car.gr/8855479-ford-fiesta-sport
για το συγκεκριμενο δε ξερω, αλλα γενικα αυτο το μοντελο. Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 23:37

Είναι γρήγορο το swift λέει ενώ έχει bking χαχαχαχαχα
Για μένα σκέψου πρώτα για τι χρήση θα είναι το αμάξι και πάρε. Άμα πχ κανείς πολλά ταξίδια προς τα έξω, προφανώς θες ένα μεγάλο να είσαι άνετος κλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΔευ 07 Νοε 2016, 23:54

Αυτο που ζηταω ειναι να ειναι μικρο σχετικα γιατι το παρκινγκ εδω που μενω ειναι κολαση, να ειναι μεχρι 1600, να μπορω να κανω και κανα ταξιδακι χαλαρο.
Αυτα που μου εχουν κεντρισει το ενδιαφερον μεχρι τωρα ειναι fiesta, swift, polo, a3. Δεν εχω κοιταξει και πολυ. Βασικα λιγο που κοιταξα, χαθηκα με τις τοσες επιλογες. Αυτο που εβαλε ο Αρης, με εψησε παρα πολυ αλλα με το που πατησω το γκαζι πιθανοτατα θα το καρφωσω λογω απειριας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 09:59

τραβα παρε ενα υαρις ρε ροβερτο να τα κανεις ολα μια χαρα
σε τιποτα δεν ειναι το καλυτερο αλλα συνολικα τα κανει ολα πολυ καλα
ειναι μικρο αλλα εχει χωρους
χωραει να το παρκαρεις σχεδον παντου
καιει ελαχιστα και δεν χαλαει

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 11:35

...και να είναι diesel. Δεν καίνε τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripperblackdevil
Normal gixxer
Normal gixxer
ripperblackdevil


Άντρας Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 67
Αγωνιζόμενος : αργω ακομη...
Hμερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 11:51

Το πετρελαιο ειναι πλεον μονοδρομος,αλλα δυστυχως ολα τα μεταχειρο σχεδον ειναι εισαγωγης αγνωστου πατρος κτλ..το yaris ειναι τιμιο αλλα τσιμπημενο στα λεφτα,το vw group για μενα ειναι value for money αρκει να ειναι ατμοσφαιρικο,γιατι αλλιως θα πεσει κλαμα..επειδη στις μηχανες μπορει να μην εχω γνωσεις,αλλα στα συτοκινητα εχω κανει διατριβη στα συνεργεια θα προτεινα ενα ibiza,fabia με 5000 που θα ναι αστερι κα βρισκεις ευκολα με ολα τα καλουδια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 13:08

Καταρχας πρεπει να δεις τι ζητάς απο το αυτοκινητο σου για να ξερεις προς τα που θα στραφείς.
Θα σου πρότεινα κάτι μικρό για αρχή τα οποία και δυστυχώς αν θες σύγχρονα θα σκάσεις μπόλικα λεφτα για να το αποκτήσεις.

Ξεχνάς τα 2λιτρα φυσικά ακόμα και τα 1800άρια πλέον.
Πιστεψε με θελεις κατι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ σε καύσιμα και συντήρηση - ανταλλακτικά.
Να θες να πας ενα ταξίδι και να μην πολυσκέφτεσαι την βενζίνη...
Πετρελαιο? Ναι αλλα οπως πολυ σωστα ανεφερες σχεδον ολα ειναι εισαγωγης με γυρισμενα χιλιομετρα...αστο καλυτερα.
Μικρα οικονομικα εχουμε τα σειτσεντο τα οποια ομως ειναι ΡΗΜΑΔΙΑ και με ενα σκασμο χιλιομετρα φορτωμενα...+ οτι δεν ειναι συγχρονα και απαιτουν μαζεματα.
1400αρια πχ του γκρουπ βαγκ ειναι πλεον φθιηνα ομως και εκει απο βενζινες δεν ειναι τοσο αθωα οσο νομίζεις...τα 7 λιτρα θα τα δεις σε επαρχιακο δρομο και φυσικα μεσα στην πολη καινει ολα πολυτ παραπανω.
1600αρια? τα 8 λιτρα μινιμουμ σε επαρχιακο δίκτυό με ταχυτητες 80-90 θα τα καψουν...παλι ψιλοασυμφορα λοιπον.

Παμε λοιπον στην κατηγορια 1200 cc και 1000 οπου εδω γινεται ενας χαμος απο μικρα τα οποια διατηρουν ψηλο κοστος αγορας ομως σε ανταμειβουν με την πολυ χαμηλη τους καταναλωση και ειναι μια κατηγορια που προσωπικα σου προτεινω (και εγω ψαχνω για ενα φαντασου γιατι εχω το cupraki το οποιο δεν το συζηταμε καν για καθημερινο, πήραμε και με την γυναικα ενα φοκους 1600 πριν 2 χορνια για daily driver και η καταναλωση του σε απογοητευει-8 λιτρα μινιμουμ με την γυναικα να οδηγει)
Στην αναζητηση μου λοιπον για 1200 κυβικα αμαξι κατεληξα σε Citroen C2 το οποιο ειναι ενα πολυ τιμιο αυτοκινητακι αντε και το 1400 τα οποια τα βρισκεις με λιγα σχετικα χιλιομετρα ακομη , κατω των 60 000  δηλαδη... στην ΙΔΙΑ! τιμη με τα 1200αρια τα οποια ειναι ιδιαιτερα φορτωμενα.
Προσωπικα δεν θελω αμαξι με 100 000 χιλιομετρα ουτε θα σου προτεινα ενα οταν σκοπευεις να το εχεις καθημερινο και σε 2-3 χρονια καταληξεις να το "μαζευεις" αφου θα εχει αγγιξει τις 200 000 χιλιομετρα αμεσως αμεσως...


Η πιο συμφερουσα επιλογη ειναι η λυση των 3ων κουβάδων στην οποια κατεληξα και εγω.
Aygo-Citroen C1-peugeot 107...1000aria 3κυλινδρα με καταναλωση 5 λιτρα αλλα δεν παυουν να ειναι κουβαδακια.
Χαλαλι τους ομως οταν δεν καινε μια, εχουν λιγα τελη και οπως θα παρατηρησεις ειναι πολυ εμπορικα (εχει βρωμισει ο τοπος).
Σιγουρα θα κανεις παραχωρησεις σε ποιοτητα αλλα για καθημερινο φθηνο αμαξακι που θα το πουλησεις την επομενη ημερα νομίζω δεν υπάρχει καλύτερο.
Στα μειον του το υψηλό κόστος αγορας στα 5-6000 ευρώ για facelift 2010 Και μετά δηλαδη.

Φαντασου ειμαι Petrolhead, εχω τον προσωπικο μου κουβα και καθεται γιατι τα ¨"αλογα" οπως ολοι μαθαμε θελουν και ταισμα και γι ακαθημερινο ειναι ασυμφορο, έχουμε ενα οικογενειακο φοκους 2 1600αρι και θελουμε να μειώσουμε τα εξοδα μετακίνησης με ενα τίμιο μικρό και ας μην πηγαίνει βήμα...
Ειτε C2, ειτε C1...1200 κυβικων και 1000ων αντιστοιχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 14:01

To Αygo το έχω όδηγησει σε αντικατάσταση τoυ δικού μου corolla G6 1.4 vvt-i.Το πράμα είναι τρένο!Στρίβει με τα όσα σαν καρτάκι,χάνει λίγο σε εκκινήσεις λόγω τρικύλινδρου αλλα μετά τις 2,800rpm στροφάρει πολύ καλά για 1000cc.Αν χωρέσεις μέσα Ροβέρτο είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Συμφωνω και με miou για το Yaris μέχρι 1,300cc σε ότι πάρεις.Επίσης δές και Auris ta 1.300cc τα 6τάχυτα είναι πολύ τίμια και σκυλιά στην τιμή (και κάτω) που διαθέτεις με χώρους κιόλας για ταξίδι άνετο χωρίς τα μπαγκάζια της γυναίκας στην πλάτη σου.fafoutis

*όπως καταλάβατε είμαι και Τoyotakias. Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 14:11

Φίλε bonepeeler (δεν ξέρω πώς σε λένε), Όλα εξαρτώνται απ το τι ψάχνεις σε ένα αμάξι. Καλό all around και semi κουβάς είναι το yaris που πας κ ένα ταξιδάκι κ είναι κ Γενικά σκυλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 14:15

Αλλά ειναι καθένας με τα γούστα του. Εγώ ας πούμε δεν θελω πετρέλαιο με τίποτα. Δεν μ αρέσει να χω κοφτη 4500 στροφές. Και πολλά άλλα που μάλλον δεν σε ενδιαφέρουν. Δες κ σε megane (10 και μετα) κ clio (14-15 και μετα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 14:15

αθανατα τουοτα ρε

ιαπωνια και παλι ιαπωνια fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 14:18

Miou έγραψε:


ιαπωνια και παλι ιαπωνια fafoutis

Αυτό ξαναπεστο... σκυλιά δεν θα πει τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripperblackdevil
Normal gixxer
Normal gixxer
ripperblackdevil


Άντρας Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 67
Αγωνιζόμενος : αργω ακομη...
Hμερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 14:35

Η ιαπωνια του καποτε δν εχει σχεση με τν ιαπωνια του τωρα..κ μιλαω για αντοχη κ πολυ μετα τις 300,400,500 χιλιαδες χιλιομετρα..το aygo ειναι απιστευτο αμαξακι για μας που το κυνηγαμε,αλλα αμαξι που στο βασικο εξοπλισμο του 2010 δν εχει clima,abs,αεροσακους,στροφομετρο κτλ,κ εχει κ 6000,προτιμω να παρω παπι,ενα αδιαβροχο κ μια μπαγκαζιερα με 1000..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 15:00

GIXXERAKIAS έγραψε:
To Αygo το έχω όδηγησει σε αντικατάσταση τoυ δικού μου corolla G6 1.4 vvt-i.Το πράμα είναι τρένο!Στρίβει με τα όσα σαν καρτάκι,χάνει λίγο σε εκκινήσεις λόγω τρικύλινδρου αλλα μετά τις 2,800rpm στροφάρει πολύ καλά για 1000cc.Αν χωρέσεις μέσα Ροβέρτο είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Συμφωνω και με miou για το Yaris μέχρι 1,300cc σε ότι πάρεις.Επίσης δές και Auris ta 1.300cc τα 6τάχυτα είναι πολύ τίμια και σκυλιά στην τιμή (και κάτω) που διαθέτεις με χώρους κιόλας για ταξίδι άνετο χωρίς τα μπαγκάζια της γυναίκας στην πλάτη σου.fafoutis

*όπως καταλάβατε είμαι και Τoyotakias. Embarassed


Μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?

Τι εννοειες αν χωραει? Ειναι ιδιαιτερα στριμοκωλο?

Γιατι ειμαι 1.86 και παω σχεδον με κλειστα ματια να παρω C1...

Μαλλον πρεπει να πεταχτω μεχρι κανενα μαντρα να μπω μεσα σε ενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορά αυτοκινήτου!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Λεξικό Ορολογίας μοτοσικλέτας & αυτοκινήτου
» αγορα atv
» Αγορα GSXR 600...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com