Greek GSX-R forum
Βενζιναααααα Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Βενζιναααααα Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Βενζιναααααα Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
JIMK7
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
nasos-v
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
T.R.E
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
k8 600 kk
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
kostaskr6
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
κολτρέϊν
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
Leroy
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
ripper
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Βενζιναααααα Poll_l10Βενζιναααααα Poll_c10Βενζιναααααα Poll_r10 

 

 Βενζιναααααα

Πήγαινε κάτω 
+5
aris sr20ve
JIMK7
babis k8
tasos600
latsis
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 17:19

Παιδια καλησπερα!!!θελω την βοηθεια σας..εχω ενα gsxr400 1989.την ειχα παρατημενη πολυυυυυ καιρο πηρα μπαταρια αλλαξα λαδια νερα και πηρε τσακμακι πριν δυο εβδομαδες.ειχα βγαλει μπαταρια γιατι θα εμενε για δυο εβδομαδες σκεπασμενη λογω βαψιματος των πλαστικων και σημερα κατεβηκα εβαλα μπαταρια να την βαλω μπροστα.βαζω το ντεποζιτο δεν επαιρνε με τιποταααα.πεθαινει η μπαταρια αλλα ανασταινεται ευτυχως με καλωδια και διπλα μοτορι.η μηχανη πηρε μπροστα μετα απο ωρα αλλα ειδα οτι εβγαζε πολυ βενζινη μεσα απο το καρμπυρατερ οχι απο κατω υπερχειλιση αλλα μεσα απο τα στομια...τη σβηνω και οπως πεφτω για να ελεγξω το μαστορι,βλεπω οτι ενω ειναι σβηστο συνεχιζει και γεμιζουν τα καρμπυρατερ.κανω δυο τρεις γκαζιες σβηστο οπως ηταν και βλεπω πως οταν γκαζωνα τα ρουφαγε και οταν αφηνα τα πεταγε...τι γινετε?απο οτι καταλαβαινω εχει συνεχη ροη απο το ρουμπινετο και δεν σταματαει να δινει βενζινα.........βοηθειααα απογοητευτηκα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos600
Jr.gixxer
tasos600


Άντρας Όνομα: : ΤΑΣΟΣ
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Αγωνιζόμενος : OPEN
Hμερομηνία εγγραφής : 17/11/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 17:50

Κανε εναν έλεγχο το φλωτερ σου .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 18:08

Τασο σε περιπτωση που ειναι κολλημενα η μονη λυση ειναι η αλλαγη τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 18:53

Το προβλημα σου-απ'οσο μπορω να καταλαβω-πρεπει να ειναι στα λεγομενα πυραυλακια...

Δες εδω


[img]Βενζιναααααα 5x0js4[/img]



...κ η πλευρα που σφραγιζει κ σταματα την ροη του καυσημου ssss



[img]Βενζιναααααα Ju7055[/img]



Καλο ειναι να ξεκινησεις με ενα πολυ καλο καθαρισμο των καρμπυρατερ κ με καινουρια βενζηνα-φυσικα-στο τεποζητο.

Η βενζηνα,σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις,οταν μεινει για πολυ καιρο στο τεποζητο κ στα καρμπυρατερ γινεται σαν ζελες.

Αν εισαι τυχερος κ δεν εχουν "φαγωθει" τα λαστηχακια των καρμπυρατερ καθως κ τα πυραυλακια,ενδεχεται να "καθαρισεις" με το καθαρισμα.

Αλλιως πας για ενα σετ λαστηχακια κ πυραυλακια κ εισαι κομπλε Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 18:54

Θελουν καθαρισμα τα καρπυλατερ σου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos600
Jr.gixxer
tasos600


Άντρας Όνομα: : ΤΑΣΟΣ
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Αγωνιζόμενος : OPEN
Hμερομηνία εγγραφής : 17/11/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 19:22

Άλλαξε τα πυρ αυλάκια που λεει ο ΜΠΑΜΠΗΣ κανε και ενα καθάρισμα γενικό στο καρμπιλατερ και θα εισαι πρώτος ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 19:57

Με κανατε να νοιωσω πολυ alive αυριο το πρωι φραπεδια και χαμω να δουνε τι θα βρουμε!!!αυτο παντως που δεν μπορω να βρω ειναι φλαντζες για το χταποδι εμενα τωρα εχει κατι μισοφεγγαρα αλλα ειναι χαλια ειναι στραβα σκουριασμενα γενικα χαλια...και δεν μπορω να βρω πουθενα για το μηχανακι αυτο.γενικα ρε γαμωτο ειναι πολυ δυσκολη η ευρεση ανταλλακτικων γιαυτο το μηχανακι και οποιος εχει βαραει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 21:07

Αν δεν βρίσκεις με τίποτα πήγαινε να κόψεις. Κόβει ο gemoflan στο Αιγάλεω αν πας με δείγμα, και πολλοί άλλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 21:08

Ε λογικα ετσι θα γινει γιατι πολλες φορες εψαχνα διαφορα αλλα δεν....και πως θα καταλαβω πως χρειαζονται αντικατασταση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 21:11

Θα χάνουν. Οπτικά θα έχει μαυρίσει κατά μήκος μέχρι την άκρη, θα φαίνεται σαν σκουριασμένη, θα ναι πολύ ξερες. Δείξτες σε κάποιον που να ξερει γιατί στο γραπτό λόγο δεν είναι εύκολο να σου εξηγήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 21:21

latsis έγραψε:
Ε λογικα ετσι θα γινει γιατι πολλες φορες εψαχνα διαφορα αλλα δεν....και πως θα καταλαβω πως χρειαζονται αντικατασταση?


Μου φαινεται οτι ή δεν εχεις τις απαραιτητες γνωσεις ή οτι εχεις αγχωθει πολυ κ αυτο δεν ειναι καλος συμμαχος αν πας να λυσεις μονος σου τα καρμπυρατερ... ssss

Θα καταλαβεις οτι θελουν αλλαγη τα λαστηχακια ΑΝ... diabase

1.Ειναι σκισμενα
2.Ειναι ψωριασμενα
3.Απο το "πατημα" εχουν χασει την κυκλικη μορφη τους


Οσον αφορα τα πυραυλακια,θα εχουν χασει την ελαστικοτητα τους (εκει που στεγανοποιουν),θα εχουν ψωριασει,μπορει ακομα κ να μην βρεις καν λαστηχο εκει.

Εοισης μπορει για καποιο λογο να ειναι κατι πιο απλο κ να εχει π.χ. φυγει ο πυρος-πυροι που συνδεουν τα πυραυλακια με το φλοτερ.

Γενικα ομως,επειδη δεν ειναι ουτε δυσκολη ΑΛΛΑ ουτε κ ευκολη δουλεια,αν δεν το εχεις ξανακανει ΜΗΝ το επιχειρησεις...

Αν για καποιο λογο χαλασεις-χασεις καποιο εξαρτημα θα σου γυρισει μπουμερανγκ oooyes

Επισης θελουν τσεκαρισμα κ οι εισαγωγες γιατι απ'οσο καταλαβαινω πρεπει να ειναι καιρο ακινητο...

Το οτι πηρε μπροστα δεν μου λεει κατι,πιστευω να γνωριζεις οτι θα πρεπει να του κανεις κ ενα γενικο σερβις (λαδια,φιλτρα λαδιου-αερα,μπουζι ισως κ βαλβιδες αν δεν θυμασαι ποτε εχουν ρυθμιστει) για να μην εχεις πισωγυρισματα στην επιστροφη σε κυκλοφορια της μηχανης.

Σε καθε περιπτωση,καλη επιτυχια hallo


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 21:53

Μπαμπη σε ευχαριστω που ασχοληθηκες καταρχας και αφιερωσες χρονο στο να μου απαντησεις.πριν δυο ςβδομαδες που το εβαλα μπροστα μετα απο τοσο καιρο αλλαξα φιλτρο αερα φιλτρο λαδιου μπουζι λαδια εβαλα καινουργια βενζινη εβγαλα το καπακι συμπλεκτη καθαρισα γυαλισα αλλαξα αλυσιδα γραναζια την μπαταρια εννοειται καινουργια,παραφλου.τακακια..το μονο που δεν εκανα ειναι καθαρισμα καρμπυρατερ.δεν εμπιστευομαι κανενα μηχανικο δυστυχως ξερω και γνωριζω πως πρεπει να το παω σε καποιον γνωστη αλλα οσες φορες το εχω παει ενω μου λενε πως ξερουν μετα τα σερβις ξαφνικα δεν γνωριζαν το ενα η το αλλο γιαυτο το μηχανακι κωλος και τα σχετικα με αποτελεσμα να τους εχω εξαντλησει ολους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 22:37

latsis έγραψε:
Μπαμπη σε ευχαριστω που ασχοληθηκες καταρχας και αφιερωσες χρονο στο να μου απαντησεις.πριν δυο ςβδομαδες που το εβαλα μπροστα μετα απο τοσο καιρο αλλαξα φιλτρο αερα φιλτρο λαδιου μπουζι λαδια εβαλα καινουργια βενζινη εβγαλα το καπακι συμπλεκτη καθαρισα γυαλισα αλλαξα αλυσιδα γραναζια την μπαταρια εννοειται καινουργια,παραφλου.τακακια..το μονο που δεν εκανα ειναι καθαρισμα καρμπυρατερ.δεν εμπιστευομαι κανενα μηχανικο δυστυχως ξερω και γνωριζω πως πρεπει να το παω σε καποιον γνωστη αλλα οσες φορες το εχω παει ενω μου λενε πως ξερουν μετα τα σερβις ξαφνικα δεν γνωριζαν το ενα η το αλλο γιαυτο το μηχανακι κωλος και τα σχετικα με αποτελεσμα να τους εχω εξαντλησει ολους!!!




okk okk okk



Aν "τρωγεσαι" να το λυσεις (που ισχυει απ'οσο καταλαβαινω file ) κατεβασε το μανουαλ-αν υπαρχει-κ θα την βρεις την ακρη.

Οτι χρειαστεις-οπου κολλησεις,ποσταρε φωτο μπας κ μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

Καπως ετσι ειναι τα καρμπυρατερ σου;

http://www.ebay.com/itm/1985-87-suzuki-gsxr750-gsxr-750-oil-cooled-CARBURETORS-CARBS-gsx-r750-gsx-r-/291899126299?hash=item43f68b321b:g:GG8AAOSw-CpX9CMx&vxp=mtr


Αλλιως,λυσε βημα-βημα,με προσοχη μην χασεις καμια βιδα.

Καλο ειναι πρωτα ν'αδειασεις την βενζηνα που υπαρχει στα καρμπυρατερ,λυνοντας μια βιδα που εχουν κατω στα ποτηρακια τους.

Μετρα ποσες στροφες ειναι βιδωμενος ο αερας στο καθε καρμπυρατερ κ τσεκαρε σε ποια θεση ειναι οι βελονες.

Να ξερεις ομως οτι αν ολα πανε καλα,μια επισκεψη σ'ενα ειδικο για να στα ρυθμισει επιβαλλεται Wink


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΣαβ 19 Νοε 2016, 23:27

https://youtu.be/pa9V1FgQXLg
Αυτα εδω ειναι τα καρμπυρατερ που εχω το μανιουαλ το εχω αλλα μονο στα κινεζικα δυστυχως δεν το βρηκα ουτε στα αγγλικα αυριο θα τα λυσω και εννοειται πως καπου θα κολλησω και θα χρειαστω την βοηθεια σας τις μακακιες με τις βιασυνες τις εχω φαει στη μαπα με ευρωπουλα δεν την ξαναπαταω με τιποτα...πιανουν τα χερια μου αλλα με προσοχη σε αυτα που δεν γνωριζουμε.τωρα βιδακια και τετοια θα βαλω κουτακια με ονομασιες απο το καθε τι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 12:53

Λοιπον παιδια κατεβηκα πουρνο πουρνο στο μοτορι.ηταν μαζι ενας φιλος ο οποιος μου λεει κατσε να του ριξουνε βενζινη στα καρμπυρατερ ριχνει απο τα στομια ανοιγοντας το γκαζι το βαζουμε μπροστα πηρε κατευθειαν τ αφηνω σβηνει...το ξαναβαζω δεν....το βαζω με το τσοκ παιρνει μετα απο λιγο παω να κλεισω το τσοκ σβηνει...για να μην γραφω πολλα μονο νε το τσοκ επαιρνε και αν πηγαινα να δωσω γκαζι εσβηνε.εκανε σαν μπουκωμενο και εσβηνε.μετα εκανα εναν ελεγχο στα μπουζι και στο ενα ειχε βενζινα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 13:41

Α και να πω πως το τσοκ ειχε επαναφορα δηλαδη ανοιγοντας το αν το αφησω κλεινει μονο του.....τρελα σκετη ρε γαμωτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 13:58

Συγνωμη τωρα.. δεν εμπιστευεσαι κανενα μαστορα και εχεις περισσοτερη εμπιστοσυνη στον εαυτο σου Suspect που δεν το εχεις ξανακανει ποτε Shocked σιγουρα θα αστειευεσαι ετσι ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 14:02

Αν εχει καει η γουνα (τσεπη) του και αποτελεσμα δεν ειδε,μπορει να σκεφτεται (ευλογα),αν ειναι να το χαλασει ή να μην φτιαχτει τελος παντων,να το κανει αυτος και οχι να πληρωσει καποιον για να το κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 14:44

Ακριβως!!!!!εχω εμπιστοσυνη οχι στο πως θα το φτιαξω αλλα στο οτι ΜΠΟΡΕΙ να το φτιαξω και να μαθω κιολας...αν το μηχανακι ειναι για να παει τουλαχιστον να δουμε εμεις τι μπορουμε να κανουμε...εχω παει το αμαξι επειδη δεν επαιρνε μπροστα σου ξου μου ξου ο μηχανικος λεει 300 ευρω εγκεφαλος και ιμομπιλαιζερ...δεν τα χα ερχομαι σπιτι αφηνει το αμαξι ο γερανος το απογευμα το κοιταω και οπως εχω αγανακτησει κοιταω το κλειδι και ειχε φυγει το ιμομπιλαιζερ κοστος???? 30 ευρω το τσουτσουνι στο κλειδι και επαναπρογραμματισμος!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 16:17

Παιδια εχω την μπαταρια και φορτιζει κατεβηκα στο μηχανακι και ελειπε η βιδα απο τον αερα και την αντικατεστησα δεν ξερω τι ρολο επαιζε σε ολο αυτο αυτη η ελλειψη...θα κατεβω σε λιγο με την μπαταρια να δω τι παιζει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 18:08

Παιδεεεεςςςςςς πηρεεε μπομπα το μηχανακι.με την πρωτη ,το μονο θεμα μ ειναι οτι δεν μπορω να βρω το ρελαντι του το το γυρναω αριστεροστροφα κραταει αλλα παει να σβησει δεξιοστροφα ανεβαζει πολλες στροφες το κανω λιγο λιγο ενδιαμεσα δεν γινεται τιποτα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 19:43

Ξαναλεω θελει καθαρισμα τα καρπυλατερ ... σου εχουν φραξει και τα ζιγκλερ του ρελαντι για αυτο συμβαινει κι αυτο Wink

Το οτι σου κανει υπερχειλισεις ειναι μια αλλη ιστορια, οπως και να εχει πρεπει να το πας σε μαστορα για μενα και να δεν στο φτιαξει σωστα, να το πηγαινεις μεχρι να στο φτιαξει ειναι αναγκασμενος Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
latsis
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : αττικη
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΚυρ 20 Νοε 2016, 19:53

Jim πιστεψε με δεν ξερω τι μηχανακι εχεις αλλα εγω εχω δεχτει bullying απο μαστορα χαχχαχαχχαχα με το που πηγα το μηχανακι γελουσε και μου πε παληκαρι μου αυτα ειναι για πεταμα δεν τα φτιαχνω εγω.το σεβαστηκα και αυτος την μουντζα και εφυγα.το σωστο ειναι παω σε μηχανικο οπως λες δεν αντιλεγω και το επικροτω το θεμα ειναι πως εαν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να μπορω να το φτιαξω μονος μου και να χω την χαρα αυτη για ποιο λογο να το παω..το μηχανακι επαιρνε και εσβηνε επειδη ελειπε μια βιδα ευτυχως το ειδα αν ομως το χα παει στο μαστορα θα μου χε κατεβατο ολοκληρο και ενα καλο ποσο προς καταναλωση.προτιμω να τα λυσω τα καρμπυρατερ και αν θες να σου βαλω φωτο εδω και να με βοηθησεις εσυ παρα να το παω σε μαστορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΔευ 21 Νοε 2016, 11:44

Δες λιγο πως πρεπει να δουλεψεις για να μην χασεις το μπουσουλα


[img]Βενζιναααααα 287de9l[/img]




Γιατι αλλιως κοιτα τι σε περιμενει... Shocked



[img]Βενζιναααααα 8yhwuh[/img]



lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Βενζιναααααα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βενζιναααααα   Βενζιναααααα EmptyΔευ 21 Νοε 2016, 12:39

κλαμα.............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βενζιναααααα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com