Greek GSX-R forum
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
JIMK7
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
nasos-v
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
T.R.E
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
k8 600 kk
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
kostaskr6
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
κολτρέϊν
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
Leroy
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
ripper
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_l10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_c10Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Poll_r10 

 

 Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK

Πήγαινε κάτω 
+15
kentaurosk8
Vitsas
ghostG
kotsosre
lospsi
Opeth
aris sr20ve
DrIoannis
etien_k3
spyroszx
popay
Miou
GIXXERAKIAS
ΓρηγόρηςΚ2
John-X
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
John-X
Normal gixxer
Normal gixxer
John-X


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : 'Ευβοια
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Αγωνιζόμενος : ΤΤ Αγ.Ιωάννης Ρώσος
Hμερομηνία εγγραφής : 11/09/2011

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠεμ 08 Δεκ 2016, 19:47

Εχω μπει σε μια διαδικασια να διωξω το κ2 μου και οτι εχω απο ανταλακτικα και να παρω κατι πιο καινουργιο...
Δεν λεω το αγαπησα φοβερα το κ2 αλλα το εχω αρκετα χρονια και το βαρεθηκα.....

Θελω κατι πιο μοντερνο απο 2005 και μετα....

Καποιοι απο εδω μεσα ξερουν οτι μ'αρεσει να στρυβω yep οποτε θελω κατι ελαφρυ που να πιανει ευκολα μεγαλες μοιρες souza no1 karo file

Τα λεφτα που σκοπευω να δωσω ειναι απο 4κ και κατω....δεν τα εχω ακομα ολα αλλα μαζευω με πολυ σκληρη δουλεια.Οταν φυγει και το κ2 θα φτασω τον στοχο μου πιο γρηγορα.

Θελω SBK η SS 600 750 1000 gixxer αλλα ειμαι ανοικτος και σε αλλες μαρκες...

Εχω καταληξει προς το παρον σε κ5 κ6 1000 αλλα κοιταω και 750 Κ6 Κ7 μετα σε cbr 1000 05 και τελος σε r1 2006+

To k5 για μενα θεωρω οτι ειναι top of the line...δεν υπαρχει το μηχανακι πουθενα ειναι απο αλλο γαλαξια...ειμαι 80% προς τα εκει
αλλα κολαω λιγο στο πλαισιο γιατι βαζω συνεχεια κοπελια πισω και φοβαμαι μην εχουμε κανενα ασχημο ατυχημα.

Ειμαι ολος αυτια geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠεμ 08 Δεκ 2016, 22:58

δεν γινεται με ενα μηχανακι να τα κανεις ολα θες ενα για βολτες με το κοριτσι και ενα να βγαζεις αρα πρεπει να κανεις για λιγο δυο δουλειες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠεμ 08 Δεκ 2016, 23:01

παραλειψη να βγαζεις γουστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 09 Δεκ 2016, 09:46

To 750 k6-7 θα σου φανεί διαστημόπλοιο από το Κ2 που έχεις/είχες.Είναι για εμένα η χρυσή τομή και γκάζια και απίστευτο ζύγισμα για στρίψιμο που σε ενδιαφέρει.

Τα 1000 είναι πιό αρκουδιάρικα και σε μέγεθος και στο γκάζι.Θέλουν πολύ λεπτές κινήσεις και "πέφτουν" πολύ πιο δύσκολα σε συνεχόμενες εναλλαγές στροφών σε σχέση με τα 600/750.
Σαν μαμά μιλάω πάντα από το εργοστάσιο.Βέβαια με τις κατάλληλες επεμβάσεις σε πλάκες,ανάρτηση πίσω,γόμες,ρύθμιση sag για τον αναβάτη γίνεται παιχνίδι αλλά ποτέ δεν απέκτησα στο 1000 μου την εμπειρία και άνεση στις στροφές που έζησα με το 600 Κ5 που είχα. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 09 Δεκ 2016, 10:37

το χονδα το ξεχνας
απο 09 και μετα θα πας αμα ειναι για χονδα

τα 600 ξεχνατα.
το 750 ειναι η χρυση τομη αναμεσα σε γκαζι, ροπη, βαρος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 09 Δεκ 2016, 12:32

εάν το μηχανάκι θα το έχεις για πίστα τότε μονόδρομος, πιστεύω, είναι τα 600.
έαν το μηχανάκι το δουλεύεις στο δρόμο τότε κοιτάς 750 και 1000. Οι τιμές όμως των 750 είναι ίδιες, ή σχεδόν ίδιες με των 1000. Διαλέγεις και παίρνεις.

στην αγορά του μεταχειρισμένου, όπως θα ξέρεις, παίζει και η κατάσταση των υποψήφιων μοτο που θέλουμε να πάρουμε. Μπορεί πχ να θέλεις να πάρεις 750 και αυτά που κοιτάς να είναι όλα μπουρδέλα και να εμφανιστεί ένα 1000 που να έιναι πολύ καλό.
είναι και θέμα τύχης να βρείς κάτι καλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 09 Δεκ 2016, 20:01

σκεφτομαι να δωσω το δικο μου Κ7 750,αν σε ενδιαφερει να σου στειλω λεπτομεριες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John-X
Normal gixxer
Normal gixxer
John-X


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : 'Ευβοια
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Αγωνιζόμενος : ΤΤ Αγ.Ιωάννης Ρώσος
Hμερομηνία εγγραφής : 11/09/2011

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΚυρ 11 Δεκ 2016, 11:48

ΓρηγόρηςΚ2 έγραψε:
δεν γινεται με ενα μηχανακι να τα κανεις ολα θες ενα για βολτες με το κοριτσι και ενα να βγαζεις αρα πρεπει να κανεις για λιγο δυο δουλειες

Γρηγορη με το κ2 τα εκανα και τα δυο οποτε δεν υπαρχει θεμα σε αυτο το ιδιο θα παιχτει και στο επομενο....εγω μονο στο πλαισιο φοβαμαι των κ5 αλλα ενταξει  file  

GIXXERAKIAS έγραψε:
To 750 k6-7 θα σου φανεί διαστημόπλοιο από το Κ2 που έχεις/είχες.Είναι για εμένα η χρυσή τομή και γκάζια και απίστευτο ζύγισμα για στρίψιμο που σε ενδιαφέρει.

Τα 1000 είναι πιό αρκουδιάρικα και σε μέγεθος και στο γκάζι.Θέλουν πολύ λεπτές κινήσεις και "πέφτουν" πολύ πιο δύσκολα σε συνεχόμενες εναλλαγές στροφών σε σχέση με τα 600/750.
Σαν μαμά μιλάω πάντα από το εργοστάσιο.Βέβαια με τις κατάλληλες επεμβάσεις σε πλάκες,ανάρτηση πίσω,γόμες,ρύθμιση sag για τον αναβάτη γίνεται παιχνίδι αλλά ποτέ δεν απέκτησα στο 1000 μου την εμπειρία και άνεση στις στροφές που έζησα με το 600 Κ5 που είχα. kapelo

Miou έγραψε:
το χονδα το ξεχνας
απο 09 και μετα θα πας αμα ειναι για χονδα

τα 600 ξεχνατα.
το 750 ειναι η χρυση τομη αναμεσα σε γκαζι, ροπη, βαρος



Μαλιστα...οποτε κοιταω σε 750-1000 για αρχη.
600 στην εσχατη περιπτωση..... R6 07+ ισως ? ξερω ειναι ταφοπλακες στα χαμηλομεσαια οπως και τα κ6 600 αλλα μ'αρεσουν.Ολα μ'αρεσουν γαμώτη  yep

Σε R1 τιποτα?μπα ε?

popay έγραψε:
εάν το μηχανάκι θα το έχεις για πίστα τότε μονόδρομος, πιστεύω, είναι τα 600.
έαν το μηχανάκι το δουλεύεις στο δρόμο τότε κοιτάς 750 και 1000. Οι τιμές όμως των 750 είναι ίδιες, ή σχεδόν ίδιες με των 1000. Διαλέγεις και παίρνεις.

στην αγορά του μεταχειρισμένου, όπως θα ξέρεις, παίζει και η κατάσταση των υποψήφιων μοτο που θέλουμε να πάρουμε. Μπορεί πχ να θέλεις να πάρεις 750 και αυτά που κοιτάς να είναι όλα μπουρδέλα και να εμφανιστεί ένα 1000 που να έιναι πολύ καλό.
είναι και θέμα τύχης να βρείς κάτι καλό.

Για δρομο μονο...Αι Γιαννη Ρωσο και ετσι φαση rider

Ναι βλεπω οι τιμες των 750 ειναι ιδιες με τα 1κ σχεδον οποτε θα δω....βλεποντας και κανοντας.

spyroszx έγραψε:
σκεφτομαι να δωσω το δικο μου Κ7 750,αν σε ενδιαφερει να σου στειλω λεπτομεριες

Στειλε μου καμια φωτο και info Σπυρο σε πμ! xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
etien_k3
Jr.gixxer
etien_k3


Άντρας Όνομα: : Στέφανος
Τόπος : Κιλκις
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Hμερομηνία εγγραφής : 17/03/2015

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΚυρ 11 Δεκ 2016, 20:31

Εμενα απο τα παραπανω που εγραψες θα διαλεγα το Ρ1 2006+ και ασφαλως μιλαω για Ρ1 07΄08΄
Επειδη τα εχω οδηγησει αρκετα και τα δυο μου φαινεται πολυ ποιο ολοκληρομενο μηχανακι απο το κ5 κ6.
Βεβαια δεν θα βρεις στα 4 χιλιαρικα που εγραψες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΚυρ 11 Δεκ 2016, 20:43

Προσωπικά θα πήγαινα σε GSXR 1000 K5/K6. Είναι για αυτά τα λεφτά και χρονολογία το καλύτερο που μπορείς να πάρεις... Αν βρεις σε καλή κατάσταση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 13:58

τα ρ6 που ρωτας γιαννη ειναι απλα νεκρα χαμηλα - μεσαια
πως θα πας βολτα στον αγιο χωρις μεσαιες ?
δεν συζητω καν για 2καβαλο ...

κανεις μεγαλο λαθος εαν νομιζεις οτι τα gsxr 600 ειναι ταφοπλακες οπως γραφεις στα χαμηλομεσαια
ειναι πολυ πολυ πιο ζωντανα


τις ρενες τις εχω οδηγησει και αυτες στην β ευβοια - κοντα στο πεδιο δρασης σου και πιο συγκεκριμενα μιας και ξερεις εκει τους δρομους την οδηγησα απο ν.αρτακη - καστελλα-πολιτικα-νεροτριβια-δαφνη  

απογοητευση σε σχεση με το κ5 οσον αφορα το μοτερ  αν και  και η γεωμετρια-στο βουτηγμα στην εισοδο της στροφης δεν μου αρεσε τοσο
το μονο που ειχε πιο καλο ηταν το πισω φρενο ...

ισως στον αγιο που μπορεις να ανεβασεις πιο πολλες σαλ να ειναι καλυτερα αλλα στο σφιχτο κομματι που την οδηγησα ξενερωσα ... εξοδο απο στροφη και απλα περιμενα να ανεβασει στροφες για να φυγει . το κ5 στις 5000 ξεμπαζωνει σε σχεση με την ρενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 15:49

Tο κ8 το 600 φίλε μου πάντως που έχω στις μεσαίες (ειδικά με το -1 μπροστά και το + 1 πίσω τώρα), συμπεριφέρεται άψογα. Το χω κατευχαριστηθεί σε στροφές που συναντάω στο δρόμο για τη δουλειά ενώ και στα φανάρια κάνει ωραίο χαβαλέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John-X
Normal gixxer
Normal gixxer
John-X


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : 'Ευβοια
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Αγωνιζόμενος : ΤΤ Αγ.Ιωάννης Ρώσος
Hμερομηνία εγγραφής : 11/09/2011

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΔευ 12 Δεκ 2016, 16:04

Miou έγραψε:
τα ρ6 που ρωτας γιαννη ειναι απλα νεκρα χαμηλα - μεσαια
πως θα πας βολτα στον αγιο χωρις μεσαιες ?
δεν συζητω καν για 2καβαλο ...

κανεις μεγαλο λαθος εαν νομιζεις οτι τα gsxr 600 ειναι ταφοπλακες οπως γραφεις στα χαμηλομεσαια
ειναι πολυ πολυ πιο ζωντανα


τις ρενες τις εχω οδηγησει και αυτες στην β ευβοια - κοντα στο πεδιο δρασης σου και πιο συγκεκριμενα μιας και ξερεις εκει τους δρομους την οδηγησα απο ν.αρτακη - καστελλα-πολιτικα-νεροτριβια-δαφνη  

απογοητευση σε σχεση με το κ5 οσον αφορα το μοτερ  αν και  και η γεωμετρια-στο βουτηγμα στην εισοδο της στροφης δεν μου αρεσε τοσο
το μονο που ειχε πιο καλο ηταν το πισω φρενο ...

ισως στον αγιο που μπορεις να ανεβασεις πιο πολλες σαλ να ειναι καλυτερα αλλα στο σφιχτο κομματι που την οδηγησα ξενερωσα ... εξοδο απο στροφη και απλα περιμενα να ανεβασει στροφες για να φυγει . το κ5 στις 5000 ξεμπαζωνει σε σχεση με την ρενα

Ειχαμε ενα κ6 600 μπλε μαυρο εδω στην ιστιαια το 2014 αν θυμαμαι καλα,φιλος μου,σε σχεση με το κ2 ηταν πολυ ψοφιο.Οταν πηρε βολτα το δικο μου ξενερωσε και μετα απο λιγο καιρο το κ6 πουληθηκε.Αυτη ηταν η εμπειρια μου με κ6 600 γιαυτο το ανεφερα..βεβαια μπορει το μηχανακι να ειχε καποιο θεμα πχ να ηταν ολα βουλομενα μπεκ τρομπα κλπ.

Επειδη καταβαθος ειμαι gixxeras κακα τα ψεματα θα αφησω της ρενες και τις λαδοφτύνες cbr στην ακρη fafoutis Οποτε κοιταω σε 750 κ6+ και ισως κ5 1000

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 16 Δεκ 2016, 12:52

675
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lospsi
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 17/11/2016

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 16 Δεκ 2016, 13:45

Δεν ξέρω το μπάτζετ σου αλλά επειδή κοίταγα και γω πριν πάρω το Κ7, παίζει ένα καλό και καθαρό Κ6 στο car.gr με arata και ohlins πίσω. Είναι λίγο ακριβό σε σχέση με άλλα μηχανάκια αλλά είναι πραγματικά σε καλή κατάσταση, χωρίς καγκουριλίκια...

Πάντως, εκεί στα 4-5 χιλιάρικα, τα GSXR 1000 Κ5-Κ6 μάλλον είναι μονόδρομος, το γκάζι είναι πολύ αλλά καλύτερα να περισσεύει παρά να μην σου φτάνει Very Happy Very Happy

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kotsosre
Normal gixxer
Normal gixxer
kotsosre


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 110
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2016

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 16 Δεκ 2016, 20:15

Το νου σας στην ανάκληση πλαισίου με τα κ5-κ6,όχι παιχνίδια κ ας είναι φθηνό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghostG
Jr.gixxer
ghostG


Άντρας Όνομα: : Τακης
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2015

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΠαρ 16 Δεκ 2016, 23:00

εψαχνα και εγω για κ6 1000 και κ7 750 πηρα το 750 εχει αρκετο γκαζι και ειναι ελαφρη μου αρεσε πιο πολυ σε σχεση με το 1000 που δειχνει πολυ πιο ογκωδες και φενεται παλιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vitsas
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2016

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΣαβ 17 Δεκ 2016, 19:18

lospsi έγραψε:
Δεν ξέρω το μπάτζετ σου αλλά επειδή κοίταγα και γω πριν πάρω το Κ7, παίζει ένα καλό και καθαρό Κ6 στο car.gr με arata και ohlins πίσω. Είναι λίγο ακριβό σε σχέση με άλλα μηχανάκια αλλά είναι πραγματικά σε καλή κατάσταση, χωρίς καγκουριλίκια...

Πάντως, εκεί στα 4-5 χιλιάρικα, τα GSXR 1000 Κ5-Κ6 μάλλον είναι μονόδρομος, το γκάζι είναι πολύ αλλά καλύτερα να περισσεύει παρά να μην σου φτάνει Very Happy Very Happy

αυτο το κ6 1000 που λεει ο φιλος ο lospsi ειναι δικο μου.το δινω λιγο ακριβα αλλα αξιζει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΚυρ 18 Δεκ 2016, 20:18

ghostG έγραψε:
εψαχνα και εγω για κ6 1000 και κ7 750 πηρα το 750 εχει αρκετο γκαζι και ειναι ελαφρη μου αρεσε πιο πολυ σε σχεση με το 1000 που δειχνει πολυ πιο ογκωδες και φενεται παλιο

Να έλεγες για κάποιο άλλο νεώτερο 750 οκ αλλά με το Κ7?

Για να μη λέτε ότι να ναι....

750 Κ6-7
Overall Length: 2040mm
Overall Width: 715mm
Overall Height: 1125mm

1000 Κ5-6
Overall Length: 2030mm
Overall Width: 710mm
Overall Height: 1130mm

Το 1000 είναι 3 κιλά βαρύτερο αλλά και κάποια λίγα άλογα δυνατότερο.... lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghostG
Jr.gixxer
ghostG


Άντρας Όνομα: : Τακης
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2015

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΚυρ 18 Δεκ 2016, 20:39

Ειπα πως φαινεται απο πλαστικά δεν έβγαλα μεζούρα.. Ξεχασες και οτι εχουν σοβαρό θέμα με τα πλαίσια ομως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΚυρ 18 Δεκ 2016, 21:00

Όσα κόψανε, κόψανε (δεν θα μπω καν στη διαδικασία να αναφέρω το πως και αν κτλ) οπότε όσα έχουν μείνει και φοράνε και τη γέφυρα στο πλαίσιο δεν νομίζω οτι θα έχουν θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΔευ 19 Δεκ 2016, 00:15

Πάρε ενα Κ5-6 κ θα μας θυμηθείς...Αν βρεις κάνα καλό βουρ στον πατσά.
Με 2-3 πραγματακια μετάμορφώνοντε.
Εγώ ακόμα ψάχνω να βρω έναν να μου πει ότι έκοψε πλαίσιο λόγω αστοχίας υλικού κ όχι γιατί το στουκαρε με κάνα 200αρι χλμ.
Δεν λέω πως δεν έχει γίνει αλλά αναλογικά με βασεις τις πωλήσεις...Καμία σχέση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΔευ 19 Δεκ 2016, 11:16

kentaurosk8 έγραψε:
ghostG έγραψε:
εψαχνα και εγω για κ6 1000 και κ7 750 πηρα το 750 εχει αρκετο γκαζι και ειναι ελαφρη μου αρεσε πιο πολυ σε σχεση με το 1000 που δειχνει πολυ πιο ογκωδες και φενεται παλιο

Να έλεγες για κάποιο άλλο νεώτερο 750 οκ αλλά με το Κ7?

Για να μη λέτε ότι να ναι....

750 Κ6-7
Overall Length: 2040mm
Overall Width: 715mm
Overall Height: 1125mm

1000 Κ5-6
Overall Length: 2030mm
Overall Width: 710mm
Overall Height: 1130mm

Το 1000 είναι 3 κιλά βαρύτερο αλλά και κάποια λίγα άλογα δυνατότερο.... lol! lol! lol!


Δεν παίζει το Κ5 1000 να είναι μόνο 3 κιλά βαρύτερο από GSXR 750 Κ7. aswew Επίσης το overall width δεν δίνει την αίσθηση του όγκου μιας supersport γιατί συνήθως το φαρδύτερο σημείο είναι τα κλιπόνς ,δεν έχει επαφή το 1000 με το 750 ούτε σε μέγεθος ούτε οδηγικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John-X
Normal gixxer
Normal gixxer
John-X


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : 'Ευβοια
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Αγωνιζόμενος : ΤΤ Αγ.Ιωάννης Ρώσος
Hμερομηνία εγγραφής : 11/09/2011

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΤρι 20 Δεκ 2016, 20:49

Εγω λεω για κ7 750...εχω βρει ενα εδω Ευβοια απο γνωστο μου...το μηχανακι δεν υπαρχει σε αγγελια...ειναι κλειστο σε γκαραζ και ο τυπας που το εχει δεν ασχολειτε,ειχε λεφτα το πηρε και το ειχε βιτρινα στο βενζιναδικο του...ειναι σε κατασταση ζελατινας...Ειναι η εκδοση μπλε σκουρο που εβγαινε σε μια φαση...του το παζαρεψα 3800ε και μου ειπε οκ

Θα δουμε οτι κατσει.

Ιδιο με αυτο ειναι Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghostG
Jr.gixxer
ghostG


Άντρας Όνομα: : Τακης
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2015

Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK    Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK  EmptyΤρι 20 Δεκ 2016, 21:17

παρτο μη το σκεφτεσαι αφου τον ξερεις, φενεται αριστο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αναβαθμιση σε 05+ SS ή SBK
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» αναβαθμιση συμπλεκτη
» Αναβάθμιση server (2009)
» service και αναβάθμιση αναρτήσεων - που;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com