Greek GSX-R forum
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
JIMK7
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
nasos-v
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
T.R.E
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
k8 600 kk
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
kostaskr6
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
κολτρέϊν
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
Leroy
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
ripper
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_l10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_c10Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Poll_r10 

 

 Παραξενο ρελαντι μετα απο ....

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παραξενο ρελαντι μετα απο ....   Παραξενο ρελαντι μετα απο .... EmptyΣαβ 24 Δεκ 2016, 02:32

Καλησπερα μαγκες,
Τυγχανει να εχω αγορασει ενα gsxr 600 k7 πριν 2 μηνες το οποιο ειχε ραγισμενο καπακι το οποιο σημερα εβγαλα απτο συνεργειο αντικαθιστωντας το με μεταχειρισμενο...
Εγιναν τα εξης...
Τριψιμο βαλβιδων,ρυθμισμα βαλβιδων,τσιμουχακια,λαδια,φιλτρο λαδιου,παραφλου,φλατζα,καπακι,τορνος για το καπακι(το φαγανε 4 δεκατα να ερθει στο ισιο confused (τσιμπημενο λιγο αρα λιγο συμπιεση παραπανω) και μπουζια ιριδιου...
Φευγοντας απτο μαγαζι και πηγαινοντας σπιτι ενω ημουνα στους 74 βαθμους ακουγα αυτο στα φαναρια στο ρελαντι το ιδιο επισης πριν φυγω απτο συνεργειο. https://www.youtube.com/watch?v=K0XE8mmu3Ms Δειτε απο 1:12-1.21 ...Eιναι αυτο που κανει το ρελαντι σαν να ειναι καθυστερημενο να το εξηγησω ετσι τελος παντων χωρις να κουνα
η βελονα του ταχομετρου ,δεν μου μοιαζει στην καμια σα ρεταρισμα γιατι εχω ακουσει πως κανει και αυτο πριν αλλαξω το καπακι...Φταει οτι δεν εχει δουλεψει πολυ απτην ανακατασκευη?Μπουζια να φταινε αφου ειναι καινουρια ιριδιου
που παρεπιπτωντος πριν κανω την ανακατασκευη παλι ιριδιου ειχε και δεν το κανε αν μου λεγατε δεν το σηκωνει το ιριδιου το μηχανακι (ακυρο λιγο εδω στα παπια βαζουν)...Καμια ιδεα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραξενο ρελαντι μετα απο ....   Παραξενο ρελαντι μετα απο .... EmptyΣαβ 24 Δεκ 2016, 05:14

Εχει γινει ποτε συγχρονισμος στα σωματα του ψεκασμου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραξενο ρελαντι μετα απο ....   Παραξενο ρελαντι μετα απο .... EmptyΣαβ 24 Δεκ 2016, 10:53

giannisK6 έγραψε:
Εχει γινει ποτε συγχρονισμος στα σωματα του ψεκασμου;

Αρχηγε μου εννοεις καυσαναλυση ??Τι εννοεις συγχρονισμος?
Το ecu δεν κανονιζει τι ψεκαζουν και ποσο?
Μηπως τωρα με την ανακατασκευη θελει καποιο ρυθμισμα το ρελαντι απτο μαστορα?
Γιατι τον ειδα χθες οταν μου τα νοιξε μπροστα μου να πεζει μια δυο κενες να διορθοθει αυτο το ρελαντι ...Που κανονικα ηθελε μαλλον απτα
2 ρυθμιζομενα βιδακια του ρελαντι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραξενο ρελαντι μετα απο ....   Παραξενο ρελαντι μετα απο .... EmptyΣαβ 24 Δεκ 2016, 15:33

Μπορει και βουλωμενα τα κατω μπεκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghostG
Jr.gixxer
ghostG


Άντρας Όνομα: : Τακης
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2015

Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραξενο ρελαντι μετα απο ....   Παραξενο ρελαντι μετα απο .... EmptyΚυρ 25 Δεκ 2016, 22:07

το τσοκ θελει ρυθμιση αν σου το κανει μονο κρυο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Batzio
Jr.gixxer
Batzio


Άντρας Όνομα: : Ηλίας
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Παραξενο ρελαντι μετα απο .... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραξενο ρελαντι μετα απο ....   Παραξενο ρελαντι μετα απο .... EmptyΠεμ 19 Απρ 2018, 16:44

Sorry για το ξεθάψιμο του θέματος, βρήκες ποτέ άκρη γιατί το έκανε; Έχω ίδιο θεματάκι σε k9 750..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παραξενο ρελαντι μετα απο ....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ρελαντί
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΡΕΛΑΝΤΙ
» Πρόβλημα με Ρελαντί...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com