Greek GSX-R forum
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
JIMK7
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
nasos-v
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
T.R.E
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
k8 600 kk
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
kostaskr6
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
κολτρέϊν
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
Leroy
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
ripper
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_l10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_c10Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Poll_r10 

 

 Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????

Πήγαινε κάτω 
+2
κωστας
funkyman
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
funkyman
Jr.gixxer
funkyman


Άντρας Όνομα: : μανος
Τόπος : πειραιας
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Αγωνιζόμενος : GSX-R 750 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 08/07/2009

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 11:33

Λοιπον παιδες , exω ενα gsxr 750 k8 και αγορασα ενα τελικο scorpion για 1000 κ8 , το ταιριαξε ο εξατμισας μου ωραια και καλα (ηταν πολυ ευκολο , απλως για να μην χανει καθολου) και βγαλαμε και καταλυτη ( σωληνα απο λαμδα και πισω ) ... Ολα καλα ολα ωραια , πολυ βαβουρα οπως και μου αρεσει (στο ρελαντι ακουγεται σαν τρατα Very Happy ) πριν βγαλοθμε καταλυτη ηταν λιγο πιο μπασο απο το μαμα...
Τελοσπαντων σε δυνατο ανοιγμα μετα τισ 7 περιπου κ κλεισιμο γκαζιου σκαει φλογα κ μπαμ μπουμ , κατι αναμενομενο.... Αλλα φοβαμαι οτι τοσο ακαυστη δεν ειναι καλο για το μηχανακι... Ρωτησα μηχανικο κ οδηγο αγωνων κ μου πε οτι δεν υπαρχει προβλημα με το μοτερ ... αλλοι παλι μου λενε διαφορα κακα... Τελικα ειναι κακο ή φυσιολογικο...???? power commander θα βαλω προσεχως λογω χρηματων ... αλλα μεχρι τοτε τι κανω????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κωστας
Normal gixxer
Normal gixxer
κωστας


Άντρας Όνομα: : κωστας
Τόπος : κομοτηνη
Αριθμός μηνυμάτων : 93
Αγωνιζόμενος : gsxr 600 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 13/06/2009

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 11:50

φιλε μου και εγω εβαλα τελικο με κομενο καταλυτι και ειχα σκασιματα αλλα το αβαλα στο δυναμομετρο και το ρυθμησα το καυσιμο και μιοσα τα πολλα σκασιματα.το καλο πιστευο να το ρυθμισις το καυσιμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 12:54

Κακο δεν ειναι :vwrv: αλλα αν θες να σταματησουν αυτα πες στο μηχανικο σου να σου κλεισει τις αναθυμιασεις απο το Η ξερει αυτος :vwrv: και ολα θα ειναι ΟΚ μετα :betvt:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 12:55

Πρέπει να κάνεις αυτό
http://jsdproducts.com/Jeffw/Jeffw_s_Bikes/GSXR/Mods/Misc/pair.html
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=130673&highlight=pair+valve
Μετά να ρυθμίσεις όπως πρέπει το καύσιμο και θα δεις σωστή λειτουργία του κινητήρα και πολύ λιγότερα σκασίματα.
Εάν δεν απενεργοποιήσεις αυτή τη βαλβίδα δεν θα έχεις σωστή μέτρηση και επομένως ρύθμιση του καυσίμου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 14:30

DrIoannis έγραψε:
Πρέπει να κάνεις αυτό
http://jsdproducts.com/Jeffw/Jeffw_s_Bikes/GSXR/Mods/Misc/pair.html
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=130673&highlight=pair+valve
Μετά να ρυθμίσεις όπως πρέπει το καύσιμο και θα δεις σωστή λειτουργία του κινητήρα και πολύ λιγότερα σκασίματα.
Εάν δεν απενεργοποιήσεις αυτή τη βαλβίδα δεν θα έχεις σωστή μέτρηση και επομένως ρύθμιση του καυσίμου.

Γιαννη αν απενεργοποιησει και μονο τη βαλβιδα δεν θα κανει καθολου σκασιματα ( χωρις να πειραξει καν τις βενζινες ) :vwrv:

Τωρα για καλυτερη λειτουργια του μοτερ σιγουρα καλο θα ειναι να φτιαξει και τα καυσιμα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 19:45

Σαφώς και είναι έτσι.Πρέπει να την απενεργοποιήσει και μετά να μετρήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
funkyman
Jr.gixxer
funkyman


Άντρας Όνομα: : μανος
Τόπος : πειραιας
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Αγωνιζόμενος : GSX-R 750 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 08/07/2009

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 19:49

μπορει να μου προτεινει κανενας κανα καλο μαστορα που να ξερει τι να μου κανει στις αναθυμιασεις ??.... για την ρυθμιση χρειαζεται να το βαλω σε δυναμομετρο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΚυρ 27 Σεπ 2009, 23:53

funkyman έγραψε:
μπορει να μου προτεινει κανενας κανα καλο μαστορα που να ξερει τι να μου κανει στις αναθυμιασεις ??.... για την ρυθμιση χρειαζεται να το βαλω σε δυναμομετρο?


Αν με κεράσεις ένα καφέ στο Μικρολίμανο στο φτιάχνω επιτόπου έξω από τα Flocafe... lol! lol! affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????   Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ???? EmptyΔευ 28 Σεπ 2009, 00:14

T.R.E έγραψε:
funkyman έγραψε:
μπορει να μου προτεινει κανενας κανα καλο μαστορα που να ξερει τι να μου κανει στις αναθυμιασεις ??.... για την ρυθμιση χρειαζεται να το βαλω σε δυναμομετρο?


Αν με κεράσεις ένα καφέ στο Μικρολίμανο στο φτιάχνω επιτόπου έξω από τα Flocafe... lol! lol! affraid

Δε μου λες, με εναν καφέ μήπως κάνεις και κανα service? να σε έχουμε στα υπ'όψιν αν είναι έτσι... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Φλογες στο τελικό ... καλο ή κακο ????
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ Κ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ
» Το κακο το ματι
» Dakar 2012 SS1: Κακό ξεκίνημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com