Greek GSX-R forum
Αγορά καινούριου παπιού Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αγορά καινούριου παπιού Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αγορά καινούριου παπιού Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
JIMK7
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
nasos-v
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
T.R.E
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
k8 600 kk
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
kostaskr6
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
κολτρέϊν
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
Leroy
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
ripper
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αγορά καινούριου παπιού Poll_l10Αγορά καινούριου παπιού Poll_c10Αγορά καινούριου παπιού Poll_r10 

 

 Αγορά καινούριου παπιού

Πήγαινε κάτω 
+8
noodles
amstaff
zed660
k8 600 kk
giannis_suzuki
Miou
ADAMSS
Antonios_gsxr
12 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017, 12:13

Καλημέρα στην gixxeroπαρέα! Είμαι σε αναζήτηση καινούριου παπιού, για εργαλείο δουλειάς και όχι για κόντρες, μόστρες κτλ.

Για να με πηγαίνει κάθε μέρα στην δουλειά, να με επιστρέφει και φυσικά για το πήγαινε-έλα στο κέντρο της πόλης κτλ.

Έχω μέχρι στιγμής για αυτή την δουλειά ένα 50άρι δίχρονο gillera, το οποίο με έχει ταλαιπωρήσει απίστευτα και δεν θέλω ούτε να το βλέπω... Για αυτό και κοιτάζω προς το παρόν μόνο καινούριο και όχι μεταχειρισμένο.

Οπότε ψάχνω ιαπωνικό παπί (έστω και αν φτιάχνονται όλα στην Κίνα πλέον), αξιόπιστο, οικονομικό στα πάντα του (ανταλλακτικά, καύσιμο κτλ), το οποίο να μου βγάλει πολλά πολλά χρόνια, με τυπικότατη όπως πάντα συντήρηση από μέρους μου.

Δεν θέλω να ξεπεράσω τα 2000 ευρώ σαν αγορά καινούριου, μιας που πιστεύω πως για την χρήση που θα του κάνω (ούτε εθνική βγαίνω, ούτε θα το σκίζω, ούτε θα γράφει πολλά χιλιόμετρα καθημερινά) είναι τεράστια υπερβολή.

Βρήκα αρκετά θέματα σε άλλα ελληνικά forums και τέλεια λόγια δεν διαβάζω για κανένα. Πολλές πάπιες βέβαια ξεπερνούν και το μπάτζετ που έχω σκοπό να διαθέσω, οπότε δεν τα κοιτάζω καν (Crypton X, kawasaki 135, το νέο supra).

Κάποια υπερτερούν σε κάτι, κάποια άλλα έχουν αρνητικά αλλού κτλ.

Το θέμα της εμφάνισης δεν με απασχολεί. Με ποδιά, καθρέφτες θα μείνει άλλωστε μια ζωή και θα του βάλω και μία μπαγκαζιέρα πίσω.

Επίσης η χρήση του θα είναι σχεδόν αποκλειστικά μονοκάβαλος και στα πολύ βαριά μου ζυγίζω 75 κιλά.

Θα ήθελα να μου πείτε τις σκέψεις σας και τι μου προτείνετε πάνω στο θέμα, όπως και να μου πείτε την γνώμη σας για το honda wave 110, μιας που ίσως να είναι η χρυσή τομή, απ' όσα έχω διαβάσει, για αυτό που ψάχνω και χρειάζομαι. Αρκετοί άλλοι βλέπω να προτείνουν το sprinter 110 ως εργαλείο δουλειάς, αλλά μέχρι τώρα με έχει κερδίσει το wave περισσότερο.

* Η χρήση του δεν θα περιλαμβάνει παραπάνω από 5000 χιλιόμετρα τον χρόνο και αυτά όπως είπα θα είναι όχι σαν να το οδηγάει 25χρονος, αλλά 50χρονος. Απλά εργαλείο για να με πηγαίνει από το Α σημείο στο Β και αυτό με νωχελικούς ρυθμούς..



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017, 14:42

Μπορεις να κοιταξεις και το νεο DAYTONA SPRIDER 125 στα 1500 βγαινει απο αξιοπιστια δεν ξερω να σου πω. εγω εχω ενα 115 απο το 2004 και δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα τιμιο μηχανακι για τα λεφτα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017, 15:57

παπι τζαπαν που θελεις απλα δεν υπαρχει .
ή κινα ή ινδονησια

με μαξ μπατζετ τα 2κ μειωνεις αρκετα τις επιλογες σου

ειχα μπει και εγω σε ενα τετοιο διλημα και ηθελα ενα παπι αλλα ρε φιλε με 1000ε που παιζει ενα μεταχειρισμενο σε μετρια προς καλη κατασταση παιζουν αρκετα αληθινα μηχανακια 250 που ειναι πολυ πολυ καλυτερα στην οδηγικη συμπεριφορα τους

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017, 16:49

γιατι δεν κοιτας το κρυπτον το απλο??καινουργιο εχει νομιζω 1800...115 κυβικα αν θυμαμαι καλα...

edit:για τουτο μιλαω....

https://www.superpapi.gr/dokimes/yamaha-crypton-t-110-super-test/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 08:47

ADAMSS έγραψε:
Μπορεις να κοιταξεις και το νεο  DAYTONA SPRIDER 125 στα 1500 βγαινει απο αξιοπιστια δεν ξερω να σου πω. εγω εχω ενα 115 απο το 2004 και δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα τιμιο μηχανακι για τα λεφτα του.

+1 για το daytona μου εβγαλε με 2 αλλαγες σε μπιελες 70.000χλμ καθε μερα τερμα γκαζι κηφισο με τα χλμ που λες θα σου αντεξει ανετα 30.000+ για τη πρωτη αλλαγη μπιελας-πιστονι και μιλαμε για 1400ευρο(προσοχη ΜΗΝ παρεις το injection)

ριξε και μια ματια στο kawasaki 115 δεν ειναι κακο

και επισης στα 2000ε παιρνεις και ενα crypton 135 σε πολυ καλη κατασταση σχεδον καινουριο που απλα δεν υπαρχει συγκριση με κανενα (αρκει να βαλεις γεφυρα στα καλαμια χτες)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 11:15

Miou έγραψε:


ειχα μπει και εγω σε ενα τετοιο διλημα και ηθελα ενα παπι αλλα ρε φιλε με 1000ε που παιζει ενα μεταχειρισμενο σε μετρια προς καλη κατασταση παιζουν αρκετα αληθινα μηχανακια 250 που ειναι πολυ πολυ καλυτερα στην οδηγικη συμπεριφορα τους

Σίγουρα η οδηγική συμπεριφορά δεν συγκρίνεται σε σχέση με μιας μικρής μοτοσυκλέτας, αλλά εγώ ψάχνω καθαρά έναν εργάτη, να με πηγαίνει όσο πιο οικονομικά από το Α σημείο στο Β. Άσε που θα μπλέξω με συμμαζέματα σε μεταχειρισμένο και βάλε αυτό και άλλαξε εκείνο και μόνο χρόνο και όρεξη για κάτι τέτοιο δεν έχω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 11:22

giannis_suzuki έγραψε:
γιατι δεν κοιτας το κρυπτον το απλο??καινουργιο εχει νομιζω 1800...115 κυβικα αν θυμαμαι καλα...

edit:για τουτο μιλαω....

https://www.superpapi.gr/dokimes/yamaha-crypton-t-110-super-test/

Απλά Γιάννη από όσα θέματα έχω διαβάσει σε ελληνικά forums αυτό το διάστημα για πάπιες, για το wave έχω διαβάσει τα λιγότερα αρνητικά. Για το Τ δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα διαβάσει από κατόχους, αλλά είχα αρχίσει να το απορρίπτω επειδή οι περισσότερες κριτικές ήταν αρνητικές.

Δεν βγαίνει πλέον και το address, να έκανα τα suzuki 2 στο garage! :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 11:25

Το sprinter το έχω στο μυαλό μου σαν επιλογή, απλά περισσότερο τείνω προς το wave.

Αν δεν είχε σκοπό να το οδηγάει και ο πατέρας μου που και που, θα κοίταζα μικρά μοτοσυκλετάκια, όπως cbf125, ή κάτι παρόμοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 11:28

Antonios_gsxr έγραψε:
giannis_suzuki έγραψε:
γιατι δεν κοιτας το κρυπτον το απλο??καινουργιο εχει νομιζω 1800...115 κυβικα αν θυμαμαι καλα...

edit:για τουτο μιλαω....

https://www.superpapi.gr/dokimes/yamaha-crypton-t-110-super-test/

Απλά Γιάννη από όσα θέματα έχω διαβάσει σε ελληνικά forums αυτό το διάστημα για πάπιες, για το wave έχω διαβάσει τα λιγότερα αρνητικά. Για το Τ δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα διαβάσει από κατόχους, αλλά είχα αρχίσει να το απορρίπτω επειδή οι περισσότερες κριτικές ήταν αρνητικές.

Δεν βγαίνει πλέον και το address, να έκανα τα suzuki 2 στο garage! :P

τι ν απω ρε συ...εδω θεσσαλονικη που δουλευω ανταλλακτικα με αυτοκινητα ολες οι εταιριες τετοια εχουν για τα delivery...και ολη μερα δουλευουν..

καλα για τα x δεν το συζηταω εχουν φτασει ολοι κατι 250000 και φευγα χιλιαδες χιλιομετρα χωρις προβληματα....αλλα πολλααααααα τα ευρω για παπια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 11:37

giannis_suzuki έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
giannis_suzuki έγραψε:
γιατι δεν κοιτας το κρυπτον το απλο??καινουργιο εχει νομιζω 1800...115 κυβικα αν θυμαμαι καλα...

edit:για τουτο μιλαω....

https://www.superpapi.gr/dokimes/yamaha-crypton-t-110-super-test/

Απλά Γιάννη από όσα θέματα έχω διαβάσει σε ελληνικά forums αυτό το διάστημα για πάπιες, για το wave έχω διαβάσει τα λιγότερα αρνητικά. Για το Τ δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα διαβάσει από κατόχους, αλλά είχα αρχίσει να το απορρίπτω επειδή οι περισσότερες κριτικές ήταν αρνητικές.

Δεν βγαίνει πλέον και το address, να έκανα τα suzuki 2 στο garage! :P

τι ν απω ρε συ...εδω θεσσαλονικη που δουλευω ανταλλακτικα με αυτοκινητα ολες οι εταιριες τετοια εχουν για τα delivery...και ολη μερα δουλευουν..

καλα για τα x δεν το συζηταω εχουν φτασει ολοι κατι 250000  και φευγα χιλιαδες χιλιομετρα χωρις προβληματα....αλλα πολλααααααα τα ευρω για παπια...

Πάρα πολλά λεφτά πράγματι για παπί. Απλά ελπίζω λόγω του Gilera που έμπλεξα τόσα χρόνια να κάνω απόσβεση!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 12:14

Antonios_gsxr, αν σε ψήνει η αγορά μεταχειρισμένου, συμφωνώ απόλυτα με kk για crypton x. Ειδικά σε αυτά τα λεφτά, θα βρεις σίγουρα κάτι πολύ καλό +ότι δεν έχει επαφή με τα υπόλοιπα που έχουν γραφτεί (γνώμη μου).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017, 14:10

στα 2.000 βγαινει κουτα και το modenas kriss 125, αξιοπιστο παπι και κρατησε και στα σκισιματα και στα φορτωματα, εχει και φτηνα περιφερειακα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΤρι 26 Σεπ 2017, 18:31

Τι γνώμη έχετε για το HONDA VISION 110; Το ξέρω πως δεν είναι πάπια, απλά επειδή θα το χρησιμοποιεί και ο πατέρας μου και περισσότερο τον βολεύουν τα scooters το κοιτάμε και αυτό.

Μήπως πάλι μπλεξίματα θα έχω και δεν θα κάνω και οικονομία;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΤρι 26 Σεπ 2017, 19:58

κοιτα γενικα με σκουτερ μπλεκεις με ιμαντες μπιλιοφορους βαριατορ και οτι θες να κανεις πρεπει να λυσεις ενα SS σε πλαστικα σχεδον οποτε δε συγκρινρται με παπια σε καμια περιπτωση

τωρα για 110 κυβικα σκουτερ με βρισκεις καθετα αντιθετο γιατι απλα ειναι εκνευριστικα ψοφιο και τα 150αρια δε παλευονται απο 200 και πανω σε μονοκυλινδρο αυτοματο θα σου συστηνα, θα το πηγαινεις τεζα αναγκαστικα συνεχεια και θα το σπας καθε λιγο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΤρι 26 Σεπ 2017, 20:40

με το σκουτερ σε ενα μεγαλο σερβις η σε μια στατικη πτωση θα κλαις με μαυρο δακρυ.
αν μιλαμε για 110 κυβικα, απλα ξεχνα το, θα ξεχναει να ξεκινησει. 150κυβικα εχουμε στη δουλεια
και οταν το παιρνω φτυνω αιμα και ειμαι ελαφρυς να φανταστεις (57-60 κιλα).

καινουριο παπακι ειπες θελεις, οριστε μεγειες https://www.car.gr/8539873-honda-astrea-grand-110-new
μαζευω λεφτα να το τσιμπησω και εγω, γιατι τα μετεχειρα ειναι φωτια, τη μανα τους και τον πατερα τους ζητανε για 10ετιας παπι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΤρι 26 Σεπ 2017, 20:53

Επειδη θιξατε το θεμα επιδοσεις....
Ενα ταπεινο Fly 125,ξεφτιλιζει οποιοδηποτε παπι (εκτος του Χ και του FX).Τα παπια ειναι οτι πιο ψοφιο υπαρχει απλα τα κοντερ τους κλεβουν παραπανω απο τα scooter.
Οσον αφορα τη συντηρηση,ειναι οντως αρκετα ακριβοτερη απο του παπιου,ειδικα σε λαστιχα και πιθανη ζημια/φθορα που μπορει να προελθει.
H γνωμη μου ειναι γραφικη,αλλα δε την αλλαζω...ασε τα καινουργια παπια και βρες ενα απο τα λιγα καλα παλια παπια (Astrea,Kaze R 115,Crypton 105) με 5-6 κατοσταρικα και ριξε αλλα 6-7 και με 1200 θα ξερεις τι εχεις και για πολλα χλμ ακομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ConstantinosM
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : Χαλανδρι
Ηλικία : 55
Αριθμός μηνυμάτων : 91
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2015

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΤετ 27 Σεπ 2017, 21:41

Κατα τη γνωμη μου και παντα με το σκεπτικο οτι ψαχνεις "εργατη" το απλο crypton απλα δεν παιζεται.Ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΠεμ 28 Σεπ 2017, 20:43

Επειδή μπήκαν στην μέση και οι ανάγκες και η ευκολία για τον πατέρα μου, μιας που για 2-3 χρόνια ακόμη θα το χρησιμοποιεί και εκείνος για την δουλειά του, δυστυχώς κοιτάμε μόνο σκούτερ, καινούριο.

Ανάμεσα σε kymco city 125 και daytona trevis 125 τι θα διαλέγατε;

Έχετε ακούσει καλά λόγια για τα παραπάνω;

Ελπίζω να μην είναι λάθος η επιλογή, αν και αν θα το χρησιμοποιούσα μόνο εγώ, δεν θα κοιτούσα για την χρήση που θέλω με τίποτα σκούτερ.

Έχει αλλάξει κατεύθυνση το θέμα και το αρχικό ερώτημα, αλλά τουλάχιστον πλησιάζουμε στην τελική απόφαση.

Οποιοδήποτε από τα 2 θα αγοραστεί καινούριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΠαρ 29 Σεπ 2017, 09:35

Αντων εχω αλλαξει απo PEUGOT SQAB 50αρι 2χρονο μεχρι GΡ800.ενα θα σου πω YAMAHA XCENTER 150i στη δουλεια καινουργιο στα 7500χλμ βαρεσε φλατζα κεφαλης.ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ.θα πληρωνεις καμπανες ραουλα γλιστρες ιμαντες παπαρια μπλε.θα πεις αναθεμα την ωρα σε καποια φαση.τωρα αφου ειναι μονοδρομος τα κυμκο τα ξερω απο τα παιδια στη διπλα εταιρια διανομες ανταλακτικων ολη μερα.καλα ειχαν βγει γενικα....οχι απροβληματιστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Αγορά καινούριου παπιού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου παπιού   Αγορά καινούριου παπιού EmptyΣαβ 30 Σεπ 2017, 22:22

στην ιδια φαση ειμαι και εγω ψάχνομαι για οικονομική μετακίνηση και ειμαι ανάμεσα σε παπι και σκούτερ . περισσότερο προς κριπτον ή χοντα wave ειμαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορά καινούριου παπιού
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αγορά καινούριου κράνους
» αγορα atv
» Αγορα k5-k6 η k7?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com