Greek GSX-R forum
Περι πηνειων και ρευματων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Περι πηνειων και ρευματων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Περι πηνειων και ρευματων Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
JIMK7
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
nasos-v
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
T.R.E
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
k8 600 kk
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
kostaskr6
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
κολτρέϊν
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
Leroy
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
ripper
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Περι πηνειων και ρευματων Poll_l10Περι πηνειων και ρευματων Poll_c10Περι πηνειων και ρευματων Poll_r10 

 

 Περι πηνειων και ρευματων

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Περι πηνειων και ρευματων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Περι πηνειων και ρευματων   Περι πηνειων και ρευματων EmptyΣαβ 02 Δεκ 2017, 00:49

Α ρε σουζουκι με τα ηλεκτρικα σου.Λοιπον παιδες καλησπερα.Παμε μια.
Αλλαζω καμενα πηνεια(μαυριζε σταδιακα η μονωση σε διαστημα μηνων)αυτη την φορα με μαμα παχος(1,06) γιατι η προηγουμενη
περιεληξη ειχε 0,86 καλη ωρα τους.
Λοιπον τσεκαρω τεστ δυοδου ανορθωτη κομπλε.Εχω 13,8 στο ρελαντι και με ρεβ στις 5000 σαλ 13,1.Πεφτει η ταση δηλαδη
αντι να ανεβαινει αρα λογικα υπαιτιος ο ανορθωτης η κατι στην πλεξουδα δουλευοντας σε συναρτιση με τις στροφες ζηταει παραλογο φορτιο)
Μετα απο μια μερα εχω 12,3 ρελαντι και με ρεβ 12,6.Πηνεια καθαρα ,ενωσεις κολιμενες με καλαι κλπ.Μπαταρια καινουρια.
Πολυ θα μου πειτε ανορθωτης αλλα γινεται με τεστ δυοδου καλο ο ανορθωτης να ειναι για την ανακυκλωση??Περιεργα
πραγματα συμβαινουν στο μηχανακι και εχω πειστει πια οτι δεν θα ξεμπλεξω ευκολα απαυτο.Οι γνωστες με ηλεκτρολογικα
τα φωτα σας ρε παιδια Crying or Very sad Α και με ζεστο μοτερ εχω πτωση στην ταση.Οχι με τρεχουμενο βεντιλατερ αν το σκεφτητε.Απλως ζεστο
περιπου 90-100 βαθμους.Πεζει να ναι προβλημα στην πλεξουδα τιποτε γειωση κλπ?Καμια ιδεα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KoSToM
Normal gixxer
Normal gixxer
KoSToM


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 300
Αγωνιζόμενος : Χεχεχεχεχε
Hμερομηνία εγγραφής : 18/05/2014

Περι πηνειων και ρευματων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι πηνειων και ρευματων   Περι πηνειων και ρευματων EmptyΚυρ 10 Δεκ 2017, 12:21

Όταν είναι παγωμένο... έχεις μετρήσει πόσο ανεβάζει στο ρελαντί και πόσο ανεβάζει στις 4500 με 5000 στροφές?
Άν οι μετρήσεις σου στο παγωμένο είναι καλύτερες απ' ότι στο ζεστό τότε κάπου η περιέληξη έχει πρόβλημα και γειώνει. Πρέπει να μετρήσεις και τις ωμικές αντιστάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Περι πηνειων και ρευματων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι πηνειων και ρευματων   Περι πηνειων και ρευματων EmptyΚυρ 10 Δεκ 2017, 17:29

Στον ανορθωτή σου μπορεί να έχει πρόβλημα ο σταθεροποιητής τάσης και να σου γειώνει τα πηνία όλη την ώρα γι'αυτό και στα ξαναέκαψε. Αλλαξε τον αφου ξαναεπισκευάσεις τα πηνία και για καλύτερα προτίμησε να βάλεις κάποιον SH775

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki93
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 88
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2016

Περι πηνειων και ρευματων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι πηνειων και ρευματων   Περι πηνειων και ρευματων EmptyΚυρ 10 Δεκ 2017, 18:58

T.R.E έγραψε:
Στον ανορθωτή σου μπορεί να έχει πρόβλημα ο σταθεροποιητής τάσης και να σου γειώνει τα πηνία όλη την ώρα γι'αυτό και στα ξαναέκαψε. Αλλαξε τον αφου ξαναεπισκευάσεις τα πηνία και για καλύτερα προτίμησε να βάλεις κάποιον SH775

Εχω εγγυηση μιλησα με τον ανθρωπο.Το προβλημα T.R.E ειναι οτι εχω καλο τεστ δυοδου 5,6 στο καθενα περιπου δεν εχω σε καμια περιπτωση
continuity που λενε και οι ξενοι αλλα σημερα ανοιξα καπακι βολαν και γειωνει πανω στο καπακι εκει που στηριζεται δηλαδη.Αν κρατησω τα πηνεια στα χερια μου ακουμπωντας εξοδο πηνειων(καλωδιο)
με σωμα στατη(ξισμενο για καλυτερη επαφη απο βερνικια και μαλα*)#ς δεν κανει μπιπ.Κοιταζω για φθαρμενο λοιπον σημειο στα πηνεια στην πισω μερια οπου και καθεται τιποτα που να φανερωνει γυμνο χαλκο.Δεν ξερω ολα τα στραβα σαυτο το μηχανακι τα εχω δει.
Και για του λογου το αληθες απτην αρχη.
ραγισμενη κεφαλη.
πηνεια.
ανορθωτης.
σουπα 1000Ε ζημια.
ραγισμενη κολιση στο σασι καταραμενοι συγκολιταδες της συζυκι
και ακομα αναμενω κιαλα.Το μεταχειρο το πληρωσα καινουριο kolos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Περι πηνειων και ρευματων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» περί Xenon
» ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ......
» περι βαφης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com