Greek GSX-R forum
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
JIMK7
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
nasos-v
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
T.R.E
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
k8 600 kk
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
kostaskr6
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
κολτρέϊν
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
Leroy
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
ripper
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_l10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_c10Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Poll_r10 

 

 Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?    Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  EmptyΚυρ 08 Ιουλ 2018, 21:29

Το μηχανάκι έχει περίπου 25. 000
Το άνοιξα πρώτη φορά  για να ελέγξω βαλβιδες κ έχω αυτά τα νούμερα. Της εισαγωγής φαίνεται πολύ εντάξει.
Της εξαγωγής πλησιάζει στο πάνω όριο στον δεύτερο κύλινδρο. Όμως ούτε μια απ τις 16 δεν είναι εκτός ορίου.

Θεωρώ ότι η ακρίβεια των μετρήσεων μου είναι της τάξης του +- 0.01 του χιλιοστού μιας κ χρησιμοποίησα 2 διαφορετικά φιλλερ ανά 0.01 κ μικρομετρο.

Δε μ αρέσει καθόλου η ιδέα να βγάλω εκεντοφορους κ  να περιμένω να έρθουν 2-3 shims . Να το κλείνω να τελειώνω? Αν ναι μετά από πόσα χιλιόμετρα έλεγχο ξανά?

Πάντως τα Suzuki είναι σκυλιά. Το μοτέρ είναι αθάνατο. Φτου φτου δλδ.. xaxa xaxaΔιακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Dsc_0110
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?    Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  EmptyΔευ 09 Ιουλ 2018, 14:53

Επίσης στη λαχτιχενια φλαντζα στο καπάκι βάζω κόλλα δεξιά κ αριστερά στα κυκλικά όπως είχε απ τη μάνα του? Η το βάζω έτσι απλά? Σημείωση όλη η κόλλα έχει μείνει στο μοτέρ στο σημείο εκείνο οπότε μου φαίνεται ότι δεν θα χει θέμα κ κόλλα να μην βάλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?    Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  EmptyΔευ 09 Ιουλ 2018, 22:41

Εγώ έχω 97.000km και δεν ήθελε καμία από τις 3 φορές που έλυσα... για να δούμε τώρα χαχαχαχα
Δεστο και είσαι μια χαρά, είναι σκυλιά όπως είπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?    Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  EmptyΤρι 10 Ιουλ 2018, 12:07

Όλο το φόρουμ διακοπές είναι? Very Happy
Ναι το έκλεισα χθες το απόγευμα, έβαλα κ κόλλα, το έγραφε το μανουαλ αλλά τα χει κάπως σκόρπια στις κατηγορίες.

Κάτι που με προβλημάτισε είναι ότι ο εκεντροφορος εισαγωγής στη πρώτη του βαλβίδα απ τα αριστερά έχει ένα πάααρα πολύ μικρό σημαδάκι ακριβώς εκεί που πατάει πάνω στο μέταλλο του καπελοτου. Είναι πάρα πολύ μικρό το νύχι ίσα που σκαλώνει.ούτε μισό χιλιοστό δεν ειναι.Δεν υπάρχει καμία άλλη φθορά, το διάκενο σ αυτή είναι 0.13mm. Πως να γίνε αυτό? Να το χτύπησα εγώ μου φαίνεται πολύ δύσκολο ημουμ πολύ προσεκτικος με το Καπακι όταν το έβγαζα συν ότι θυμάμαι ο στρόφαλος δεν ήταν γυρισμένος οπότε το αυτάκι εκεί δεν ήταν πάνω για να χτυπηθεί όταν το ανοιξα.. Εννοείται δεν το πείραξα να το τριψω. Το έκλεισα προσεκτικά έβαλα ροπές στις βίδες κ θα το δω στον επόμενο έλεγχο. Έχει κανείς ιδέα πως έγινε αυτό??? aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?    Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  EmptyΤρι 10 Ιουλ 2018, 12:32

μπορει το σημαδι που λες να ειναι ξεφλουδισμα της επιστρωσης
το παθαινουν συχνα τα ντουκατι αυτο ... αχχααχαχαχχααχαχχα
αμα ηταν μισο χιλιοστο θα ηταν παρα πολυ

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?    Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?  EmptyΤρι 10 Ιουλ 2018, 12:48

Miou έγραψε:
μπορει το σημαδι που λες να ειναι ξεφλουδισμα της επιστρωσης
το παθαινουν συχνα τα ντουκατι αυτο ... αχχααχαχαχχααχαχχα
αμα ηταν μισο χιλιοστο θα ηταν παρα πολυ

Φιλεν δε μοιάζει με ξεφλούδισμα είναι σαν μια ψιλή τελεία από στιλο. Μόνο έτσι περιγράφεται. Δεν είναι ούτε καν γδαρσιμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διακενα βαλβιδών μετρηση.. Να αλλάξω καπελοτα?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» σωστη ρυθμιση βαλβιδων
» Μέτρηση πραγματικής τελικής (gps)
» Yoshimura ασφάλειες Βαλβίδων....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com