Greek GSX-R forum
Ροπή για βίδες φρένου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ροπή για βίδες φρένου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ροπή για βίδες φρένου Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
JIMK7
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
nasos-v
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
T.R.E
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
k8 600 kk
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
kostaskr6
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
κολτρέϊν
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
Leroy
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
ripper
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ροπή για βίδες φρένου Poll_l10Ροπή για βίδες φρένου Poll_c10Ροπή για βίδες φρένου Poll_r10 

 

 Ροπή για βίδες φρένου

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Ροπή για βίδες φρένου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ροπή για βίδες φρένου   Ροπή για βίδες φρένου EmptyΤετ 11 Ιουλ 2018, 17:20

Πηρα ενα σετακι της FREN TUBO υψηλης για το σαπακι Νο.2.Οι βιδες που ειχε μεσα ειναι 100% χαλυβδινες.Και εδω εμπλέκεται ο μαγαζοτορας.
1)μου εγραψε στο κουτι με ενα μαρκαδορο να με το συμπαθειο να σφίξω με 15Νm.Λεω κατσε να διαβασω και το manual.εκει λεει αν πηρα με αλουμινιες βιδες 15/17Nm και χαλιβδινες 20/22Nm.ποιον μα πιστεψω ρε παιδια.
2)Μου εδωσε υγρα φρενων Μοτυλ 5.1 και μου λεει ας γραφει το μανιουαλ της μηχανης DOT 4 ,αυτα απλα εχουν υψηλοτερο σημειο βρασμου και εχουν την ιδιοτητα να αναμιγνύονται με DOT 4 καθως θα κανω flushing ολα τα υγρα.Με παραμυθιασε κανονικα?DOT 5 ξερω σιγουρα δε κανουν αυτα που ειπε.μηπως ισχυουν οντως για τα 5.1.Μη τον τηλεφωνοκραξω αδικα.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ροπή για βίδες φρένου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ροπή για βίδες φρένου   Ροπή για βίδες φρένου EmptyΠεμ 12 Ιουλ 2018, 12:12

αυτο με το 5.1 ναι ισχυει οτι εχουν υψηλοτερο σημειο βρασμου . δεν ξερω γιατι να το αναμιξεις με τα 4ρια
εγω βαζω rbf600-660 με dot 4 αλλα θελει πιο συχνα αλλαγη

για την δυναμη για να σφιξεις τις βιδες εγω θα πιστευα το μανουαλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Ροπή για βίδες φρένου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ροπή για βίδες φρένου   Ροπή για βίδες φρένου EmptyΠεμ 12 Ιουλ 2018, 21:27

Να το αναμειξω εννοω, οτι ελαχιστο ειχε μεινει στις δαγκανες,τρομπα.γιατι οκ οσο να τραβηξεις με τη σύριγγα απο το δοχειακι κατι μενει μεσα. γιατι θελει και εξαερωση μετα αλεξ.τελος παντων τα εβαλα χαρτι.εβγαλα και τη τελευταία φυσαλιδα αερα
εχει διαφορά παντως...αξιζε το 110€.
Απλα δε ξερω αν εχει αρκετο τζογο το μαρκουτσι αμα κανω καμια χαζοσουζιτσα,και τα τραβηξει ολα κατω βιδες τρομπες και ξαναπλερω σα μαλακας.μου φανηκε λιγο κοντο απο το μαμα.αμα παω σε ενα λαστιχα και το σηκωσει μπροστα θα βγαλω ακρη?

ΥΓ.Αλεξ δε βρηκα ροποκλειδο τα έσφιξα Σπ.Πατση style.ωπος παλια ορθοδοξα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Ροπή για βίδες φρένου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ροπή για βίδες φρένου   Ροπή για βίδες φρένου EmptyΤετ 25 Ιουλ 2018, 18:50

Για οποιον χρειαστει σχετικα μεβτην ανάμειξη υγρων φρενων.ειχα δικιο.αναμιγνύονται μεταξύ τους εκτος το DOT 5.


Tα 3-4-5 ειναι glycol based ,τα 5.1 ειναι silicon based και αυστηρα δεν αναμιγνύονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
 
Ροπή για βίδες φρένου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Υποδύναμη VS Ροπή
» sos για βιδες
» Χρωματιστες βιδες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com