Greek GSX-R forum
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
JIMK7
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
nasos-v
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
T.R.E
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
k8 600 kk
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
kostaskr6
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
κολτρέϊν
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
Leroy
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
ripper
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_l10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_c10Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Poll_r10 

 

 Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodoros1369
Normal gixxer
Normal gixxer
Thodoros1369


Άντρας Τόπος : North
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Αγωνιζόμενος : Moto gp (στην tv)
Hμερομηνία εγγραφής : 04/10/2017

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΠεμ 11 Οκτ 2018, 20:12

Εχω ψαξει στις ενοτητες κ δεν βρηκα κατι οποτε ανοιγω το θεμα.

Περαν οτι εχω ακουσει οτι χανει χαμηλα δεν βρισκω κατι αλλο ...

Υπαρχει γενικος κανονας,δηλαδη αν θες χαμηλα βαζεις κοντο,αν θες ψηλα βαζεις μακρυ η διπλα ?


Δεν θελω ομως να κανω πειραματα κ να την πατησω απο αγνοια γι αυτο ρωταω αναλογα με το συστημα εξατμισης που φοραμε τι απαιτησεις υπαρχουν ?

Δηλαδη με κοντο τελικο θελει μπροστα γραναζι με -1 δοντι ?
Θελει οποσδηποτε αλλη χαρτογραφηση για να μην "αδειασει" χαμηλα ?

Στην δικη μου περιπτωση θελω να βγαλω τα διπλα τελικα για καποιο μονο,περισσοτερο προτιμω να ναι κοντο γιατι μ αρεσει αυτο το αδειασμα στο πισω ψαλιδι απ τα ογκοδη τελικα.

Το υποτιθεμενο setup μου ειναι φιλτρο ΚΝ, διχαλο Μοτονιο, διπλα τελικα Yoshimura trc carbon.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΠεμ 11 Οκτ 2018, 21:22

Το μήκος δεν είναι ο μόνος παράγοντας,παίζουν ρόλο ο όγκος του τελικού,η διάμετρος του διάτρητου και η συνολική διάμετρος του τελικού,το αν είναι οβάλ ή στρογγυλό κτλ

Αν σ'αρέσει στο μάτι βάλτο και βλέπεις,αυτές οι λοξές εξατμίσεις τύπου μπροκς που σχεδόν καταργούν το Midpipe κάνουν το μηχανάκι νευρικό στα χαμηλά και ψηλά το αδειάζουν

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΣαβ 13 Οκτ 2018, 18:48

Εγώ που είχα δοκιμάσει και κοντό τελικό και μακρύ στο Κ5, έχω να πω ότι το κοντό το έκανε νευρικό και ψηλά τάφωσε ενώ το μακρύ το έκανε πιο καλό για τα μέτρα μου, ήρεμο παντού και στα ψηλά τράβαγε έως τον κόφτη. Δεν γνωρίζω μέσα έξω και πάνω κάτω διαστάσεις διαμέτρους....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΣαβ 13 Οκτ 2018, 22:02

Αν δεν έχεις λαιμους ότι κ να κάνεις θα ναι πολύ περιορισμένο σε απόδοση. Όχι Γιάννης, Γιαννάκης δλδ. Εγώ με λαιμους τιτανίου γιοσιμουρα κ racefit κοντό τελικό ήμουν υπερευχαριστημενος για πίστα. Κ από θέμα βάρους.

Το - 1γραναζι μπροστά που λες δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το τελικό. Πρόγραμμα θα θέλει ούτως ή άλλως.

Θες όμως κ λαιμους οπωσδήποτε.. Μου χει μείνει χαρακτηριστικά μια βόλτα που είχα κάνει ,  ηταν εντελώς χάλια αρυθμιστο. Φορούσα κοντό τελικό m4 , μαμά λαιμους, φίλτρο ΚΝ και είχα ανοιχτή την pair valve. Ήταν άθλιο.

Αρκετος κόσμος αντι να βάλει μια ολόσωμη η να πάει για λαιμους, σκέφτεται μετατροπές τέτοιας φάσης,αλλαγή τελικά από 2 σε ένα κτλ, με κέρδος μηδέν ουσιαστικά όμως με κόστος σε ευρώ αρκετά αξιόλογο.

Συγχώρεσε με αν φοράς και λαιμους κ δεν το κατάλαβα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodoros1369
Normal gixxer
Normal gixxer
Thodoros1369


Άντρας Τόπος : North
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Αγωνιζόμενος : Moto gp (στην tv)
Hμερομηνία εγγραφής : 04/10/2017

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΚυρ 14 Οκτ 2018, 19:21

Παιδια,το ξερω οτι με μιση εξατμιση δουλεια δεν γινεται... Προς το παρον το μπατζετ ειναι μονο για τελικο.
Ρωτησα να μαθω αν υπαρχουν στανταρ απαιτησεις για τα κοντα γιατι ακουω διαφορα για την αποδοση τους ..
Το γραναζι το ανεφερα για την περιπτωση που με το κοντο αδειαζε υπερβολικα στα χαμηλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΚυρ 14 Οκτ 2018, 20:45

Μα σου απάντησα νομίζω.
Ούτως ή άλλως χάλια θα είναι, το γρανάζι δεν θα το σώσει.
Κ μη μου πεις για κάνα γιοσι μποξ γιατί αυτό ειναι για γέλια μονο να σου κλέβουν χρήματα.

Τσάμπα τα λεφτά και τον χρόνο θα χάσεις, παρ όλα αυτά αν επιμένεις έχω ένα κοντό τελικό racefit αν θες τόσο πολύ να αλλάξεις σε κοντό.

Λαιμους βρίσκεις με 500 κατοστάρικα. Πριν λίγο καιρό πούλησα τους δικούς μου γιοσιμουρα 450.
Ολόσωμη βρισκεις με 750/800 κατοστάρικα.

Τι νομίζεις θα σου βγει πιο φθηνά το κοντό τελικό? Εκτός κ αν είναι κινέζικο των 50 ευρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodoros1369
Normal gixxer
Normal gixxer
Thodoros1369


Άντρας Τόπος : North
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Αγωνιζόμενος : Moto gp (στην tv)
Hμερομηνία εγγραφής : 04/10/2017

Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000   Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000 EmptyΚυρ 14 Οκτ 2018, 22:21

panosk8 έγραψε:
Μα σου απάντησα νομίζω.
Ούτως ή άλλως χάλια θα είναι, το γρανάζι δεν θα το σώσει.
Κ μη μου πεις για κάνα γιοσι μποξ γιατί αυτό ειναι για γέλια μονο να σου κλέβουν χρήματα.

Τσάμπα τα λεφτά και τον χρόνο θα χάσεις, παρ όλα αυτά αν επιμένεις έχω ένα κοντό τελικό racefit αν θες τόσο πολύ να αλλάξεις σε κοντό.

Λαιμους βρίσκεις με 500 κατοστάρικα. Πριν λίγο καιρό πούλησα τους δικούς μου γιοσιμουρα 450.
Ολόσωμη βρισκεις με 750/800 κατοστάρικα.

Τι νομίζεις θα σου βγει πιο φθηνά το κοντό τελικό? Εκτός κ αν είναι κινέζικο των 50 ευρό.

Oτι μπει θα μπει με προγραμμα,δεν εχω σκοπο να το αφησω ετσι .. Οχι yoshibox,reflash στον μαμα εγκεφαλο.

Απλα δεν θα βαλω ολοσωμη προς το παρον,αν βρω/παρω αργοτερα λαιμους τοτε θα διορθωθει κ το προγραμμα ..

Δεν βρισκω προς το παρον κ καμια αγγελια της προκοπης ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απαιτησεις setup για κοντο τελικο εξατμισης Gsxr K7 1000
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» GSXR 1000 K5 ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ
» αλλαγη εξατμισης σε κ9 1000
» K5-K6 1000 Wheelbase - Geometry - Suspension Setup

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com