Greek GSX-R forum
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
JIMK7
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
nasos-v
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
T.R.E
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
kostaskr6
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
Leroy
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
ripper
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_l10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_c10Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Poll_r10 

 

 Eξατμιση σε hayabusa gen 2

Πήγαινε κάτω 
+6
busa4ever
panosk8
Koyfo
Miou
maikstain
john_gixxer
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 13:47

Καλησπερα παιδια! Εχω ενα hayabusa του 2008 πρωτο σταδιο! Η μηχανη οταν την πηρα φορουσε λαιμους τιτανιου tiforce με τελικο της brocks το alien head κεραμικο...οκ συμβαινουν κι αυτα! Επισης την εχω ρυθμισει πλεον με προγραμμα στον α' χαρτη σε δυναμομετρο οποτε δειχνει να ειναι λιγο καλυτερα τωρα (πρωτα την ειχαν ρυθμισμενη με yoshibox οτι να ναι και εκαιγε τον πατο της και δεν εβγαζε και αλογα)...φιλτρο φοραει ελευθερας kn...θελω πλεον να αλλαξω αυτη την εξατμιση και να παω σε μια ολοσωμη τιτανιου (αυτη που εχω τωρα το ριχνει πολυ στα χαμηλα δεν κανει...μονο ηχο βγαζει θα ταιριαζε καλυτερα σε ενα 1441cc)...σκεφτομαι να εβαζα η yoshimura μονη η akrapovic μονη..η την brocks ct με το κοντο τελικο τη μονη...το θεμα ειναι οτι εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για τις 3 και εχω μπλεξει λιγο...εχει κανεις καμια ιδεα?!
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 15:46

να παρεις και την υπολοιπη tiforce και εισαι κομπλε.ειναι πολυ καλη εξατμιση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 16:31

Eιναι μεγαλη ομως...και απ οτι μου εχουν πει και μηχανικοι ειναι καλυτερη για hayabusa υπερκυβισμενα η με φτιαγμενο μοτερ...σε hayabusa με στοκ μοτερ το κοβει χαμηλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 18:18

και τι σου ειπαν αυτοι οι μηχανικοι να βαλεις λοιπον?

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 18:52

Μου ειπαν οτι πολυ καλη ειναι και η akrapovic και η yoshimura...αλλα εγω εχω ακουσει και πολυ καλα λογια και για την brocks ct τιτανιου...αλλοι λενε ετσι αλλοι αλλιως...ειναι λιγο μπερδεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 19:30

Με αυτή τη κατσαρόλα που έχεις (σπρώξ Laughing Laughing ) δεν έχει τόσο καλό backpressure όσο θα είχε με μια άλλη με αποτέλεσμα να σου φαίνεται άδειο όπως λες. Είναι ένα κοντό και μικρό σε όγκο τελικό, τελείως αντίθετο από ένα μακρύ και "μεγάλο" τελικό. Διορθώστε με αν τα λέω ανάποδα.

Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα αυτο εδώ το τελικό

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Road_TRI_CF_L

το οποίο κάθεται κουτί στο busa και από ήχο είναι ότι πρέπει.

Οι λαιμού tiforce είναι κορυφή, έχω και εγώ σε 1000 k8 μη τους αλλάξεις. Απλώς πήγαινε σε ένα εξάτμισα να σου φτιάξει midpipe, ξαναρυθμισε το και θα δεις πολύ διάφορα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 19:52

Λες δηλαδη να φταιει το alienhead τελικο ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 20:54

Έχω 2 τελικά yoshimυra Japan carbon προς πωληση. αν ενδιαφέρεσαι μου στέλνεις πμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa4ever
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 29/08/2015

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 21:22

Φιλε μου βγαλε το κοντο τελικο και βαλε το TI FORCE γιατι η εξατμιση αυτη δεν ειναι σχεδιασμενη γι αυτο το τελικο.
Επισης ΒΓΑΛΕ το KN και βαλε το μαμα φιλτρο και θα δεις μεγαλη διαφορα σε ολο το φασμα των στροφων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 22:09

Για την εξατμιση ναι οκ το καταλαβαινω αυτο που λες...αλλα για το φιλτρο αερα για ποιο λογο να βαλω το μαμα το χαρτινο? εφοσον εχει ολοσωμη εξατμιση και προγραμμα ο κινητηρας δεν πρεπει να εχει κι ενα φιλτρο ελευθερας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 26 Οκτ 2018, 23:15

Για το φίλτρο αέρα εννοείται είναι καλύτερα με aftermarket, απλώς θες και τη σωστή αντίστοιχη ρύθμιση.
Δες και κάτι τέτοιο https://prnt.sc/lawfre
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christos_drifter
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Χρήστος
Τόπος : 5-ELH
Αριθμός μηνυμάτων : 471
Αγωνιζόμενος : Πεντέλη ΤΤ, που αλλού χαχαχα
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΣαβ 27 Οκτ 2018, 11:43

πρόγραμμα σε δυναμόμετρο ε? χμμμμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa4ever
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 29/08/2015

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΣαβ 27 Οκτ 2018, 16:26

Στο gen 2 hayabusa το μαμα φιλτρο δουλευει καλυτερα απο ολα και πιστεψε με εχω δοκιμασει παρα πολλα φιλτρα(kn-pipercross race-bmc race-dna-sprint)
Αν δουλευει καλυτερα στο δικο μου 1441 γιατι να μην δουλευει στο δικο σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΣαβ 27 Οκτ 2018, 21:47

Δηλαδή αυτοί που βάζουν και πιο ανοιχτά ramair, προφανώς και με άλλο φίλτρο είναι ακόμα χειρότερα; Δηλαδή το μοτέρ δε ζητάει παραπάνω αέρα και είναι οκ όσο δίνει το μαμά; Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariosbusa
Normal gixxer
Normal gixxer
mariosbusa


Άντρας Όνομα: : Μαριος
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Hμερομηνία εγγραφής : 04/06/2018

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΤρι 30 Οκτ 2018, 10:08

Καλημερα φιλε μου!λοιπον εμενα το δικο μου φοραει φιλτρο ελευθερας ολοσωμη acrapovic και φλασαρισμα στον μαμα εγκεφαλο, με δοκιμες στον δρομο και στο δυναμομετρο...εχει δυναμη σε ολο το φασμα των στροφων!!!γνωμη μου κρατησε τους δικους σου λαιμους και βαλε ενα καλυτερο τελικο οχι αυτο που εχεις τωρα (ειτε tiforce,acrapovic,yoshimura) και ξαναρυθμισε το προγραμμα σου και θα εισαι μια χαρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΤρι 30 Οκτ 2018, 12:22

Δυστυχως δεν μπορω να κρατησω τους λαιμους μονο και να αλλαξω τελικο γιατι ο επιστημωνας που την ειχε πριν τη μηχανη εχει κολλησει το τελικο της brocks πανω στους λαιμους μαλλον γιατι δεν ταιριαζε να μπει κανονικα οποτε πρεπει να δωσω ολοκληρη την εξατμιση οπως ειναι και να παρω αλλη ολοσωμη...οπως βλεπετε υπαρχουν και τετοιοι αναμεσα μας που αγοραζουν hayabusa gsxr 1000 κλπ και μετα τα πληρωνουν αλλοι....θα αλλαξω ολη την εξατμιση και θα κοιταξω να φτιαξω και το φιλτροκουτι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariosbusa
Normal gixxer
Normal gixxer
mariosbusa


Άντρας Όνομα: : Μαριος
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Hμερομηνία εγγραφής : 04/06/2018

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΤρι 30 Οκτ 2018, 12:53

Τοτε βαλε μια ολοσωμη acrapovic η yoshimura φτιαξε και το φιλτροκουτι και το πιο βασικο στο τελος ειναι να κανεις κ το προγραμμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΤρι 30 Οκτ 2018, 21:30

Μα μπορείς να πας σε εξατμισα και να σου κάνει ότι τροποποίηση θέλεις, δεν είναι τίποτα να σου κόψει με το τροχό και να φτιάξει το ανταπτορακι για να μπει και το καινούριο τελικό, κανονικά με ελατήρια. Είναι κρίμα να δώσεις αυτούς τους λαιμούς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΤετ 31 Οκτ 2018, 09:31

Tοσο καλοι ειναι ρε παιδια αυτοι οι λαιμοι? χαχαχ δεν το περιμενα να πω την αληθεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠεμ 01 Νοε 2018, 02:11

Ναι είναι και μόλις κάνεις σωστό πρόγραμμα θα δεις τη διάφορα που πρέπει.
Δες εδώ για άλλο ένα τελικό https://www.facebook.com/groups/492962650834741/permalink/1398455743618756/?sale_post_id=1398455743618756
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠεμ 01 Νοε 2018, 11:28

Πραγματι η αρατα ειναι πολυ καλη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠεμ 01 Νοε 2018, 17:12

ρε φιλε θα πας σε ενα εξατμισα και με τον τροχο θα σου κοψει το τελικο απο τους λαιμους
και θα σου προσαρμοσει το καινουργιο τελικο που θα του πας

δεν υπαρχει κανενας λογος να πουλησεις ολοκληρη την εξατμιση και μετα να ψαχνεις να αγορασεις αλλη

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠεμ 01 Νοε 2018, 20:34

Απλα ακουσα απο μηχανικο της suzuki πολυ προσφατα οτι οι συγκεκριμενοι λαιμοι ταιριαζουν καλυτερα σε hayabusa 1441 υπερκυβισμενο οχι σε στοκ μοτερ...γι αυτο ψαχνομαι να μαθω τι παιζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΠαρ 02 Νοε 2018, 12:33

Εγω ειχα brocks alien head 2 + λαιμους acrapovich
Γενικα την brocks δεν την αλλαζω.. απλα οι κοντες ειναι περισσοτερο για επιταχυνση και μετα κρεμανε λιγο εκτος και αν εχεις εκκεντροφορους κτλ..

Βεβαια εμενα μ αρεσει να ακουγεται η μηχανη οποτε ειναι και θεμα γουστου τι θα βαλεις.. αν θες να βγαλεις αλογα χωρις να επεμβεις μοτερ ( πχ ροικη , εκκεντρα κτλ) παρε μια μακρυα εξατμιση πχ arata, acrapovich κτλ..

Επισης ρωτα και τον μηχανικο σου αν εχει δυναμομετρησει αλλα μηχανακια ( φανταζομαι εχει αρχειο) και τι ειδε σε αλλες μηχανες με παρομοιο σεταπ...

Επισης, αρκετοι να ξερεις κολλανε τα τελικα στο midpipe για πολλους λογους και οχι απαραιτητα γιατι δεν ηταν εξυπνοι να βαλουν ελατηρια.. μπορεις να πας σε εναν εξατμισα και να στο κοψει ανετα.. δεν χρειαζεται να πουλησεις ολη την εξατμιση

Επισης ρωτα και κανα αλλο μηχανικο.. η αποψη ενος δεν ειναι παντα πανακεια..στο λεω εκ πειρας!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john_gixxer
Jr.gixxer
john_gixxer


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Αγωνιζόμενος : Οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2017

Eξατμιση σε hayabusa gen 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eξατμιση σε hayabusa gen 2   Eξατμιση σε hayabusa gen 2 EmptyΣαβ 03 Νοε 2018, 08:42

Καλα ναι σιγουρα...γι αυτο ρωταω οσους πιο πολλους μπορω να παρω γνωμες...για την ωρα δεν το σκεφτομαι καν να πειραξω μοτερ στοκ θα μεινει και απλα αντε να επεμβω λιγο στο φιλτροκουτι φιλτρο ελευθερας που εχει την εξατμιση και προγραμμα αυτα...αυτο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να πηγαινει καλυτερα στα χαμηλα γιατι τωρα ειναι καπως κρεμασμενο και πολλοι μου ειπαν οτι φταιει η εξατμιση...αλλοι μου ειπαν για το τελικο αλλοι για τους λαιμους κι εκει εχασα τη μπαλα λιγο και το ψαχνω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Eξατμιση σε hayabusa gen 2
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Eξατμιση κ6 1000
» HAYABUSA K3 ή GSX-R K4
» Hayabusa

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com