Greek GSX-R forum
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
JIMK7
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
nasos-v
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
T.R.E
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
k8 600 kk
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
kostaskr6
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
κολτρέϊν
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
Leroy
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
ripper
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_l10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_c10Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Poll_r10 

 

 Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.

Πήγαινε κάτω 
+5
varypiniths
Miou
terrorzone
boutser
lotinia
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 16:11

Παιδιά έκανα το μεγάλο μου σέρβις(24.000km) και επειδή μου βγήκε πανάκριβο ήθελα την γνώμη σας για να κρίνω λίγο την παροχή υπηρεσιών. Γνωστός μάστορας στην Θεσσαλονίκη με σχεδόν όλα μου τα service εκεί και απόλυτη ικανοποίηση μέχρι τώρα. Φθηνός δεν ήταν ποτέ αλλά πολύ σχολαστικός και προσεκτικός. Με τα πολλά το πηγαίνω και μου τηλεφωνεί όπως συνηθίζει όταν προκύπτει πρόβλημα πέραν των συνηθισμένων. Βρήκα μου λέει πολύ σκουριά στο ψυγείο σου και δύο τρυπούλες, δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε έχω βγάλει φωτογραφίες θα τα πούμε από κοντα. Η εικόνα ήτανε αυτή στις φωτό παρακάτω. Δεν ξέρω αν έχει κανείς ιδέα πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλα ευτυχώς δεν που προκάλεσε κάποιο χειροτερο θέμα. Το βγάζει το πλένει βάζει κόλλα στις τρυπούλες μου αλλάζει και την τάπα του ψυγειου και ο λογαριασμός του service με μια μικρή ρύθμιση στον ψεκασμό νομίζω αλλά χωρίς καμία ανάγκη για ρύθμιση βαλβίδας , και με τα υλικά πάει στα 400ευρώ. παραθέτω αναλυτικά:

Εργασίες service: 130 ευρώ
Εργασίες στο ψυγείο : 87
Λάδια Motul 7100(πάντα πίστευα βάζει τα 300V): 56 ευρώ
Φίλτρο λαδιού 12 ευρώ
Μπουζί : 60 ευρώ
Τάπα ψυγείου : 38 ευρώ!!!!!(Η καινούρια έχει ασημί χρώμσ όχι μαύρο παιζει να μην είναι γνήσια;Ας μου επι κάποιος αν είναι άλλου μοντελου.)
Υγρό ψυκτικό : 14 ευρώ

Σας φαίνεται λογικό κόστος παιδιά, όχι φθηνό, λογικό; Και επιπλέον αν όλο αυτό έγινε λόγω λάθους υγρού στο ψυγείο και δεδομένου οτι τα μπουζί που αντικαταστάθηκαν εκτός του οτι αποδείχθηκαν σωστού τύπου αλλα όχι ιριδίου αλλά και ΑΣΦΥΧΤΑ!!!!! τι πρέπει να σούρω στον προηγούμενο μάστορα; Τα γράφω όλα αυτά όχι γιατί λυπάμαι τα χρήματα όχι γιατί λέω κάτι καινούριο αλλά γιατί πραγματικά αν και ο συγκεκριμένος μάστορας αποδειχθεί λαμόγιο δύσκολα θα βρω να πάω κάπου το μηχανάκι μου ξανά. Ειλικρινά όμως! Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Img_2010
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Img_2011
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Img_2012
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 20181110

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 16:37

πο ρε φιλε. γιατι έγινε ετσι το ψυγείο σου ; έβαλες κάτι περίεργο μέσα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 16:59

ε τι να του πεις ρε φιλε.οτι ειναι μαλακας και δε κανει ουτε για ΠΑΣΟΚ.
Οταν πληρωσες ιριδιου και δεν ειναι????1-0
Οτι ηταν ασφυκτα δε μπορεις να κανεις τιποτα παρα να μαλωσεις.παθων και εγω 1-1.
Για το λαθος υγρο στο ψυγειο ,πιθανων να πιαστειτε στα χερια....χειροτερα για σενα θα ειναι 1-2
Το σκορ το βλεπεις.αν δεν εισαι της βιας τον βγαζεις καραμουζα.παντου ομως.με φωτο κτλ..

Οσο για τις τιμες Οκ ειναι ρε συ ,σε γενικες γραμμες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 17:06

δεν μπορω να δω στις φωτο τις τρυπες στο ψυγειο αλλα αμα ειχε τρυπες θα εχανε και υγρα
την ταπα γιατι την αλλαξε?
τι θα πει εργασιες στο ψυγειο ?
οτι το εβγαλε, επλυνε και κολλησε τις 2 τρυπες? και θελει 87ε εξτρα για εργασια γιαυτο? απο την στιγμη που ετσι και αλλοιως στα 24000 πρεπει να αλλαξεις τα υγρα στο ψυγειο?

τα 130 που ζητησε για εργασια φθηνα δεν ειναι σιγουρα αλλα αυτη ειναι η τιμη που πανω κατω ζητανε για το σερβις . προσωπικα τα θεωρω παρα πολλα λεφτα για λιγες ωρες δουλειας. 150-200ε ειναι πλεον το εβδομαδιατικο ...

αλλαξα το καλοκαιρι φιλτρο λαδιου αλλα δεν θυμαμαι να το πληρωσα 12ε
μιλαω για γνησιο

η τιμη σε μπουζι και λαδια ειναι οκ

τωρα ποιος μαστορας ειχε αλλαξει τα μπουζι δεν μπορω να καταλαβω οπως το γραφεις . επισης μεχρι τα 24000 δεν εχει ερθει η ωρα να τα αλλαξεις . τα ιριδιου τα αλλαζεις στα 24000 στο κ7. στα 12000 στο κ5 που φοραει απλα

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 17:15

Αέξ προσδιορησες τις γενικες γραμμες!!!!!!
Τη ταπα πρεπει να την αλλαξε λογικα γιατι θα ειχε κλασει το ελατηριο?
να τσεκαρεις αν σου εβαλε ταπα να ανοιγει στα ιδια ΒΑR
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 17:19

Πες ποιος ειναι ρε συ να ξερω-ουμε.αν δε θες στειλε μου πμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 18:07

Miou έγραψε:
δεν μπορω να δω στις φωτο τις τρυπες στο ψυγειο αλλα αμα ειχε τρυπες θα εχανε και υγρα
την ταπα γιατι την αλλαξε?
τι θα πει εργασιες στο ψυγειο ?
οτι το εβγαλε, επλυνε και κολλησε τις 2 τρυπες? και θελει 87ε εξτρα για εργασια γιαυτο? απο την στιγμη που ετσι και αλλοιως στα 24000 πρεπει να αλλαξεις τα υγρα στο ψυγειο?

τα 130 που ζητησε για εργασια φθηνα δεν ειναι σιγουρα αλλα αυτη ειναι η τιμη που πανω κατω ζητανε για το σερβις . προσωπικα τα θεωρω παρα πολλα λεφτα για λιγες ωρες δουλειας. 150-200ε ειναι πλεον το εβδομαδιατικο ...

αλλαξα το καλοκαιρι φιλτρο λαδιου αλλα δεν θυμαμαι να το πληρωσα 12ε
μιλαω για γνησιο

η τιμη σε μπουζι και λαδια ειναι οκ

τωρα ποιος μαστορας ειχε αλλαξει τα μπουζι δεν μπορω να καταλαβω οπως το γραφεις . επισης μεχρι τα 24000 δεν εχει ερθει η ωρα να τα αλλαξεις . τα ιριδιου τα αλλαζεις στα 24000 στο κ7. στα 12000 στο κ5 που φοραει απλα

Ήλπιζα στην "αυστηρή" σου συνήθη κριτική γιατί αυτή ήταν και η δικιά μου γνώμη. Τα μπουζί μου είχε προτείνει ο jimK7 να τα αλλάξω λόγω ετών και όχι χιλιομέτρων και γιατί γενικά είχαν προκύψει κάποια θέματα λόγω ακινησίας και ήθελα να είμαι σίγουρος(υπάρχει σχετικό post). Στον τωρινό είπα να τα κρατήσει γιατί έχουν 7.000 χιλιόμετρα και μπερδεύτηκε και τα άλλαξε, μαλλον για καλό έγινε. Την τάπα φαντάζομαι την άλλαξε για να μην έχω τα ίδια, θα ποστάρω όμως μια φωτο της παλιάς μόλις πάω σπίτι να μου πείτε την γνώμη σας. Το ότι είναι άλλο χρώμα η νέα να με προβληματίσει; τέλος οι τρύπες ήτανε ψιλά για αυτό και κλείσαν με κόλλα αλλιώς θα θέλανε κόλληση. Γενικά είναι ψυχαναγκαστικός μάστορας και συγχωρώ τα επιπλέον για το ψυγείο αλλά να είναι κομπλέ τα άλλα. Υπάρχει λέτε περίπτωση να έχει γίνει ζημιά στο κύκλωμα. Ο μηχανικός μου είπε απλά παίζει να ζοριστηκε η αντλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 18:09

varypiniths έγραψε:
Πες ποιος ειναι ρε συ να ξερω-ουμε.αν δε θες στειλε μου πμ

https://gixxer.forumgreek.com/t9488-topic

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 20:14

Δεν είμαι μηχανικός αλλά τέτοια σκουριά toixos ... νερό σκέτο είχε βάλει πριν; Λογικά θα πρέπει να προσέχεις θερμοκρασίες. Πριν δεν ανέβαζε θερμοκρασίες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 21:26

lotinia έγραψε:
Miou έγραψε:
δεν μπορω να δω στις φωτο τις τρυπες στο ψυγειο αλλα αμα ειχε τρυπες θα εχανε και υγρα
την ταπα γιατι την αλλαξε?
τι θα πει εργασιες στο ψυγειο ?
οτι το εβγαλε, επλυνε και κολλησε τις 2 τρυπες? και θελει 87ε εξτρα για εργασια γιαυτο? απο την στιγμη που ετσι και αλλοιως στα 24000 πρεπει να αλλαξεις τα υγρα στο ψυγειο?

τα 130 που ζητησε για εργασια φθηνα δεν ειναι σιγουρα αλλα αυτη ειναι η τιμη που πανω κατω ζητανε για το σερβις . προσωπικα τα θεωρω παρα πολλα λεφτα για λιγες ωρες δουλειας. 150-200ε ειναι πλεον το εβδομαδιατικο ...

αλλαξα το καλοκαιρι φιλτρο λαδιου αλλα δεν θυμαμαι να το πληρωσα 12ε
μιλαω για γνησιο

η τιμη σε μπουζι και λαδια ειναι οκ

τωρα ποιος μαστορας ειχε αλλαξει τα μπουζι δεν μπορω να καταλαβω οπως το γραφεις . επισης μεχρι τα 24000 δεν εχει ερθει η ωρα να τα αλλαξεις . τα ιριδιου τα αλλαζεις στα 24000 στο κ7. στα 12000 στο κ5 που φοραει απλα

Ήλπιζα στην "αυστηρή" σου συνήθη κριτική γιατί αυτή ήταν και η δικιά μου γνώμη. Τα μπουζί μου είχε προτείνει ο jimK7 να τα αλλάξω λόγω ετών και όχι χιλιομέτρων και γιατί γενικά είχαν προκύψει κάποια θέματα λόγω ακινησίας και ήθελα να είμαι σίγουρος(υπάρχει σχετικό post). Στον τωρινό είπα να τα κρατήσει γιατί έχουν 7.000 χιλιόμετρα και μπερδεύτηκε και τα άλλαξε, μαλλον για καλό έγινε. Την τάπα φαντάζομαι την άλλαξε για να μην έχω τα ίδια, θα ποστάρω όμως μια φωτο της παλιάς μόλις πάω σπίτι να μου πείτε την γνώμη σας. Το ότι είναι άλλο χρώμα η νέα να με προβληματίσει; τέλος οι τρύπες ήτανε ψιλά για αυτό και κλείσαν με κόλλα αλλιώς θα θέλανε κόλληση. Γενικά είναι ψυχαναγκαστικός μάστορας και συγχωρώ τα επιπλέον για το ψυγείο αλλά να είναι κομπλέ τα άλλα. Υπάρχει λέτε περίπτωση να έχει γίνει ζημιά στο κύκλωμα. Ο μηχανικός μου είπε απλά παίζει να ζοριστηκε η αντλία.  

Δεν νομιζω να σου ειχα πει ποτε να αλλαξεις τα μπουζια λογω πολυκαιριας λογω χιλιομετρων ναι κατι δεν καταλαβες καλα  xmmm  οποτε καλα εκανες και τα αλλαξες λογω χιλιομετρων καθε 12.000 ειναι και τα ιριδιου

Η τιμες που σου ειπε ειναι λογικες αρκει να ειδε τις βαλβιδες σου οτι δεν θελουν

Το ψυγειο δεν ειναι λογικο να εγινε ετσι ( αν αλλαζες καθε 2 χρονια το ψυχτικο ) πολυ καλα εκανε και σου αλλαξε τη ταπα θελω να πιστευω οτι σου εβαλε φαρμακο και το καθαρισε καλα καλα, κανονικα μετα το φαρμακο θελει να κανεις μερικες αλλαγες για να καθαρισει σωστα

Η ταπα ψυγειου αν ειναι γνησια ξερω οτι ειναι ακριβη, ποσο δεν θυμαμαι scratch  σε τετοιες περιπτωσεις αγοραζω απο αμαξι παλι σε Japan με την ιδια πιεση 1.1 αν θυμαμαι καλα γυρο στα 10 ευρω καινουργια

Τα μπουζια ποιος τα ειδε οτι ειναι λασκα και εκει γενικος με τα μπουζια καπως το εχασα το θεμα Laughing

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 10p7ousΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Icnsl4Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2dhxn3kΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2lbdx0jΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΠαρ 16 Νοε 2018, 22:41

JIMK7 έγραψε:
lotinia έγραψε:
Miou έγραψε:
δεν μπορω να δω στις φωτο τις τρυπες στο ψυγειο αλλα αμα ειχε τρυπες θα εχανε και υγρα
την ταπα γιατι την αλλαξε?
τι θα πει εργασιες στο ψυγειο ?
οτι το εβγαλε, επλυνε και κολλησε τις 2 τρυπες? και θελει 87ε εξτρα για εργασια γιαυτο? απο την στιγμη που ετσι και αλλοιως στα 24000 πρεπει να αλλαξεις τα υγρα στο ψυγειο?

τα 130 που ζητησε για εργασια φθηνα δεν ειναι σιγουρα αλλα αυτη ειναι η τιμη που πανω κατω ζητανε για το σερβις . προσωπικα τα θεωρω παρα πολλα λεφτα για λιγες ωρες δουλειας. 150-200ε ειναι πλεον το εβδομαδιατικο ...

αλλαξα το καλοκαιρι φιλτρο λαδιου αλλα δεν θυμαμαι να το πληρωσα 12ε
μιλαω για γνησιο

η τιμη σε μπουζι και λαδια ειναι οκ

τωρα ποιος μαστορας ειχε αλλαξει τα μπουζι δεν μπορω να καταλαβω οπως το γραφεις . επισης μεχρι τα 24000 δεν εχει ερθει η ωρα να τα αλλαξεις . τα ιριδιου τα αλλαζεις στα 24000 στο κ7. στα 12000 στο κ5 που φοραει απλα

Ήλπιζα στην "αυστηρή" σου συνήθη κριτική γιατί αυτή ήταν και η δικιά μου γνώμη. Τα μπουζί μου είχε προτείνει ο jimK7 να τα αλλάξω λόγω ετών και όχι χιλιομέτρων και γιατί γενικά είχαν προκύψει κάποια θέματα λόγω ακινησίας και ήθελα να είμαι σίγουρος(υπάρχει σχετικό post). Στον τωρινό είπα να τα κρατήσει γιατί έχουν 7.000 χιλιόμετρα και μπερδεύτηκε και τα άλλαξε, μαλλον για καλό έγινε. Την τάπα φαντάζομαι την άλλαξε για να μην έχω τα ίδια, θα ποστάρω όμως μια φωτο της παλιάς μόλις πάω σπίτι να μου πείτε την γνώμη σας. Το ότι είναι άλλο χρώμα η νέα να με προβληματίσει; τέλος οι τρύπες ήτανε ψιλά για αυτό και κλείσαν με κόλλα αλλιώς θα θέλανε κόλληση. Γενικά είναι ψυχαναγκαστικός μάστορας και συγχωρώ τα επιπλέον για το ψυγείο αλλά να είναι κομπλέ τα άλλα. Υπάρχει λέτε περίπτωση να έχει γίνει ζημιά στο κύκλωμα. Ο μηχανικός μου είπε απλά παίζει να ζοριστηκε η αντλία.  

Δεν νομιζω να σου ειχα πει ποτε να αλλαξεις τα μπουζια λογω πολυκαιριας λογω χιλιομετρων ναι κατι δεν καταλαβες καλα  xmmm  οποτε καλα εκανες και τα αλλαξες λογω χιλιομετρων καθε 12.000 ειναι και τα ιριδιου

Η τιμες που σου ειπε ειναι λογικες αρκει να ειδε τις βαλβιδες σου οτι δεν θελουν

Το ψυγειο δεν ειναι λογικο να εγινε ετσι ( αν αλλαζες καθε 2 χρονια το ψυχτικο ) πολυ καλα εκανε και σου αλλαξε τη ταπα θελω να πιστευω οτι σου εβαλε φαρμακο και το καθαρισε καλα καλα, κανονικα μετα το φαρμακο θελει να κανεις μερικες αλλαγες για να καθαρισει σωστα

Η ταπα ψυγειου αν ειναι γνησια ξερω οτι ειναι ακριβη, ποσο δεν θυμαμαι scratch  σε τετοιες περιπτωσεις αγοραζω απο αμαξι παλι σε Japan με την ιδια πιεση 1.1 αν θυμαμαι καλα γυρο στα 10 ευρω καινουργια

Τα μπουζια ποιος τα ειδε οτι ειναι λασκα και εκει γενικος με τα μπουζια καπως το εχασα το θεμα Laughing

Jim ξανατσέκαρα το thread πράγματι λόγω χιλιομέτρων μου είχες πει(21.700 είχα τότε) απλά θεώρησα και εγώ οτι αλλάζουν στις 24,000 και για αυτό νόμισα μου το είχες προτείνει λόγω γήρανσης. Ο τωρινός μάστορας τώρα που τα κοίταξε τα βρήκε χαλαρωμένα τα παλιά μπουζί. Οι βαλβίδες ελεγθηκαν ώς όφειλαν. Το ψυγείο πλήθηκε διεξοδικά γεμισε με υγρό ξαναάδειασε και μου είπε όπως μου λέτε και εσείς οτι σε 1000 χλμ πρέπει να πάω να το ξαναλλάξουμε για περαιτέρω καθάρισμα του κυκλώματος. Ευτυχώς δεν είδα ποτέ περίεργες θερμοκρασίες. Ελπίζω να μην έχει μολυνθεί το κύκλωμα και να λήξει εδω το ζήτημα. Πραγματικά προσέχω το μηχανάκι όσο μπορώ και όλο χαζομάρες τέτοιες γίνονται. Αν δείτε και τα άλλα μου thread όλο κουλα.....Ευχαριστώ Jim για άλλη μια φορά.

Σε τι θεροκρασία χτυπάει καμπανάκι οτι έχω θέμα, πάνω από 110;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 01:02

Δυστυχώς από την στιγμή που το πηγαίνουμε σε μηχανικούς κ λέμε κάνε σερβις, πάει να πει ότι άτυπα συγκατάθετουμε ότι πληρωνουμε ότι προκύψει. Με 100 ευρώ θα μπορούσες να πετάξεις το πιο ψυγείο κ να βαλεις ένα άλλο.
Από τη στιγμή που θα σου έκανε βαλβιδες το ψυγείο είναι 2 βίδες για να βγει κ τα Κολλαρα.
Προσωπικά νομιζω σου χρέωσε πολλά.

Τώρα μην το σκέφτεσαι πέρασε το τρένο.

Αν έχεις την δυνατότητα να τα κάνεις μονος σου είναι το καλύτερο.  Πάντως οι Έλληνες είμαστε πολύ σφιχτόι όταν περεπει να πληρώσουμε υπηρεσίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 01:38

Επίσης τα motul 7100 βλέπω εδώ κοστίζουν 10 ευρώ το λίτρο. Τα 56 χρέωσε δλδ τη χρήση χωνιου κ άνοιγμα τάπας? Τα μπουζί εννοείται ότι δεν κάνουν 60 ευρώ απλά πολύ πιο φθηνά.
Μην ξαναπάς εκεί. Είναι απλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 09:54

οπως λεει ο πανος τα μπουζι αμα ψαχτεις μπορει να τα βρεις 12ε
ισως και λιγο πιο κατω

τα λαδια το ιδιο . 10ε το λιτρο πανε, αμα ψαχτεις λιγο θα βρεις και με 9.5

2ε απο εδω και 2ε απο εκει τελικα μαζευεις πακετακι 50ρικο ...

εαν εχει κανει ομως καλη και σωστη δουλεια να μην σε νοιαζει για 50ε διαφορα γιατι ενας αλλος που θα σου ζηταγε 50ε λιγοτερα μπορει να μην σου εκανε σωστη δουλεια



______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 11:13

Ρε παιδια αν εχει 10 ευρω το λιτρο νερου που λετε και λιγα του πηρε με 14 που λεει γιατι 2 λιτρα βαζει Laughing

Πανο που βρισκεις ρε φιλε με 100 ευρω ψυγειο scratch μερικες φορες που ειχα ψαξει για πελατες μου ολοι μου ζητουσαν +200 και η κατασταση απο φωτογραφιες ηταν για το μπ@τσο

Το ψυγειο του ετσι που ηταν για να καθαρισει σωστα ηθελε φαρμακο και πολυ πολυ κοπο, μην τα βλεπεται ολα απλα και ευκολα γιατι δεν ειναι

Παρομοια κατασταση ειχα προ καιρου και ειδαμε και παθαμε μεχρι να το καθαρισουμε σωστα

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 10p7ousΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Icnsl4Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2dhxn3kΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2lbdx0jΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Σαβ 17 Νοε 2018, 11:25, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 11:19

lotinia έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
lotinia έγραψε:
Miou έγραψε:
δεν μπορω να δω στις φωτο τις τρυπες στο ψυγειο αλλα αμα ειχε τρυπες θα εχανε και υγρα
την ταπα γιατι την αλλαξε?
τι θα πει εργασιες στο ψυγειο ?
οτι το εβγαλε, επλυνε και κολλησε τις 2 τρυπες? και θελει 87ε εξτρα για εργασια γιαυτο? απο την στιγμη που ετσι και αλλοιως στα 24000 πρεπει να αλλαξεις τα υγρα στο ψυγειο?

τα 130 που ζητησε για εργασια φθηνα δεν ειναι σιγουρα αλλα αυτη ειναι η τιμη που πανω κατω ζητανε για το σερβις . προσωπικα τα θεωρω παρα πολλα λεφτα για λιγες ωρες δουλειας. 150-200ε ειναι πλεον το εβδομαδιατικο ...

αλλαξα το καλοκαιρι φιλτρο λαδιου αλλα δεν θυμαμαι να το πληρωσα 12ε
μιλαω για γνησιο

η τιμη σε μπουζι και λαδια ειναι οκ

τωρα ποιος μαστορας ειχε αλλαξει τα μπουζι δεν μπορω να καταλαβω οπως το γραφεις . επισης μεχρι τα 24000 δεν εχει ερθει η ωρα να τα αλλαξεις . τα ιριδιου τα αλλαζεις στα 24000 στο κ7. στα 12000 στο κ5 που φοραει απλα

Ήλπιζα στην "αυστηρή" σου συνήθη κριτική γιατί αυτή ήταν και η δικιά μου γνώμη. Τα μπουζί μου είχε προτείνει ο jimK7 να τα αλλάξω λόγω ετών και όχι χιλιομέτρων και γιατί γενικά είχαν προκύψει κάποια θέματα λόγω ακινησίας και ήθελα να είμαι σίγουρος(υπάρχει σχετικό post). Στον τωρινό είπα να τα κρατήσει γιατί έχουν 7.000 χιλιόμετρα και μπερδεύτηκε και τα άλλαξε, μαλλον για καλό έγινε. Την τάπα φαντάζομαι την άλλαξε για να μην έχω τα ίδια, θα ποστάρω όμως μια φωτο της παλιάς μόλις πάω σπίτι να μου πείτε την γνώμη σας. Το ότι είναι άλλο χρώμα η νέα να με προβληματίσει; τέλος οι τρύπες ήτανε ψιλά για αυτό και κλείσαν με κόλλα αλλιώς θα θέλανε κόλληση. Γενικά είναι ψυχαναγκαστικός μάστορας και συγχωρώ τα επιπλέον για το ψυγείο αλλά να είναι κομπλέ τα άλλα. Υπάρχει λέτε περίπτωση να έχει γίνει ζημιά στο κύκλωμα. Ο μηχανικός μου είπε απλά παίζει να ζοριστηκε η αντλία.  

Δεν νομιζω να σου ειχα πει ποτε να αλλαξεις τα μπουζια λογω πολυκαιριας λογω χιλιομετρων ναι κατι δεν καταλαβες καλα  xmmm  οποτε καλα εκανες και τα αλλαξες λογω χιλιομετρων καθε 12.000 ειναι και τα ιριδιου

Η τιμες που σου ειπε ειναι λογικες αρκει να ειδε τις βαλβιδες σου οτι δεν θελουν

Το ψυγειο δεν ειναι λογικο να εγινε ετσι ( αν αλλαζες καθε 2 χρονια το ψυχτικο ) πολυ καλα εκανε και σου αλλαξε τη ταπα θελω να πιστευω οτι σου εβαλε φαρμακο και το καθαρισε καλα καλα, κανονικα μετα το φαρμακο θελει να κανεις μερικες αλλαγες για να καθαρισει σωστα

Η ταπα ψυγειου αν ειναι γνησια ξερω οτι ειναι ακριβη, ποσο δεν θυμαμαι scratch  σε τετοιες περιπτωσεις αγοραζω απο αμαξι παλι σε Japan με την ιδια πιεση 1.1 αν θυμαμαι καλα γυρο στα 10 ευρω καινουργια

Τα μπουζια ποιος τα ειδε οτι ειναι λασκα και εκει γενικος με τα μπουζια καπως το εχασα το θεμα Laughing

Jim ξανατσέκαρα το thread πράγματι λόγω χιλιομέτρων μου είχες πει(21.700 είχα τότε) απλά θεώρησα και εγώ οτι αλλάζουν στις 24,000 και για αυτό νόμισα μου το είχες προτείνει λόγω γήρανσης. Ο τωρινός μάστορας τώρα που τα κοίταξε τα βρήκε χαλαρωμένα τα παλιά μπουζί. Οι βαλβίδες ελεγθηκαν ώς όφειλαν. Το ψυγείο πλήθηκε διεξοδικά γεμισε με υγρό ξαναάδειασε  και μου είπε όπως μου λέτε και εσείς οτι σε 1000 χλμ πρέπει να πάω να το ξαναλλάξουμε για περαιτέρω καθάρισμα του κυκλώματος. Ευτυχώς δεν είδα ποτέ περίεργες θερμοκρασίες. Ελπίζω να μην έχει μολυνθεί το κύκλωμα και να λήξει εδω το ζήτημα. Πραγματικά προσέχω το μηχανάκι όσο μπορώ και όλο χαζομάρες τέτοιες γίνονται. Αν δείτε και τα άλλα μου thread όλο κουλα.....Ευχαριστώ Jim για άλλη μια φορά.

Σε τι θεροκρασία χτυπάει καμπανάκι οτι έχω θέμα, πάνω από 110;

Τα μπουζια ακομα και να τα σφιξεις με τα Nm που λεει ο κατασκευαστης οταν πας να τα βγαλεις μετα απο 12.000 χιλιομετρα θα σου φανουν χαλαρωμενα, εχουν πολυ φαρδιες ροδελες αν μπορω να το πω ετσι και με το καιρο καθιζουν και εξου ο λογος οταν πας να τα βγαλεις θα εχεις αυτη την αισθηση, βεβαια δεν ημουν εκει να δω ποσο πολυ χαλαρωμενα ηταν Laughing

Το μονο ερωτηματικο για μενα ειναι αν του αλλαζες καθε 2 χρονια τα νερα πως εγιναν ετσι xmmm πιστευω οτι για να γινει ετσι πρεπει να μην ειχαν αλλαχτει τουλαχιστον πανω απο 5 χρονια

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 10p7ousΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Icnsl4Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2dhxn3kΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2lbdx0jΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 12:16

Δεν διαφωνώ με Πάνο και Μιου προφανώς και μπορείς να βρεις τιμές καλύτερες αλλα στην τελική και ο μάστορας μαγαζί έχει και θέλει να βγάλει ένα αλφα κέρδος. Δεν με πειράζει ούτε να πληρώσω τσιμπημένα υπηρεσίες ούτε λίγο πιο τσιμπημένα ανταλλακτικά αρκεί να γίνεται αυτό που λέει ο Μιου, καλή δουλειά, με κάποια λογικά χρήματα παραπάνω να κοιμάμαι ήσυχος. Και αυτό προπαθώ να δώ αν αυτά που με χρέωσε είναι σε αυτό το εύρος και σύμφωνα με τα γραφόμενα στο post θεωρώ είμαι καλά. Jim το υγρό είχε αλλάξει θεωρητικά από τον τωρινό μάστορα στα 12000 και πιθανότατα ξανά κοντα στα 18.000 λόγω της τότε ακινησίας όπου άλλαξα κάθε ζουμί στο μηχανάκι , το παραφλού είναι άλλο ζουμί ή αυτό πάει στο ψυγείο γιατί σκάλωσα τώρα: Ρωτάω γιατί στο παραφλού είχα βρεί μια διαρροή και είχε αλλάξει σίγουρα ακόμα πιο μετά(21000).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 13:03

lotinia έγραψε:
Δεν διαφωνώ με Πάνο και Μιου προφανώς και μπορείς να βρεις τιμές καλύτερες αλλα στην τελική και ο μάστορας μαγαζί έχει και θέλει να βγάλει ένα αλφα κέρδος. Δεν με πειράζει ούτε να πληρώσω τσιμπημένα υπηρεσίες ούτε λίγο πιο τσιμπημένα ανταλλακτικά αρκεί να γίνεται αυτό που λέει ο Μιου, καλή δουλειά, με κάποια λογικά χρήματα παραπάνω να κοιμάμαι ήσυχος. Και αυτό προπαθώ να δώ αν αυτά που με χρέωσε είναι σε αυτό το εύρος και σύμφωνα με τα γραφόμενα στο post θεωρώ είμαι καλά. Jim το υγρό είχε αλλάξει θεωρητικά από τον τωρινό μάστορα στα 12000 και πιθανότατα ξανά κοντα στα 18.000 λόγω της τότε ακινησίας όπου άλλαξα κάθε ζουμί στο μηχανάκι , το παραφλού είναι άλλο ζουμί ή αυτό πάει στο ψυγείο γιατί σκάλωσα τώρα: Ρωτάω γιατί στο παραφλού είχα βρεί μια διαρροή και είχε αλλάξει σίγουρα ακόμα πιο μετά(21000).

Το παραφλου ειναι το υγρο που βαζεις στο ψυγειο, ομως δεν εχει να κανει με τα χιλιομετρα πρεπει να το αλλαζεις καθε 2 χρονια κι ας εχεις κανει μονο 500 χιλιομετρα

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 10p7ousΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Icnsl4Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2dhxn3kΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2lbdx0jΠανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 13:42

Σωκρατη ακομα και εαν το μηχανακι γραφει ελαχιστα χλμ τον χρονο καποια πραγματα πρεπει να τα αλλαξεις
πχ καθε 6 μηνες πρεπει να αλλαξεις λαδια ας εχουν κανει 1000 χλμ, τα υγρα των φρενων καθε 2 χρονια , το παραφλου καθε 2 επισης κτλ

τελως παντων το θεμα δεν ειναι τα 50ε πανω κατω αλλα εαν εχει γινει η δουλεια οπως πρεπει

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 13:52

Πράγματι Miou και τα είχα αλλάξει μετά την ακινησία όλα τα υγρά προληπτικά αλλά πάλι δεν την γλίτωσα. Είναι και το κλίμα στις Θεσασλονικη/Λαρισα μου μένω ότι χειρότερο σκουριαζουν τα ψάρια, έχω βγάλει βίδα από το παλιό μου Hornet μου ήτανε στυλη άλατος κυριολεκτικά. Για να πω και τα καλά πάντως μετά το service το μηχανάκι δουλευει εκπληκτικά, χωρίς να έχω πει στο μάστορα πράγματα που με προβληματιζαν, γιατι δεν τα είχα εντωπίσει, τα βρήκα όλα λυμένα, μικροαρυθμίες κλπ. Λαστιχάκια τώρα καινούριο κρανάκι και επιστροφή στις μέρες με καθημενρινή χρήση Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΣαβ 17 Νοε 2018, 14:46

μαλακες αλλαζετε τα σωληνακια φρενων στα 4 χρονια βαση μανιουαλιου? tralala
ποτε λεμε.εκει μεχρι να ανοιξουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΔευ 19 Νοε 2018, 13:54

φιλε αλλαζω τα μαμα σωληνακια των φρενων με υψηλης μολις παρω το μηχανακι.
δεν περιμενω να περασουν τα 4 χρονια

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΤρι 20 Νοε 2018, 00:26

Σου δίνω τιμες λιανικής αθήνα

Εργασίες service: 130 ευρώ
Εργασίες στο ψυγείο : 87 (20-25 ευρώ βαριά για κόλλημα οποιασδήποτε τρύπας με αργκόν)
Λάδια Motul 7100(πάντα πίστευα βάζει τα 300V): 56 ευρώ (motul 5100 15W50, 34ευρώ τα 4l 28ευρώ τα 3.3l)
Φίλτρο λαδιού 12 ευρώ 7.5 ευρώ hiflo
Μπουζί : 60 ευρώ 42ευρώ CR9EIA-9
Τάπα ψυγείου : 38 ευρώ!!!!!(Η καινούρια έχει ασημί χρώμσ όχι μαύρο παιζει να μην είναι γνήσια;Ας μου επι κάποιος αν είναι άλλου μοντελου.) (τάπα ψυγείου μαμά 1773008J00 Cap,radiator  EUR 35.71)
Υγρό ψυκτικό : 14 ευρώ (9 ευρώ τα 4l 5.6ευρώ τα 2.5l)

Εργασία άντε πες καλά είναι τόσα....... αλλά από ανταλλακτικά μόνο είναι γύρω στο 100αρικό κέρδος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΤρι 20 Νοε 2018, 02:12

Koyfo έγραψε:
Σου δίνω τιμες λιανικής αθήνα

Εργασίες service: 130 ευρώ
Εργασίες στο ψυγείο : 87 (20-25 ευρώ βαριά για κόλλημα οποιασδήποτε τρύπας με αργκόν)
Λάδια Motul 7100(πάντα πίστευα βάζει τα 300V): 56 ευρώ (motul 5100 15W50, 34ευρώ τα 4l 28ευρώ τα 3.3l)
Φίλτρο λαδιού 12 ευρώ 7.5 ευρώ hiflo
Μπουζί : 60 ευρώ 42ευρώ CR9EIA-9
Τάπα ψυγείου : 38 ευρώ!!!!!(Η καινούρια έχει ασημί χρώμσ όχι μαύρο παιζει να μην είναι γνήσια;Ας μου επι κάποιος αν είναι άλλου μοντελου.) (τάπα ψυγείου μαμά 1773008J00 Cap,radiator  EUR 35.71)
Υγρό ψυκτικό : 14 ευρώ (9 ευρώ τα 4l 5.6ευρώ τα 2.5l)

Εργασία άντε πες καλά είναι τόσα....... αλλά από ανταλλακτικά μόνο είναι γύρω στο 100αρικό κέρδος...

Συμφωνώ σε ολα εκτός από το φίλτρο λαδιού που καλό είναι να βάζουμε πάντα γνήσιο suzuki. Μια φορά έβαλα hilfo κ είχε διαρροή, κ κάποια k&n σπαγανε κιόλας. Οπότε μαμά κ μόνο μαμά.

Όμως με τα Υπόλοιπα δυστυχώς άμα σου πουνε 250 ευρώ εργασία θα αρχίσεις να γελάς, οπότε φροντίζουν λίγο από δω λίγο από κει να ανεβαζουν τις τιμές. Αυτό πάντα γινόταν αλλά τώρα με το ίντερνετ είναι θέμα δεύτερολεπτων να συγκρίνεις τιμές. Κ να το αντιληφθείς.
Παλιά έπεφτες, και σου στραβωνε πχ η μία δισκοπλακα, το Πηγαινες στο μάστορα κ μ αυτά κ να μ αυτά σου βγάζε τιμολόγιο 500αρικο ,αντε κ κάνα φανάρι, κ κάνα πλαστικό.. νατο. Πλήρωνες εσύ έλεγες κ ευχαριστώ κ έφευγες. Τώρα ανοίγεις το καρ γρ, βλέπεις δισκοπλακα από 40 ευρώ. Φανάρι 50. Υποπλαισιο 50. Κ πάει λέγοντας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.   Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας. EmptyΤρι 20 Νοε 2018, 10:42

Ναι έτσι είναι, βγάζανε κουστουμάκια δυνατά χαχαχααχ.
Πάντως το φίλτρο λαδιού επειδή έχω 100.000km, δεν είχα ποτέ πρόβλημα διαρροής σε καμία αλλαγή. Μερικές φορές το είχα σφίξει με το χέρι μάλιστα, ενώ άλλες με το εργαλείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πανάκριβο(;) service 24.000km. Την γνώμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» την γνωμη σας.....
» Καλησπέρα σε όλους σας...
» την γνωμη σας παρακαλω....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com