Greek GSX-R forum
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
JIMK7
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
nasos-v
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
T.R.E
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
k8 600 kk
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
kostaskr6
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
κολτρέϊν
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
Leroy
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
ripper
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_l10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_c10Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Poll_r10 

 

 Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)

Πήγαινε κάτω 
+3
panosk8
DrIoannis
TsoK6
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TsoK6
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Alex
Τόπος : Thessaloniki
Ηλικία : 28
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2019

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΣαβ 18 Μάης 2019, 12:58

Καλησπερα εχω ενα κ6 1000 το οποιο μοτερικα αν και αριστο εχει μερικα θεματακια στα εξωτερικα του ..
αρχικα για να αποφυγουμε την συζητηση αν αξιζει να ριξω χρηματα σε κ6 να σας πω οτι το μοτερ εχει 38.000 χλμ και δεν σκοπευω να το αλλαξω τωρα στα κοντα γιατι ειμαι απλα ερωτευμενος μαζι του souza

Οποτε για να μπω στο ψητο
το μηχανακι εχει πεσει απο το σταντ πριν το παρω εγω και εχει καποιες γρατζουνιες σε πλαστικα κλπ
εχει επισης μια γρατζουνια στην εξατμιση η οποια ειναι στην κατω αρχη του τελικου με αποτελεσμα να χανει λιγο αερα απο εκει ..

εχω σκοπο σταδιακα να προχωρησω σε μερικες βελτιωσεις οι οποιες ειναι οι παρακατω
σωληνακια υψηλης
προγραμματισμο
μεγαλυτερους δισκους μπρος και πισω
τρομπα φρενων

επειτα θα ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καποιος αποψη για τα πλαστικα που πουλανε μεσω ιντερνετ , αν αξιζουν αν κουμπωνουν σωστα και ολα τα συναφη ..

και τελος θα ηθελα να σας ρωτησω οσον αφορα το σερβις της μοτοσυκλετας τι λαδια προτεινετε τι φιλτρο λαδιου και τι μπουζι ( μεχρι στιγμης εγω φοραω ipone R400rs και τα υπολοιπα τα παιρνω σαν κιτ απο την suzuki )


οποιος εχει προχωρησει σε καποια απο τις παραπανω αλλαγες ειναι ευπροσδεκτος να μοιραστει την γνωμη του οποιαδηποτε και αν ειναι αυτη !!

P.s συγγνωμη για το μεγαλο post Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΣαβ 18 Μάης 2019, 18:52

Καλά όλα αλλά μία ερώτηση...Οι μεγαλύτεροι δίσκοι εμπρός και πίσω γιατί aswew .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΣαβ 18 Μάης 2019, 23:52

DrIoannis έγραψε:
Καλά όλα αλλά μία ερώτηση...Οι μεγαλύτεροι δίσκοι εμπρός και πίσω γιατί aswew .


Οντως... Άστους ως εχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TsoK6
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Alex
Τόπος : Thessaloniki
Ηλικία : 28
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2019

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΚυρ 19 Μάης 2019, 17:14

DrIoannis έγραψε:
Καλά όλα αλλά μία ερώτηση...Οι μεγαλύτεροι δίσκοι εμπρός και πίσω γιατί aswew .




Σκεφτηκα οτι ειναι και ωραια παρεμβαση αισθητικα αλλα θα προσδωσει και καλυτερο φρεναρισμα .. στον πισω σιγουρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tyrinthos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : αιγαλεω
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 09/08/2015

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΚυρ 19 Μάης 2019, 18:18

εχω το ιδιο μηχανακι και δε νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθεις με το πισω φρενο.αν θες να κανεις κατι βαλε 2 δαγκανες μπροστα απο κ9 1000 και μια αναρτηση πισω.σε ολα τα υπόλοιπα ειναι αστερι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TsoK6
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Alex
Τόπος : Thessaloniki
Ηλικία : 28
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2019

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΚυρ 19 Μάης 2019, 18:23

tyrinthos έγραψε:
εχω το ιδιο μηχανακι και δε νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθεις με το πισω φρενο.αν θες να κανεις κατι βαλε 2 δαγκανες μπροστα απο κ9 1000 και μια αναρτηση πισω.σε ολα τα υπόλοιπα ειναι αστερι.


τωρα που σε βρηκα την πατησες :Ρ
τι λαδια του φορας ?
και γενικοτερα τι αλλαγες εχεις κανει πανω στο μηχανακι ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tyrinthos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : αιγαλεω
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 09/08/2015

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΚυρ 19 Μάης 2019, 19:51

λαδακια βαζω bell ray 10-40 και τα αλλαζω μια φορα το χρονο γιατι δεν κανω πολλα χλμ.μαζι με την αλλαγη λαδιων κανω και αλλαγη υγρων φρενων.αλλαγες δεν εχω κανει γιατι μου αρεσει πολυ οπως ειναι αλλα οπως σου ειπα και πριν πασχει λιγο στα φρενα και στην πισω αναρτηση.τα μπροστινα του με ενα καλο λαδακι και αρκετες ρυθμισεις ειναι μια χαρα για δρομο.

Αρέσει στον χρήστη K6 gixer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΔευ 20 Μάης 2019, 02:51

Αν θες πάντως έχω μια δισκοπλακα πίσω brembo που θα τη βγάλω συντομα για πώληση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TsoK6
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Alex
Τόπος : Thessaloniki
Ηλικία : 28
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2019

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΔευ 20 Μάης 2019, 20:33

panosk8 έγραψε:
Αν θες πάντως έχω μια δισκοπλακα πίσω brembo που θα τη βγάλω συντομα για πώληση.


ευχαριστω αδερφε αλλα το προτζεκτ θα γινει σιγα σιγα λογω ελλειψης χρονου οταν φτασω σε εκεινο το σημειο ομως θα σου στειλω μηπως και υπαρχει ακομα κατι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΤετ 22 Μάης 2019, 22:19

Δωσε φωτο στο λαο... Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΠεμ 23 Μάης 2019, 00:55

Βάλε σωληνάκια υψηλής και δαγκάνες από Κ9 και μετά. Άντε και μία τρόμπα το πολύ πολύ και καθάρισες με τα φρένα.
Μπρος πίσω σέρβις στις αναρτήσεις και ίσως ελατήρια ΑΝ δεν είναι στα κιλά σου.
Καυσανάλυση για να δεις που βρίσκεσαι και αν χρειάζεται φτιάχνεις πρόγραμμα.

Αυτά να της κάνεις σιγά σιγά που είναι και τα βασικά.

Α! Επίσης

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  4zQkBs5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΠεμ 23 Μάης 2019, 11:31

ο,τι σου ειπε ο αποπαν
δεν υπαρχει λογος να σκορπας λεφτα σε δισκους που δεν χρειαζεσαι
για τα λαδια πρεπει να εχουμε σχεδον 50 διαφορετικα θεματα. διαβασε και βαλε ο,τι θελεις
στα κινεζικα κουστουμια αλλα ειναι κακα, αλλα μετρια και αλλα καλα. σαν τα μαμα δεν ειναι κανενα

Αρέσει στον χρήστη K6 gixer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TsoK6
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Alex
Τόπος : Thessaloniki
Ηλικία : 28
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2019

Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)    Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)  EmptyΠαρ 24 Μάης 2019, 11:53

ευχαριστω πολυ παιδια !! θα ανεβασω φωτο συντομα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτζεκτ Κ6 (γενικο συμμαζεμα)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com