Greek GSX-R forum
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_l10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_c10Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 Ποιο μηχανακι να διαλέξω.

Πήγαινε κάτω 
+6
Miou
varypiniths
DrIoannis
gjp
JIMK7
Hlektrologos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 00:58

αναρτησεις μπρος πισω, quickshifter- bliper, cornering abs, oθονη lcd μαυρη με λευκες ενδειξεις
η μπροστινη τιμονοπλακα ειναι χαμηλομενη απο μαμα γυρω στα 25mm και ειναι λιγο πιο κουραστικο, αυτες ειναι οι διαφορες του R.
οι αναρτησεις  σε συγκριση με το 750 κ8 που ειχα ειναι η μερα με την νυχτα για τις ιδιες διαδρομες σε δρομο παντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 01:05

Hlektrologos έγραψε:
Το CBR και το R1 δεν μου αρέσουν καθόλου ούτε απο εμφάνιση ούτε απο θέση οδήγησης(σε σχέση με τα παλία που έχω οδηγήσει τοθ 2010) δεν ξέρω αν αυτό έχει βελτιωθεί καθόλου. Το CBR ειδικά είναι παλίο μηχανάκι με αναβαθμίσεις. Το R1 κάτι πάει να κάνει αλλά ξεφεύγει αρκετά σε τιμή για αυτά που προσφέρει.

Μια διευκρίνηση χρειάζομαι για το gsxr το απλό με το R η διαφορά τους είναι μόνο στην μπροστά ανάρτηση? Αξίζουν το 4000 σχεδον χιλιάρικα παραπάνω για αυτό το μπροστινό?

Επίσης ασχολήθηκα λίγο με το θέμα της εισαγωγής μηχανής απ έξω αλλά τελικά συμφέρει μόνο αν πας να την φέρεις μόνο σου και τρέξεις εσύ τις διαδικασίες για εκτελωνισμό. Αν πάς σε εταιρεία που αναλαμβάνει να στην φέρει στην πόρτα σου δεν αξίζει γιατί βγαίνει πάνω απο το να την πάρεις καινούργια.


Η διαφορα το απλο με το R ειναι στα 2000 κι οχι 4.000 εχουν αρκετες διαφορες αναρτηση εμπρος πισω - σιφτερ -  cornering abs λιγο πιο ελαφρια παταρια λεντ μπροστα στο φαναρι και κατι αλλα ψηλοπραγματακια αν δεν εχεις σκοπο να του βαλεις αλλες αναρτησεις και γενικα δεν θελεις να ασχοληθεις με το μηχανακι παρε το R η διαφορα τιμης αξιζει .. για πιστα εχω διαβασει οτι το απλο ειναι καλυτερο και ας εχει πιο φτηνες αναρτησεις, ειναι ομως πιο σκληρες και δουλευουν καλυτερα εκει,  τωρα του R ειναι πιο μαλακες και δουλευουν πιο καλα στο δρομο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 01:09

gjp έγραψε:
αναρτησεις μπρος πισω, quickshifter- bliper, cornering abs, oθονη lcd μαυρη με λευκες ενδειξεις
η μπροστινη τιμονοπλακα ειναι χαμηλομενη απο μαμα γυρω στα 25mm και ειναι λιγο πιο κουραστικο, αυτες ειναι οι διαφορες του R.
οι αναρτησεις  σε συγκριση με το 750 κ8 που ειχα ειναι η μερα με την νυχτα για τις ιδιες διαδρομες  σε δρομο παντα


Η μπροστινη τιμονοπλακα δεν ειναι πιο χαμηλη απο το απλο το ιδιο ειναι, απλα στο R ειναι πιο μακριες οι μπουκαλες σου και ετσι αν θες μπορεις να το ψηλωσεις γενικα εχεις πιο πολλες ρυθμισεις απο το δικο μου, το δικο μου αν θελω να το ψηλωσω εχουν βγαλει αποστατες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gjp
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 163
Αγωνιζόμενος : της καφετεριας

Hμερομηνία εγγραφής : 22/02/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 11:28

JIMK7 έγραψε:
Η μπροστινη τιμονοπλακα δεν ειναι πιο χαμηλη απο το απλο το ιδιο ειναι, απλα στο R ειναι πιο μακριες οι μπουκαλες σου και ετσι αν θες μπορεις να το ψηλωσεις γενικα εχεις πιο πολλες ρυθμισεις απο το δικο μου, το δικο μου αν θελω να το ψηλωσω εχουν βγαλει αποστατες


δεν το ηξερα για τις πιο μακριες μπουκαλες  η παραπληροφορηση ειναι απο το σφακιανακη  απο πωλητη του που μου ειπε οτι ειναι χαμηλομενο και πιο κουραστικο  σε σχεση  με το μη R


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gjp στις Δευ 29 Ιουλ 2019, 07:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 13:38

gjp έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
Η μπροστινη τιμονοπλακα δεν ειναι πιο χαμηλη απο το απλο το ιδιο ειναι, απλα στο R ειναι πιο μακριες οι μπουκαλες σου και ετσι αν θες μπορεις να το ψηλωσεις γενικα εχεις πιο πολλες ρυθμισεις απο το δικο μου, το δικο μου αν θελω να το ψηλωσω εχουν βγαλει αποστατες


δεν το ηξερα για τις πιο μακριες μπουκαλες  η παραπληροφορηση ειναι απο το σφακιανακη  απο πλητη του που μου ειπε οτι ειναι χαμηλομενο και πιο κουραστικο  σε σχεση  με το μη R

Το L7 ξεκινησε με το δικο σου μπροστινο στην πορεια σκεφτηκαν για πρωτη φορα να βγαλουν και ένα πιο οικονομικο μοντελο

Το μπροστινο που φοραει το δικο μου είναι σχετικα το ιδιο με του L2 και μετα με καποιες μικροδιαφορες στο εσωτερικο του σεταπ  αλλα εξωτερικα είναι ολοιδιο, οποτε ότι τους ειχε περισσεψει το εβαλαν πανω Laughing παρο όλα αυτά δουλευει πολύ καλα κι αυτό.. ιδικα στη πιστα

Αν τα μετρήσεις θα δεις ότι σε μηκος από το δικο σου δεν είναι το ιδιο .. αυτος που στα ειπε αυτo να του δωσεις χαιρετiσματα lol!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Κυρ 28 Ιουλ 2019, 00:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariosbusa
Normal gixxer
Normal gixxer
mariosbusa


Άντρας Όνομα: : Μαριος
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Hμερομηνία εγγραφής : 04/06/2018

Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο μηχανακι να διαλέξω.   Ποιο μηχανακι να διαλέξω. - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 26 Ιουλ 2019, 14:08

Με διασκεδασε αρκετα αυτη η συζητηση μπορω να πω.  lol!
Φιλε μου εγω δεν ειμαι τοσο "αγωνιστικος" οσο τα παιδια για να σου προτεινω κατι συγκεκριμενο, η γνωμη μου ειναι να παρεις κατι αξιοπιστο,
βασικο να υπαρχουν ανταλλακτικα κλπ και οσο "βασταει" η τσεπη σου. Και εννοειται για τι χρηση το προοριζεις.
Απο συζητησεις κλπ θα σου ελεγα το suzuki, οδηγηκα δεν γνωριζω μιας και εχω οδηγησει το 1 απο τα 2 (bmw) που εχει καλος μου φιλος το S1000RR του πινει το αιμα ολη μερα και μπορω να πω πως το κακομεταχειριζεται και δεν του εχει βγαλει κατι. Τωρα μπορει να βγαλει αργοτερα δεν γνωριζω.
Τα παιδια εχουν αρκετες γνωσεις για να σε κατευθυνουν να διαλεξεις το καλυτερο και αυτο που σου ταιριαζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιο μηχανακι να διαλέξω.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» ποιο απο τα 2 φερινγκ?
» ΜΠΟΥΚΩΝΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ
» Γνωριζει κανεις ποιο μοντελο ειναι;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com