Greek GSX-R forum
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
JIMK7
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
nasos-v
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
T.R.E
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
k8 600 kk
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
kostaskr6
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
κολτρέϊν
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
Leroy
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
ripper
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_l10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_c10Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Poll_r10 

 

 Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Last night
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2023

Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!!   Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! EmptyΤρι 17 Οκτ 2023, 19:46

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους της μοτοσυκλετιστικης φυλής.Το όνομα μου είναι Σωτήρης,ζω και εργάζομαι στην Ολλανδία,και πριν λίγο καιρό μου συνέβη κάτι αναπάντεχο με τη μηχανή που αγόρασα και θα ήθελα τη βοήθεια σας(αν είναι δυνατόν φυσικά)για κατατοπιση στο θέμα μου.Θα ήθελα εκ των προτέρων να με συγχωρήσετε αν πλατειασω θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος.Αγορασα τον Ιούνιο ένα gsxr750 k2 από ιδιώτη.Την ίδια μέρα πήγα το μηχανάκι σε συνεργείο που δεν ήξερα και το άφησα για ένα γενικό σέρβις.Μετα από δύο ημέρες η αστυνομία έκανε έλεγχο σε αυτό τον τύπο,που ήταν εμπλεκόμενος με πολλά και διάφορα ωραία (κλεμμένα μοτέρ ξέπλυμα χρήματος κλπ)Ένα από τα μηχανάκια που πήραν αφού σφράγισαν το γκαράζ ήταν και το δικό μου.Fast forward στο σήμερα η αναφορά λέει ότι το vin number δεν είναι χτυπημένο γνήσιο από την Suzuki.Ετσι λοιπόν η μηχανή που καβάλησα για 35 ολόκληρα λεφτά πήγε για καταστροφή.Θα ήθελα λοιπόν από κάποιον φίλο να δω μια φωτό ενδεικτική από vin number του συγκεκριμένου τύπου μηχανής ακόμα και από το ίντερνετ για να συγκρίνω να δω πόσο βάση έχει αυτό η αν απλά αυτό λένε και δεν τους νοιάζει.Και πάλι με συγχωρείτε για το κατεβατο με το καλημέρα.
Με εκτίμηση,
Σωτήρης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!!   Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! EmptyΣαβ 21 Οκτ 2023, 12:13

καλημερα
δυσκολα τα πραγματα
το vin που λες ειναι ο αριθμος πλαισιου?
και δεν το ειδαν στο κτεο οτι δεν ειναι σωστος?
γιατι για να πουληθει ενα μηχανακι πρεπει να εχει περασει απο κτεο
επισης αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι βρηκαν το μηχανακι σου σε ενα συνεργειο μαζι με διαφορ ααλλα κλεμενα
αντι να ψαξουν ποιανου ειναι και να τον αναζητησουν το πηραν και το κατεστρεψαν με το ετσι μας ηρθε στο μυαλο?


μιλα με κανα δικηγορο

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Last night
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2023

Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!!   Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!! EmptyΣαβ 21 Οκτ 2023, 16:12

Ευχαριστώ για την απάντηση,η αλήθεια είναι ότι είναι περίεργα τα πράγματα και επειδή δεν μιλάω Ολλανδικά δεν μου δίνουν και ιδιαίτερα σημασία δυστυχώς.To vin number είναι ο αριθμός πλαισίου ο οποίος αν και ίδιος με τον αριθμό επάνω στην άδεια,η αναφορά λέει ότι έχει χτυπηθεί με άλλη γραμματοσειρά από αυτή που έχουν συνήθως αυτές οι μηχανές από το εργοστάσιο.Στην έρευνα που έκαναν δεν λέει ότι βρήκαν άλλο αριθμό πλαισίου από κάτω αλλά αυτό προφανώς είναι αρκετό για να πάει το μηχανάκι στα σκουπίδια.
Η μηχανή ήταν εισαγωγή το 2007 στην Ολλανδία και μπορεί το ίδιο το αντίστοιχο συγκοινωνιων να έχει χτυπήσει πιο καθαρά τον ίδιο αριθμό από πάνω εκείνη την περίοδο αλλά για να το ψάξω νομικά μιλάμε για χιλιάδες ευρώ .Γι αυτό ήθελα να δω ένα παράδειγμα ενός αριθμού πλαισίου γιατί μπορεί και πολύ απλά να λένε ότι γουστάρουν για να δικαιολογήσουν το ότι πήραν τη μηχανή.Απλα νόμιζα ότι εξωτερικό υπάρχει τέτοια οργάνωση που δεν παίζουν αυτά αλλά προφανώς έκανα λάθος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόβλημα αριθμού πλαισίου!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τάπες Πλαισίου???
» ελεγχος Αρ.πλαισιου.
» ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΛΑΙΣΙΟΥ(ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗ)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΓΕΛΙΕΣ :: ΚΛΟΠΕΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com