Greek GSX-R forum
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_l10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_c10να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 να και η κεφαλη του κ6 μου

Πήγαινε κάτω 
+13
izzy
GIXXERAKIAS
thanosk6
1ndianos
gat0s
stavrosrodo
teo46
gixxermak
κολτρέϊν
crockh2001
JIMK7
T.R.E
Κωσταςηρακλειο
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 13:06

Πολύ δυνατό λέμε.... και κ6 αρκουδόγκαζο....μπράβο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 13:36

Χώστου ένα σετάκι STR-R να πάει 190 να τραβάμε τις κωλότριχες ! affraid affraid affraid

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κωσταςηρακλειο
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : kostas
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 563
Αγωνιζόμενος : oxi pia
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2009

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 13:55

JIMK7 έγραψε:
K61000KANAS έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
K61000KANAS έγραψε:
ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΡΥΘΜΥΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΤΑΛΗΣ ΣΑΣ ΠΟΣΤΑΡΟ ΤΗΝ ΔΗΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ ΤΑ RΑΜ ΑΙR ΕΝΕΡΓΟΠΕΙΙΜΕΝΑ ΣΤΑ 75 ΧΕΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΙΣ RΑΜ ΑΙR


Δεν υπαρχει περιπτωση απο τα RΑΜ ΑΙR με 75 χιλιομετρα κιολας να παιρνεις 3 αλογα Evil or Very Mad

Μηπως ηταν πριν και μετα scratch

Του εβαλες και εκκεντροφορους aswew

Δημητρη κλισαμε τον ανεμιστιρα στο δυναμομετρο και μετρισαμε.μετα ανιξαμε τον ανεμιστιρα και μετρισαμε με αποτελεζμα τα 3 αλογα διαφορα αυτο ειναι ολο.
οχι δεν εβαλα κεντροφορους δημητρη..και τα 179 βγικαν μετα απο 4 μετρισις και μετα λεμε δεν κλινοθμε τους ανεμιστιρες να δουμε αν εχει διαφορα και ειδαμε 3 αλογα κατο..οσο για τα 300 που λες οτι κερδιζει στο δρομο με τα RAM AIR ειναι μεχρι τα 150 πιστεβο γιατι μετα εγκλοωιζετε ο αερας μεσα στο φιλτροκουτι οποτε δορον αδορον.. δεν ειμαι ωεωεα και μιχανικος αλλα νομιζο αυτη ειναι ι λογικη..


Επιδεις κι εγω στο ιδιο δυναμομτερο εκανα τις δυναμομετρισεις μου σου λεω οτι και να μην εκλεινες τους σβουρους τα ιδια αλογα θα εβλεπες file

Απλα να ξερεις οτι ο πρωτη δυναμομετριση που κανεις εχει τα πιο λιγα αλογα απο κι και μετα περιπου στη τριτη βλεπεις και τα πιο πολλα μεχρι να καθαρισει καλα το μοτερ ssss

Αρα αυτα δεν τα βλεπεις απο τους σβουρους ssss αν ηταν ετσι φανταζεσαι ποσα θα εβλεπες στο δρομο με 300 fafoutis fafoutis

Δεν μου ειπες ομως εκκεντροφορους εβαλες aswew η αυτα τα παραπανω αλογα τα ειδες μονο απο φλαντζα και ροικη :les?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 14:19

Sorry ρε Κώστα.Δηλαδή πήρες 15hp στη ρόδα με ροική και φλάντζα? Απο 164 στα 179?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 14:26

K61000KANAS έγραψε:

οχι δεν εβαλα κεντροφορους δημητρη..και τα 179 βγικαν μετα απο 4 μετρισις και μετα λεμε δεν κλινοθμε τους ανεμιστιρες να δουμε αν εχει διαφορα και ειδαμε 3 αλογα κατο..οσο για τα 300 που λες οτι κερδιζει στο δρομο με τα RAM AIR ειναι μεχρι τα 150 πιστεβο γιατι μετα εγκλοωιζετε ο αερας μεσα στο φιλτροκουτι οποτε δορον αδορον.. δεν ειμαι ωεωεα και μιχανικος αλλα νομιζο αυτη ειναι ι λογικη..




Αυτο εγινε γιατι μετα απο καποιες μετρησεις αρχιζει και χανει αλογα το μοτερ μαλλον λογο ζεστης εε αυτο εγινε και στο δικο σου file

Να ξερεις οτι ο κατασκευαστης δινει ενα 10% περιπου παραπανω δυναμη απο τι εχουν σε μηχανακια με RΑΜ ΑΙR αλλα απο τα 250 χιλιομτερα και μετα γιατι εκει μονο δουλευουν file

Τα 180 αλογα ειναι παρα πολυ καλα σε ενα Κ5 χωρις εκκεντροφορους beer beer

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 10p7ousνα και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Icnsl4να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 2dhxn3kνα και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 2lbdx0jνα και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mixalhsk6
Normal gixxer
Normal gixxer
mixalhsk6


Άντρας Όνομα: : mixalhs
Τόπος : peiraias-keratsini
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 133
Αγωνιζόμενος : oxi akoma.......apo toy xronoy...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/02/2010

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 22:48



Ρε παίδες ενδιαφέρομαι να φτιάξω την κεφαλή από το θηρίο μου έχετε να προτείνετε κάτι? Έχω ένα Κ6 1000...και αν έχετε κάποιον ο οποίος ασχολείται μ'αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/group.php?gid=120198658831&ref=mf
dimdoc
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : ex 88 SS600GR
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2010

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 23:14

Σε σχεση με την αρχικη δυνομομετρηση εχσε πουθενα με τη ροικη? μεσαιες ειναι καλυτερες τωρα?θα ηταν καλο να εβαζες κ την παλια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να και η κεφαλη του κ6 μου   να και η κεφαλη του  κ6 μου - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 28 Νοε 2010, 05:15

mixalhsk6 έγραψε:
re pedes endiaferome na ftiaxw thn kefalh apo to thirio moy exete na protinete kati?exw ena k6 1000...kai an exete kapoion o opoios asxleite m'ayta...

μιχαλη ειπαμε οχι greeklis diabase diabase φιλικα παντα hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
να και η κεφαλη του κ6 μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Κεφαλη σε Κ4
» κεφαλη gsxr750 k4 k5
» ποσο παει μια κεφαλη απο κ6??

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com