Greek GSX-R forum
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_l10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_c10Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 Πως καταργούμε.... (pair block off plates)

Πήγαινε κάτω 
+15
lakisman46
kostas-1000k9
ripseventh
kostaskr6
Darksoul
mixalhsk6
mistiriodis_tsantakias
panosk8
fox
riderspower
Hamamatsu
JIMK7
κολτρέϊν
T.R.E
nasos-v
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostas-1000k9
Normal gixxer
Normal gixxer
kostas-1000k9


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Αθήνα - Τρίκαλα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Hμερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 13:39

Παίδες μια ερώτηση και από μένα. Βάζω τελικά, καταργώ καταλύτη και αφήνω τον λ πάνω. Χρειάζεται να κάνω την πατέντα στην pair valve ή επειδή αφήνω τον λ πάνω δεν την πειράζω καθόλου μέχρι να μπει εγκέφαλος; Τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί!!! aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 13:56

b.konstadinos έγραψε:
Παίδες μια ερώτηση και από μένα. Βάζω τελικά, καταργώ καταλύτη και αφήνω τον λ πάνω. Χρειάζεται να κάνω την πατέντα στην pair valve ή επειδή αφήνω τον λ πάνω δεν την πειράζω καθόλου μέχρι να μπει εγκέφαλος; Τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί!!! aswew


Ο στοκ λ έχει ρυθμιστεί να δουλεύει με το pair ανοιχτό,οπότε ή το ταπώνεις και αφαιρείς τον λ ή τα αφήνεις και τα 2 όπως έρχονται απ'το εργοστάσιο.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas-1000k9
Normal gixxer
Normal gixxer
kostas-1000k9


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Αθήνα - Τρίκαλα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Hμερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 14:00

T.R.E έγραψε:
b.konstadinos έγραψε:
Παίδες μια ερώτηση και από μένα. Βάζω τελικά, καταργώ καταλύτη και αφήνω τον λ πάνω. Χρειάζεται να κάνω την πατέντα στην pair valve ή επειδή αφήνω τον λ πάνω δεν την πειράζω καθόλου μέχρι να μπει εγκέφαλος; Τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί!!! aswew


Ο στοκ λ έχει ρυθμιστεί να δουλεύει με το pair ανοιχτό,οπότε ή το ταπώνεις και αφαιρείς τον λ ή τα αφήνεις και τα 2 όπως έρχονται απ'το εργοστάσιο.


thanks Νίκο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 15:39

b.konstadinos έγραψε:
T.R.E έγραψε:
b.konstadinos έγραψε:
Παίδες μια ερώτηση και από μένα. Βάζω τελικά, καταργώ καταλύτη και αφήνω τον λ πάνω. Χρειάζεται να κάνω την πατέντα στην pair valve ή επειδή αφήνω τον λ πάνω δεν την πειράζω καθόλου μέχρι να μπει εγκέφαλος; Τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί!!! aswew


Ο στοκ λ έχει ρυθμιστεί να δουλεύει με το pair ανοιχτό,οπότε ή το ταπώνεις και αφαιρείς τον λ ή τα αφήνεις και τα 2 όπως έρχονται απ'το εργοστάσιο.


thanks Νίκο.

Πλέον μπορείς απλά να κλείσεις αυτούς τους αισθητήρες μέσω εγκεφάλου και να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά μαζί τους... ssss

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 15:45

Το λεπον οοοολοι τους εγκεφαλους (μας) στον Νικο να μας κλεισει τα pair να μην παιρνουν αερα τα μυαλα μας lol! Νικολα να κανουμε μια ομαδικη και να ρθουμε προς τα κει τι λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakisman46
Hero gixxer
Hero gixxer
lakisman46


Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
Τόπος : Βόλος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 1481
Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 16:20

Πλέον μπορείς απλά να κλείσεις αυτούς τους αισθητήρες μέσω εγκεφάλου και να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά μαζί τους... ssss [/quote] aswew aswew Με ποιον τροπο γινεται αυτο Νικο? :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 16:32

lakisman46 έγραψε:
Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 406105 Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 406105 Με ποιον τροπο γινεται αυτο Νικο? :?:


Φλασάροντας τον εγκέφαλο! Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
Jr.gixxer
geo


Άντρας Τόπος : 3kala
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 28
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 08 Μαρ 2011, 23:21

σορυ για την ερωτηση αλλα ειπατε δεν κλεινουμε τις αναθυμιασεις , τοτε αυτο εδω τι κανει?

http://shop.yoshimura-jp.com/en/product/syousai.php?id=1609
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 09 Μαρ 2011, 00:41

geo έγραψε:
σορυ για την ερωτηση αλλα ειπατε δεν κλεινουμε τις αναθυμιασεις , τοτε αυτο εδω τι κανει?

http://shop.yoshimura-jp.com/en/product/syousai.php?id=1609


Αν δεις προσεκτικά αυτό δεν είναι οι αναθυμιάσεις αλλά το σωληνάκι για την βαλβίδα του ρελαντί. Στην προκειμένη περίπτωση,όταν χρησιμοποιείς EM-PRO συστήνεται να ταπώνεις την βαλβίδα του ρελαντί ( ISC) και την είσοδο της στο φιλτροκούτι,και να χρησιμοποιείς βίδα για την ρύθμιση του όπως και στα προηγούμενα μοντέλα...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas-1000k9
Normal gixxer
Normal gixxer
kostas-1000k9


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Αθήνα - Τρίκαλα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Hμερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 09 Μαρ 2011, 14:29

T.R.E έγραψε:
b.konstadinos έγραψε:
T.R.E έγραψε:
b.konstadinos έγραψε:
Παίδες μια ερώτηση και από μένα. Βάζω τελικά, καταργώ καταλύτη και αφήνω τον λ πάνω. Χρειάζεται να κάνω την πατέντα στην pair valve ή επειδή αφήνω τον λ πάνω δεν την πειράζω καθόλου μέχρι να μπει εγκέφαλος; Τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί!!! aswew


Ο στοκ λ έχει ρυθμιστεί να δουλεύει με το pair ανοιχτό,οπότε ή το ταπώνεις και αφαιρείς τον λ ή τα αφήνεις και τα 2 όπως έρχονται απ'το εργοστάσιο.


thanks Νίκο.

Πλέον μπορείς απλά να κλείσεις αυτούς τους αισθητήρες μέσω εγκεφάλου και να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά μαζί τους... ssss

Μμμμμ... μ'αρέσει αυτό. Και μπαλοθιές τέλος μια και καλή Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 09 Μαρ 2011, 16:48

ripseventh έγραψε:
Το λεπον οοοολοι τους εγκεφαλους (μας) στον Νικο να μας κλεισει τα pair να μην παιρνουν αερα τα μυαλα μας lol! Νικολα να κανουμε μια ομαδικη και να ρθουμε προς τα κει τι λες?


Ναι κανονίζουμε ένα καφέ και φλασαριζόμαστε... Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
Jr.gixxer
geo


Άντρας Τόπος : 3kala
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 28
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 19 Απρ 2011, 19:23

JIMK7 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
Mιας και τσακώθηκα με την γυναίκα και πλέον έχω άπλετο χρόνο να δουλεύω στο μηχανάκι,παρατήρησα κάτι που μου κίνησε την περιέργεια... Τα sensor eliminators που έρχονται απ'τις εταιρείες έχουν πολύ μικρές σε μέγεθος αντιστάσεις ... Προβληματίστηκα λοιπόν και το έψαξα λίγο,και βρήκα ότι ο εγκέφαλος μετράει την τάση όταν η βαλβίδα είναι κλειστή και όχι το ρεύμα που περνάει όταν ανοίγει η βαλβίδα...

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να βάζουμε αυτά τα πλακάκια που ζεσταίνονται των 10 W,αλλά μπορούμε απλά να βάλουμε μια αντίσταση 1000 Ω 1/4 W ή 470 Ω 1/2 W... Αυτό σε εμένα είναι σωτήριο από πολλές απόψεις,καθώς με το Yoshi βολάν το ρεύμα που έχω είναι περιορισμένο και δεν υπάρχει λόγος να τροφοδοτώ με 10 W μια άχρηστη αντίσταση,αν το κάνω αυτό και στα 2 sensor eliminators (pair & σταμπιλιζατέρ ) έχω κέρδος 15 W ,δηλαδή σχεδόν την μισή ισχύ της μικρής σκάλας φώτων... Very Happy ssss

Αυτό που θέλουμε είναι να έχουμε την ίδια πτώση τάσης για να μην έχουμε Fi,με όσο γίνεται μικρότερο ρεύμα...

R=V/I W= I*V eleison eleison




Επειδή οι αντιστάσεις δεν βγαίνουν στα νούμερα που ζητάμε παίρνουμε ότι βρούμε πλησιέστερο... Οι από πάνω αντιστάσεις είναι δοκιμασμένες,δεν ανάβει Fi και δεν ζεσταίνονται,και είναι τόσο μικρές που χωράνε σχεδόν μέσα στην φύσα...





hallo





Σιγουρα Νικο το εχεις δοκιμασει ? η ειναι απλος μια θεωρια scratch γιατι μια φορα που πηγα να το κανω σε δυο λεπτα αρχιζε να βγαζει καπνους η αντισταση Laughing Laughing




To δικο μου παντως με αντισταση 220 Ω εδω και ενα μηνα μια χαρα δουλευει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 19 Απρ 2011, 19:38

T.R.E έγραψε:
ripseventh έγραψε:
Το λεπον οοοολοι τους εγκεφαλους (μας) στον Νικο να μας κλεισει τα pair να μην παιρνουν αερα τα μυαλα μας lol! Νικολα να κανουμε μια ομαδικη και να ρθουμε προς τα κει τι λες?


Ναι κανονίζουμε ένα καφέ και φλασαριζόμαστε... Very Happy

θα σασ αλλαξει τα φλας κ@λ@παιδα χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 17 Μάης 2011, 09:54

ρε παιδιά μια ερωτησούλα,
εχω ένα κ6 1000, του ταπώνω με τα block off plates την εξτρα ειαγωγή του αέρα όπως και την αντίστοιχη εξαγωγή απο το φιλτροκούτι. ΄
αφαιρώ ΜΟΝΟ τα σωληνάκια, αυτό που φευγει απο το φιλτροκούτι και τα δυο που φευγουν απ' την ηλεκτροβαλβίδα και πάνε εκει που μπάινουν τα block off plates. δεν αφαιρώ ηλεκτροβαλβίδα!
η ερώτηση είναι η εξής: την ηλεκτροβαλβίδα την ταπώνω και αυτή ή την αφήνω ξετάπωτη;

το λέω αυτό γιατί σε κάποιες οδηγίες εταιριών που βγάζουν block off plates λένε να την αφήσουμε όπως είναι.
μάλιστα στο ποστ του TRE στην πρώτη σελίδα, στην φωτογραφία που έβαλε, νομίζω απο motomummy, φαίνεται η ηλεκτροβαλβίδα ξετάπωτη.

για πειτε γιατι έχω μπερδευτεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 17 Μάης 2011, 09:57

popay έγραψε:
ρε παιδιά μια ερωτησούλα,
εχω ένα κ6 1000, του ταπώνω με τα block off plates την εξτρα ειαγωγή του αέρα όπως και την αντίστοιχη εξαγωγή απο το φιλτροκούτι. ΄
αφαιρώ ΜΟΝΟ τα σωληνάκια, αυτό που φευγει απο το φιλτροκούτι και τα δυο που φευγουν απ' την ηλεκτροβαλβίδα και πάνε εκει που μπάινουν τα block off plates. δεν αφαιρώ ηλεκτροβαλβίδα!
η ερώτηση είναι η εξής: την ηλεκτροβαλβίδα την ταπώνω και αυτή ή την αφήνω ξετάπωτη;

το λέω αυτό γιατί σε κάποιες οδηγίες εταιριών που βγάζουν block off plates λένε να την αφήσουμε όπως είναι.
μάλιστα στο ποστ του TRE στην πρώτη σελίδα, στην φωτογραφία που έβαλε, νομίζω απο motomummy, φαίνεται η ηλεκτροβαλβίδα ξετάπωτη.

για πειτε γιατι έχω μπερδευτεί...


Δεν επηρεάζει σε κάτι όπως και να την αφήσεις... Καλύτερα τάπωσε την για να την προστατέψεις ή αλλιώς την βγάζεις από πάνω και την αντικαθιστάς με μια αντίσταση αν δεν βαριέσαι...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 17 Μάης 2011, 13:31

άλλη ερώτηση, αυτό με την αντίσταση...

άντε και την βγάζω, την ηλεκτροβαλβίδα, ποιός τύπος αντίστασης (Ω, W, Α, Volt κλπ) κάνει και πως εφαρμόζει αυτή η αντίσταση; οεο;

για πες master of the universe!

δώσε και καμια φώτο αν έχεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 17 Μάης 2011, 14:28

popay έγραψε:
άλλη ερώτηση, αυτό με την αντίσταση...

άντε και την βγάζω, την ηλεκτροβαλβίδα, ποιός τύπος αντίστασης (Ω, W, Α, Volt κλπ) κάνει και πως εφαρμόζει αυτή η αντίσταση; οεο;

για πες master of the universe!

δώσε και καμια φώτο αν έχεις


Mην την βγάλεις την αντίσταση. Σήκωσε ντεπόζιτο,τάπωσε ότι τρύπα βρεις και είσαι έτοιμος... Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 17 Μάης 2011, 15:34

ok! (ελπίζω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 21:29

λοιπόν, έβγαλα την ηλεκτροβαλβίδα, τάπωσα το φιλτροκούτι, έβαλα και τα block of plates.
το θέμα είναι η αντίσταση...
πήγα και ζήτησα αντίσταση 22Ω και 10W και μου είπανε πως οι αντιστάσεις βγαίνουν σε αμπέρ (A) aswew

παίζει καμιά φωτογραφία από την αντίσταση που θα πρέπει να μπεί;

έτσι μου 'ρχεται να του βάλω φωτιά. μου έχει σπάσει τα νεύρα


μπορεί να ξαναβάλω την ηλεκτροβαλβίδα πάνω και να την ταπώσω.




neura
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 22:39

popay έγραψε:
λοιπόν, έβγαλα την ηλεκτροβαλβίδα, τάπωσα το φιλτροκούτι, έβαλα και τα block of plates.
το θέμα είναι η αντίσταση...
πήγα και ζήτησα αντίσταση 22Ω και 10W και μου είπανε πως οι αντιστάσεις βγαίνουν σε αμπέρ (A) aswew

παίζει καμιά φωτογραφία από την αντίσταση που θα πρέπει να μπεί;

έτσι μου 'ρχεται να του βάλω φωτιά. μου έχει σπάσει τα νεύρα


μπορεί να ξαναβάλω την ηλεκτροβαλβίδα πάνω και να την ταπώσω.




neura

Μην βάλεις τέτοιο τέρας. Πήγαινε και ζήτησε μια αντίσταση 1 KΩ 1/4 watt. Το 1 ΚΩ είναι 1000 Ω. Αυτός που σου είπε ότι τις αντιστάσεις τις ζητάνε σε Αμπέρ πέστου χαιρετίσματα σε κανέναν....

Βαριέμαι να πάω κάτω στο γκαράζ να βγάλω φωτό τα τουβλάκια που έχω που γράφουν πάνω Ω και W... fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 23:09

να ξεβαρεθείς... fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 23:21

popay έγραψε:
να ξεβαρεθείς... fafoutis fafoutis fafoutis


Πήγαινε και πάρε μια αντίσταση 1ΚΩ 1/4 Watt. Είναι τόσο μικρή και έχει ποδαράκια,που αν κάνεις 2 εγκοπές χωράει μέσα στην φύσα να την σφηνώσεις. Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 23:23

καλά!

αύριο...

και βλέπουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 23:25

τι χρώμα είναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως καταργούμε.... (pair block off plates)   Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 20 Μάης 2011, 23:31

popay έγραψε:
τι χρώμα είναι;


fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis


Πως καταργούμε.... (pair block off plates) - Σελίδα 4 Ldr005

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πως καταργούμε.... (pair block off plates)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» heel plates
» Αφαιρεση pair σε κ8 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com