Greek GSX-R forum
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
JIMK7
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
nasos-v
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
T.R.E
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
k8 600 kk
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
kostaskr6
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
κολτρέϊν
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
Leroy
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
ripper
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_l10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_c10LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Poll_r10 

 

 LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»

Πήγαινε κάτω 
+4
JIMK7
Hamamatsu
thanasis gixxer
κολτρέϊν
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 18:22

Μια άκρως ενδιαφέρουσα συνέντευξη παραχώρησε ο Jorge Lorenzo στην ιταλική εφημερίδα «La Stampa». Σας παραθέτουμε τα κυριότερα αποσπάσματα. Διαβάστε προσεκτικά γιατί δε λείπουν οι ...μπηχτές.

Ο Νadal ξέρει πως να νικήσει τον Federer. Eσύ έχεις βρει τον τρόπο να ξεπεράσεις τον Rossi;
«Αν είχα βρει τον τρόπο θα το είχα ήδη κάνει. Η αλήθεια είναι ότι ο Rossi είναι ένας ολοκληρωμένος αναβάτης. Από τεχνικής άποψης είναι πολύ δύσκολο να τον ξεπεράσεις».

Ίσως με το θάρρος;
«Και ο Valentino είναι θαρραλέος. Θα έλεγα πως το όπλο μου αυτή τη στιγμή είναι η ηλικία μου».

Το 2010 θα έχουμε αλλαγή... φρουράς στα MotoGP;
«Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό, δεν είμαι μάγος. Αν ο κόσμος περιμένει από μένα να νικήσω το Πρωτάθλημα, τότε τι πρέπει να περιμένει από αυτόν (Rossi); Η αλήθεια είναι ότι δεν θα είναι εύκολα τα πράγματα. Η διαφορά είναι ότι αν δεν καταφέρω να πάρω το Πρωτάθλημα δεν θα αλλάξει τίποτα. Μην ξεχνάτε είμαι μόλις 22 χρόνων...».

Ο Valentino έχει υψώσει φωνή και ζητάει από τη Yamaha να τον αντιμετωπίσει ως Νο1 αναβάτη. Το θεωρείς σωστό;
«Μακάρι και γω στα 30 μου να έχω ίδια αντιμετώπιση. Έχει κερδίσει πολλούς αγώνες, δεν έχει να αποδείξει τίποτα».

Όλα αυτά θεωρείς πως είναι σημάδια νευρικότητας; Πιστεύεις ότι ο Rossi σε φοβάται;
«Προφανώς. Έχει κάνει δηλώσεις που κάποιος που είναι 100% σίγουρος για τον εαυτό του δεν θα τις έκανε».

Αν εσύ ήσουν ο Rossi θα έτρεχες στην ομάδα του Lorenzo;
«Γιατί όχι; Ποια είναι η διαφορά να τρέχεις στη μία ή στην άλλη ομάδα; Στην τελική αν θέλεις να πάρεις το Πρωτάθλημα θα πρέπει να τους νικήσεις όλους».

Ο Raikkonen θα τρέξει του χρόνου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλι, ένα πάθος που έχουν επίσης ο Kubica και ο Rossi. Θα σου άρεσε να δοκιμάσεις μονοθέσιο της Formula 1 ή να κάνεις κάποιους αγώνες Ράλι;
«Φυσικά και θα μου άρεσε. Θα ήθελα να είμαι δυνατός στα αυτοκίνητα, στο motocross, όπως επίσης στο τένις και στο ποδόσφαιρο. Όμως δεν μπορώ να τα κάνω όλα. Είμαι γρήγορος στις μοτοσυκλέτες και αυτό μου αρκεί. Έπειτα, στα 22 μου πιστεύω ότι είμαι αρκετά μεγάλος για να αλλάξω χώρο και να ασχοληθώ με κάποιο άλλο σπορ».

Ο 30χρονος Rossi θα σε ευχαριστούσε... Το 2010 θα είναι αυτός και πάλι ο βασικός σου αντίπαλος;
«Δεν μπορώ να το πω αυτό γιατί υπάρχουν ακόμα ο Pedrosa, o Stoner και ο Spies που δείχνει πολύ δυνατός».

Εκτός πίστας, πως είναι η σχέση σου με τον Valentino;
«Υπάρχει αλληλοσεβασμός, γιατί ο Valentino έχει χάρισμα, είναι δυνατός. Αξίζει όλα όσα έχει πετύχει».

motograndprix.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 18:40

δεν την παλευει καστανο το παλικαρι..... καλος αναβατησ δεν λεει κανενας οχι,, απλα δειχνει ασεβεια στα ιερα του μοτο γπ....μακαρι η 2η θεση να καταληξει σε στονερ η σπις για να παρει τα χαμπαρια του.... και μετα υπαρχοθν και αλλα σπορ οπως fish santa1


lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 19:06

Μη ψαρωνεις παιχνιδια για την τηλεθεαση ειναι.
Κατι σαν τους μποξερ που πλακωνοντουσαν στην συνεντευξη τυπου πριν τον αγωνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 19:23

Δεν βλεπω να ειπε κατι κακο το παλικαρι scratch

Τα γνωστα Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DENNIS
Adv. gixxer
Adv. gixxer
DENNIS


Άντρας Όνομα: : ΣΑΚΗΣ
Τόπος : Αθηνα-Αιγαλεω
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Αγωνιζόμενος : στην ζωη!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 19:23

alex-k7 έγραψε:
Μη ψαρωνεις παιχνιδια για την τηλεθεαση ειναι.
Κατι σαν τους μποξερ που πλακωνοντουσαν στην συνεντευξη τυπου πριν τον αγωνα.
super super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 21:55

πάντως την έχει δει πολύ ο μικρός...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 22:07

Ο "μικρός" είναι πολύ μεγάλος αναβάτης και το κυριότερο μικρός σε ηλικία.Θεωρώ επίσης ότι ο Rossi είναι απίστευτος και έχει τρομερή εμπειρία αλλά και o Lorenzo είναι σκληρό καρύδι.Θα γίνει πραγματικά χαμός του χρόνου...για το καλό του αθλήματος βεβαίως βεβαίως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΔευ 14 Δεκ 2009, 23:03

εγώ πιστεύω ότι οι πέντε πρώτες θέσεις είναι κλεισμένες..

1.Rossi
2.Lorenzo
3.Stoner
4.Spies
5.Pedrosa

δεν τα έγραψα με την σειρά που θα τερματίσουν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andRewR
Normal gixxer
Normal gixxer
andRewR


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 313
Αγωνιζόμενος : Νο 5.999.999.999 στην παγκόσμια κατάταξη
Hμερομηνία εγγραφής : 05/08/2009

LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»   LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!» EmptyΤρι 15 Δεκ 2009, 15:06

Ρε παιδιά, ισα-ισα που ο τύπος είναι πολυ προσγειωμένος και ιδιαίτερα στην θέση του σε οτι αφορά τον Ροσσι.
Ειναι νέος ακομα και αν αντιμετωπίζει έτσι τα πράγματα, ορθολογιστικά, νομίζω ωπς θα πάει πολυ μπροστά....
Πολυ "ψαγμένος" και φιλοσοφημένος....

+750 απο εμένα, κέρδισε τον σεβασμό μου Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
LORENZO: «O ROSSI με φοβάται!»
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Rossi και Lorenzo με αερόσακο
» Valentino Rossi-Jorge Lorenzo
» ΓΕΡΜΑΝΙΑ LIVE: Ο Rossi έγραψε 101 νικες!, ο Lorenzo 2 λάθη!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚA ΝEΑ :: MotoGP-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com