Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας παρακαλω. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας παρακαλω. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τα φωτα σας παρακαλω. Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
JIMK7
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
nasos-v
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
T.R.E
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
k8 600 kk
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
kostaskr6
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
κολτρέϊν
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
Leroy
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
ripper
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_l10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_c10Τα φωτα σας παρακαλω. Poll_r10 

 

 Τα φωτα σας παρακαλω.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 17:53

Λοιπον παιδες αλλαξα την Scorpion σε Yoshi Gpevo2 οι οποιες δεν με τρελαναν και κατεληξα σε Yoshimura Trc 2πλα με Υ Acrapovic.
Του φορεσα και KN και τωρα εχει σειρα ενα προγραμμα. Διαβαζοντας ολα τις αποψεις στο φορυμ σχετικα με το τι κανει το καθε προγραμμα δεν μπορεσα να καταληξω καπου ουτε να βγαλω ακρη....
Θα ηθελα να βαλω ενα προγραμμα οστε να δουλευει καλυτερα το μηχανακι με τα εξτρα που εχω πανω.Δεν με ενδιαφερει να πειραξω πραγματα πχ Avance που 8α καταπονησουν τον κινητηρα. Συμφωνα με τισ 2 δυναμομετρησεις που εκανα το μηχανακι ψηλα δουλευει μεχρι και 13.8 στην καυσαναλυση.
Ο μηχανικος μου μου προτεινε PC3 + προγραμμα το οπειο ανερχεται στα 500Ε πακετο.
Υπαρχει πιο οικονομικη λυση? σε αυτα τα χρηματα μηπως υπαρχει κατι καλυτερο?
Εχετε να προτεινετε καποιον καλο μηχανικο θεσσαλονικη δοκιμασμενο εννοω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 17:57

Sotos27 έγραψε:
Λοιπον παιδες αλλαξα την Scorpion σε Yoshi Gpevo2 οι οποιες δεν με τρελαναν και κατεληξα σε Yoshimura Trc 2πλα με Υ Acrapovic.
Του φορεσα και KN και τωρα εχει σειρα ενα προγραμμα. Διαβαζοντας ολα τις αποψεις στο φορυμ σχετικα με το τι κανει το καθε προγραμμα δεν μπορεσα να καταληξω καπου ουτε να βγαλω ακρη....
Θα ηθελα να βαλω ενα προγραμμα οστε να δουλευει καλυτερα το μηχανακι με τα εξτρα που εχω πανω.Δεν με ενδιαφερει να πειραξω πραγματα που 8α καταπονησουν τον κινητηρα. Συμφωνα με τισ 2 δυναμομετρησεις που εκανα το μηχανακι ψηλα δουλευει μεχρι και 13.8 στην καυσαναλυση.
Ο μηχανικος μου μου προτεινε PC3 + προγραμμα το οπειο ανερχεται στα 500Ε πακετο.
Υπαρχει πιο οικονομικη λυση? σε αυτα τα χρηματα μηπως υπαρχει κατι καλυτερο?
Εχετε να προτεινετε καποιον καλο μηχανικο θεσσαλονικη δοκιμασμενο εννοω?

Με το Yoshi box και ένα + 5 % σε μεσαίες-ψηλές πιστεύω θα είσαι περίπου σωστός,με κόστος 30-50 € !Το έχει ο αντιπρόσωπος στην Καρδίτσα σε αρκετά μηχανάκια και δουλεύουν ωραία...

Με 500 € έχω να σου προτείνω άλλη λύση αν έχεις διαθέση να κοψεις μερικά καλώδια και γενικά να ασχοληθείς λίγο παραπάνω με το μηχανάκι...
Αλλά θα το έχεις για όλα τα μηχανάκια που θα πάρεις καθώς είναι Universal,+ ότι θα αυτορυθμίζει ότι αλλαγές και να κάνεις μετά στην μηχανή... Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 18:06

Νικο θα ηθελα πολυ να ασχοληθω αλλα δεν εχω ιδιεα απο μηχανικα και φοβαμαι μην κανω καμια μαλακια και να τρεχω μετα ... για πες Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 18:08

Sotos27 έγραψε:
Νικο θα ηθελα πολυ να ασχοληθω αλλα δεν εχω ιδιεα απο μηχανικα και φοβαμαι μην κανω καμια μαλακια και να τρεχω μετα ... για πες Very Happy Very Happy


http://www.afrtuner.com/

Σε λίγο καιρό θα κάνει παρέα στο EM-PRO στο δικό μου μηχανάκι... Very Happy Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 18:46

Ευχαριστω !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 02:34

Sotos27 έγραψε:
Ευχαριστω !!

Κοίτα Soto υπάρχει και πλεξούδα έτοιμη για το μηχανάκι σου,με την οποία δεν χρειάζεται να κόψεις καλώδια και είναι plug'nplay... Αλλά κοστίζει λίγο ακριβά,στα 170 $ περίπου και το όλο θέμα θα σου πάει λίγο πάνω από 600 €...

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του πράγματος αυτού είναι ότι το πληρώνεις 1 φορά και το βάζεις σε όποιο μηχανάκι θέλεις μετά...Όχι κάθε φορά 500άρικο για P.C κτλ...

Τα φωτα σας παρακαλω. Img09151


Επίσης έχει και άλλες δυνατότητες τις οποίες θα αναλύσω εκτενέστερα στο θρέντ του πρότζεκτ μου... Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010, 16:33

Very Happy τελεια !
Ευχαριστω και παλι για το Help !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 01:43

Καλησπερα T.R.E, να σε ρωτησω αν το πηρες τελικα? Διαβαζω στα ξενα φορουμς πως οσοι το δοκιμασαν μεινανε ευχαριστημενοι και οσοι ειχανε pc3 δεν ξαναγυρνανε πισω. Και κατι αλλο, απο που την βρηκες την φισα? Δεν την εχει το site του motty?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 01:59

Leroy έγραψε:
Καλησπερα T.R.E, να σε ρωτησω αν το πηρες τελικα? Διαβαζω στα ξενα φορουμς πως οσοι το δοκιμασαν μεινανε ευχαριστημενοι και οσοι ειχανε pc3 δεν ξαναγυρνανε πισω. Και κατι αλλο, απο που την βρηκες την φισα? Δεν την εχει το site του motty?

Δεν την έχει στο site του Μοtty αλλά την φτιάχνει ο Αμερικάνος αντιπρόσωπος του, jbsinnovations. Είναι βέβαια λίγο ακριβή αλλά επειδή εγώ θα το χρησιμοποιώ και σε άλλα μηχανάκια,θέλω να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα... Very Happy

Δεν το έχω πάρει ακόμη αλλά έχω μια προσφορά απ'τον Αμερικάνο και θα το πάρω απ'αυτόν... Στη σειρά του και αυτό μετά τα φρένα και το πίσω αμορτισέρ,δυστυχώς δεν μπορώ να τα αγοράσω όλα μαζί... Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 02:20

Ε, καλα ενα ενα. Παρακολουθω και εγω το project σου μπροβο. Τελος ομως με το οφ τοπικ. Διαβασα στο επομενο thread, πως δεν ειναι ασφαλες για το μοτερ. Οτι δεν εχει την λειτουργια του safe mode ο εγκεφαλος, καταλαβα καλα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 08:41

H λύση του motty είναι η καλύτερα αλλά σε slipon και y αρκεί μια αλλαγή στον εγκέφαλο με yoshi box. Το έχουμε κάνει σε αρκετά μηχανάκια και όπως είπε και ο Νίκος δουλεύει χωρίς προβλήματα και με μικρό κόστος. Αν αργότερα πάς για ολόκληρη το σκέφτεσαι για pc ή motty

Όσο για το motty... και ’γώ για βελτιώσεις αντί για power commander/bazzaz κλπ το προτείνω, είναι λίγο μπελάς αλλά η αποζημίωση έρχεται μετά Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 09:23

Οταν θα βαλω εξατμιση, θα μπει απο μπροστα μεχρι πισω. Θα παρω ολοκληρο το πακετο φιλτρο, εξατμιση, προγραμμα χεχε. Τι ενοεις μπελας ομως οπως λεει και ο νικος απο πανω ειναι πλεον plug n play. Ευχαριστω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 10:38

Θα έλεγα πως με την έτοιμη καλωδίωση μόνο μπελάς δε πρέπει να είναι... αλλά απο την άλλη 170usd δεν είναι και λίγα - άσε που έχεις πλήρη εικόνα του motty μετά απο 7-10 ώρες δεμένος κόμπο με στη καλωδίωση της μοτοσυκλέτας Laughing Laughing
Οπότε έχει κι’αυτό τη χαρά του Wink
Σύντομα θα δοκιμάσω και το motty με τους 4 λάμδα... αυτό θα θέλει περισσότερη δουλειά...αλλά εκ του αποτελέσματος πιστεύω πως θα πούμε χαλάλι η ταλαιπωρία Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 16:13

DimSTriple έγραψε:

Σύντομα θα δοκιμάσω και το motty με τους 4 λάμδα... αυτό θα θέλει περισσότερη δουλειά...αλλά εκ του αποτελέσματος πιστεύω πως θα πούμε χαλάλι η ταλαιπωρία Smile Smile
το καλυτερο.!!!!!!!!!!!!!!
καθε κυλινδρος ξεχωριστα.το τελειο.
βεβαια γινεται και με το power commander αλλα κολλα μουφες στα χταποδια,και μετα στον καθε λαιμο το wide band........... aftokt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Τα φωτα σας παρακαλω. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας παρακαλω.   Τα φωτα σας παρακαλω. EmptyΤετ 17 Φεβ 2010, 16:25

Shocked Τι φτιαχνετε ρε παλικαρια! Δηλαδη αν ρυθμιζει καλα με εναν λαμδα το afr tuner με 4 τι θα κανει? Αυτο να υποθεσω πως δεν χρειαζεται στο 1ο σταδιο αναβαθμησης, ε? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
 
Τα φωτα σας παρακαλω.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
» Sos σας παρακαλώ τα φωτα σας
» παιδες τα φωτα σας παρακαλω!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com