Greek GSX-R forum
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...

Πήγαινε κάτω 
+13
gostrider
stavrosrodo
Hamamatsu
T.R.E
lakisman46
nasos-v
papagym
gat0s
valentinosgsxr
1ndianos
JIMK7
DrIoannis
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 31 Ιαν 2010, 22:42

kahi έγραψε:
Δημητρη για Κ7 1000 που θα χρειαστω, τι γραναζια και αλυσιδα λες? (εαν παιζει και σε χρυσο ακομα καλυτερα)

Η did rv3 ειναι σε χρυσο και απο γραναζια βαλε καλυτερα AFAM hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 31 Ιαν 2010, 22:49

nktr έγραψε:
μετά από 1 RK, 3 DID και μία AFAM ....... AFAM μακράν και με AFAM γρανάζια afro respekt

οι δύο πρώτες ξεχειλώνουν ανομοιόμορφα μαζεύουν και τεντώνουν και βγάζουν off τα γρανάζια, η AFAM αντέχει πολύ παραπάνω χλμ και με σούζες, εντο κλπ και δεν ξεχειλώνει ανομοιόμορφα. Σούπερ ενισχυμένη έβαλα 525 με 9άρι πιράκι στο κ2 που είναι για χρήση draxter η 2η που βάζω. Εγώ τη θέλω για διάρκεια και γι αυτό βάζω αυτή τη μάρκα και αυτό το βήμα. Θέμα βάρους δεν ξέρω και ούτε που με ενδιαφέρει γιατί απλά είναι η καλύτερη που έχω βάλει

Niko κι εγω κοντρες μπολικες παω , ssss σε αγωνες το βαζω :P και μια χαρα μου κραταει η DID rv3 ουτε ξεχειλωματα ουτε τιποτα file απλα την περιποιουμαι αρκετα , παντα εχει το γρασακι της Twisted Evil


Υ.Γ. και ο φιλος μας ο ROSSI την ιδια εχει fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kahi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
kahi


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Περιστερι - Αθηνα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : Μεγαλος για τετοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 21/11/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Φεβ 2010, 06:04

JIMK7 έγραψε:
kahi έγραψε:
Δημητρη για Κ7 1000 που θα χρειαστω, τι γραναζια και αλυσιδα λες? (εαν παιζει και σε χρυσο ακομα καλυτερα)

Η did rv3 ειναι σε χρυσο και απο γραναζια βαλε καλυτερα AFAM hallo

οκ, και απο δοντια οπως ειναι τα μαμα να μην τα πειραξω γιατι μου λενε να βαλω πισω ενα λιγοτερο? ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Φεβ 2010, 10:18

kahi έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
kahi έγραψε:
Δημητρη για Κ7 1000 που θα χρειαστω, τι γραναζια και αλυσιδα λες? (εαν παιζει και σε χρυσο ακομα καλυτερα)

Η did rv3 ειναι σε χρυσο και απο γραναζια βαλε καλυτερα AFAM hallo

οκ, και απο δοντια οπως ειναι τα μαμα να μην τα πειραξω γιατι μου λενε να βαλω πισω ενα λιγοτερο? ssss


Αν εχεις βαλει πισω 55 προφιλ λαστιχο βαλε τοτε δυο δοντια περισσοτερα απο αυτο που εχεις μαμα ( ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΓΡΑΝΑΖΙ ) αν εχεις ας πουμε το 1000Κ7 θα του βαλεις 45 δοντια και θα εισαι ΟΚ hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Φεβ 2010, 10:26

kahi έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
kahi έγραψε:
Δημητρη για Κ7 1000 που θα χρειαστω, τι γραναζια και αλυσιδα λες? (εαν παιζει και σε χρυσο ακομα καλυτερα)

Η did rv3 ειναι σε χρυσο και απο γραναζια βαλε καλυτερα AFAM hallo

οκ, και απο δοντια οπως ειναι τα μαμα να μην τα πειραξω γιατι μου λενε να βαλω πισω ενα λιγοτερο? ssss

εαν σου παει την 6η στον κοφτι, βαλε πισω ενα δοντι λιγοτερο,εαν δεν στην παει, βαλε ενα περισοτερο!!!μονο ετσι μπορεις να κρινεις ποιο ειναι το σωστο γραναζι.εαν ειναι μαμα το μηχ.θα ελεγα ενα δοντι περισοτερο,εχεις καλυτερο (φορτωμα)της 6ης μεχρι τον κοφτι αρα μεγαλητερη τελικη. oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kahi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
kahi


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Περιστερι - Αθηνα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : Μεγαλος για τετοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 21/11/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Φεβ 2010, 11:43

Στο side τις did εχει την 530 ERV την ERV3 την δινει για 750cc aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 03 Φεβ 2010, 20:39

ωραια για τα 1000λιαρα σας εγω με το 600 τι κανω??? :P

θελω να τα αλλαξω ολα, αλυσιδα και γραναζια οποτε στανταρ γραναζια AFAM και αλυσιδα η AFAM η DID... αλλα τι κανουμε με γραναζια τι προτεινεται?? -1 +2 ??? θελω περισοτερο νευρο οποτε λογικα -1 και μετα +1,η +2?? δεν θελω να χασω ομως τελικη...(μαλλον πολλα θελω :P :P )....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 03 Φεβ 2010, 20:48

δεν εχει να κανει εαν ειναι 1000 η 600 τα ιδια ισχυουν σε ολα τα μηχ.εαν σου αργει την 6η και δεν μπαινει στον κοφτι βαλε πισω μεγαλητερο γραναζι.1 δοντι μεγ. εαν θελει λιγο για τον κοφτι 2 δοντια εαν θελει πολυ πχ 500 + στροφες!!!
ετσι κερδιζεις τις στροφες που δεν σου φορτωνε πριν και δεν χανεις τελικη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 03 Φεβ 2010, 20:53

1ndianos έγραψε:
δεν εχει να κανει εαν ειναι 1000 η 600 τα ιδια ισχυουν σε ολα τα μηχ.εαν σου αργει την 6η και δεν μπαινει στον κοφτι βαλε πισω μεγαλητερο γραναζι.1 δοντι μεγ. εαν θελει λιγο για τον κοφτι 2 δοντια εαν θελει πολυ πχ 500 + στροφες!!!


ναι το ξερω... για πλακα το ειπα επειδει εχεται οι περισοτεροι 1000.... Smile κοιτα να δεις για το κοφτι στην 6 οσο και να το εχω προσπα8ησει εχει ακομα περιπου 1000 στοφες μπορει και λιγο παραπανω......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 03 Φεβ 2010, 20:58

misfits296 έγραψε:
1ndianos έγραψε:
δεν εχει να κανει εαν ειναι 1000 η 600 τα ιδια ισχυουν σε ολα τα μηχ.εαν σου αργει την 6η και δεν μπαινει στον κοφτι βαλε πισω μεγαλητερο γραναζι.1 δοντι μεγ. εαν θελει λιγο για τον κοφτι 2 δοντια εαν θελει πολυ πχ 500 + στροφες!!!


ναι το ξερω... για πλακα το ειπα επειδει εχεται οι περισοτεροι 1000.... Smile κοιτα να δεις για το κοφτι στην 6 οσο και να το εχω προσπα8ησει εχει ακομα περιπου 1000 στοφες μπορει και λιγο παραπανω......

οκ!βαλε ενα δοντι μικροτερο μπροστα και θα εχεις αλλο μηχ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 07:16

:| Ρε μαστόρια , το μηχανάκι ''φοράει'' d.i.d zvm 50 ,έτσι γράφει πάνω , και ο κατάλογος της d.i.d δίνει την 525(530) zvm...τι είναι το 525 και το 530 και τι το 50 (ή 5.0)...τι είναι το ''βήμα''... sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 09:27

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| Ρε μαστόρια , το μηχανάκι ''φοράει'' d.i.d zvm 50 ,έτσι γράφει πάνω , και ο κατάλογος της d.i.d δίνει την 525(530) zvm...τι είναι το 525 και το 530 και τι το 50 (ή 5.0)...τι είναι το ''βήμα''... sos

520 η 525 η530 ειναι το παχος της αλυσιδας.το 50 η (5,0)πρεπει να ειναι καποιος κωδικος,και το βημα ειναι ο συνδιασμος των γραναζιων....ποιο κοντο η ποιο μακρη (βημα)απο το μαμα. oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 27 Φεβ 2010, 09:56

:!: ...Λοιπόν παίδες κοιτάξτε να δείτε τι έχει γίνει τελικά Shocked ....το μηχανάκι μόλις τρείς μέρες πρίν βγήκε απο το συνεργείο , στο οποίο έκατσε τέσσερις μέρες....το συγκεκριμένο μοντέλο δεν είναι το SRAD 750 W Wink ...όπως έχω ξαναγράψει , έχει ένα ταμπελάκι στο οποίο γράφει ότι είναι κομμάτι μιας συγκεκριμένης παραγωγής ,το 92ο, και δεν του είχα δώσει και ιδιαίτερη σημασία...παραγγέλνοντας , λοιπόν , απο το κατάστημα που αγορασα την αλυσίδα με τον τύπο απο την αδεια της μηχανής , μου έφεραν την 525 (παρασκευή)...όταν πήγαν να τη βάλουν πάνω διαπίστωσαν ότι αυτά που φορούσε ήταν 530...ψαχνοντας για το τι συμβαίνει και τι θα γίνει , διαπιστωθηκε απο όλους τους καταλόγους (did - afam - rk) ότι όλα τα srad φορούσαν 530 !!! εκτός απο αυτό...ο πρώην ιδιοκτήτης είχε αλλάξει αλυσιδογράναζα σε 530...στο δια ταύτα...το μηχανάκι μετά την αλλάγη όλου του ''πακέτου'' με αυτά που δίνει το εργοστάσιο (τελικά έφτασε τα 225 ευρώ geek ) μεταμορφώθηκε !!!! δεν πίστεψα ποτέ ότι μπορεί να υπάρχει τόσο θεαματική αλλαγή...στοιχεία ιπποδύναμης προς αντιπαράθεση δεν έχω , το μόνο που μπορώ να σας πω είναι πως η απόκριση της 2ας , τώρα είναι σαν της πρώτης παλιά...και ότι με 6η και 70-80 χαω γεμίζει πάρα πολύ ορεξάτα...επειδή κάνατε το κόπο και με συμβουλέψατε με τις απόψεις σας , σας ευχαριστώ πολύ και γι αυτό μοιράζομαι και τον ενθουσιασμό μου... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 28 Φεβ 2010, 11:08

Τελικα το κοντινες...το ειχε μακρη ο προηγουμενος...δεν καταλαβα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Μαρ 2010, 07:25

:!: :!: κοίτα να σου εξηγήσω....στο Νο 530 φορούσα , τελευταία , γρανάζια 15-45...στην 525 μπήκαν 16-44...με το μυαλό μου και τη λογική , θεωρώ ότι το μηχανάκι ''μακραίνει'' και πολύ...το αποτέλεσμα όμως είναι εντελώς διαφορετικό..δείχνει πιο κοντό , με νεύρο , πιο δυνατό καμμία σχέση με το θεωρητικό ''κόντεμα'' που είχα πριν...τώρα τι να σας πώ...πάντως πραγματικά αυτό συνέβηκε ..!!!????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Μαρ 2010, 10:45

Αυτο που λες κανει λιγο παραδοξο. Το παχος της αλυσιδας δεν επηρεαζει την σχεση μεταδοσης και τα γραναζια που εβαλες ειναι οι μαμισιες διαστασεις (κατα την γνωμη μου οι πιο σωστες γιατι το μηχανακι σου εχει ηδη αρκετα κοντες την πρωτη και την δευτερα). Ο προηγουμενος συνδιασμος γραναζιων που φορουσες ηταν δραματικα "κοντος" παντως (ισοδυναμει με σχεδον πεντε δοντια παραπανω πισω!). Μαλλον η παλια σου αλυσιδα ηταν σε πολυ κακη κατασταση και σου στερουσε την παραπανω δυναμη που βλεπεις τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Μαρ 2010, 14:21

valentinosgsxr έγραψε:
Αυτο που λες κανει λιγο παραδοξο. Το παχος της αλυσιδας δεν επηρεαζει την σχεση μεταδοσης και τα γραναζια που εβαλες ειναι οι μαμισιες διαστασεις (κατα την γνωμη μου οι πιο σωστες γιατι το μηχανακι σου εχει ηδη αρκετα κοντες την πρωτη και την δευτερα). Ο προηγουμενος συνδιασμος γραναζιων που φορουσες ηταν δραματικα "κοντος" παντως (ισοδυναμει με σχεδον πεντε δοντια παραπανω πισω!). Μαλλον η παλια σου αλυσιδα ηταν σε πολυ κακη κατασταση και σου στερουσε την παραπανω δυναμη που βλεπεις τωρα.

Φίλε valentino , και 'γώ σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω , μέχρι να βρεθεί κάποιος και να μου το εξηγήσει διαφορετικά (αν υπάρχει διαφορετική εξήγηση)...προς το παρόν θεωρώ ότι η αλυσίδα ήταν πολύ χάλια - φαντάσου ότι σε τρία σημεία ''μάγκωνε'' και δεν έκανε την κίνηση που έπρεπε να κάνει , με αποτέλεσμα συντονισμούς/κραδασμούς -και τώρα είναι πλέον αθόρυβη... Wink σαν μέτρο απόδοσης περιμένω να το στήσω δίπλα-δίπλα με του αδερφού μου (1000 κ2) , για να ελεγξω και το κοντέρ και τις διαφορές που είχαμε...(αδερφάκι ετοιμάσου aftokt ) fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Μαρ 2010, 16:26

Μερικες φορες και το πολυ κοντο δεν κανει καλο file ενω μπορει να γεμιζει τσακ μπαμ αλλα δεν επιταχυνει οπως πρεπει hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Μαρ 2010, 16:29

JIMK7 έγραψε:
Μερικες φορες και το πολυ κοντο δεν κανει καλο file ενω μπορει να γεμιζει τσακ μπαμ αλλα δεν επιταχυνει οπως πρεπει hallo

+1... Δίνει την αίσθηση οτι γεμίζουν οι ταχύτητες αλλά ουσιαστικά δεν πάει πιο γρήγορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Μαρ 2010, 07:18

...Παίδες καλημέρα...χτές βράδυ ανεβάσαμε τα ''πριόνια'' στην εθνική
για να δούμε τις διαφορές στο κοντέρ σε σχέση με το Κ2 , που έχει ψηφιακό...
α) στα (κ2) 115 χαω δείχνει το srad 120
β) στα 153 χαω δείχνει 160....δηλαδή έχει κάμποσο σφαλματάκ , και αυξανόμενο...
...αλλά σου φτιάζει ψυχολογία , στο χανιώτικο ''δυναμόμετρο'' (λέγε με-εθνική , τοιχείο-γέφυρα,αποσταση 1χλμ)
στα 850 με 900 μέτρα βάζει την 5η σε κόφτη με ένδειξη 290+ και την 6η συνεχίζει να την φορτώνει δυνατά...δεν την έβαλα σε κόφτη , ενώ θα μπορούσε να μπεί γιατί μετά τα 1100-1200 μέτρα κόψαμε...οι διαφορές στα ''φεύγα''
μειώθηκαν..απο πρώτες σχεδόν σταματητές rider , μέχρι τα 290+- χαω , η τελική διαφορά ήταν 9-10 μηχανάκια και στην 3η , που του Κ2 είναι ''δολοφονική'' pistoli , είχε κρατηθεί στα 4-5 μηχανάκια ενώ παλιά ήταν ήδη ήταν στα 7 με 8...
τέσπα , το αποτέλεσμα , όπως έγραψα και παραπάνω , είναι ότι μου ''έφτιαξε'' ψυχολογία.. file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GSX-R 1000
Normal gixxer
Normal gixxer
GSX-R 1000


Άντρας Όνομα: : Θανασης
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 346
Αγωνιζόμενος : Μπαααααα
Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Μαρ 2010, 08:13

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
... η τελική διαφορά ήταν 9-10 μηχανάκια .. file



Πινοκιο πες την πραγματικη διαφορα στο χιλιομετρο fafoutis fafoutis fatsa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Μαρ 2010, 08:34

GSX-R 1000 έγραψε:
ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
... η τελική διαφορά ήταν 9-10 μηχανάκια .. file



Πινοκιο πες την πραγματικη διαφορα στο χιλιομετρο fafoutis fafoutis fatsa


...να πας να αλλάξεις τους καθρέφτες σου , να σου δείχνουν την πραγματική απόσταση πίσω fafoutis fafoutis και στις Σέρρες θα σου χρειαστούν , μετα απο 2-3 γύρους θα χρειαστεί να με δείς για να ξανακάνεις στην άκρη... xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...   ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Μαρ 2010, 18:59

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
...Παίδες καλημέρα...χτές βράδυ ανεβάσαμε τα ''πριόνια'' στην εθνική
για να δούμε τις διαφορές στο κοντέρ σε σχέση με το Κ2 , που έχει ψηφιακό...
α) στα (κ2) 115 χαω δείχνει το srad 120
β) στα 153 χαω δείχνει 160....δηλαδή έχει κάμποσο σφαλματάκ , και αυξανόμενο...
...αλλά σου φτιάζει ψυχολογία , στο χανιώτικο ''δυναμόμετρο'' (λέγε με-εθνική , τοιχείο-γέφυρα,αποσταση 1χλμ)
στα 850 με 900 μέτρα βάζει την 5η σε κόφτη με ένδειξη 290+ και την 6η συνεχίζει να την φορτώνει δυνατά...δεν την έβαλα σε κόφτη , ενώ θα μπορούσε να μπεί γιατί μετά τα 1100-1200 μέτρα κόψαμε...οι διαφορές στα ''φεύγα''
μειώθηκαν..απο πρώτες σχεδόν σταματητές rider , μέχρι τα 290+- χαω , η τελική διαφορά ήταν 9-10 μηχανάκια και στην 3η , που του Κ2 είναι ''δολοφονική'' pistoli , είχε κρατηθεί στα 4-5 μηχανάκια ενώ παλιά ήταν ήδη ήταν στα 7 με 8...
τέσπα , το αποτέλεσμα , όπως έγραψα και παραπάνω , είναι ότι μου ''έφτιαξε'' ψυχολογία.. file

Χμμμμ καλα σας ακουσα :P souza souza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Ρυθμιση Αλυσιδας????
» Υπολογιστης τελικης μεταδοσης
» κωδικος αλυσιδας!! βοηθεια!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com