Greek GSX-R forum
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
JIMK7
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
nasos-v
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
T.R.E
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
k8 600 kk
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
kostaskr6
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
κολτρέϊν
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
Leroy
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
ripper
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_l10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_c10Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Poll_r10 

 

 Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;   Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; EmptyΤετ 03 Μαρ 2010, 11:58

Γεια χαρά, αύριο βάζω τελικό ελεύθερο (akrapovic) και φίλτρο. Θα φύγει ο καταλύτης αλλά θα μπει πάλι ο αισθητήρα λάμδα. Η βαλβίδα (πεταλούδα) βρίσκεται μπροστά. Ξέρει κανείς αν χρειάζεται να την καταργήσω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;   Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; EmptyΤετ 03 Μαρ 2010, 12:42

Η πεταλούδα εκεί που είναι δε μπορεί να φύγει. Τον λάμδα βάλε τον πάνω αλλά πιθανολογώ πως σίγουρα θα υπάρξει πρόβλημα στο κομμάτι απόκρισης του ψεκασμού εφόσων με καύσιμα απ’ότι καταλαβαίνω δε θα ασχοληθείς.
Σε κάθε περίπτωση δοκιμάζεις και βλέπεις.

Σε ένα slipon, που καλός εχόντων των πραγμάτων, θα βάλω μέχρι το τέλος βδομάδας θα βάλω πάνω τα όργανα καυσανάλυσης να δώ πόσο "χαλάει" την απόκριση και σωστή λειτουργία του μοτέρ το slipon στο κ9 - και πόσο έξυπνος είναι ο εγκέφαλος.

Μεγίες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;   Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; EmptyΤετ 03 Μαρ 2010, 12:46

Ευχαριστώ Δημήτρη για τις συμβουλές. Ένας φίλος λέει να βάλω +5 με το όργανο της yoshimura. Πάντως αν μπορείς να μου πεις τι θα γίνει με αυτό που θα βάλεις στο κ9.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;   Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; EmptyΤετ 03 Μαρ 2010, 13:12

Εφόσον έρθει ο άνθρωπος ευχαρίστως και θα γράψω Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;   Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση; EmptyΤετ 03 Μαρ 2010, 17:12

Αφου δεν βαζεις ολοσωμη δεν χρειαζετε να καταργησεις την βαλβιδα...στα σιγουρα. Φυσικα μπορεις να την απομονωσεις και να την εχεις μονιμως τερμα ανοιχτη αλλα απ οτι εχω διαβασει δεν κανει τιποτα παραπανω εκτος απο περισσοτερη φασαρια.

Ειμαι κι εγω πολυ περιεργος να δω συγκριτικο καυσαναλησης γιατι εχω τον ιδιο προβληματιμο και για το δικο μου μηχανακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Να καταργήσω τη βαλβίδα στην εξάτμιση;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» -40%~-60% θερμοκρασία στην εξάτμιση
» Ο Hayes στην θέση του Edwards στην Valencia
» Μπλοκαρισμα pair valve (βαλβιδα φρεσκου αερα)!!πολυ απλο..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com