Greek GSX-R forum
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
JIMK7
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
nasos-v
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
T.R.E
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
k8 600 kk
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
kostaskr6
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
κολτρέϊν
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
Leroy
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
ripper
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_l10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_c10Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Poll_r10 

 

 Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andRewR
Normal gixxer
Normal gixxer
andRewR


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 313
Αγωνιζόμενος : Νο 5.999.999.999 στην παγκόσμια κατάταξη
Hμερομηνία εγγραφής : 05/08/2009

Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35)   Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35) EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 16:26

Λίγο άσχετο με τα gsxr μας, αλλά επειδή το θέμα απασχολεί έναν κολλητό μου και εδω μέσα υπάρχουν αστέρια μηχανολογίας, σκέφτηκα να ρωτήσω την γνώμη σας:
Ο κολλητός μου έχει ένα XT500 '02 και πρόσφατα αγόρασε μεταχειρισμένο fcr 35 (διπλό) απο ιδιώτη, που υποτίθεται ήταν σε καλή κατάσταση και δούλευε "πάνω" σε άλλο XT.
Ο μηχανικός του κολλητού που το πήγε για να το βάλει, του είπε πως το καρπυρατέρ είναι πολυ χρησιμοποιειμένο, φοράει άλλα ζιγκλέρ (οχι της keihin) και γενικά παρόλες τις προσπάθειες του δεν ρυθμίζεται με τίποτα (πετάει άκαυστη βενζίνη, του είπε χαρακτηριστικά). Του πρότεινε να αλλάξουν διάφορα ζιγκλέρ ( προσπαθώντας να βρουν πιο θα δουλέψει, αλλά χωρίς και να του λέει πως σίγουρα θα βρουν λύση. Μάλλον ,του λέει, δεν θα δουλέψει με τίποτα....
Σημειοέτον πως το ΧΤ του κολλητού έχει αλλαγμένους λαιμούς, εξατμιση και γρήγορο εκκεντροφόρο.

Οι ερωτήσεις μου, τώρα:
- Τι μπορεί να έχει το καρπυρατέρ? Μπορεί πράγματι να μην το κάνει κανείς "καλά"? (η γνώμη σας...)
- Μπορεί να φτιαχτεί το πρόβλημα, αλλάζοντας μόνο ζικλέρ ή πιθανά να προκύψουν και άλλα προβλήματα? (με λίγα λόγια, να γίνει μια δοκιμή με διάφορα ζιγκλέρ, μπας και δουλεψει?)
- Ξέρετε μήπως κάποιον που να είναι "ειδικός" σε τέτοια θέματα (συνεργείο, κλπ....)

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μια βοήθεια κι εδω (keihin fcr35)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΒΟΗΘΕΙΑ
» ΒΟΗΘΕΙΑ............
» ΒΟΗΘΕΙΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com