Greek GSX-R forum
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
JIMK7
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
nasos-v
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
T.R.E
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
k8 600 kk
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
kostaskr6
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
κολτρέϊν
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
Leroy
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
ripper
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_l10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_c10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Poll_r10 

 

 ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...

Πήγαινε κάτω 
+5
karagio
teo46
JIMK7
GIXXERAKIAS
caza
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
caza
Jr.gixxer
caza


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 31
Hμερομηνία εγγραφής : 11/03/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΚυρ 04 Απρ 2010, 22:37

Χαιρετε παιδια κ χρονια πολλα!!!Θελω να αγορασω ενα κρανακι αλλα δεν εχω κατασταλαξει ακομα...
Ειμαι αναμεσα στο arai rx7 gp κ στο shoei xspiritII.Ποια ειναι τα υπερ κ τα κατα του καθε κρανους
απο αυτα που σας ανεφερα????Ευχαριστω εκ των προτερων!!! gsxr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΚυρ 04 Απρ 2010, 22:44

Κορυφαια και τα δυο με ενα μικρο πλεονεκτημα του SHOEI στον τομεα των αεροδυναμικων ηχων που ειναι σαφως πιο λιγοι απο το RX7 GP. file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΚυρ 04 Απρ 2010, 23:03

Το θεμα ειναι να δεις ποιο απο τα δυο σου καθεται καλα στο κεφαλι σε εμενα το arai Very Happy

Το shoei αν και ειναι μια χαρα κρανος αλλα δεν μου κανει για κανενα λογο Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΔευ 05 Απρ 2010, 10:37

και τα δυο είναι τοπ κράνη..οπότε ότι σου είπαν τα παιδιά δοκιμάζεις και ότι σου κάθεται καλύτερα στο κεφάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karagio
Normal gixxer
Normal gixxer
karagio


Άντρας Όνομα: : chris
Τόπος : ΑΡΙΔΑΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Hμερομηνία εγγραφής : 06/03/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΔευ 05 Απρ 2010, 11:54

εγω εχω το shoei xr1100. οταν εψαχνα για να αγορασω κρανος ειχα ακριβως το ιδιο ερωτημα. Σε ενα μαγαζι στην Μιχαλακοπουλου ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι φοραει χρονια arai κ τον τελευταιο καιρο shoei. Το μονο παραπονο που ειχε ειναι οτι το arai κανει πολυ θορυβο γιατι, αν παρατηρησεισ στα σημεια που η ζελατινα πιανει στο κρανος η εταιρεια εχει βαλει κατι καπακια. Δηλ. ουσιαστικα εγλοβιζεται ο αερας κ κανει φασαρια.. ενω στα shoei δεν υπαρχουν καπακια κ δεν εγκολοβιζεται πουθενα αερας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roskoup
Normal gixxer
Normal gixxer
roskoup


Άντρας Όνομα: : lampros
Τόπος : Λάρισα-Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 79
Αγωνιζόμενος : Κάποια στιγμή........
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΔευ 05 Απρ 2010, 13:52

shoei!!!korifaia poiotita!!!eidika auto tou kalio einai panemorfo!!!pano ap ola omws opoio sou kathetai sthn kefali sou!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilias2408
Jr.gixxer
ilias2408


Άντρας Όνομα: : Ηλιας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Hμερομηνία εγγραφής : 30/03/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΔευ 12 Απρ 2010, 15:17

Θα συμφωνησω και γω με αυτα που εγραψαν τα παιδια πιο πανω...1ο και κυριοτερο εινια να σου καθεται το κρανος καλα στο κεφαλι και μετα ολα τα αλλα...στη περιπτωση μου τα Arai δε μου καθονται καλα εμενα οποτε εδω και αρκετα χρονακια ειμαι με shoei....πρωτα το XR 1000 και μολις σημερα παρελαβα το Χ 12 η αλλιως X Spirit 2 απο αμερικη....

Αρχικες εντυπωσεις ....το κρανος ειναι απλα απιστευτο σε ποιοτητα κατασκευης αλλα και εφαρμογης ( τουλαχιστον στο δικο μου κεφαλι ετσι....) Η καινουρια ζελατινα του ειναι ολα τα λεφτα γιατι σου δινει την αισ8ηση πως δε φορας κρανος μιας και η ορατοτητα που εχεις ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη απο οτι στο παλιο μου ΧΡ 1000 ... Απο αεροδυναμικης αποψης τωρα ακομα δε το εχω δοκιμασει σε πολλα μεχρι 140-150 πηγα σημερα το πρωι αλλα δε με ενοχλησε καθολου, δε κουναει και απο θορυβο εμενα τουλαχιστον δεν με ενοχλει...δεν ειναι βεβαια και αθορυβο...Οσο για τον εξαερισμο του...οπως ολα τα Shoei εχει πολυ καλο...

Οτι κι αν αποφασισεις να παρεις παντως ( αν δεν εχεις παρει ηδη... ) παρτο απο αμερικη γιατι οι διαφορες ακομα και με ευρωπαικα site ειναι αρκετες... και για να καταλαβεις τι εννοω...το δικο μου Χ 12 μου κοστισε 560 ευρο με τα μεταφορικα μαζι...και δε μιλαω για μονοχρωμο αλλα για το Martyr .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilias2408
Jr.gixxer
ilias2408


Άντρας Όνομα: : Ηλιας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Hμερομηνία εγγραφής : 30/03/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΔευ 12 Απρ 2010, 15:26

και μια φωτο για να καταλαβεις ποιο κρανακι εννοω....

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... 12042010038
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΤρι 13 Απρ 2010, 01:17

εχω κ τα 2 κρανη ... ελεος οπιος επιμενει στο θεμα ηχου .....το σοει κανι απιστευτη φασαρια μπροστα στο αραι ιδικα οταν εχει ανιχτους αεραγογους ....δλδ παντα(καλοκερι κ πιστα)
καλιτερι αεροδιναμικι φενετε να εχει το σοει αλλα δεν μπορο να το τεκμιριοσο ....
ελαφριτερο με περισοτερα εξτρα κατασκευαστικι πιοτιτα κ μαξιλαρακια το αραι ....γενικα υπερτερη σε ολα το αραι εκτος απο το κουμπομα που εχει για την ζελατινα κουμπονι δισκολα κ υπαρχι μεγαλη πιθανοτιτα στην βιασινισου να σπασις ενα αυτακι ....στα συν ειναι οτι η ζελατινα του σοει κοστιζι λιγοτερα .....
τορα τι να πο ο καθενας οτι νομιζει εγο αυτα βλεπο εχοντας κ τα 2 αρκετο καιρο....


Edit:μιλαο για X-11 apo exoteriko k Arai rx7-gp episis apo exoteriko ...den exo to kenourgio kenourgio shoei alla exo to kenourgio arai k eixa k to palio Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI... EmptyΤρι 13 Απρ 2010, 09:14

JIMK7 έγραψε:
Το θεμα ειναι να δεις ποιο απο τα δυο σου καθεται καλα στο κεφαλι σε εμενα το arai Very Happy

Το shoei αν και ειναι μια χαρα κρανος αλλα δεν μου κανει για κανενα λογο Evil or Very Mad

teo46 έγραψε:
και τα δυο είναι τοπ κράνη..οπότε ότι σου είπαν τα παιδιά δοκιμάζεις και ότι σου κάθεται καλύτερα στο κεφάλι!

+1000 και στους δυο

με μονη διαφορα οτι εμενα στο κεφαλι μου καθεται καλα το shoei ενω τα υπολοιπα κρανοι
που εχω δοκιμασει με πιεζουν πολυ στο κουτελο και πισω!

φορα και τα δυο στο κεφαλι σου και με οποιο καταλαβαινεις οτι αγκαλιάζει ομοιόμορφα το κεφαλι σου , παρτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
 
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαϊμού SHOEI και ARAI στο διαδίκτυο
» ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΕΟΥ
» Βοήθεια για αγορά κράνους

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com