Greek GSX-R forum
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_l10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_c10Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Quick shifter (επιλογες)

Πήγαινε κάτω 
+7
stavrosrodo
Leroy
tatsekos
kantalis
T.R.E
JIMK7
nasos-v
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 22:20

kantalis έγραψε:
http://www.pingelonline.com/engine_kill_electronics.htm#nitrous_kill
ΤΟ ΠΑΝΟ ΠΑΝΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ

ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ?????

αυτο εννοεις με κωδικο 62676Α aswew

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 62675b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 22:50

gatos

Οταν εννοείς βαρύ ,εννοείς οτι κάνει πιο αργές αλλάγες απο το Dynojet το pingle?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 22:53

STELIOS έγραψε:
kantalis έγραψε:
http://www.pingelonline.com/engine_kill_electronics.htm#nitrous_kill
ΤΟ ΠΑΝΟ ΠΑΝΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ

ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ?????

αυτο εννοεις με κωδικο 62676Α aswew

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 62675b

το δικο μου εγκεφαλακι ειχε 4 καλωδια για τα μπουζοκαλωδια,1 καλωδιο για την μπαταρια και ενα για τον διακοπτη οποιας μαρκας και αν ηταν.παει σε ολα τα μηχ. και ρυθμιζεις ποσο χρονο θες να κοψει το ρευμα.
και ειναι σε μεγεθος και βαρος οσο ενα κουτακι σπιρτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kantalis
Normal gixxer
Normal gixxer
kantalis


Όνομα: : ΚΑΝΤΑΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 227
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 26/06/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:00

1ndianos έγραψε:
STELIOS έγραψε:
kantalis έγραψε:
http://www.pingelonline.com/engine_kill_electronics.htm#nitrous_kill
ΤΟ ΠΑΝΟ ΠΑΝΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ

ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ?????

αυτο εννοεις με κωδικο 62676Α aswew

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 62675b

το δικο μου εγκεφαλακι ειχε 4 καλωδια για τα μπουζοκαλωδια,1 καλωδιο για την μπαταρια και ενα για τον διακοπτη οποιας μαρκας και αν ηταν.παει σε ολα τα μηχ. και ρυθμιζεις ποσο χρονο θες να κοψει το ρευμα.
και ειναι σε μεγεθος και βαρος οσο ενα κουτακι σπιρτα.

ναι αυτο ειναι παιδια ειναι απιστευτα γρηγορο εγω στον αγωνα το εχο στα 40 μιλισεκοντ και τησ αλλαζη χωρισ κανενα προβλημα και αλλαζει απο 0 στροφες μεχρι τερμα και κανει σε ΟΛΑ πες ρε παναγιωτη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:12

gsxr1000nitro έγραψε:
gatos

Οταν εννοείς βαρύ ,εννοείς οτι κάνει πιο αργές αλλάγες απο το Dynojet το pingle?

Σε βαρος εννοω.
Εγω δεν λεω το kill module.
Mιλησα για το electric shifter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:14

kantalis έγραψε:
1ndianos έγραψε:
STELIOS έγραψε:
kantalis έγραψε:
http://www.pingelonline.com/engine_kill_electronics.htm#nitrous_kill
ΤΟ ΠΑΝΟ ΠΑΝΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ

ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ?????

αυτο εννοεις με κωδικο 62676Α aswew

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 62675b

το δικο μου εγκεφαλακι ειχε 4 καλωδια για τα μπουζοκαλωδια,1 καλωδιο για την μπαταρια και ενα για τον διακοπτη οποιας μαρκας και αν ηταν.παει σε ολα τα μηχ. και ρυθμιζεις ποσο χρονο θες να κοψει το ρευμα.
και ειναι σε μεγεθος και βαρος οσο ενα κουτακι σπιρτα.

ναι αυτο ειναι παιδια ειναι απιστευτα γρηγορο εγω στον αγωνα το εχο στα 40 μιλισεκοντ και τησ αλλαζη χωρισ κανενα προβλημα και αλλαζει απο 0 στροφες μεχρι τερμα και κανει σε ΟΛΑ πες ρε παναγιωτη


ετσι ακριβως!!!οτι γραφει ο μαστορας.πολυ καλη και σχετικα φτηνη λυση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:14

------------------------------


Έχει επεξεργασθεί από τον/την 1ndianos στις Δευ 19 Απρ 2010, 23:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:32

gat0s έγραψε:
gsxr1000nitro έγραψε:
gatos

Οταν εννοείς βαρύ ,εννοείς οτι κάνει πιο αργές αλλάγες απο το Dynojet το pingle?

Σε βαρος εννοω.
Εγω δεν λεω το kill module.
Mιλησα για το electric shifter


Ναι για το Electric λέω και εγώ. Είναι πολύ αργό? Γιατί έχω δεί κάτι βιντεάκια που τα εχουν σε κάτι τσόπερ και είναι γ@@@τα για πέταμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:40

αυτο εινα τελικα, στο σαιτ δεν δειχνουν πουθενα την καλωδιωση που αναφερει ο 1ndianos λογικα θα υπαρχει και αυτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 19 Απρ 2010, 23:50

gsxr1000nitro έγραψε:
gat0s έγραψε:
gsxr1000nitro έγραψε:
gatos

Οταν εννοείς βαρύ ,εννοείς οτι κάνει πιο αργές αλλάγες απο το Dynojet το pingle?

Σε βαρος εννοω.
Εγω δεν λεω το kill module.
Mιλησα για το electric shifter


Ναι για το Electric λέω και εγώ. Είναι πολύ αργό? Γιατί έχω δεί κάτι βιντεάκια που τα εχουν σε κάτι τσόπερ και είναι γ@@@τα για πέταμα.

Ειναι πολυ γρηγορα αλλα δεν τα συνηστω γιατι ειναι ηλεκτρομαγνητες και ειναι πολυ αποτομα.
Τωρα για τις τσοπερ θα ειναι μεγαλη η διακοπη του ρευματος.
Οπως ειπαν και τα παιδια για το προηγουμενο kill module ετσι και αυτο εχει απο 0,4 εως 1,1 δευτερολεπτα

Δες αυτο το βιντεο
http://www.pingelcnc.com/pingelonline/video_hayabusa.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 20 Απρ 2010, 00:06

gat0s έγραψε:
gsxr1000nitro έγραψε:
gat0s έγραψε:
gsxr1000nitro έγραψε:
gatos

Οταν εννοείς βαρύ ,εννοείς οτι κάνει πιο αργές αλλάγες απο το Dynojet το pingle?

Σε βαρος εννοω.
Εγω δεν λεω το kill module.
Mιλησα για το electric shifter


Ναι για το Electric λέω και εγώ. Είναι πολύ αργό? Γιατί έχω δεί κάτι βιντεάκια που τα εχουν σε κάτι τσόπερ και είναι γ@@@τα για πέταμα.

Ειναι πολυ γρηγορα αλλα δεν τα συνηστω γιατι ειναι ηλεκτρομαγνητες και ειναι πολυ αποτομα.
Τωρα για τις τσοπερ θα ειναι μεγαλη η διακοπη του ρευματος.
Οπως ειπαν και τα παιδια για το προηγουμενο kill module ετσι και αυτο εχει απο 0,4 εως 1,1 δευτερολεπτα

Δες αυτο το βιντεο
http://www.pingelcnc.com/pingelonline/video_hayabusa.htm


Εκεί δουλέυει καλα μπορώ να πώ. ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 03 Μάης 2010, 23:35

Καλησπερα,
Ξερει κανεις τα τρια καλωδια του Bazzaz διακοπτη, τι κανει το καθε ενα? Πιο ειναι το ρευμα, η γειωση και το σημα? Εχει ενα μπλε, ενα καφε και ενα μαυρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 00:22

Το ξερω, δεν δινω και πολες πληροφοριες... Μηπως βοηθησει, εχω παρει το pingel και προσπαθω να τα παντρεψω. Το τελευταιο εχει τρια καλωδια, κοκκινο +, μαυρο - και το μπλε το σημα που περνει απο το shifter. Εχω κανει την εξης συνδεση:
Bazzaz - Pingel

Καφε - Κοκκινο
Μαυρο - Μαυρο
Μπλε - Μπλε

Δεν Δινει ομως σημα στο pingel με τιποτα. Καμια ιδεα κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 11:12

Βρε κανενας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 12:04

kantalis έγραψε:
υπαρχει εγκεφαλακι που δεν χρειαζετε εγκεφαλο γεια μειγμα σηνδεετε στης μπουζοπιπεσ αμεσος το φοραο εγω και ο ινδειανος


Κανταλη με πιο shifter δουλευετε το pingel? Δωστε ενα χερακι γιατι δεν αντεχω αλλο, Θα πηδηχτω απ' το παραθηρο lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 12:51

Leroy έγραψε:
kantalis έγραψε:
υπαρχει εγκεφαλακι που δεν χρειαζετε εγκεφαλο γεια μειγμα σηνδεετε στης μπουζοπιπεσ αμεσος το φοραο εγω και ο ινδειανος


Κανταλη με πιο shifter δουλευετε το pingel? Δωστε ενα χερακι γιατι δεν αντεχω αλλο, Θα πηδηχτω απ' το παραθηρο lol! lol! lol!

πασχαλη περιμενε λιγο να το δουν τα παιδια και θα σου απαντησουν.... file

______________________________________________________
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 DgnfjaQuick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 X3ww74Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 25k1wusQuick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 2nqcwidQuick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 12:59

Ναι Νασο εχεις δικιο. Το εχω υπ´οψην μου και αυτο. Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 14:35

Leroy έγραψε:
Το ξερω, δεν δινω και πολες πληροφοριες... Μηπως βοηθησει, εχω παρει το pingel και προσπαθω να τα παντρεψω. Το τελευταιο εχει τρια καλωδια, κοκκινο +, μαυρο - και το μπλε το σημα που περνει απο το shifter. Εχω κανει την εξης συνδεση:
Bazzaz - Pingel

Καφε - Κοκκινο
Μαυρο - Μαυρο
Μπλε - Μπλε

Δεν Δινει ομως σημα στο pingel με τιποτα. Καμια ιδεα κανεις?


Πασχάλη 9 επιλογές έχεις... Αλλιώς αν είχες τροφοδοτικό και πολύμετρο θα μπορούσες να δώσεις ρεύμα και πιέζοντας το σίφτερ να δεις που βγάζει το τρίγκερ... Οπότε τώρα κράτα σημειώσεις και ξεκίνα το πλέξιμο...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 15:26

Το δωκιμασα αυτο που λες εχθες. Αλλα τιποτα. Οποτε το μυαλο μου πηγε αλου. Αφου δουλευει και Αναβει το λαμπακι του bpd και αφου και οι συνδεσεις στους πολαπλασιαστες ειναι ενταξει, το bpd δεν στελνει γειωση, αλλα καποιο αλλο σημα στον εγκεφαλο. Και ωντος, τον λησαμε και τον καναμε βιδες τον διακοπτη, προσεκτικα να μην χαλασει και απο οτι ειδε ο μηχανικος μου, ο διακοπτης ενεργοποιητε εξ απαγωγης. Φτιαχνουμε μια πατεντα τωρα προ το παρον. Μεχρι να παρω ενα αλλο shifter.
Περισοτερα αργοτερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 15:40

Leroy έγραψε:
Το δωκιμασα αυτο που λες εχθες. Αλλα τιποτα. Οποτε το μυαλο μου πηγε αλου. Αφου δουλευει και Αναβει το λαμπακι του bpd και αφου και οι συνδεσεις στους πολαπλασιαστες ειναι ενταξει, το bpd δεν στελνει γειωση, αλλα καποιο αλλο σημα στον εγκεφαλο. Και ωντος, τον λησαμε και τον καναμε βιδες τον διακοπτη, προσεκτικα να μην χαλασει και απο οτι ειδε ο μηχανικος μου, ο διακοπτης ενεργοποιητε εξ απαγωγης. Φτιαχνουμε μια πατεντα τωρα προ το παρον. Μεχρι να παρω ενα αλλο shifter.
Περισοτερα αργοτερα

Δοκίμασε το ύστερα με τον διακόπτη του πλαϊνού στάντ,στον EM-PRO αυτό χρησιμοποιεί για σίφτερ...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 16:05

Leroy έγραψε:
Το δωκιμασα αυτο που λες εχθες. Αλλα τιποτα. Οποτε το μυαλο μου πηγε αλου. Αφου δουλευει και Αναβει το λαμπακι του bpd και αφου και οι συνδεσεις στους πολαπλασιαστες ειναι ενταξει, το bpd δεν στελνει γειωση, αλλα καποιο αλλο σημα στον εγκεφαλο. Και ωντος, τον λησαμε και τον καναμε βιδες τον διακοπτη, προσεκτικα να μην χαλασει και απο οτι ειδε ο μηχανικος μου, ο διακοπτης ενεργοποιητε εξ απαγωγης. Φτιαχνουμε μια πατεντα τωρα προ το παρον. Μεχρι να παρω ενα αλλο shifter.
Περισοτερα αργοτερα
πασχαλη δοκιμασε με ενα πολυμετρο σε ποια καλωδια ''κλεινει'' το κυκλωμα οταν πιεζεις τον διακοπτη του σιφτερ.αφου τα βρεις βαλτα μια στο εγκεφαλακι και αν δεν δουλευει βαλε (τα ιδια καλωδια) αναποδα.
ενας απλος διακοπτης ειναι.ενα σημα γειωσης περναει, τιποτα αλλο δεν χρειαζεται.
και στα dynojet που εκανα πατεντα επρεπε να μπουν με σωστη σειρα.αναποδα δεν δουλευαν.
το τριτο καλωδιο καταργησε το.
νομιζω οτι αδικα θα ψαξεις σε κατι αλλο.

εχεις δει πατεντα πιατελακι stavromoura με τον διακοπτη του πλαγιου σταντ για σιφτερ σε power commander? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 18:30

Xaxa οχι δεν εχω δει. Αλλα που να δεις και την δικη μου.

Που λες, το εκανα και αυτο. Δωκιμασαμε με ολους τους τροπους. Το shifter ομως δεν εδινε γειωση!!! Αλλαζε ομως την ωμικη αντισταση του οταν το παταγες. Αν εχει κανενας ορεξη και το ΒΡΤ και βαλει το πολυμετρο θα δει οτι δεν δινει γειωση scratch

Καναμε λοιπον το εξης: Πηγα και αγορασα ενα μπουτον.


Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Img0061v

Εβγαλα την ντιζα με το καλωδιο και το εβαλα στην θεση του, με θερμοσιστελομενα για μονοση.

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Img0060c
Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Img0059vx

Και δουλευει τελεια :P Θα το αφησω για λιγο ετσι και οταν θα εχω λεφτα θα παρω ενα κανονικο. Της MPS που ειδα τα σχεδιαγραματα ειναι ακριβως το ιδιο με το Pingel. Της Dynojet το shifter δινει γειωση? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 20:28

Και ανα πασα στιγμη το μονταρv και γινεται οπως ηταν πριν το shifter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Μάης 2010, 23:18

Leroy έγραψε:
Και ανα πασα στιγμη το μονταρv και γινεται οπως ηταν πριν το shifter
αφου δουλευει απροβληματιστα αραξε και ευχαριστησου το. eeee
και αμα τυχων χαλασει ο διακοπτης δινεις 0.50 λεπτα και παιρνεις καινουριο. good


παλια με τα dynojet ειχα κανει με ενα φιλο στον τορνο μια κατασκευη και εβαλα μεσα ενα διακοπτη του εμποριου σαν τον δικο σου.πουλησα τα dynojet μαζι με το σιφτερ πριν κανα χρονο και τα πηρε ενα παιδι απο το χωριο μου και δουλευει μεχρι σημερα(ο διακοπτης του μισου ευρω) ΤΕΛΕΙΑ.
[img]Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Dsc002131 Uploaded with ImageShack.us[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quick shifter (επιλογες)   Quick shifter (επιλογες) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 05 Μάης 2010, 00:13

Να σου πω στην αρχη φοβηθηκα μην φαω τιποτα ντοματες... Αλλα τελικα δεν ειμαι ο μονος fafoutis fafoutis fafoutis

Πλακα - πλακα μια χαρα ειναι. Η δικη σου πατεντα ηταν απο την αρχη ομως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
 
Quick shifter (επιλογες)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Quick shifter ιδιοκατασκευη.
» Ξέρει κανείς περί Micro Logic Quick shifter;
» Προβλημα Traction- Quick Shifter

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com