Greek GSX-R forum
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
JIMK7
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
nasos-v
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
T.R.E
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
k8 600 kk
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
kostaskr6
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
κολτρέϊν
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
Leroy
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
ripper
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_l10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_c10Πρόβλημα στο Στρίψιμο Poll_r10 

 

 Πρόβλημα στο Στρίψιμο

Πήγαινε κάτω 
+3
JIMK7
T.R.E
gixxerovios
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gixxerovios
Jr.gixxer
gixxerovios


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 13
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΚυρ 25 Απρ 2010, 12:43

Αδέρφια γειά σας....μιας και είμαστε μια παρέα να ρωτήξω κάτι μήπως και κάποιος από σας είναι συνάδελφος.

Έχω ένα παντελόνι Dainese και το πρόβλημα μου είναι ότι όταν ανοίγω τα πόδια μου δημιουργείται ανάμεσα τους μια "μεμβράνη", ο καβαλος που λέμε, η οποια δεν μου επιτρεπει να τα ανοίξω όσο πρέπει. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να βγώ απο το μηχανάκι και να στρίβω με κώλο σχεδόν πάνω στη σέλα (σαν BMW-δάκιας στην αττικη xaxa ). Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βγάζω κορμό και κεφάλι για να ρίξω λίγο το βάρος στο εσωτερικό και να μειώσω την κλίση.

Όσο και να το τραβάω πάνω πριν ανέβω στο μηχανάκι αυτό εκεί neura !!! Έχει κανείς καμια ιδέα???? Όχι τίποτα άλλο αλλά κάποια στιγμή στην Κ4 Μεγάρων έχασα το μπροστά (με ανοιχτό γκάζι κιολας - ευτυχως ξαναρθε) για κλάσματα και έχω την εντύπωση οτι αν ειχα βγει απο το μηχανακι και ειχα λιγοτερη κλιση δεν θα ειχε γινει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΚυρ 25 Απρ 2010, 12:46

Το να πάρει μεγαλύτερο νούμερο το σκέφτηκες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΚυρ 25 Απρ 2010, 13:28

Αν το παντελονι ειναι ολο απο δερμα και αναμεσα στα σκελια Laughing δεν εχει λαστιχο τοτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις αλλο ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΚυρ 25 Απρ 2010, 19:09

μπορεις να πας να στο φτιαξουν σε καποιο μαγαζι που επιδιορθώνουν ρουχα Very Happy

η μπορεις να το πουλησεις και να παρεις ενα για supersport χρηση γιατι προφανος αυτο που εχεις δεν ειναι.

η κοψε με ενα ψαλιδι αναμεσα το καβαλετο και αστο ετσι καλοκαιρι ερχεται fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΚυρ 25 Απρ 2010, 19:21

Επισης χωρις βεβαια να το εχω δοκιμασει μου ειχε πει ενας πωλητης
της dainese οτι μπορεις να το αλειψεις με λιγο λοσιον baby oil για να μαλακωσει
λιγο το δερμα. aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GSXR
Normal gixxer
Normal gixxer
GSXR


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Τόπος : Ηρακλειο Αττικης
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 249
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2009

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΚυρ 25 Απρ 2010, 23:27

JIMK7 έγραψε:
Αν το παντελονι ειναι ολο απο δερμα και αναμεσα στα σκελια Laughing δεν εχει λαστιχο τοτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις αλλο ssss

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerovios
Jr.gixxer
gixxerovios


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 13
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΔευ 26 Απρ 2010, 16:26

Παιδιά το παντελόνι είναι καινούριας κοπής (Dainese SF Pele). Στο μεταξύ έχω βρεί πολλούς με το ίδιο και δυστηχώς δεν αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα...

Περίεργο πάντως... scratch scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΔευ 26 Απρ 2010, 16:31

http://stuffs.masac.pt/motos/produtos/52.1553664_preto.jpg

Aυτο ειναι το παντελονι?Με το υφασμα στο κατω μερος του καβαλου?
Αν ειναι αυτο και σε ζοριζει εχεις παρει λαθος νουμερο...αν δεν εχει στον καβαλο κομματι υφασμα τοτε πρεπει να πας να στο φτιαξουν.Υπαρχει ενα παληκαρι στον νεο κοσμο Βρεσθενης 7 (νομιζω) που κανει παπαδες.Wink

Σημειωση:Ισως και να μην βαζεις σωστα τις προστασιες στα γονατα και να σου κραταειο το παντελονι χαμηλα τον καβαλο και να μην σε αφηνει να παρεις σωστη θεση.Κοιταξε το να σηκωνεις τις προστασιες και το παντελονι οσο παει πανω. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerovios
Jr.gixxer
gixxerovios


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 13
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΔευ 26 Απρ 2010, 16:39

Αυτό είναι φιλαράκι με το ύφασμα στον καβαλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πρόβλημα στο Στρίψιμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα στο Στρίψιμο   Πρόβλημα στο Στρίψιμο EmptyΔευ 26 Απρ 2010, 18:02

Mια χαρα το βλεπω xmmm μαλλον σου ειναι πολυ εφαρμοστο ssss αν και με το καιρο θα ανοιξει file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόβλημα στο Στρίψιμο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Aποριες... για το στριψιμο...
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ Κ4
» προβλημα! προβλημα?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com