Greek GSX-R forum
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
JIMK7
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
nasos-v
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
T.R.E
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
k8 600 kk
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
kostaskr6
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
κολτρέϊν
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
Leroy
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
ripper
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_l10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_c10Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Poll_r10 

 

 Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;

Πήγαινε κάτω 
+9
stavrosrodo
maikstain
1ndianos
magfaria
teo46
busa respect
thanasis gixxer
panos1313
petr@n
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
petr@n
Jr.gixxer
petr@n


Άντρας Τόπος : Aθηνα, Φιλοθεη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Αγωνιζόμενος : Δυστηχως οχι ακομα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/11/2008

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 01:08

Καλησπερα σε ολους, οπως θα ξερετε λογω κρισης εχουν αυξηθει αρκετα τα καυσιμα. Με αποτελεσμα ακομα και μια κοντινη βολτα να ειναι σχεδον απαγορευτικη. Θα ηθελα να μαθω αν αντι για σουπερ αμολυβδη που εβαζα μεχρι τωρα αν θα υπηρχε προβλημα αν εβαζα καποια κατωτερη ας πουμε v power αντι για racing?

Ευχαριστω πολυ οσους κανουν τον κοπο να απαντησουν!!! euxaristo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jetmark.gr
panos1313
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 109
Hμερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 01:12

Τι, με τετοιες τιμες υπαρχουν ανθρωποι που ΔΕΝ βαζουν απλη αμολυβδη? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis gixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
thanasis gixxer


Άντρας Όνομα: : ΘΑΝΑΣΗΣ
Τόπος : ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 239
Αγωνιζόμενος : ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ....
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2009

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 02:02

απλη φιλε μου... ασυζητητα... με αυτεσ τις σνθηκες... αναγκαιο κακο . δεν παθαινει τπ΄τ μη φοοβασαι.... oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 10:12

Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα , το τι βενζινη θα βαλει μια μηχανη εξαρταται βασικα απο τη σχεση συμπιεσης του κινητηρα της , μεχρι 11.5:1 δεν υπαρχει προβλημα με απλη , απο 12εως 12,8:1 καλο θα ηταν να μπαινει βενζινη 98 οκτανιων και πανω , και απο 13:1 και πανω MONO 98+ , (συνηθως τετοιες συμπιεσεις συνανταμε κυριως σε βελτιωμενα μοτερ)

Βεβαιως επειδη εδω ειναι ....GREECEEEEEE....... μην ειστε και τοσο σιγουροι οτι η 100αρες (βενζινες) ειναι 100αρες....... οποτε η λυση ειναι απλη

DETUNE ΣΤΑ ΜΟΤΕΡ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ...!!!!!!!! (καλα καλα λεμε και κανα ανεκδοτο να ευθημισουμε λιγο μη βαρατε.....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 10:17

και εγώ μετά τα τελευταία χαράτσια...το γύρισα στην απλή και να πω την αλήθεια δεν είδα κάποια διαφορά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 10:53

εμενα ενας φιλος που εχει βενζιναδικο μου εχει πει οτι γενικα ειναι ψιλομουφα

αυτο με οκτανια !!οποτε εγω απο την πρωτη μου μηχανη βαζω απλη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petr@n
Jr.gixxer
petr@n


Άντρας Τόπος : Aθηνα, Φιλοθεη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Αγωνιζόμενος : Δυστηχως οχι ακομα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/11/2008

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 11:35

Καλημερα και ευχαριστω πολυ, μπορω να πω οτι ηρεμησα λιγο... kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jetmark.gr
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 15:20

busa respect έγραψε:
Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα , το τι βενζινη θα βαλει μια μηχανη εξαρταται βασικα απο τη σχεση συμπιεσης του κινητηρα της , μεχρι 11.5:1 δεν υπαρχει προβλημα με απλη , απο 12εως 12,8:1 καλο θα ηταν να μπαινει βενζινη 98 οκτανιων και πανω , και απο 13:1 και πανω MONO 98+ , (συνηθως τετοιες συμπιεσεις συνανταμε κυριως σε βελτιωμενα μοτερ)


+1000 oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 16:10

το θεμα ειναι να βρεις ενα βενζιναδικο καθαρο,να μη τη νοθεβει η εστο το λιγοτερο δυνατον και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.καθε 2-3 γεμισματα βαζε 100ρα να καθαριζει λιγο ο κινητηρας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 20:54

1ndianos έγραψε:
busa respect έγραψε:
Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα , το τι βενζινη θα βαλει μια μηχανη εξαρταται βασικα απο τη σχεση συμπιεσης του κινητηρα της , μεχρι 11.5:1 δεν υπαρχει προβλημα με απλη , απο 12εως 12,8:1 καλο θα ηταν να μπαινει βενζινη 98 οκτανιων και πανω , και απο 13:1 και πανω MONO 98+ , (συνηθως τετοιες συμπιεσεις συνανταμε κυριως σε βελτιωμενα μοτερ)


+1000 oraios
εσυ (οπως και εγω!!) εισαι στην κατηγορια 3................. βενζινη= cryme
fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 21:08

stavrosrodo έγραψε:
1ndianos έγραψε:
busa respect έγραψε:
Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα , το τι βενζινη θα βαλει μια μηχανη εξαρταται βασικα απο τη σχεση συμπιεσης του κινητηρα της , μεχρι 11.5:1 δεν υπαρχει προβλημα με απλη , απο 12εως 12,8:1 καλο θα ηταν να μπαινει βενζινη 98 οκτανιων και πανω , και απο 13:1 και πανω MONO 98+ , (συνηθως τετοιες συμπιεσεις συνανταμε κυριως σε βελτιωμενα μοτερ)


+1000 oraios
εσυ (οπως και εγω!!) εισαι στην κατηγορια 3................. βενζινη= cryme
fafoutis fafoutis fafoutis

γ@μησετα!!!με 10 ευρω 5,5 λιτρα βενζινη .γκαζια και ταλιρο. cryme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 21:10

Έτσι όπως πάει η βενζίνη σε λίγο καιρό θα βάζουμε όλοι VP βαρελάκι... fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 21:29

T.R.E έγραψε:
Έτσι όπως πάει η βενζίνη σε λίγο καιρό θα βάζουμε όλοι VP βαρελάκι... fafoutis fafoutis
cryme cryme cryme cryme cryme cryme cryme cryme cryme
fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 21:42

Ρε παιδια ελεος πια toixos toixos δεν μιλανε για σκοινι στο σπιτι του κρεμασμενου fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; 10p7ousΤην αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Icnsl4Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; 2dhxn3kΤην αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; 2lbdx0jΤην αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karagio
Normal gixxer
Normal gixxer
karagio


Άντρας Όνομα: : chris
Τόπος : ΑΡΙΔΑΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Hμερομηνία εγγραφής : 06/03/2010

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤρι 18 Μάης 2010, 22:27

Εγω 100αρα εβαζα μονο στο στρωσιμο. Οσο για βενζινη καλο ειναι ανεξαρτητα απο τιμη να κοιτας πανω κατω τι χλμ σε βγαζει. Εμενα π.χ. ειχα βαλει shell κ μου εβγαλε 170χλμ κ καμια 20αρια κ κατι... ρεζερβα. Μετα εβαλα aegean κ εβγαλε 150 χλμ (με περιποθ ιδια χρηση κ πιο πολυ στο b programm) κ καμια 25αρια χλμ ρεζερβα. Τωρα εβαλα EKO, για να δουμε???? Ολα τα βενζιναδικα βεβαια θυμαμαι ποια ειναι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pehlis
Normal gixxer
Normal gixxer
pehlis


Άντρας Τόπος : Πολυκαστρο
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 64
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;   Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;; EmptyΤετ 19 Μάης 2010, 00:32

εγω εχω να πω οτι ο κολητος μου εχει πρατηριο shell και μου λεει ανεπιφυλακτα να βαζω racing οπως βαζει και αυτος στο busa του. η racing της shell δεν δυηλιζεται εδω,εισαγεται απο την ισπανια και την καταλαβαινεις απο το οτι δεν εχει χρωμα οπως οι αλλες,ειναι διαφανη και εξατμιζεται πιο ευκολα,απο εμπειρια λεω οτι ειναι η καλυτερη.αν ειναι να βαλεις v power τοτε βαλε καλυτερα απλη γιατι η v power ειναι η απλη με ελαχιστα προσθετα,δεν εξιζει την τιμη της οπως λεει και ο κολητος μου.παντως με racing επειδει το εχω και μαμα το μηχανακι παρατηρω οτι η εξατμιση δεν πιανει τη παραμικρη καπνα ενω με την απλη ειχα βρει λιγη.οταν αλλαξα μπουζι ηταν σα καινουργια.κερδιζεις καλυτερη καυση πιο καθαρα μερη κηνιτηρα.οσο και αν αναιβει η τιμη racing shell θα βαζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Την αποψη σας περι βενζινης παρακαλω...;;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μια ερωτηση παρακαλω..
» Τα φωτα σας παρακαλω.
» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com