Greek GSX-R forum
Την γκαντεμια μου μεσα....... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Την γκαντεμια μου μεσα....... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Την γκαντεμια μου μεσα....... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
JIMK7
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
nasos-v
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
T.R.E
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
k8 600 kk
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
kostaskr6
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
κολτρέϊν
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
Leroy
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
ripper
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_l10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_c10Την γκαντεμια μου μεσα....... Poll_r10 

 

 Την γκαντεμια μου μεσα.......

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΚυρ 06 Ιουν 2010, 18:31

Σημερα και πριν λιγη ωρα ετοιμαζομαι να φυγω για την δουλεια και ειπα να κανω σταση σε ενα φαρμακειο να παρω κατι. Αφηνω την μηχανη απ΄εξω αφου εχω σιγουρευτει οτι την εχω στερεωσει καλα στο stand και ειναι τοποθετημενη κατα μηκος του δρομου κοντα στα παρκαρισμενα αυτοκινητα. Μπαινω στο φαρμακειο και καθος ο ανθρωπος μου δινει τα φαρμακα ακουν ενα μπαμ.Βγαινω εξω και βλεπω την μηχανη ξαπλα στο δρομο. Τρεχω την σηκωνω με τα χιλια ζορια και βλεπω να τρεχουν λαδια. Αποτελεσμα ραγισμενο το αριστερο καπακι του κινητηρα. Εχουν γρατζουνιες και τα πλαστικα αλλα ευτυχως οχι μεγαλες.

Λοιπον θελω πληροφοριες για το που θα βρω αριστερο καπακι κινητηρα. Ειναι για gsxr 600 k7.Απο ποια αλλα μοντελα ειναι ιδιο? Επισης οποιος γνωριζει τιμες για καινουργιο και μεταχειρισμενο ας πει να ξερω τι να περιμενω. Να φανταστω οτι να παω να το κολλησω δεν αξιζει ε? Αυριο πρεπει να φτιαχθει η moto.

Κατι αλλο ακομα.Κατα την αλλαγη επειδη θα την κανω μονος μου, απλα ξεβιδωνω τις βιδες που κραταν το καπακι,βγαζω το παλιο μαζι με την παλια φλατζα, βαζω το καινουργιο με την καινουργια φλατζα, σφιγγω βαζω λαδι και ειμαι ετοιμος σωστα?(χοντρικα ετσι)

Φευγω για δουλεια τωρα και ελπιζω το βραδυ να εχω βρει απαντησεις.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΚυρ 06 Ιουν 2010, 18:57

Billakos έγραψε:
Σημερα και πριν λιγη ωρα ετοιμαζομαι να φυγω για την δουλεια και ειπα να κανω σταση σε ενα φαρμακειο να παρω κατι. Αφηνω την μηχανη απ΄εξω αφου εχω σιγουρευτει οτι την εχω στερεωσει καλα στο stand και ειναι τοποθετημενη κατα μηκος του δρομου κοντα στα παρκαρισμενα αυτοκινητα. Μπαινω στο φαρμακειο και καθος ο ανθρωπος μου δινει τα φαρμακα ακουν ενα μπαμ.Βγαινω εξω και βλεπω την μηχανη ξαπλα στο δρομο. Τρεχω την σηκωνω με τα χιλια ζορια και βλεπω να τρεχουν λαδια. Αποτελεσμα ραγισμενο το αριστερο καπακι του κινητηρα. Εχουν γρατζουνιες και τα πλαστικα αλλα ευτυχως οχι μεγαλες.

Λοιπον θελω πληροφοριες για το που θα βρω αριστερο καπακι κινητηρα. Ειναι για gsxr 600 k7.Απο ποια αλλα μοντελα ειναι ιδιο? Επισης οποιος γνωριζει τιμες για καινουργιο και μεταχειρισμενο ας πει να ξερω τι να περιμενω. Να φανταστω οτι να παω να το κολλησω δεν αξιζει ε? Αυριο πρεπει να φτιαχθει η moto.

Κατι αλλο ακομα.Κατα την αλλαγη επειδη θα την κανω μονος μου, απλα ξεβιδωνω τις βιδες που κραταν το καπακι,βγαζω το παλιο μαζι με την παλια φλατζα, βαζω το καινουργιο με την καινουργια φλατζα, σφιγγω βαζω λαδι και ειμαι ετοιμος σωστα?(χοντρικα ετσι)

Φευγω για δουλεια τωρα και ελπιζω το βραδυ να εχω βρει απαντησεις.Ευχαριστω εκ των προτερων.
να υποθεσω οτι μιλας για το καπακι των ηλεκτρικων.
πρεπει να ξεβιδωσεις και τα πινια που ειναι βιδωμενα πανω στο καπακι.
ευκολα πραματα,δεν ειναι κατι τρελο.εχουν οδηγο για το που βιδωνουν.
για να το κολλησεις, θα σου παρουν το πολυ 10-20ευρω αλλα δεν ξερω αν εχει πιτσικαρει,αν εχει φυγει κομματι,κτλ,κτλ. ασε που μαλλον θα φαινεται εκει που ειναι.οποτε κοιταξε στο ebay για μεταχειρησμενο η' αν εχει καποιο παιδι απο εδω μεσα και κλεισει η δουλεια........... ''ενδο-gixxer-ικα'' Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GsxrPower
Normal gixxer
Normal gixxer
GsxrPower


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 170
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΚυρ 06 Ιουν 2010, 21:54

στο ebay αν κοιταξεις ακομη και σε carbon πεζουνε κοντα στα 80 ευροπουλα Wink visa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 03:15

Το θεμα ειναι οτι πρεπει το μηχανακι να φτιαχτει αυριο κιολας. Για ριξτε διευθυνσεις με μαγαζια ανταλλακτικων moto να κανω μια επισκεψη αυριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 09:09

Παρε τηλ. στον mourati στην Πετρου Ραλλη 118 Νικαια τηλ. 210 4975776.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 10:16

Παιδες μιλησα με τους περισσοτερους με ανταλλακτικα moto που μπορεσα να βρω στο net αλλα δεν βρηκα τιποτα.Παω τωρα να ρωτησω στην suzuki και βλεπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ninja
Normal gixxer
Normal gixxer
ninja


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 117
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 13:42

130-140 πρεπει να εχει το καπακι μαζι μετην φλατζα απο suzuki.
Αν το βιαζεσαι εχω κι εγω ενα που την κανει τη δουλεια του κανονικα αλλα ειναι λιγο γρατζουνισμενο και σιγουρα επισκευασιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 18:08

Παιδια σας ευχαριστω ολους.Τελικα μεταχειρισμενο δεν βρηκα ουτε για δειγμα.(Φιλε ninja την ωρα που εγραφες το ειχα ηδη παρει το καπακι).Τελικα κατεληξα σε καινουργιο. 170Ε μαζι με την φλατζα. Ρε παιδια ρωτησα σε διαφορα συνεργεια SUZUKI και οι μισοι μου ελεγαν 140 και οι αλλοι 170.Βεβαια οταν πηγαινα να το παραγγειλω απο τους φθηνους μετα μου ελεγαν οτι εχει αλλαξει ο κωδικος του προιοντος και οτι βγαινει στα 170. Γινεται να παρει αυξηση ενα ανταλλακτικο για μηχανακι 3 χρονων και μαλιστα 30Ε?

Οσο για την αλλαγη την εκανα μονος μου και δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο.Αλλαξα και λαδακια και φιλτρο. Βεβαια μαζι με φιλτρο λεει το manual οτι θελει 2500ml αλλα εγω εβαλα παραπανω.Στην αρχη εβαλα 2500ml αλλα αν και αφησα τα λαδια να κατσουν δεν ειχαν φτασει στο σημειο που επρεπε στο δεικτη.Τελικα εβαλα 2700ml και τωρα δειχνει μια χαρα.Ξερετε γιατι? Μηπως κραταει λαδια το καπακι που αλλαξα και ηθελε παραπανω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Την γκαντεμια μου μεσα....... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γκαντεμια μου μεσα.......   Την γκαντεμια μου μεσα....... EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 19:26

Ρε παιδια δωστε τα φωτα σας γιατι θα με τρελανει το μηχανακι. Απο εχθες που εφτιαξα το καπακι ακουγα την μιζα να ζοριζεται αλλα δεν εδωσα σημασια.Σημερα λοιπον με αφησε απο μπαταρια.

Πρωτη σκεψη ηταν τα πηνια και οτι εκανα μαλακια καθος εβαζα το καπακι.Μετραω ταση στην μπαταρια και σβηστω και αναμενο εδειχνε 11.1V.Λυνω λοιπον ρεζερβουρ και τα λοιπα βγαζω το φις των πηνιων βαζω μπρος με αλλη μπαταρια και μετραω και μου εδειχνε ανα δυαδες που μετρησα τα καλωδια σε ολα απο 70-75 V στις 5.000rpm. Το manual λει να δειχνει πανω απο 65V. Αρα δεν ειχα προβλημα στα πηνια.

Μετραω την εξοδο του ανορθωτη (εχει 4 καλωδια δυο μαυρο-ασπρο και δυο μαυρο-κοκκινο μετρησα ανα δυαδες και εδω) και μου εβγαζε 6 volt max και οχι σταθερο.Λεω οτι ανορθωτης θα ειναι. Παω και αγοραζω ανορθωτη τον βαζω πανω αλλα στην μπαταρια τα ιδια, δεν φορτιζε.

Ξαναβαζω τον παλιο ανορθωτη ελεγχω ασφαλειες και καλωδια βαζω μπρος και βλεπω να φορτιζει..............μαλλον χαδια ηθελε.Κουφαθηκα.Κρυο εδειχνε 12.5V σταθερα και οταν ζεσταθηκε εφτανε μεχρι 13.3V στο ρελαντι αυτα.Αμα μαρσαρα ανεβαινε η ταση.Παω μια βολτα γυρω στα 20 χιλιομετρα γυρναω μετραω και δειχνει να φοτριζει με τα παραπανω νουμερα. Το μονο κακο ειναι οτι δεν δουλευε η κορνα την οποια πρεπει να εκαψα γιατι μετρησα τα καλωδια για συνεχεια και οταν παταγα το κουμπι της κορνας ειχαν συνεχεια κανονικα. Εβαλα την κορνα πανω σε μια 12V μπαταρια και δεν χτυπαγε αλλα μικρο το κακο.


Τι μπορει να εφταιγε ρε παιδια και να μην φορτιζε? Κανα καλωδιο δεν εκανε επαφη και οταν τα κουνησα συνηλθε? Μηπως εφταιγε η κορνα?(δεν νομιζω). Μηπως ηθελε αναρωση μετα την αλλαγη του καπακιου? Ριξτε καμια ιδεα γιατι πραγματικα με κουφανε σημερα.

Επισης ο ανορθωτης που αγορασα πωλειται μιας και μου ειναι αχριστος αφου εβαλα αυτον που ειχα αλλα θα ανοιξω αλλο post γι' αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Την γκαντεμια μου μεσα.......
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» γκαντεμια
» μεσα ο τσοχατζοπουλος????
» Χρειάζεστε γιατρό εδώ μέσα !

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com