Greek GSX-R forum
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
JIMK7
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
nasos-v
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
T.R.E
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
k8 600 kk
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
kostaskr6
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
κολτρέϊν
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
Leroy
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
ripper
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_l10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_c10ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Poll_r10 

 

 ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!

Πήγαινε κάτω 
+3
maikstain
JIMK7
karagio
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
karagio
Normal gixxer
Normal gixxer
karagio


Άντρας Όνομα: : chris
Τόπος : ΑΡΙΔΑΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Hμερομηνία εγγραφής : 06/03/2010

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 23:50

Γεια σας ρε παιδια!!! Εχω το gsxr600k9 με περιπου 3500χλμ απο τον περσυνο αυγουστο.Απο τοτε που το αγορασα σε οποιαδηποτε ταχυτητα του κιβωτιου, μολις ανοιξω το γκαζι κ φτασει στις 10000χιλ στροφες ακουγεται ενα πολυ ισχυρο τριξιμο στην μηχανη (λες και εχω δευτερο κλειδι στο μπρελοκ κ τριζει).... Ειναι αυτο φυσιολογικο???? Συμβαινει κ στα δικα σας μηχανακια αυτο???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 23:52

karagio έγραψε:
Γεια σας ρε παιδια!!! Εχω το gsxr600k9 με περιπου 3500χλμ απο τον περσυνο αυγουστο.Απο τοτε που το αγορασα σε οποιαδηποτε ταχυτητα του κιβωτιου, μολις ανοιξω το γκαζι κ φτασει στις 10000χιλ στροφες ακουγεται ενα πολυ ισχυρο τριξιμο στην μηχανη (λες και εχω δευτερο κλειδι στο μπρελοκ κ τριζει).... Ειναι αυτο φυσιολογικο???? Συμβαινει κ στα δικα σας μηχανακια αυτο???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο Laughing απο που ακουγεται xmmm

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! 10p7ousΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Icnsl4ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! 2dhxn3kΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! 2lbdx0jΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΔευ 07 Ιουν 2010, 23:55

aswew δε καταλαβα τιποτα.πως ακριβος κανει?το πηγες απο κει που το πηρες να του το πεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:51

κατάλαβα τι λέει.
Δεν είναι τρίξιμο, είναι συντονισμός από κραδασμό και με το που ξεπερνάς αυτές τις στροφές σταματά.
Εάν εννοείς αυτό είναι οκ και είσαι gixxer rider cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:53

συντονισμος σε καινουριο μοτο!!!δεν επιτρεπετε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 01:05

δεν έχει να κάνει με καινούργιο ή παλιό.
Απλά έτσι βγάζουν κραδασμό τα μοτό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karagio
Normal gixxer
Normal gixxer
karagio


Άντρας Όνομα: : chris
Τόπος : ΑΡΙΔΑΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Hμερομηνία εγγραφής : 06/03/2010

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 16:01

ρε παιδια ακουγετε καπου κατω απο το τιμονι,μαλλον αναμεσα σε τιμονι-πιρουνι και το''μπροστα'' σωμα της μηχανης δηλ. το πολυ μεχρι πισω απο το ψυγειο. Βασικα κανει σαν να εχω δευτερο κλειδι στο μπρελοκ και απο τους κραδασμους τριζει κ βγαζει παρα πολυ δυνατο θορυβο. Μολις ξεπερασω ή ριξω τις στροφες σταματαει. Παντως δεν εχω καποιο προβλημα ουτε στην οδηγηση ουτε φαινεται κατι στο καντραν..Οχι δεν το εχω παει απο εκει που το αγορασα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 16:30

karagio έγραψε:
ρε παιδια ακουγετε καπου κατω απο το τιμονι,μαλλον αναμεσα σε τιμονι-πιρουνι και το''μπροστα'' σωμα της μηχανης δηλ. το πολυ μεχρι πισω απο το ψυγειο. Βασικα κανει σαν να εχω δευτερο κλειδι στο μπρελοκ και απο τους κραδασμους τριζει κ βγαζει παρα πολυ δυνατο θορυβο. Μολις ξεπερασω ή ριξω τις στροφες σταματαει. Παντως δεν εχω καποιο προβλημα ουτε στην οδηγηση ουτε φαινεται κατι στο καντραν..Οχι δεν το εχω παει απο εκει που το αγορασα...
ριξε ενα ματι στα πλαστικα κατω απο το μουτρο μηπως ειναι κατι ξεκουμπωτο η' λειπει κανα κουμπωμα και συντονιζεται με τις στροφες του μοτερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 18:08

Κοιτα και την βαση του καντραν που βιδωνει στο μπροστινο μην εχει χαλαροσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
G.E.B. R-09
Normal gixxer
Normal gixxer
G.E.B. R-09


Όνομα: : giorgos
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 355
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2009

ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!   ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!! EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 18:39

Αν οπως λες το κανει σε καποιες στροφες για δες τους καθρεφτες εκεινη την στιγμη μπορεις να δεις πισω?
για να δουμε αν ειναι συντονισμος η κατι αλλο οπως ειπαν τα παιδια π.χ πλαστικα η κατι ξεβιδωμενο. hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΙΣΧΥΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μηχανή στο νησί 2
» ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...
» μηχανη στο νησι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com