Greek GSX-R forum
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_l10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_c10Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)

Πήγαινε κάτω 
+36
giannis_suzuki
AlexGeo
Κωσταςηρακλειο
Miou
WotU777
gixxer88
Babis
harrys
popay
valentinosgsxr
Hamamatsu
mx5
ripseventh
JIMK7
stavrosrodo
mistiriodis_tsantakias
landen
nktr
panosk8
Oikopedofagos
Hlektrologos
gat0s
DrIoannis
AggelosK8
busa respect
papagym
misfits296
Darksoul
FnS
nasos-v
T.R.E
GSXR
thanosk6
GIXXERAKIAS
κολτρέϊν
DimSTriple
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΔευ 18 Οκτ 2010, 21:38

ripseventh έγραψε:
T.R.E έγραψε:
ripseventh έγραψε:
T.R.E έγραψε:
ripseventh έγραψε:
καλησπερα και απο μενα ωραιο κολπακι...μπραβο TRE που το ποσταρες..και ρε παιδια ελεγα οτι τα τζουτζουκια ειχαν θεμα μμε την γκαζιερα μεγαλη διαδρομη λεμε ειχα καβαλησει ενα ρ6 2007 κ επαθα πλακα λεμε stothema λοιπον οπου και να παρω τηλ να την παραγειλω(του ρ1 θα βαλω)ολοι ζητανε αρ πλαισιου και τ κερατα τα τραγια υπαρχει κανα μαγαζι που να μου την στειλει χωρις να ζηταει στοιχεια? eeee

Με του R1 η διαφορά θα είναι 4°-5°... Ουσιαστικά δεν θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά.
Τι να πω ισως απο ρ6 ειναι καλυτερο...αλλα δεν θα ειναι λιγο to much γ 1000ρι στον δρομο affraid ενω εχω δοκιμασει ρ6 κ επαθα πλακα στην αποκριση που ειχε η γκαζιερα!

Καλύτερο ή χειρότερο δεν μπορώ να πω. Με του R1 πας από 75° στοκ στις 72° περίπου,με του R6 στις ~63°. Ποιό θα σ'αρέσει καλύτερα δεν ξέρω,πάντως τoo much δεν την λες του R6 ακόμα και στο 1000. Μετά από λίγο καιρό θα ξεχάσεις ότι την έχεις και δεν θα σ'απασχολεί...
δεν αντιλεγω κατι θα ξερεις που την εχεις δοκιμασει...αλλα με φοβιζει λιγο μηπως δεν πετυχω το φαγωμα στο πλαστικο που χρειαζεται fotia

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο,το τρώς σιγά σιγά και δοκιμάζεις.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΔευ 18 Οκτ 2010, 21:45

T.R.E έγραψε:
ripseventh έγραψε:
T.R.E έγραψε:
ripseventh έγραψε:
T.R.E έγραψε:
ripseventh έγραψε:
καλησπερα και απο μενα ωραιο κολπακι...μπραβο TRE που το ποσταρες..και ρε παιδια ελεγα οτι τα τζουτζουκια ειχαν θεμα μμε την γκαζιερα μεγαλη διαδρομη λεμε ειχα καβαλησει ενα ρ6 2007 κ επαθα πλακα λεμε stothema λοιπον οπου και να παρω τηλ να την παραγειλω(του ρ1 θα βαλω)ολοι ζητανε αρ πλαισιου και τ κερατα τα τραγια υπαρχει κανα μαγαζι που να μου την στειλει χωρις να ζηταει στοιχεια? eeee

Με του R1 η διαφορά θα είναι 4°-5°... Ουσιαστικά δεν θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά.
Τι να πω ισως απο ρ6 ειναι καλυτερο...αλλα δεν θα ειναι λιγο to much γ 1000ρι στον δρομο affraid ενω εχω δοκιμασει ρ6 κ επαθα πλακα στην αποκριση που ειχε η γκαζιερα!

Καλύτερο ή χειρότερο δεν μπορώ να πω. Με του R1 πας από 75° στοκ στις 72° περίπου,με του R6 στις ~63°. Ποιό θα σ'αρέσει καλύτερα δεν ξέρω,πάντως τoo much δεν την λες του R6 ακόμα και στο 1000. Μετά από λίγο καιρό θα ξεχάσεις ότι την έχεις και δεν θα σ'απασχολεί...
δεν αντιλεγω κατι θα ξερεις που την εχεις δοκιμασει...αλλα με φοβιζει λιγο μηπως δεν πετυχω το φαγωμα στο πλαστικο που χρειαζεται fotia

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο,το τρώς σιγά σιγά και δοκιμάζεις.
καλα τα λες ρε Νικο...αλα ξερω κ εγω γκαζι ειναι αυτο μην κολησει πουθενα κ εχουμε τιποτα eleison χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 28 Οκτ 2010, 10:39

helloΠαιδια καλημερα.η αποστολη κοντη γκαζιερα(ρ1) ηρθε εις περας fovero τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα δεν τρομαζει...το καλο ειναι οτι δεν σπας τομ καρπο σου στο τερμα γκαζι...κ η αποκριση ειναι ακομη πιο καλη pistoli
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mx5
Full gixxer
Full gixxer
mx5


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 28 Μάης 2011, 20:28

εβαλα την γκαζιερα απο το R6 αλλα εχει σκληρη επαναφορα

"εφαγα" το εσωτερικο του διακοπτη
περασα και τα 2 παξιμαδια απο πανω, της ντιζας επαναφορας

το γκριπ γυριζει κανονικα μονο του
οι ντιζες δεν εχουν προβλημα, μιας και ηταν ηδη λειτουργικες

τι αλλο να κοιταξω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΚυρ 29 Μάης 2011, 00:32

θελουν λιγο ρυθμισμα απο εκει που πανε στην εισαγωγη νομιζω!
κ μενα θελει που εχω βαλει απο R1 εχει αρχησει κ μου την δινει αυτες τις μερες θα το κοιταξω μεσα στην βδομαδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΚυρ 29 Μάης 2011, 05:17

mx5 έγραψε:
εβαλα την γκαζιερα απο το R6 αλλα εχει σκληρη επαναφορα

"εφαγα" το εσωτερικο του διακοπτη
περασα και τα 2 παξιμαδια απο πανω, της ντιζας επαναφορας

το γκριπ γυριζει κανονικα μονο του
οι ντιζες δεν εχουν προβλημα, μιας και ηταν ηδη λειτουργικες

τι αλλο να κοιταξω?

Τίποτα,αν το γκάζι ανοίγει τέρμα και επαναφέρει μόνο του δεν χρειάζεται κάτι άλλο...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΚυρ 03 Ιουλ 2011, 20:36

Για αυτο τι αποψη εχετε?
Αξιζει τον κοπο?
http://www.schnitzracingstore.com/catalogs/catalog.asp?prodid=5118020&showprevnext=1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΚυρ 03 Ιουλ 2011, 22:17

Εμενα παντως μου αρεσουν και η τιμη ειναι καλη...βεβαια δεν ξερω τι παιζει με τα μεταφορικα. Αν τα παραγγειλεις στειλε μου ενα πμ μηπως μοιραστουμε τα μεταφορικα και παρω κι εγω ενα ζευγαρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΔευ 04 Ιουλ 2011, 09:01

Hamamatsu έγραψε:
Για αυτο τι αποψη εχετε?
Αξιζει τον κοπο?
http://www.schnitzracingstore.com/catalogs/catalog.asp?prodid=5118020&showprevnext=1

αλεξ του R1 εχει 10-12 ευρω

grip 5- 7 -10 ευρω

δεν νομιζω οτι αξιζει

______________________________________________________
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 DgnfjaΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 X3ww74Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 25k1wusΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 2nqcwidΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΔευ 04 Ιουλ 2011, 13:46

Εδω διαφωνω. Η γκαζιερα κανει 16 ευρω κι αν βαλεις κι ενα ζευγαρι γριπακια της προκοπης τοτε η διαφορα βγαινει περιπου 5 ευρω (επιφυλλασομαι γιατι δεν ξερω για τα μεταφορικα) αλλα θα εχω 20% πιο κοντη γκαζιερα, δηλαδη 10 μοιρες! Καμια σχεση με τις 3 μοιρες που δινει η γκαζιερα του R1 που ουσιαστικα ειναι ανεπαισθητη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 05 Ιουλ 2011, 07:44

valentinosgsxr έγραψε:
Εδω διαφωνω. Η γκαζιερα κανει 16 ευρω κι αν βαλεις κι ενα ζευγαρι γριπακια της προκοπης τοτε η διαφορα βγαινει περιπου 5 ευρω (επιφυλλασομαι γιατι δεν ξερω για τα μεταφορικα) αλλα θα εχω 20% πιο κοντη γκαζιερα, δηλαδη 10 μοιρες! Καμια σχεση με τις 3 μοιρες που δινει η γκαζιερα του R1 που ουσιαστικα ειναι ανεπαισθητη.


Και γιατί δεν παίρνεις από R6; scratch

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 05 Ιουλ 2011, 16:25

Γιατι δεν ειναι plug and play.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 05 Ιουλ 2011, 17:08

αν βαλουμε r6 k τροχισουμε απο μεσα τα χειριστηρια μετα θα μπαινει η μαμα πχ χωρις προβλημα???η θα πρεπει να παρουμε αλλα χειριστηρια?το χει κανει αυτο κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 05 Ιουλ 2011, 22:08

Σιγουρα δεν θα χρειαστει να παρεις καινουργια γκαζιερα. Απο τις φωτο στις οδηγιες, φαινετε οτι το τροχισμα δεν επηρεαζει την επανατοποθετηση της μανισιας γκαζιερας....πιστευω οτι η πατεντα ειναι αναστρεψιμη χωρις προβληματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popay
Normal gixxer
Normal gixxer
popay


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Βόλος Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 263
Hμερομηνία εγγραφής : 23/03/2010

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 05 Ιουλ 2011, 22:13

εγώ έχω βάλει γκαζιέρα απο R6 σε Κ6 1000.

η καλύτερη και φθηνότερη μετατροπή!

τις ντίζες θα πρέπει να μακρύνεις μόνο ελάχιστα. hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤρι 05 Ιουλ 2011, 23:59

Darksoul έγραψε:
αν βαλουμε r6 k τροχισουμε απο μεσα τα χειριστηρια μετα θα μπαινει η μαμα πχ χωρις προβλημα???η θα πρεπει να παρουμε αλλα χειριστηρια?το χει κανει αυτο κανεις?

Nαι δεν έχεις πρόβλημα.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 01:05

Παιδιά και εγώ ως πρώην κάτοχος R6 δεν αντέχω με την γκαζιέρα του gixxer μου!!!

Όπως είπε ο Oikopedofagos
Τώρα το K9 μου έχει 75ο..
Με R1 πάω στις 69o..
Με R6 πάω στις 62ο..

Σε μένα οπότε του R1 θα κάνει αισθητή διαφορά ε?

Εμένα δεν με χαλάει το θέμα της μόντας στην γκαζιέρα όσο ότι θα πρέπει να μπω στην μανούρα να ρυθμίσω την ντίζα και από κάτω από το ντεπόζιτο.. πρέπει μάλλον να βγει και το φίλτρο και γάματα... υπάρχει τρόπος να βάλω του R6 χωρίς να πρέπει να ρυθμίσω τις ντίζες και από τις πεταλούδες?

Το R6 μου του 03-05 που με ικανοποιούσε η γκαζιέρα του γνωρίζει κανείς τι μοίρες έχει?

Καλά αφού είναι και φτηνή η μόντα ή με r1 ή με r6 θα το κάνω άμεσα γιατί αυτή η γκαζιέρα είναι για ταχυδακτηλουργούς!!! :P :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 01:07

Α και κάτι πάρα πολύ βασικό...
Θέλωωω το μαμά grip!!
Δεν βάζω κάτι διαφορετικό για κανένα λόγο!
Θα τα καταφέρα να βγάλω την μαμά? Ακόμα και αν πρέπει να σπάσω την μαμά γκαζιέρα..
Επίσης θα μπαίνει η μαμά στο σώμα του r1 r6?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 01:28

harrys έγραψε:
Παιδιά και εγώ ως πρώην κάτοχος R6 δεν αντέχω με την γκαζιέρα του gixxer μου!!!

Τώρα το K9 μου έχει 75ο..
Με R1 πάω στις 69o..
Με R6 πάω στις 62ο..

Το R6 μου του 03-05 που με ικανοποιούσε η γκαζιέρα του γνωρίζει κανείς τι μοίρες έχει?

Ή 70 ή 69 δεν θυμάμαι ακριβως έχει το r6 του 05
Το k8-L0 το 750 έχει 79 μοίρες από το εργοστάσιο και όχι 75 που έχουν τα 1000αρια
με ρ1 πας 73
με ρ6 πας 66
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 01:49

Χμμμμμμ ενδιαφέρον... και φανταστείτε ότι και με το R6 μου ένιωθα να θέλω κάτι πιο κοντό καμιά φορά... με γάντια π.χ. υπήρχε λίγο θέμα..

Το σωστό είναι να πάω για r6 06 λοιπόν..
Απλά με του R1 γίνετε πιο εύκολα αλλά και πάλι από το 79 στο 73 θα είναι αισθητή διαφορά ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 05:02


Μπορει καποιος να απαντησει στην ερωτηση του χαρη για το αν γινεται να βαλουμε r6 χωρις να μπουμε σε ιστοριες με πεταλουδες ντεποζιτα και τετοια??
και να μπορει καποιος να μου πει για το δικο μου το κ6 1000 τι χρονολογιας γκαζιερες να ζητησω απο yamaha και για r1 και r6??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 08:22

Babis έγραψε:

Μπορει καποιος να απαντησει στην ερωτηση του χαρη για το αν γινεται να βαλουμε r6 χωρις να μπουμε σε ιστοριες με πεταλουδες ντεποζιτα και τετοια??
και να μπορει καποιος να μου πει για το δικο μου το κ6 1000 τι χρονολογιας γκαζιερες να ζητησω απο yamaha και για r1 και r6??


οχι δεν γινετε χωρις να ρυθμισεις της ντιζες

για Ρ1 ζητα απο 06-07
για ρ6 δεν ξερω


εγω την ειχα ζητησει " απο Ρ1 ,το τελευταιο με ντιζα" Very Happy

______________________________________________________
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 DgnfjaΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 X3ww74Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 25k1wusΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 2nqcwidΚοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
harrys
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Χάρης
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Hμερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 13:33

Πήγα σήμερα στον Σπηλιωτη και είχε από R1 15€ και από R6 παραγγελεία αεροπορική σε μια βδομάδα 25€!
Το δίνει με το γνήσιο grip πάντως της yamaha... εγώ θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρω να βάλω πάλι το μαμά grip..

Το θέμα είναι παίζουν και αυτά τα mods...
http://www.scribd.com/doc/19866052/Quick-Turn-Throttle-Mod-DIY-With-PVC
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=136857
http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=125767

Παίζει όμως να ξεκολήσει ποτέ το πλασικό? Χλωμό το θεωρώ αλλά μάλλον για να μην το δοκιμάζεται το φοβάστε..

Αλλά το θεμα ειναι ότι με αυτό δεν θα παιδευτούμε με τα grips...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 20:06

harrys έγραψε:
Πήγα σήμερα στον Σπηλιωτη και είχε από R1 15€ και από R6 παραγγελεία αεροπορική σε μια βδομάδα 25€!
Το δίνει με το γνήσιο grip πάντως της yamaha... εγώ θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρω να βάλω πάλι το μαμά grip..

Το θέμα είναι παίζουν και αυτά τα mods...
http://www.scribd.com/doc/19866052/Quick-Turn-Throttle-Mod-DIY-With-PVC
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=136857
http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=125767

Παίζει όμως να ξεκολήσει ποτέ το πλασικό? Χλωμό το θεωρώ αλλά μάλλον για να μην το δοκιμάζεται το φοβάστε..

Αλλά το θεμα ειναι ότι με αυτό δεν θα παιδευτούμε με τα grips...


Harry το γκρίπ του γκαζιού βγαίνει με αέρα αν το φυσήξεις σε 10 δευτερόλεπτα. Η γκαζιέρα του R6 στο R6...μπορεί να μην είναι κοντή γιατί ο δίσκος που κινεί πάνω στα σώματα ψεκασμού να είναι μεγαλύτερος του Suzuki,δεν μπορείς συγκρίνοντας απλά τα κόκκαλα να καταλάβεις πιο μηχανάκι έχει κοντύτερη διαδρομή...

Επίσης από 79° σε 73° πάλι μακριά είναι,στο δικό μου έχω 60-62° περίπου και δεν παραπονέθηκε κανένας ότι του φάνηκε απότομο...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)   Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση) - Σελίδα 4 EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 20:47

T.R.E έγραψε:
harrys έγραψε:
Πήγα σήμερα στον Σπηλιωτη και είχε από R1 15€ και από R6 παραγγελεία αεροπορική σε μια βδομάδα 25€!
Το δίνει με το γνήσιο grip πάντως της yamaha... εγώ θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρω να βάλω πάλι το μαμά grip..

Το θέμα είναι παίζουν και αυτά τα mods...
http://www.scribd.com/doc/19866052/Quick-Turn-Throttle-Mod-DIY-With-PVC
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=136857
http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=125767

Παίζει όμως να ξεκολήσει ποτέ το πλασικό? Χλωμό το θεωρώ αλλά μάλλον για να μην το δοκιμάζεται το φοβάστε..

Αλλά το θεμα ειναι ότι με αυτό δεν θα παιδευτούμε με τα grips...


Harry το γκρίπ του γκαζιού βγαίνει με αέρα αν το φυσήξεις σε 10 δευτερόλεπτα. Η γκαζιέρα του R6 στο R6...μπορεί να μην είναι κοντή γιατί ο δίσκος που κινεί πάνω στα σώματα ψεκασμού να είναι μεγαλύτερος του Suzuki,δεν μπορείς συγκρίνοντας απλά τα κόκκαλα να καταλάβεις πιο μηχανάκι έχει κοντύτερη διαδρομή...

Επίσης από 79° σε 73° πάλι μακριά είναι,στο δικό μου έχω 60-62° περίπου και δεν παραπονέθηκε κανένας ότι του φάνηκε απότομο...

εμενα ειπα τι μου την εδινει το τροχισμα στο χειριστηριο!επειδη εμαθα ομως οτι απο 636 μπαινει κ ειναι κοντη κ χωρις πατεντες μαλλον θα δοκιμασω καμια τετοια κ θα πω αποτελεσμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κοντή γκαζιέρα (συζήτηση)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Κοντή γκαζιέρα σε GSX-R-Κάντο μόνος σου
» κοντη γαζιερα.....
» Accossato Γκαζιέρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com