Greek GSX-R forum
Shoei X-spirit II Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Shoei X-spirit II Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Shoei X-spirit II Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
JIMK7
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
nasos-v
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
T.R.E
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
k8 600 kk
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
kostaskr6
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
κολτρέϊν
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
Leroy
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
ripper
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Shoei X-spirit II Poll_l10Shoei X-spirit II Poll_c10Shoei X-spirit II Poll_r10 

 

 Shoei X-spirit II

Πήγαινε κάτω 
+11
Barberis
Leroy
Miou
gat0s
gousios
papagym
lotinia
dimdoc
STELIOS
gianni
Ksaplas
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 18:08

Καλησπερα .Κοιταζα το 1100 και το Χ Spirit II και πραγματικα δεν βρηκα κανενα λογο να δωσω 250 ευρω παραπανω για να το παρω.Ξερει κανεις τις ουσιαστικες διαφορες σε υλικα κλπ.Σκεφτομαι να παρω ενα απο τα 2 αφου το Scorpion 1000 γρατσουνιστικε και μας βγηκε ψιλομουφα!Το θελω για δρομο και μελλοντικα για πιστα.Τα φωτα σας


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ksaplas στις Δευ 22 Νοε 2010, 18:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 18:17

Σε υλικά κελύφους ίσως δεν έχουν διαφορά. Στο εσωτερικό όμως το X-Spirit έχει πιο αντιδρωτική επένδυση και πιο σφιχτή εφαρμογή. Επίσης είναι καλύτερο στα πολλά χιλιόμετρα αλλά ενδέχεται να βγάζει παραπάνω θόρυβο από το 1100. Για σπορ χρήση το X-Spirit είναι μονόδρομος. Το 1100 είναι πιο τουριστικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 19:05

εχω XR-1000 και μετανιωσα που δεν εδωσα κατι παραπανω για να παρω το X-Spirit το 1 μπορεις να το βρεις σε καλυτερη τιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 19:12

600 ευρω εχω βρει το Spirit II και το Arai RX-7, kai 400 to 1100.Απλα δεν θελω να δωσω γαμ****κα 200 ευρω παραπανω χωρις να σ προσφερει κατι ουσιαστικο.Ποσταρα εδω μηπως τα εχει δοκιμασει κανεις να μ πει αποψεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimdoc
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : ex 88 SS600GR
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 20:11

Προσεχε αυτο που θα παρεις να ειναι απο ευρωπαικο σαιτ και επιβεβαιωσε οτι ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων. Τα SHOEI αμερικανικων/γιαπωνεζικων προδιαγραφων (SNELL) ειναι βαρυτερα και εχουν αλλη εφαρμογη, μπορει να μη σε βολεψουν τα ιδια μεγεθη με τα ευρωπαικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 21:11

απο μαγαζι ειναι οι τιμες.Τετατετ αγορα στις γιορτες http://www.motoralia.es/home/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΔευ 22 Νοε 2010, 22:05

'Εχω και XR-1000 και Χ-Spirit,αν αυτός ειναι ο προβληματισμός σου μην το σκέφτεσαι καν το Spirit ειναι κλάσεις ανώτερο από το XR σε εφαρμογή και αξίζει σίγουρα την διαφορά σε λεφτά χωρίς να υστρερεί σε κάτι από το XR.Τώρα για το Spirit II και XR 1100 δεν ξέρω αν ισχύουν τα ίδια.Απλά δοκίμασε τα και το XR θα σου φανεί "ξεχειλωμένο" σε σχέση με το άλλο.Όσον αφορά τα υλικά και την ποιότητα είναι και τα δύο στο ίδιο επίπεδο,με το να Spirit είναι όπως είπε και το παιδί πιο πάνω πιο μάχιμο και μονόδρομος για racing καταστάσεις. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 07:56

Και εγώ το είχα το XR1000 και το πέταξα !!!
Το X-Spirit για σπορ οδήγηση όπως σου γράφουν και τα παιδιά είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις !!!
Με το X-Spirit άν θέλεις να γυρίσεις το κεφάλι με 200 απλά το γυρνάς και δεν τρέχει τίποτα. Η ίδια κίνηση με το XR 1000 ήταν απλά σαν να άνοιγες αλεξίπτωτο!!!!
Ναι άν μπορείς να δώσεις τη διαφορά, δώστα και δεν θα το μετανοιώσεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gousios
Jr.gixxer
gousios


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Hμερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 08:20

Μν μπερδευεσαι...
Το ενα ειναι τουριστικο και το αλλο racing.
Κοιτας τι χρηση θα κανεις, και διαλεγεις!!
Πηρα X-Spirit και δν το εχω μετανιωσει..ειχα XR 1000.Το μονο μειον,ο λιγο παραπανω θορυβος..
Οσο για το Spirit II,δεν ξερω μιας και το εχω δει μονο φερμενο απ εξω που ειναι γυρω στα δυο κιλα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 10:03

Ειχα το x-spirit 1 και πηρα το Χ-spirit 2.
Για μενα το κρανος ειναι το Α και το Ω οταν οδηγας γρηγορα.
Και το 1 αλλα ιδιως το 2 ειναι σταθερα σαν τουβλα.δεν κουνανε καθολου με οσα και να πηγενεις.
Αν το θελεις για ταξιδια και χαλαρη οδηγηση πιστευω το XR ειναι καλυτερο γιατι πρεπει να εχει λιγοτερο θορυβο λογου του οτι εχει και λιγοτερους αεραγογους.
Ενα καλο κρανος το καταλαβαινεις μετα τα 220+ και εκει το spirit του βγαζεις το καπελο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 16:04

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Παντος στα ιδια λεφτα βρηκα και RX-7 GP.Tι γνωμη εχετε?Επισης βρηκα το Spirit II Αμερικη στα 450 ευρο (μπορει και πιο κατω) μαζι μετα μεταφορικα.Εκει νουμερα και υλικα ειναι τα ιδια?? Τσεκαρετε λινκ
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Shoei-Helmet-X-Twelve-XTwelve-X12-X-12-Black-ALL-SIZES-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3a5eedb933QQitemZ250700740915QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 16:59

Ksaplas έγραψε:
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Παντος στα ιδια λεφτα βρηκα και RX-7 GP.Tι γνωμη εχετε?Επισης βρηκα το Spirit II Αμερικη στα 450 ευρο (μπορει και πιο κατω) μαζι μετα μεταφορικα.Εκει νουμερα και υλικα ειναι τα ιδια?? Τσεκαρετε λινκ
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Shoei-Helmet-X-Twelve-XTwelve-X12-X-12-Black-ALL-SIZES-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3a5eedb933QQitemZ250700740915QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

φιλε εγω ειμαι κολλημενος με τα arai ρχ7 εχω και ειναι το 3 που αλλαζω.προσπαθισα να δοκιμασω shoei αλλα δεν καθοταν καθολου καλα στην κεφαλα μου...δοκιμασα και το gp αλλα δεν μου αρεσε τοσο.ειναι λιγο πιο στενο σε εφαρμογη. σε αλλους μπορει να γινετε το αντιθετο...τα arai και συγκεκριμενα το rx7 κανει πολυ φασαρια.οποτε βγαινω εθνικη βαζω οτοασπιδες γιατι αλλοιως φτανω και το κεφαλι θελει 30 λεπτα για να συνελθει απο την φασαρια...(αμα παω γρηγορα μεχρι 160-180 δεν υπαρχει προβλημα αλλα απο εκει και πανω....)
οπως λεω παντα στο κρανος δωσε οσο πιο πολλα μπορεις μιας και βαζεις μεσα το κεφαλι σου ... ποσο το κοστολογεις?

τα υλικα ιδια ειναι αλλα απο αμερικη ειναι διαφορετικες οι προδιαγραφες... αλλο κεφαλι οι ευρωπαιοι αλλο οι αμερικανοι αλλο οι ασιατες...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miou στις Τρι 23 Νοε 2010, 17:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 17:01

+1000


Δεν εχω δοκιμασει για κρανος απο ebay, αλλα θα σου προτεινα να το παρεις απο καποιο ιντερνετικο καταστημα καλητερα, για τους αυτονοητους λογους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 11:39

Για να μην ανοιγω καινούργιο θεμα μιας που έχω και εγω τις ίδιες απορίες με τον φίλο Ksapla θα γραψω εδω!Λοιπον,κανω ενα ταξιδακι αστραπή αρκετα συχνα κυρίως όταν έχει καλό καιρό, περιπου 300χλμ πήγαινε-έλα οπότε θέλω ένα κράνος ΚΑΛΟ και όσο το δυνατόν ΥΣΗΧΟ!!Είμαι μεταξύ του..

shoei xr1100
[img]Shoei X-spirit II Shoeixr1100hadrontc6hel.th[/img]

arai rx7
[img]Shoei X-spirit II Arairx7gpnakano.th[/img]

και

Schuberth S1
[img]Shoei X-spirit II Schuberths1problade.th[/img]

Βέβαια ξερω οτι το arai rx7 δεν είναι τοσο ύσηχο όσο τα υπολοιπα,αλλα ποση διαφορά έχει με ένα ποιο τουριστικο κρανος?Βοηθήστε λίγο γιατί φτανει η ώρα της αγοράς!Οι όποιες απόψεις,γνωμες και εμπειρίες καλοδεχούμενες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 14:52

Barberis πηγα βολτα με 1100.Πολυ καλο!!Σηκωνα κεφαλι το στριβα στα πολλα χλμ πολυ καλο.Αλλα να καταλαβεις εχω scorpion 1000 Μ και το 1100 π πηγα βολτα ητανε XS και μου εκανε κουτι.Παντως εμενα με βλεπω για X Spirit ΙΙ αμα βρω τα φραγκα.Το rx7 με αυτη την μλκιουλα στο μπροστα μερος θα κανει θορυβο και δεν ξερω κατα ποσο ευκολα γυρνας το κεφαλι αριστερα δεξια με αυτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 15:00

Ανετα ....κατοχος Rx7 και ολα μια χαρα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 20:59

Ksaplas έγραψε:
Barberis πηγα βολτα με 1100.Πολυ καλο!!Σηκωνα κεφαλι το στριβα στα πολλα χλμ πολυ καλο.Αλλα να καταλαβεις εχω scorpion 1000 Μ και το 1100 π πηγα βολτα ητανε XS και μου εκανε κουτι.Παντως εμενα με βλεπω για X Spirit ΙΙ αμα βρω τα φραγκα.Το rx7 με αυτη την μλκιουλα στο μπροστα μερος θα κανει θορυβο και δεν ξερω κατα ποσο ευκολα γυρνας το κεφαλι αριστερα δεξια με αυτο....

Εχεις κάνει βόλτα με rx7 για να δείς διαφορες?ή δεν το σκεφτεσαι καθολου?

Ξέρετε καποιο μαγαζι που να υπαρχει η δυνατότητα του "test drive" για το κρανος που θα αγορασεις?Εχετε ακουσει τίποτα? kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 21:55

Σκεφτομουνα το gp ,αλλα παω φουλ για spiritII απο θεμα ομορφιας

Εμενα μονο το scorpion μου ειχανε δωσει βολτα γιαυτο και ξεγελαστικα.Δεν ηξερα και κανεναν.Δυσκολα τα δινουνε.Αλλα και βολτα να το παρεις πρεπει να βγεις εθνικη να νιωσεις την αξια του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 22:47

Βρηκα και αυτο Barberi http://www.helmetcity.co.uk/ .Παρα Πολυ καλες τιμες .Δεν ξερω αν γνωριζουν κατι οι υπολοιποι για το site ας μας πουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 11:44

shoei xr 1100 με 280.00 GBP = 331.583 EUR στο Ηγγλαντ,τί να πεις..... G@mw το κολοκράτος που ζουμε,που εν έτοι 2010 ακομα τα κρανη φορολογούντε ώς είδη ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ. pistoli boom επειδή η γενιά που έβλεπε μοτοσυκλετιστή και έτριβε τα μάτια της,λες και έβλεπε αλιεν,έλεγε οτι όλοι αυτοί που κυκλοφορούν αυτα τα "πραματα" είναι τεντιμπόιδες και πλούσιοι.Οπότε κοπάνα εναν φόρο πολυτελείας mal@kies

Ξυπνάτε κυριοι,εχουν περασει 60+χρονια απο τότε (περα απ' οτι ζήτε ακομη G@mw την αιωνοβιότητα της φυλής μας και οι νεες γενεές δεν ασχολούντε)οι "μοτοσακό" πλεον είναι απο τα οικονομικότερα μεσα μετακίνησης και δεν είναι προνομιο των λίγων,το κερατό μου.

Ουφ,τα εχωσα λιγο,σορυ. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 15:32

Χαχαχαχαχαχα σορυ που σε ταραξα τοσο πολυ φιλε.Αλλα θα σε ταραξω ακομα περρισοτερο.... http://www.helmetexpress.com/ .Αμερικη. Χ spirit II 375 € και xr 1100 234€...καλο???Πατα εκει π σου λεει get our best price και θα σου στειλουν mail .Δεν ξερω τι παιζει με μεταφορικα και προδιαγραφες Βεβαια .Οποιος εχει αγορασει η απο http://www.helmetcity.co.uk/ η http://www.helmetexpress.com/ ας μας πει να ξερουμε sos yep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 22:11

Χαχαχα,οχι δεν ταραχτηκα,ειμαι οκ τωρα,πηρα ηρεμηστικά! fafoutis

Λοιπον πηγα σημερα (αφου πηρα τα χαπια) και δοκίμασα στατικά τα shoei xr 1100,arai rx-7.Φοβερα και τα δυο,παιζουν σε αλλη κατηγορια,τοπ και τα 2 για μενα.Παρόλα αυτα οταν φόρεσα το arai πραγματικα με μαγεψε,αλλη σιγουρια,αλλη αισθηση,πιο "γεματο" κρανος.Δεν ξερω όμως που να καταλήξω γιατί εχω φάει κολημα με το xr1100!

Δείτε τιμές.(ακαταλληλο για όσους εχουν προβληματα με καρδια,πιεση κτλ.)

shoei xr 1100 (με γραφικα) -449 ευρω

Arai quantum (με γραφικα) -625 ευρω

Arai Rx-7 (επισης με γραφικα) -795 ευρω

Οι τιμες που μου δώσανε είναι απολύτου μετρητοις,με πιστωτικη είναι +50ευρω περιπου.

ΕΝΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ!! elladara Πουλήσεις σπίτι,αγοράσεις κράνος!! adffs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ksaplas
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Τόπος : Ιωάννινα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 22:17

Χαχα..Εγω λεω να περιμενουμε χειμωνας ηρθε μπας και βγει καμια καλη προσφορα σε κανενα μηνα +,και την αποψη τον παιδιων απο το φορουμ σχετικα με τα 2 παραπανω website.ολο και καποιος θα εχει ψωνισει απο αυτα!!!
Πρεπει αλαξω τον τιτλο του τοπικ σε Αγορα κρανουσ απο website! file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 22:35

Η helmetexress δεν πρεπει να στελνει Ελλαδα.Εχει αγορασει κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Shoei X-spirit II Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shoei X-spirit II   Shoei X-spirit II EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 08:19

Hamamatsu έγραψε:
Η helmetexress δεν πρεπει να στελνει Ελλαδα.Εχει αγορασει κανεις?
Αλεξη στελνουν και Ελλαδα αλλα το θεμα με τα τελωνεια εχει σφιξει πολυ ..
Οι δασμοι ειναι αναποφεκτοι πλεον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Shoei X-spirit II
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Shoei X-spirit II
» shoei xr 1100
» Πως κατασκευάζεται ένα κράνος Shoei

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com