Greek GSX-R forum
κολληση πλαισιου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
κολληση πλαισιου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
κολληση πλαισιου Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
JIMK7
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
nasos-v
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
T.R.E
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
k8 600 kk
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
kostaskr6
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
κολτρέϊν
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
Leroy
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
ripper
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
κολληση πλαισιου Poll_l10κολληση πλαισιου Poll_c10κολληση πλαισιου Poll_r10 

 

 κολληση πλαισιου

Πήγαινε κάτω 
+8
T.R.E
valentinosgsxr
dimdoc
ripseventh
panosk8
-341ccGSXR
Miou
mistiriodis_tsantakias
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 03:29

kouzinas έγραψε:
-341ccGSXR έγραψε:
Πείτε μου ποιές είναι οι συνήθεις βλάβες που αντιμετωπίζουν τα GSXR 1000 k8 thanks

Σπανε τα πλαισια!!! fafoutis fafoutis fafoutis










adffs



μην το ανιγουμε αυτο το θεμα παλυ :P κανετε κ της παπιες Wink

φιλε στελιο στα 600/750 ειτανε αυτοο το προβλημα δεν εχω δει σε 1000αρι να γινετε ...οχι οτι δεν θα γινετε αφου προκιτε για την ιδια δισκοπλακα ...αλλα εχει παρατιρη εντονα στα 600/750 και μονο στα 06/07 δεν ξερο γιατι ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 17:29

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
kouzinas έγραψε:
-341ccGSXR έγραψε:
Πείτε μου ποιές είναι οι συνήθεις βλάβες που αντιμετωπίζουν τα GSXR 1000 k8 thanks

Σπανε τα πλαισια!!! fafoutis fafoutis fafoutis










adffs



μην το ανιγουμε αυτο το θεμα παλυ :P κανετε κ της παπιες Wink

φιλε στελιο στα 600/750 ειτανε αυτοο το προβλημα δεν εχω δει σε 1000αρι να γινετε ...οχι οτι δεν θα γινετε αφου προκιτε για την ιδια δισκοπλακα ...αλλα εχει παρατιρη εντονα στα 600/750 και μονο στα 06/07 δεν ξερο γιατι ....


μα γιατι να κανουμε τις παπιες?2 εχω κοψει-σπασει να μην το πουμε?? να πω βεβαια οτι αμα το οδηγας
οπως πρεπει δεν θα παθει τιποτα ποτε αμα το σουζαρεις και το σκας κατω σαν βοδι δεν σου φταιει το κακομοιρο...
εσυ θα φταις... οι ιαπωνες το εχουν σχεδιασει για να κανει γρηγορους γυρους σε πιστες οχι για να κανουμε καγκουριες. εγω κανω καμια σουζα αλλα τα εσπασα το πρωτο με τουμπα με 200χλμ και εσπασε απο τα μανιταρια της suzuki (μα εσπασε ακριβως εκει που βιδωνει η βαση για το μανιταρι) και το δευτερο εσπασε σε μετωπικη στουκα (μιλαμε κοπικε στη μεση... 2 κομματια το ειχα μετα...)δεν φταιει το μηχανακι σε καμια απο τις 2 περιπτωσεις απλα
εγινε κατι που δεν ειχε σχεδιαστει γιαυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤρι 23 Νοε 2010, 17:46

ακριβος αυτο λεο οτι κανετε την παπια ;P εκει που πρεπει να μιλισετε δεν μιλατε :P
αλλα μην το σκαλιζουμε το θεμα φιλε αλεξανδρε Wink

sex
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
-341ccGSXR
Jr.gixxer
-341ccGSXR


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Hμερομηνία εγγραφής : 02/05/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 02:26

..είναι και θέμα παθητικής ασφάλειας. Είχα δει 600 να το φέρνουν σε 3 κομμάτια,ρώτησα τον μηχανικό για τον αναβάτη "ένα σπασμένο χέρι.... κάποτε μας έφερναν άθιχτα μηχανάκια με τον αναβάτη άσχημα χτυπημένο,τώρα διαλύονται τα μηχανάκια και σώζουν λίγο την κατάσταση" (και το τεπόζιτο τσαλακωθεί άσχημα)

Για τα μανιτάρια πιστεύω ότι είναι καλύτερα χωρίς αυτά.... τα πλαστικά αλλάζουν,τα πλαίσια όμως όχι... τα ferring απορροφούν και τον κραδασμό και στην τελική έχω δει περιπτώσεις που με τα μανιτάρια (γίνονται μοχλός) τα πράγματα γίνονται χειρότερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 02:44

-341ccGSXR έγραψε:
..είναι και θέμα παθητικής ασφάλειας. Είχα δει 600 να το φέρνουν σε 3 κομμάτια,ρώτησα τον μηχανικό για τον αναβάτη "ένα σπασμένο χέρι.... κάποτε μας έφερναν άθιχτα μηχανάκια με τον αναβάτη άσχημα χτυπημένο,τώρα διαλύονται τα μηχανάκια και σώζουν λίγο την κατάσταση" (και το τεπόζιτο τσαλακωθεί άσχημα)

Για τα μανιτάρια πιστεύω ότι είναι καλύτερα χωρίς αυτά.... τα πλαστικά αλλάζουν,τα πλαίσια όμως όχι... τα ferring απορροφούν και τον κραδασμό και στην τελική έχω δει περιπτώσεις που με τα μανιτάρια (γίνονται μοχλός) τα πράγματα γίνονται χειρότερα

φιλε μου για ποια παθητικη ασφαλεια μιλαμε ? scratch για μηχανες μιλαμε,οχι αμαξια.
απο τη στιγμη που πεφτεις,το μονο που μετραει πραγματικα ειναι ο εξοπλισμος που φορας.
κ παλι μπορει να τραυματιστεις σοβαρα,αν πεσεις περιεργα.

κ ομως τα μανιταρια σωζουν τσεπες ,γι αυτο κ τα φορανε τοσοι.η βιδα απ το μανιταρι,πιανει μεσα στο σπειρωμα του μοτερ,
κ οχι στο πλαισιο.επειτα ελαστικοτητες εχει κ η βιδα.τωρα αν καποιος φυγει με πολλα ,λογικο ειναι να μη μεινει τιποτα.
κ μανιταρια κ πλαστικα που θα σκορπισουν δεξια αριστερα.
στα μοτο gp απλα δεν φορανε,γιατι ειναι επικυνδυνα στις στενες επαφες των οδηγων κ επειτα αυτοι εχουν τεραστιες τσεπες.

φιλικα παντα,αν ειναι να παρεις μηχανη,gsxr η οτιδηποτε,αρχισε να κοιτας τα θετικα κ αυτα που θα σε κανουν να το ευχαριστηθεις με ασφαλεια,κ οχι τα αρνητικα κ τις ζημιες.
file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 03:07

δεν υπαρχη θεμα παθιτικης ασφαλιας ...ουτε κατα διανια .....
τα μανιταργια ειναι μυθος οτι χαλανε το πλαισιο εχει τυχη ισος καπιες φορες να σπαση το τριγονο του σκελετου στο πλαί αλλα αυτο γιατι το μηχανακη εφυγε με πολα ...αμα δεν τα ειχε απλος θα ειχε γινει ολο κοματια ....

και επιτελους πρεπει να ξεφιγουμε απο το ψυχολογικο θεμα με τα πλαισια ...τα πλαισια κολουντε και γινοντε κ καλυτερα απο οτι ειναι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
-341ccGSXR
Jr.gixxer
-341ccGSXR


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Hμερομηνία εγγραφής : 02/05/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 04:45

Μην ξεχνάτε ότι μίλαγα για "στούκο" και όχι πέσιμο.....
Οδηγώ GSXR 1000 (το δεύτερο), γιαυτό άλλωστε ρωτάω για τις συνήθεις βλάβες διότι σε λίγους μήνες λήγει η εγγύηση.
Στέφανε,με τρανό παράδειγμα φίλου μου, "κατά την δικιά μου άποψη" τα πλαίσια δεν κολούνται και δεν επανέρχονται. (μπορεί και μόνο τα σωληνωτά της DUCATI)
Πάντος η βαλβίδα του ρελαντί έχει εμφανίσει πρόβλημα, γιαυτό και έκανα την ερώτηση και για άλλες βλάβες :o
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 05:59

δεν ειπα οτι ολα τα κομενα κολιουντε Wink αλλα να ξερεις οτι ακομα κ μοσχευματα απο αλλα πλαισια περνουνε και τα κολουνε σε καπια δισκολα σημια Wink
μεταλο ειναι ολα φτιαχνοντε στα καταλιλα χεργια με τα καταλιλα εργαλια Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 14:36

ειμαστε στο θεμα ...συνιθες προβληματα λεει το τοπικ και συζιταμε το συνιθες προβλημα που ΔΕΝ "κοβουν" τα πλαισια Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 15:34

τα πλαισια δεν κολλανε... αν το κανεις εισαι για κλαματα(δικια μου γνωμη καθαρα...)εδω και μερικα χρονια ομως μπορεις να τα αλλαξεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 17:42

νασσο κανε ενα ξεχοριστο θεμα για το αν κολιουντε τα πλαισια η οχι ....γιατι ανγκαστικα θα προχοριση ετσι οπος το βλεπεις ....

φιλε αλεξανδρε εισαι πολυ απολυτος χορις να δινεις εξιγισεις σε αντιθεση με αυτο που λεο...κανεις καπια δουλια σχετικη ? εχεις δει πολα κολημενα πλαισια ???
αν ναι εξιγισεμας την αποψι σου...ετσι ξερα δεν λεει κατι...

δεν εισαι αναγκασμενος να παρεις την γνομη μου ...αλλα εδω δεν ειναι η γνομη μου αλλα η πραγματικοτιτα ...αμα θες μπορο να σε στιλο σε 2 καλους πλαισιαδες στην αθηνα και να σου το διαβεβεοσουνε η ιδιοι ....ΔΕΝ κολανε ΟΛΑ τα πλαισια ....αλλα αυτα που εχουνε ανιξη στην κοληση ...τορα θες με πιστευης δεν θες? πιγενε ροτα ...ουτε αυτο θες? οκ....

τα πλαισια δεν ειναι κατι ιδιετερα φανταστικο και απιαστο πραμα ....η κολισης που μπορουνε να γινουνε ιδιετερα σε αλουμινιο ειναι απιστευτες ...και μια σοστι καλιμπρα μπορει να το φερει πιο ισιο απο οτι ειτανε ...δεν εχει μονο ενα εργοστασιο καλα μηχανηματα ....εχοουνε και πολλοι στα μηχανουργια τους ...και ισος υπαρχουνε κ ανθρωποι με πολυ περισοτερο μερακη απο ενα μηχανηκο χερη που κολαει πλαισια ....

εχω δει κολησης σε πλαισια που δεν μπορεις να πιστεψεις το πρην κ το μετα ...
οσο για τα μοσχευματα ...αυτο ακουγετε ανικουστο αλλα υσχιη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤετ 24 Νοε 2010, 17:56

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
νασσο κανε ενα ξεχοριστο θεμα για το αν κολιουντε τα πλαισια η οχι ....γιατι ανγκαστικα θα προχοριση ετσι οπος το βλεπεις ....

φιλε αλεξανδρε εισαι πολυ απολυτος χορις να δινεις εξιγισεις σε αντιθεση με αυτο που λεο...κανεις καπια δουλια σχετικη ? εχεις δει πολα κολημενα πλαισια ???
αν ναι εξιγισεμας την αποψι σου...ετσι ξερα δεν λεει κατι...

δεν εισαι αναγκασμενος να παρεις την γνομη μου ...αλλα εδω δεν ειναι η γνομη μου αλλα η πραγματικοτιτα ...αμα θες μπορο να σε στιλο σε 2 καλους πλαισιαδες στην αθηνα και να σου το διαβεβεοσουνε η ιδιοι ....ΔΕΝ κολανε ΟΛΑ τα πλαισια ....αλλα αυτα που εχουνε ανιξη στην κοληση ...τορα θες με πιστευης δεν θες? πιγενε ροτα ...ουτε αυτο θες? οκ....

τα πλαισια δεν ειναι κατι ιδιετερα φανταστικο και απιαστο πραμα ....η κολισης που μπορουνε να γινουνε ιδιετερα σε αλουμινιο ειναι απιστευτες ...και μια σοστι καλιμπρα μπορει να το φερει πιο ισιο απο οτι ειτανε ...δεν εχει μονο ενα εργοστασιο καλα μηχανηματα ....εχοουνε και πολλοι στα μηχανουργια τους ...και ισος υπαρχουνε κ ανθρωποι με πολυ περισοτερο μερακη απο ενα μηχανηκο χερη που κολαει πλαισια ....

εχω δει κολησης σε πλαισια που δεν μπορεις να πιστεψεις το πρην κ το μετα ...φιλε μου στεφανε ασ δεχτουμε οτι κολουντε παλι τ πλαισια σε πολυ καλουσ μαστορους κ με καλα εργαλεια κ ερχονται και ισια σε μια καλυμπρα.
οσο για τα μοσχευματα ...αυτο ακουγετε ανικουστο αλλα υσχιη
φιλε μου στεφανε ασ δεχτουμε οτι κολουντε παλι τ πλαισια σε πολυ καλουσ μαστορους κ με καλα εργαλεια κ ερχονται και ισια σε μια καλυμπρα αλλα ποιος μου λεει εμενα οτι μετα την κοληση διατηρη το πλαισιο την ιδια ακαμψια εχει τις ιδιες στρεβλωσεις που εχει απ το εργοστασιο αφου κολοντας το αλαζει και χανεται καθε τι απ ολα αυτα trampala
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κοληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 12:26

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
νασσο κανε ενα ξεχοριστο θεμα για το αν κολιουντε τα πλαισια η οχι ....γιατι ανγκαστικα θα προχοριση ετσι οπος το βλεπεις ....

φιλε αλεξανδρε εισαι πολυ απολυτος χορις να δινεις εξιγισεις σε αντιθεση με αυτο που λεο...κανεις καπια δουλια σχετικη ? εχεις δει πολα κολημενα πλαισια ???
αν ναι εξιγισεμας την αποψι σου...ετσι ξερα δεν λεει κατι...

δεν εισαι αναγκασμενος να παρεις την γνομη μου ...αλλα εδω δεν ειναι η γνομη μου αλλα η πραγματικοτιτα ...αμα θες μπορο να σε στιλο σε 2 καλους πλαισιαδες στην αθηνα και να σου το διαβεβεοσουνε η ιδιοι ....ΔΕΝ κολανε ΟΛΑ τα πλαισια ....αλλα αυτα που εχουνε ανιξη στην κοληση ...τορα θες με πιστευης δεν θες? πιγενε ροτα ...ουτε αυτο θες? οκ....

τα πλαισια δεν ειναι κατι ιδιετερα φανταστικο και απιαστο πραμα ....η κολισης που μπορουνε να γινουνε ιδιετερα σε αλουμινιο ειναι απιστευτες ...και μια σοστι καλιμπρα μπορει να το φερει πιο ισιο απο οτι ειτανε ...δεν εχει μονο ενα εργοστασιο καλα μηχανηματα ....εχοουνε και πολλοι στα μηχανουργια τους ...και ισος υπαρχουνε κ ανθρωποι με πολυ περισοτερο μερακη απο ενα μηχανηκο χερη που κολαει πλαισια ....

εχω δει κολησης σε πλαισια που δεν μπορεις να πιστεψεις το πρην κ το μετα ...
οσο για τα μοσχευματα ...αυτο ακουγετε ανικουστο αλλα υσχιη

φιλε μου στεφανε πλεον ειμαστε εκτος θεματος αλλα οκ θα σου απαντησω...
δηλαδη θα σου δοσω μια απαντηση που ειναι καθαρα δικια μου αποψη και δεν περιμενω να την συμεριστει κανενας
(οπως και εγραψα οτι ειναι δικια μου αποψη και η παραπανω) δεν ειμαι πλαισιας αν αυτη ηταν η ερωτηση σου αλλα οσο αφορα αν κανω καποια δουλεια σχετικη?? σχετικη με πλαισια εννοεις?γιατι κανενας μαστορας-συνεργιατζης δεν ειναι πλαισιας...αλλο το ενα αλλο το αλλο...καβαλαω μηχανακια περιπου 20 χρονια τωρα απο παπι49cc μεχρι suzuki 1400 και εχω αρκετες εμπειριες δικες μου και φιλων και γνωστων απο σπασμενα και κολλημενα πλαισια.οταν ειπα δεν κολλανε τα πλαισια σωστα ειπες οτι δεν ειναι απολυτα σωστο αυτο...οπως σωστα αναφερεις οτι δεν κολλανε ολα τα πλαισια...το ducati st4s abs οχι μονο δεν κολλαγε αλλα δεν ερχοταν καν...οταν κοπικε το μπουσα φιλου μου και πηγε και το κολλησε μετα απο λιγο καιρο σε δυνατο φρεναρισμα παραλιγο να σκοτωθει μιας και κοπικε στη μεση εκει που ειχε γινει η κολληση...φανταζεσε τι επαθε παλι ετσι????παλι το κατεστρεψε το μηχανακι και παραλιγο να καταστραφει και αυτος...αλλος γνωστος παλι με μπουσα πιγε και του το κολλησαν και κατι δεν του αρεσε στην οδηγηση πηγαμε στον παπουτσα που τον γνωριζω προσωπικα και το μετρισε με αποκληση 2.5 cm... στην κολληση του λαιμου ειχε σπασει και κολληθικε...to gsxr k5 που ειχα και εσπασα στη μεση ο πλαισιας το ειπε ξεκαθαρα "εισαι τρελος που θες να το κολλησεις αντε αλλαξε πλαισιο...επισης ειμαι σιγουρος οτι ξερεις πως το αλουμινιο εχει 1 πολυ μεγαλο προβλημα "συσωρευει τις δυναμεις και τις πιεσεις και παρουσιαζει ας μου επιτραπει η εκφραση φαινομενο μνημης και με την παροδο του χρονου χανει την αντοχη του και εξασθενει.αυτος ειναι και ο λογος που φοβοντουσαν τοσο πολυ να βαλουν τα αλουμινενια πλαισια στο χωμα που ειναι πολλες και συχνες οι τουμπες...επισης οταν το θερμανεις τοσο πολυ οσο χρειαζετε για να γινει η κολληση αλλαζουν τα χαρακτιριστικα του...αυτα δεν ειναι απλα γνωμη μου αλλα πραγματικοτητα...τωρα η γνωμη μου... να κολλισω το πλαισιο στο παπακι ναι οκ κανενα προβλημα αντε και σε κανενα αρχαιο εντουροειδες οκ παλι.αλλα ρε αδερφε σε σβκ μηχανακι με σχεδον 160 αλογα τροχο που θα πηγαινω τερμα γκαζι συνεχεια δεν το κανω με τιποτα ακομα και να μου δωσει γραπτη εγγυηση...τι να την κανω αμα δεν υπαρχω???πες οτι εχω λεφτα για πεταμα αλλα προτιμαω να δοσω κατι παραπανω και να αλλαξω πλαισιο παρα να το κολλησω... εξαλλου αμα φτασεις στο σημειο να θεσ πλαισιο εχεις διαλυσει το μηχανακι και θελεις ενα τσουβαλι λεφτα βαλε και κατι ακομα .και εγω εχω δει κολληση σε πλαισιο που αν δεν μου το ελεγε ο πλαισιας δεν θα το καταλαβενα με τιποτα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα το κανω και εγω ποσο μαλλον τις μεταμοσχευσεις...το πλαισιο δεν ειναι κατι ετσι απλο και ευκολο ειναι κατι ιδιαιτερο και φανταστικο.απο αυτο εξαρταται το τι παιρνεις απο το μηχανακι σου ,πως το καταλαβαινεις κτλ. δεν ξερω αν θυμασε το 70-80 που οι ιαπωνες ειχαν μονο γκαζια και δεν εστριβαν με τιποτα σε αντιθεση με τους ιταλους που εστριβαν με οσα ειχαν...δεν εκανε τυχαια ονομα ο bakker kai o harris το εκαναν επειδη ακριβως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ο καθενας να φτιαξει ενα...κοιτα τα μοτο2 τα μοτερ ειναι ιδια οι αναρτησεις ιδιες τα φρενα ιδια( σχεδον οκ ) τα πλαισια ειναι αυτα που αλλαζουν και αλλοι πανε καλα και αλλοι σερνονται...πραγματικα πιστευω οτι εχουμε ξεφυγει απο το ποστ και αμα θελεις να το συνεχισουμε και να πουμε και ποσα αλλα θελουμε να παμε για καμια μπυρουλα και να τα πουμε και οποιος θελει ας ερθει... μπορει να μαθω κατι παραπανω ρε αδερφε μιας και ειμαι ασχετος...

sex sex sex beer1 gsxr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 15:10

οπος ειδες κονιστικε το off topic ;P οσο για τον καφε ειμαι μεσα Wink

αφου γνοριζεις τον παπουτσα θα μπορουσες να ροτισεις αυτον Wink αφου ειναι ενας απο τους καλητερους στην δουλια του ...

φιλε λουκα ειπε καπια πραματα ο αλεξανδρος ...αλλα συμπλιρονο ...
ναι το αλουμινιο εχει προβλημα με την μοριακι του δομη οταν θερμενετε και ξανα κριονη,χανει ελαστικοτιτα και γινετε πιο ξερο ...οχι ομος δεν γερναει αν αυτο ενοις πιο πανο ,αυτην την ιδιοτιτα την εχει το μαγνισιο δυστιχος ....

το θεμα ειναι οτι οταν το κολας καπου αποκλειετε να κοψει σε αυτο το σιμιο ...λιγο πιο διπλα ισος λογο της θερμοκρασιας αμα δεν κανεις σοστη κοληση...
καπιος απο εδω μεσα εκανε κολησεις πολυ καιρο και θα ειταν ενδιαφερον να μας πει κ αυτος μια γνομη ...δεν θυμαμε το nick του τορα ομος ;(

Η περιπτοσεις που αναφερεις αλεξη μπορει να ειναι απο της περιπτοσεις που δεν θα επρεπε να κοληθουνε τα πλαισια ιδεετερα οταν προκιτε για μπουσα Wink που εχει περισοτερο βαρος αλλα και δυναμη .....
τεσπα, για να ξεκαθαρισο οταν λεο οτι κολιουνται πλαισια ενοο καθαρα αυτα που ειναι κομενα στην κοληση ...σε ευκολα σιμια δλδ που μπορουνε ανετα να κοληθουνε/μετρηθουνε/δουλευτουνε ......

SEX SEX SEX
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
dimdoc
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 92
Αγωνιζόμενος : ex 88 SS600GR
Hμερομηνία εγγραφής : 30/10/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 18:26

Miou έγραψε:
mistiriodis_tsantakias έγραψε:
νασσο κανε ενα ξεχοριστο θεμα για το αν κολιουντε τα πλαισια η οχι ....γιατι ανγκαστικα θα προχοριση ετσι οπος το βλεπεις ....

φιλε αλεξανδρε εισαι πολυ απολυτος χορις να δινεις εξιγισεις σε αντιθεση με αυτο που λεο...κανεις καπια δουλια σχετικη ? εχεις δει πολα κολημενα πλαισια ???
αν ναι εξιγισεμας την αποψι σου...ετσι ξερα δεν λεει κατι...

δεν εισαι αναγκασμενος να παρεις την γνομη μου ...αλλα εδω δεν ειναι η γνομη μου αλλα η πραγματικοτιτα ...αμα θες μπορο να σε στιλο σε 2 καλους πλαισιαδες στην αθηνα και να σου το διαβεβεοσουνε η ιδιοι ....ΔΕΝ κολανε ΟΛΑ τα πλαισια ....αλλα αυτα που εχουνε ανιξη στην κοληση ...τορα θες με πιστευης δεν θες? πιγενε ροτα ...ουτε αυτο θες? οκ....

τα πλαισια δεν ειναι κατι ιδιετερα φανταστικο και απιαστο πραμα ....η κολισης που μπορουνε να γινουνε ιδιετερα σε αλουμινιο ειναι απιστευτες ...και μια σοστι καλιμπρα μπορει να το φερει πιο ισιο απο οτι ειτανε ...δεν εχει μονο ενα εργοστασιο καλα μηχανηματα ....εχοουνε και πολλοι στα μηχανουργια τους ...και ισος υπαρχουνε κ ανθρωποι με πολυ περισοτερο μερακη απο ενα μηχανηκο χερη που κολαει πλαισια ....

εχω δει κολησης σε πλαισια που δεν μπορεις να πιστεψεις το πρην κ το μετα ...
οσο για τα μοσχευματα ...αυτο ακουγετε ανικουστο αλλα υσχιη

φιλε μου στεφανε πλεον ειμαστε εκτος θεματος αλλα οκ θα σου απαντησω...
δηλαδη θα σου δοσω μια απαντηση που ειναι καθαρα δικια μου αποψη και δεν περιμενω να την συμεριστει κανενας
(οπως και εγραψα οτι ειναι δικια μου αποψη και η παραπανω) δεν ειμαι πλαισιας αν αυτη ηταν η ερωτηση σου αλλα οσο αφορα αν κανω καποια δουλεια σχετικη?? σχετικη με πλαισια εννοεις?γιατι κανενας μαστορας-συνεργιατζης δεν ειναι πλαισιας...αλλο το ενα αλλο το αλλο...καβαλαω μηχανακια περιπου 20 χρονια τωρα απο παπι49cc μεχρι suzuki 1400 και εχω αρκετες εμπειριες δικες μου και φιλων και γνωστων απο σπασμενα και κολλημενα πλαισια.οταν ειπα δεν κολλανε τα πλαισια σωστα ειπες οτι δεν ειναι απολυτα σωστο αυτο...οπως σωστα αναφερεις οτι δεν κολλανε ολα τα πλαισια...το ducati st4s abs οχι μονο δεν κολλαγε αλλα δεν ερχοταν καν...οταν κοπικε το μπουσα φιλου μου και πηγε και το κολλησε μετα απο λιγο καιρο σε δυνατο φρεναρισμα παραλιγο να σκοτωθει μιας και κοπικε στη μεση εκει που ειχε γινει η κολληση...φανταζεσε τι επαθε παλι ετσι????παλι το κατεστρεψε το μηχανακι και παραλιγο να καταστραφει και αυτος...αλλος γνωστος παλι με μπουσα πιγε και του το κολλησαν και κατι δεν του αρεσε στην οδηγηση πηγαμε στον παπουτσα που τον γνωριζω προσωπικα και το μετρισε με αποκληση 2.5 cm... στην κολληση του λαιμου ειχε σπασει και κολληθικε...to gsxr k5 που ειχα και εσπασα στη μεση ο πλαισιας το ειπε ξεκαθαρα "εισαι τρελος που θες να το κολλησεις αντε αλλαξε πλαισιο...επισης ειμαι σιγουρος οτι ξερεις πως το αλουμινιο εχει 1 πολυ μεγαλο προβλημα "συσωρευει τις δυναμεις και τις πιεσεις και παρουσιαζει ας μου επιτραπει η εκφραση φαινομενο μνημης και με την παροδο του χρονου χανει την αντοχη του και εξασθενει.αυτος ειναι και ο λογος που φοβοντουσαν τοσο πολυ να βαλουν τα αλουμινενια πλαισια στο χωμα που ειναι πολλες και συχνες οι τουμπες...επισης οταν το θερμανεις τοσο πολυ οσο χρειαζετε για να γινει η κολληση αλλαζουν τα χαρακτιριστικα του...αυτα δεν ειναι απλα γνωμη μου αλλα πραγματικοτητα...τωρα η γνωμη μου... να κολλισω το πλαισιο στο παπακι ναι οκ κανενα προβλημα αντε και σε κανενα αρχαιο εντουροειδες οκ παλι.αλλα ρε αδερφε σε σβκ μηχανακι με σχεδον 160 αλογα τροχο που θα πηγαινω τερμα γκαζι συνεχεια δεν το κανω με τιποτα ακομα και να μου δωσει γραπτη εγγυηση...τι να την κανω αμα δεν υπαρχω???πες οτι εχω λεφτα για πεταμα αλλα προτιμαω να δοσω κατι παραπανω και να αλλαξω πλαισιο παρα να το κολλησω... εξαλλου αμα φτασεις στο σημειο να θεσ πλαισιο εχεις διαλυσει το μηχανακι και θελεις ενα τσουβαλι λεφτα βαλε και κατι ακομα .και εγω εχω δει κολληση σε πλαισιο που αν δεν μου το ελεγε ο πλαισιας δεν θα το καταλαβενα με τιποτα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα το κανω και εγω ποσο μαλλον τις μεταμοσχευσεις...το πλαισιο δεν ειναι κατι ετσι απλο και ευκολο ειναι κατι ιδιαιτερο και φανταστικο.απο αυτο εξαρταται το τι παιρνεις απο το μηχανακι σου ,πως το καταλαβαινεις κτλ. δεν ξερω αν θυμασε το 70-80 που οι ιαπωνες ειχαν μονο γκαζια και δεν εστριβαν με τιποτα σε αντιθεση με τους ιταλους που εστριβαν με οσα ειχαν...δεν εκανε τυχαια ονομα ο bakker kai o harris το εκαναν επειδη ακριβως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ο καθενας να φτιαξει ενα...κοιτα τα μοτο2 τα μοτερ ειναι ιδια οι αναρτησεις ιδιες τα φρενα ιδια( σχεδον οκ ) τα πλαισια ειναι αυτα που αλλαζουν και αλλοι πανε καλα και αλλοι σερνονται...πραγματικα πιστευω οτι εχουμε ξεφυγει απο το ποστ και αμα θελεις να το συνεχισουμε και να πουμε και ποσα αλλα θελουμε να παμε για καμια μπυρουλα και να τα πουμε και οποιος θελει ας ερθει... μπορει να μαθω κατι παραπανω ρε αδερφε μιας και ειμαι ασχετος...

sex sex sex beer1 gsxr


+1000 παλικαρε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 23:49

τι να πω παιδες ειναι κ θεμα ψυχολογιας ...εγω εχω συνηθιση να κολαο πραματα και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα ....
σιγουρα ειναι θεμα ψυχολογιας

λιγο ακυρο αλλα μιας κ μιλαμε για αλουμινια και αντοχες ...εδω και πολυ καιρο εχω τσεκαρι αυτο εδω

http://www.cryogen.com.au/Aluminum_Tempering.htm

και οτι εχω διαβασει οτι αξιζει απιρα και εχει πολλες εφαρμογες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 03:17

Καλα τι συζηταμε τωρα! Και βεβαια κολλιουνται τα πλαισια...αφου κολλημενα βγαινουν κι απο το εργοστασιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 08:21

valentinosgsxr έγραψε:
Καλα τι συζηταμε τωρα! Και βεβαια κολλιουνται τα πλαισια...αφου κολλημενα βγαινουν κι απο το εργοστασιο!


Είδαμε και τα ρομπότ τι καλές κολλήσεις που κάνουν... fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 09:43

Ενα φιλος μου που ειχε το ZX9 αρχιζε και του εκοβε το πλαισιο τοτε πηγε και το κολλησε Shocked για αρκετο καιρο δεν ειχε προβλημα αν θυμαμαι καλα scratch η σαν να θυμαμαι οτι αρχιζε και του εκοβε διπλα απο κι που το ειχε κολλησει scratch
Παντος αν ποτε κοψει το δικο μου eleison fafoutis το πολυ πολυ θα το κρεμασω στο τοιχο Twisted Evil σε καμια περιπτωσει δεν προκειται να το κολλησω Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 16:01

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
τι να πω παιδες ειναι κ θεμα ψυχολογιας ...εγω εχω συνηθιση να κολαο πραματα και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα ....
σιγουρα ειναι θεμα ψυχολογιας

λιγο ακυρο αλλα μιας κ μιλαμε για αλουμινια και αντοχες ...εδω και πολυ καιρο εχω τσεκαρι αυτο εδω

http://www.cryogen.com.au/Aluminum_Tempering.htm

και οτι εχω διαβασει οτι αξιζει απιρα και εχει πολλες εφαρμογες
αφου το διαβασες ελπιζω να καταλαβες γιατι δεν κανει να κολλας αλλουμιινιο μερικες φορες........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 21:45

το πρωτο chopper gsxr ειναι γεγονος...


ΣΤΕΦΑΝΕΕΕΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΩ ΡΕ ??????????????

https://2img.net/r/ihimizer/i/09092009056.jpg/


https://2img.net/r/ihimizer/img339/9278/09092009057.jpg


https://2img.net/r/ihimizer/i/09092009058.jpg/


https://2img.net/r/ihimizer/i/09092009059.jpg/


ειναι το προηγουμενο μου μηχανακι ... τρακαρα μετωπικα με αμαξι δεν εγινε μονο του....
με 70 χλμ περιπου αρχισα να φρεναρω και εσκασα πανω του....
δεν επαθα τιποτα μα τιποτα λεμε σωστος εξοπλισμος φουλ...
ευτυχος ο μπαρμπας εφταιγε μιας και εμπαινε σε μονοδρομο... mal@kies



ΣΤΕΦΑΝΕΕΕΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΩ ΡΕ ??????????????


lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΔευ 20 Δεκ 2010, 23:57

να το αγοράσουμε και αυτό να τα πάμε μαζί μπας και πάρουμε καλή πακέτο τιμή και για τα δύο ? σιγά τη δουλειά που θα κάνει, στο 10λεπτο τα ξεπέταξε και τα δύο !!! good fatsa

κολληση πλαισιου 162836_1762761470839_1293172013_31957682_7390650_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤρι 21 Δεκ 2010, 00:55

Miou έγραψε:


ειναι το προηγουμενο μου μηχανακι ...

To έχεις ακόμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤρι 21 Δεκ 2010, 02:16

Miou έγραψε:
το πρωτο chopper gsxr ειναι γεγονος...


ΣΤΕΦΑΝΕΕΕΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΩ ΡΕ ??????????????

https://2img.net/r/ihimizer/i/09092009056.jpg/


https://2img.net/r/ihimizer/img339/9278/09092009057.jpg


https://2img.net/r/ihimizer/i/09092009058.jpg/


https://2img.net/r/ihimizer/i/09092009059.jpg/


ειναι το προηγουμενο μου μηχανακι ... τρακαρα μετωπικα με αμαξι δεν εγινε μονο του....
με 70 χλμ περιπου αρχισα να φρεναρω και εσκασα πανω του....
δεν επαθα τιποτα μα τιποτα λεμε σωστος εξοπλισμος φουλ...
ευτυχος ο μπαρμπας εφταιγε μιας και εμπαινε σε μονοδρομο... mal@kies



ΣΤΕΦΑΝΕΕΕΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΩ ΡΕ ??????????????


lol!


αυτο δεν εχει κοψη φυσιολογικα στην κολιση εχει σπαση ...δεν θα το κολαγα ;P αλλα αμα ανιγε στην κολιση θα το κολαγα ...αφου ετσι κ αλιος κολιμενο το περνεις κ απλος χαλαει η ψευτοκολισι που κανουνε ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

κολληση πλαισιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κολληση πλαισιου   κολληση πλαισιου EmptyΤρι 21 Δεκ 2010, 04:44

T.R.E έγραψε:
Miou έγραψε:


ειναι το προηγουμενο μου μηχανακι ...

To έχεις ακόμα?

τι σκεφτικε το πονηρο μυαλο σου Suspect Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κολληση πλαισιου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ανακληση πλαισιου κ6 1000
» Gsxr 600. K9 αριθμός πλαισίου
» ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΛΑΙΣΙΟΥ(ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗ)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com