Greek GSX-R forum
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
JIMK7
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
nasos-v
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
T.R.E
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
k8 600 kk
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
kostaskr6
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
κολτρέϊν
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
Leroy
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
ripper
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_l10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_c10μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Poll_r10 

 

 Μεταφορα ανορθωτη.

Πήγαινε κάτω 
+10
valentinosgsxr
kapamarou85
stavrosrodo
landen
Miou
gkourv
panosk8
Barberis
T.R.E
TheVeteran
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 22:01

2 ανορθωτες στο χερι μου εχει δωσει το ρημαδι και για να μη τριτωσει το κακο...και για να διαπιστωσω οτι η suzuki (αν και τη συμπαθω) εχει κανει μαμακια confused που εχει βαλει τον ανορθωτη 5cm πισω απο το ψυγειο με αποτελεσμα να μη μπορει να διωξει τη θερμοκρασια του και επιπλεον να τραβαει και ολη τη ζεστη του ψυγειου και να καιγεται. Δεν εξηγειτε αλλιως.
Anyways,.. οπως λενε και στο χωριο μου.... Basketball ... η πατεντα εγινε και πιστευω οτι δε θα ξανατραβηξω τα ιδια.
Ακολουθουν τα βηματα με σχολια.
Αφου εγινε η αφαιρεση του ανορθωτη,...αγοραστηκε καλωδιο 8 μετρων λιγο πιο χοντρο απο αυτο που εχει ο ανορθωτης [για να ειμαι σιγουρος οτι θα αντεχει και θα περνα σωστα τα ρευματα αφου τα εργοστασια χρησιμοποιουν καλο καλωδιο (καλυτερο απο αυτο που αγοραζεις απο μαγαζι) με μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε χαλκο], εγινε ματιση σε καθε καλωδιο (με το γνωστο καλαΐ παστα κολλητιρι...οχι του Σπαθαρη Laughing ) και προσθεσα περιπου 1 μετρο επιπλεον.
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 21085917
Μπηκε κολλα για καλη μονωση απο την τυχον υγρασια στις ματισεις και φυσικα θερμοσυστελομενο μετα να βεντουζαρει....ξερετε εσεις..
Twisted Evil tralala ...και μετα φυσικα (παλι) μονοτικη ταινια.
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 27229859
Εγδυσα το μηχανακι..Shocked.....
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 62126412
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 23899697
και αρχισα να περναω τη διαδρομη του καλωδιου...
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 53333485
προσεχτικα και τακτικα...
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 86109221
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 32184178
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 61966453
Ετοιμοι file
μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. 24783224

Το μονο που μου μενει τωρα ειναι να δω πως θα το στηριξω. Μαλλον με ενα λαμακι απο πατητηρα σε πατητηρα. Αν εχει καποιος καμια καλυτερη ιδεα...ας μου πει.
Ειναι μια ευκολη ανεξοδη μεταφορα που πιστευω οτι ειναι απαραιτητη αμεσως μολις παρουσιαστει το προβλημα (καει ο πρωτος ανορθωτης cryme )

ookkk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 22:09

Αφού μπήκες στον κόπο και έκανες όλη αυτή την διαδικασία βάλτον κάπου που να μην ενοχλεί...Προτείνω εδώ,ουσιαστικά κάτω απ'την μπαταρία...

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Relocaterectifier


Προσωπικά δεν θα τον πήγαινα τόσο πίσω,αλλά εκεί

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Img0094aea

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 22:52

Προσωπικα δεν εχω το μηχανακι για να πηγαινω για καφε και να κανω μοστρα....αλλα στο πλαΐ ρε φιλε TRE...ειναι παναθλια κακασχημο!!! Σιγουρα θα ηταν πιο ευκολο και γρηγορο να μπει στο πλαΐ αλλα...ας μη κανουμε κακογουστιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 12:31

Φίλε Gold πολύ καλή δουλεια!!!! mprabo mprabo Πιστευω οτι είναι μια απο τις καλυτερες θέσεις!!! ookkk okk


Μιας που άνοιξε το θέμα ο φιλος Gold,θα σας βαλω και εγω την δικη μου δουλεια!Ισως να είναι κακογουστιά,δεν διαφωνώ αλλα σιγουρα είναι πολυ καλυτερα απο την εργοστασιακή θεση και αρκετα ευκολο να το κανει ο οποιοσδήποτε που δεν το εχει με τις επεκτάσεις καλωδίων ή δεν έχει τα καταλληλα εργαλεια! Smile

Παρακατω είναι οι φωτο απο το ενχειρημα,δωστε προσοχη στις διαστάσεις γιατί η καλωδίοση φτάνει οριακα για να μην μπειτε στη διαδικασία να κανετε επεκτάσεις!Θα χρειαστείτε ενα λαμάκι με διαστάσεις 16χ7 και μεχρι 4-5χιλ παχος και δύο βίδες 2 εκατοστών!Τίποτε άλλο!


Σαφώς το πρωτο που θα πρέπει να κάνετε είναι να λύσετε το ντεποζιτο,να βγάλετε το φιλτροκούτι και την βάση που βρίσκεται τοποθετημένος ο ανορθωτής!
[img]μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Dsc01250fd[/img]

Αφού λύσετε όλα τα παραπάνω θα βρείτε τις φύσες του ανορθωτή,θα τις ξεπλαγκάρετε και θα τις γυρήσετε
προς τις ντίζες του γκαζιού οπως βλεπετε στην φωτο!
[img]μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Dsc012512[/img]

Αφού δέσετε λοξά τον ανορθωτή στο λαμακι με τις βίδες 2εκ(αλλιώς βρίσκουν τα παξιμαδια απο τις βίδες στο πλαισιο και θα το γδάρουν),θα το προσαρμόσετε στην υπάρχουσα βαση
στην οποία προσωπικά έβαλα τις παλαιές βίδες του ανορθωτή,υστερα περνάτε τα καλωδια του ανορθωτη κατω απο τις ντίζες και πλαγκάρετε τις φύσες!!!Δένετε φιλτροκούτι και ντεπόζιτο και ΤΑΡΡΡΑΑΑΑΝ είστε έτοιμοι!!!! Basketball souza
[img]μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Dsc012523[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 12:36

Barberis έγραψε:

[img]μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Dsc012523[/img]

gkourv για εδω εισαι :P
πηγες απο τον μαστορα τελικα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 14:52

Barberis έγραψε:
Φίλε Gold πολύ καλή δουλεια!!!! mprabo mprabo Πιστευω οτι είναι μια απο τις καλυτερες θέσεις!!! ookkk okk


Μιας που άνοιξε το θέμα ο φιλος Gold,θα σας βαλω και εγω την δικη μου δουλεια!Ισως να είναι κακογουστιά,δεν διαφωνώ αλλα σιγουρα είναι πολυ καλυτερα απο την εργοστασιακή θεση και αρκετα ευκολο να το κανει ο οποιοσδήποτε που δεν το εχει με τις επεκτάσεις καλωδίων ή δεν έχει τα καταλληλα εργαλεια! Smile

Παρακατω είναι οι φωτο απο το ενχειρημα,δωστε προσοχη στις διαστάσεις γιατί η καλωδίοση φτάνει οριακα για να μην μπειτε στη διαδικασία να κανετε επεκτάσεις!Θα χρειαστείτε ενα λαμάκι με διαστάσεις 16χ7 και μεχρι 4-5χιλ παχος και δύο βίδες 2 εκατοστών!Τίποτε άλλο!

thanks Barberis. Χαιρομαι που καποιος εκτιμησε την προσπαθεια μου (γκουχου γκουχου TRE γκουχου ssss ).
Η μεταφορα που εκανες στο πλαΐ ηταν και εμενα η αρχικη μου σκεψη,...αλλα οταν τοποθετησα τον ανορθωτη προχειρα,...για να δω πως ειναι...ξενερωσα και τοτε αρχισε το κοψε ραψε. xmmm .
Σιγουρα το προβλημα του τσουρουφλισματος fotia το ελυσες...οποτε τα υπολοιπα ειναι θεμα συμβιβασμου.
GJ ookkk

παμε λοιπον ολοι με Κ6-Κ7 600-750 να αλλαξουμε θεση πριν βρεθουν καποιοι με -€80 εως και -€140 στην τσεπη και κακη διαθεση.
beer1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 15:06

panosk8 έγραψε:
Barberis έγραψε:

[img]μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Dsc012523[/img]

gkourv για εδω εισαι :P
πηγες απο τον μαστορα τελικα?

Σήμερα θα πάω στις 16:00 Smile

ΥΓ Σήκωσε κανένα τηλέφωνο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 16:22

gsxr gold ωραια δουλεια ρε μαν... εκει πισω κατω απο την μπαταρια τον εχει και το κ6 1000 δεν εχει προβλημα με τη ζεστη αλλα τρωει τα νερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 20:53

Miou έγραψε:
gsxr gold ωραια δουλεια ρε μαν... εκει πισω κατω απο την μπαταρια τον εχει και το κ6 1000 δεν εχει προβλημα με τη ζεστη αλλα τρωει τα νερα...

να'σαι καλα Miou.thanks
Ζεστη σιγουρα δεν εχει προβλημα...αλλα πιστεψε με ουτε απο τα νερα-λασπες που θα πεταγονται...φτανει μην τις αφησω εκει κανα 3μηνο και γινουν επικαλυψη τσιμεντου πανω στον ανορθωτη lol!
Θελω τωρα να βρω ενα τροπο να τον στερεωσω καπου εκει κατω απο την μπαταρια μπροστα απο το αμορτισερ αλλα δε μου ερχετε καμια ιδεα.
Any suggestions?

gsxr-gold = Γιωργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 23:32

παιδια εγω θα ρωτησω το εξης. επειδη εγω δεν το βαζω μεσα σε πολη ετσι ωστε να ''ψηνεται'' ο ανορθωτης με τις τρελες θερμοκρασιες. υπαρχει δηλ περιπτωση να το παθω και γω?
πιστα παω οποτε μπορω ομως.
γτ ειχα σκεφτει και παλιοτερα να το κανω αυτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2107
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 00:16

gsxr-gold έγραψε:

Θελω τωρα να βρω ενα τροπο να τον στερεωσω καπου εκει κατω απο την μπαταρια μπροστα απο το αμορτισερ αλλα δε μου ερχετε καμια ιδεα.
Any suggestions?

gsxr-gold = Γιωργος
κανε δυο τρυπες στο πλαστικο και στερεωσε τον με δυο βιδες euxaristo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapamarou85
Normal gixxer
Normal gixxer
kapamarou85


Άντρας Όνομα: : γρηγορης
Τόπος : καπαμαρουπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 286
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 07:33

πολυ καλη δουλεια Barberis!!!!! ookkk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 10:46

landen έγραψε:
παιδια εγω θα ρωτησω το εξης. επειδη εγω δεν το βαζω μεσα σε πολη ετσι ωστε να ''ψηνεται'' ο ανορθωτης με τις τρελες θερμοκρασιες. υπαρχει δηλ περιπτωση να το παθω και γω?
πιστα παω οποτε μπορω ομως.
γτ ειχα σκεφτει και παλιοτερα να το κανω αυτο

Ουτε εγω το έβαζα μεσα στην πολη περα απο ελάχιστες φορές,όλος ο υπολοιπος δρόμος που έκανε το μηχανακι ηταν ταξιδια εθνική!Λοιπόν.............. :arrow: Στην εθνική με αφησε!Παλι καλα που ήμουν ακομα στον κηφησό! good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 10:56

kapamarou85 έγραψε:
πολυ καλη δουλεια Barberis!!!!! ookkk

Ευχαριστώ Γκρεγκορι!Παντως μακραν η καλυτερη δουλεια είναι αυτό που έκανε ο Γιώργος,μην νομίζετε οτι στο πλαι κερδιζετε πολλα,απο μια δοκιμή που έκανα παλι σηκώνει θερμοκρασια απλα κρυώνει λιγο πιο γρηγορα και δεν "κάθεται" πανω στο χταπόδι όπως στη μαμα θεση!

Οπότε όποιος μπορει καλυτερα να τον βγαλει πίσω και να τελειωνει μια και καλή! file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 11:51

Σκεφτηκες καθολου να τον τοποθετησεις εκει που τον εχει και το 1000 Κ7? Δηλαδη στο πλαι και πανω απο το εμπρος φτερο. Εκει και δεν λερωνει ευκολα και δροσιζεται με φρεσκο αερα, αυτον που γλυτωνει απο το ram air.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Barberis
Normal gixxer
Normal gixxer
Barberis


Άντρας Όνομα: : BilltheBarber
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 118
Hμερομηνία εγγραφής : 26/08/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 13:24

gsxr-gold έγραψε:

thanks Barberis. Χαιρομαι που καποιος εκτιμησε την προσπαθεια μου (γκουχου γκουχου TRE γκουχου ssss ).
Η μεταφορα που εκανες στο πλαΐ ηταν και εμενα η αρχικη μου σκεψη,...αλλα οταν τοποθετησα τον ανορθωτη προχειρα,...για να δω πως ειναι...ξενερωσα και τοτε αρχισε το κοψε ραψε. xmmm .
Σιγουρα το προβλημα του τσουρουφλισματος fotia το ελυσες...οποτε τα υπολοιπα ειναι θεμα συμβιβασμου.
GJ ookkk

παμε λοιπον ολοι με Κ6-Κ7 600-750 να αλλαξουμε θεση πριν βρεθουν καποιοι με -€80 εως και -€140 στην τσεπη και κακη διαθεση. beer1

Να σαι καλα Γιωργη!Καλά θα ήταν όπως είπες όποιος μπορεί να το κάνει,γιατί τα χρήματα δεν είναι μόνο ως 140. Evil or Very Mad

Οταν μου κάεικε ο δικός μου,περα απ΄το οτι μου έκαψε και την κεντρική ασφάλεια (όπως μου είπε ο μαστορας) και με άφησε σήξυλο στην εθνική βραδιατικα,την αλλη μερα το πήγα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και τί μου ειπε ο άνθρωπος?

161ευρώ καινούργιος ανορθωτής και....
40ευρώ ΕΡΓΑΣΙΑ!!!!!!!Αν είναι δυνατόν για μία εργασία που είναι εντελώς ΓΕΛΟΙΑ! Evil or Very Mad

Οπότε όπως καταλαβαίνετε εκείνη την ώρα δεν είχα 2κατοσταρικα να σκασω.Ψαχτηκα λίγο και βρήκα σε μαγαζι με spare parts μεταχ. με 60ευρω,τον πάω στο συνεργείο και του λεω.. Να σου δωσω τα 40 που μου ζητάς αλλα τουλάχιστον βγάλτο μου στο πλάι!

Ξεκίνησε λοιπόν και δεν βγαίνει στο πλαι,και δεν μπορώ και δεν κανω.Οπότε για να μην τον στείλω στο δι@ολο του λεω ενταξει βάλτον όπως είναι να φύγω.

Όπως καταλαβαίνετε,όποιος μπορεί να το κάνει μόνος του και τωρα πριν παθει ζημια γιατι οι καιροι είναι δύσκολοι και μ@κ@κες πολλοί! beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΚυρ 28 Νοε 2010, 14:55

valentinosgsxr έγραψε:
Σκεφτηκες καθολου να τον τοποθετησεις εκει που τον εχει και το 1000 Κ7? Δηλαδη στο πλαι και πανω απο το εμπρος φτερο. Εκει και δεν λερωνει ευκολα και δροσιζεται με φρεσκο αερα, αυτον που γλυτωνει απο το ram air.

Καλη η ιδεα σου....τι ειχα σκεφτει και εγω....( fatsa )...αλλα το K7 τον εχει μπροστα αριστερα στο φερινγκ μια εσωχη που τοποθετειτε ο ανορθωτης. Το δικο μου εργοστασιακο φερινγκ δεν εχει αυτη την εσωση και δυστυχως δε χωραει γιατι βρισκει στο πιρουνι. Το πολυεστερικο παλι....επρεπε να το σπασο και να του φτιαξω αυτην την εσωχη...οποτε ουτε το ενα βολευε ουτε το αλλο.
Αρα κατεληξα πιζω.
Ευχαριστω παντος για την ιδεα. super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΔευ 29 Νοε 2010, 15:50

Βαλε εκει σκεφτομουν και γω. εχεις μηπως καμια προχειρη φωτο στο που ακριβως τον εχει το 1000??
γτ το σημειο απο οπου ειναι τωρα μεχρι το πλαι ειναι παλι κοντα στο ψυγειο.προσπαθω να βρω ενα και καλο σημειο ετσι ωστε να μην χρειαστει να το ξανακανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΔευ 29 Νοε 2010, 17:03

Προχειρη φωτο δεν εχω αλλα μπορω να ανεβασω μια αυριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2107
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΔευ 29 Νοε 2010, 18:49

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Suzukigsxr1000k719

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΔευ 29 Νοε 2010, 19:29

Μπραβο Σταυρε! Μ εβγαλες απο τον κοπο τελικα kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 22 Ιαν 2011, 21:39

τελικα μετα απο αρκετο καιρο ειπα να πιασω να το κανω. τελικα θα το βαλω ακριβως κατω απο την πρωτη πλακα που εχει το πιρουνι. εχει ενα μικρο πλαστικο εκει το οποιο βιδωνει επανω στη πλακα. ηδη εχω ετοιμασει την λαμα ειναι λιγο φασαρια η λαμα. αλλα απ'οτι ειδα θα αξιζει τον κοπο.
1.θα κρυωνει ανετα ο ανορθωτης γτ θα τον χτυπαει φρεσκο αερακι.
2.δεν θα φαινεται ασχημο γιατι για να το δεις θα πρεπει να σκυψεις.
αυτα προς το παρων. θα ανεβασω και φωτο οταν τελειωσει με το καλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2107
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 22 Ιαν 2011, 21:42

landen έγραψε:
τελικα μετα απο αρκετο καιρο ειπα να πιασω να το κανω. τελικα θα το βαλω ακριβως κατω απο την πρωτη πλακα που εχει το πιρουνι. εχει ενα μικρο πλαστικο εκει το οποιο βιδωνει επανω στη πλακα. ηδη εχω ετοιμασει την λαμα ειναι λιγο φασαρια η λαμα. αλλα απ'οτι ειδα θα αξιζει τον κοπο.
1.θα κρυωνει ανετα ο ανορθωτης γτ θα τον χτυπαει φρεσκο αερακι.
2.δεν θα φαινεται ασχημο γιατι για να το δεις θα πρεπει να σκυψεις.
αυτα προς το παρων. θα ανεβασω και φωτο οταν τελειωσει με το καλο.
προσεχε μηπως σε κανα καλο φρεναριμσ σου βρει στο φτερο και σου το σπασει.
Κανε ενα τσεκαρισμα οταν βυθιζεις τερμα το μπροστινο μηπως και βρησκει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΣαβ 22 Ιαν 2011, 23:46

εχεις δικιο σταυρο.οπως τ ειδα δεν πρεπει να βρισκει γιατι στραβωσα λιγο την λαμα προς τα πανω. φυσικα και θα κανω δοκιμη και θα δουμε τα αποτελεσματα. ηθελα να το βαλω στο πλαϊ οπως στο 1000 αλλα δεν εβρισκα καπου θεση για να στερεωσω την λαμα. θα το ξαναδω αυριο παλι.
ευχαριστω παντως για την βοηθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφορα ανορθωτη.   μεταφορα - Μεταφορα ανορθωτη. EmptyΤετ 11 Μάης 2011, 10:28

gsxr-gold και Barberis είστε καλή έμπνευση! mprabo Μετά που με άφησε 2 φορές το δικό μου, μια από ανορθωτή και μία από πηνία, και με κάποια μικροπροβληματάκια υπερθέρμανσης του ανορθωτή που έχω τελευταία, είπα να κάνω και εγώ την μεταφορά, ακολουθόντας για αρχή την λύση του Barberis αφού είναι πιο απλή και δεν περιλαμβάνει κόψιμο καλωδίων, οπότε μπόρεσα να το κάνω μόνος μου. Το αποτέλεσμα φαίνεται λίγο άσχημο στις φώτο αλλά στην πραγματικότητα δεν φαίνεται και τόσο γιατί είναι αρκετά πιο μέσα από το fairing. Ευχαριστώ και πάλι τα παιδιά για τις λεπτομερείς περιγραφές τους okk

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc03060m.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc03059c.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc03063s.jpg/


Υ.γ. θέλουν αλλαγή κάποιες βίδες α και το λευκό αυτοκολλητάκι εννοείται έχει φύγει Embarassed
Υ.γ. 2: σόρυ πρέπει να μάθω πως βάζουμε φώτος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεταφορα ανορθωτη.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» συμβατοτητα ανορθωτη Κ8 1000??
» Καμενη φυσα ανορθωτη
» Πρόβλημα στον ανορθωτή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com