Greek GSX-R forum
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_l10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_c10περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 περι dunlop ο λογος.........

Πήγαινε κάτω 
+20
Darksoul
T.R.E
AggelosK8
spyroszx
babis k8
opoulian
papagym
ripseventh
Oikopedofagos
JIMK7
TheVeteran
nktr
teo46
panosk8
Miou
dimdoc
gianni
Hamamatsu
DrIoannis
thodoris
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 08:38

spyroszx έγραψε:
AggelosK8 έγραψε:
Eγω δεν συμφωνω καθολου.Δεν μπορει να υπαρχει λογικη στο οτι οδηγω με φθαρμενα λαστιχα
για να μαθω να γλιστραω!!Δηλαδη περνεις ρισκο σε καθε στροφη?
παντα οταν κυνηγας κατι{μπροστινος-χρονος-σκια σου-εαυτο σου -η οτι αλλα θες
]εχει το ρισκο του,με την διαφορα οτι στην πιστα ,ΠΑΝΤΑ,εχει ο οδηγος την επιλογη

Θα συμφωνησω αλλα παντα κατω απο καταλληλες συνθηκες.
Δλδ θα κυνηγησω χρονο με φθαρμενα λαστιχα?καλυτερη γραμμη?τον μπροστινο μου? xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 08:45

αυτο εννοωοτι εχει ο οδηγος την επιλογη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΔευ 14 Μαρ 2011, 09:31

Δεν χρειάζεται να οδηγείτε με φθαρμένες γόμες,όποιος θέλει γλυστρήματα μπορεί να βάλει ένα σετ σπορ τούρινγκ ελαστικά ( ας πούμε BT-021 fafoutis )... Έτσι θα μάθει το γλύστρημα στο όριο... file

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 18 Μαρ 2011, 13:07

χθες εβαλα για πρωτη φορα τα slick kr dunlop 106/108 ( η λιανικη τους ειναι 380)
απο επιλογη κορονας μου ειπαν οτι ειναι το ενδιαμεσο αναμεσα στα
gp 211 racer k τα gp 211.απο τα λιγα χιλιομετρα που τα περπατησα το λαστιχο
αν και ntech δεν εχει την πετρινη αισθηση του gp. σ αυτο ισως κ να βοηθαει λιγο
η απουσια χαραξης.οτι κ να ναι, η ποιοτητα κυλησης ειναι βελουδινη.μου θυμιζει εντονα
τα diablo supercorsa. scratch
επισης το πιο σημαντικο,το λαστιχο ειναι απιστευτα σταθερο στην ευθεια κ δεν μεταφερει
κραδασμους κ ταλαντωσεις στο τιμονι.για οσους θυμουνται,οταν ειχα βαλει τα 211 racer
ειχα προβληματα με ταλαντωσεις στο μπροστινο,ακομα κ λαστιχο μπροστα αλλαξα κ το τιμονι πηγαινε σα
κομπρεσερ.τωρα με αυτο,ακομα κ αστρωτο χωρις να εχει δεσει καλα στη ζαντα,δε κουναει καθολου.
τι να πω....τωρα μενει να δω στις σερρες τι κανουν Wink

στις διαστασεις πισω εχω μια απορια κ θελω τη γνωμη σας,το λαστιχο ειναι 195/65.
αυτο κατα ποσο αλλαζει τη γεωμετρια κ το βημα σε σχεση με το 200/55 που ειχα πριν?

με καποιους προχειρους υπολογισμους το υψος του προφιλ:
στο 195/65 ειναι 12.6 cm - 12.6 * 2 + 43.2(ζαντα) = 68.4 διαμετρος.
στο 200/55 ειναι 11 cm - 11 * 2 + 43.2= 65.2 διαμετρος.

αν εχω κανει καποιο λαθος στα νουμερα παρακαλω διορθωστε με.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Oikopedofagos
Normal gixxer
Normal gixxer
Oikopedofagos


Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 377
Hμερομηνία εγγραφής : 25/05/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 18 Μαρ 2011, 13:17

Πάνο τα d211 gp 120/70 k 200/55 είναι τα KR 125/80 κ 195/65 χαραγμένα.

Οπότε από κορόνα που λες δεν είναι διαφορετική από τα gp.

Όσον αφορά το βήμα αν το 200/55 gp racer είναι ίδιο σε διάμετρο με το 200/55 gp τότε δεν αλλάζει καθόλου βάζοντας το kr.

Πάρε ένα pdf με τις διαστάσεις από την ίδια την dunlop

http://www.dunlopracing.com/fitment.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 18 Μαρ 2011, 19:19

panosk8 έγραψε:
χθες εβαλα για πρωτη φορα τα slick kr dunlop 106/108 ( η λιανικη τους ειναι 380)
απο επιλογη κορονας μου ειπαν οτι ειναι το ενδιαμεσο αναμεσα στα
gp 211 racer k τα gp 211.απο τα λιγα χιλιομετρα που τα περπατησα το λαστιχο
αν και ntech δεν εχει την πετρινη αισθηση του gp. σ αυτο ισως κ να βοηθαει λιγο
η απουσια χαραξης.οτι κ να ναι, η ποιοτητα κυλησης ειναι βελουδινη.μου θυμιζει εντονα
τα diablo supercorsa. scratch
επισης το πιο σημαντικο,το λαστιχο ειναι απιστευτα σταθερο στην ευθεια κ δεν μεταφερει
κραδασμους κ ταλαντωσεις στο τιμονι.για οσους θυμουνται,οταν ειχα βαλει τα 211 racer
ειχα προβληματα με ταλαντωσεις στο μπροστινο,ακομα κ λαστιχο μπροστα αλλαξα κ το τιμονι πηγαινε σα
κομπρεσερ.τωρα με αυτο,ακομα κ αστρωτο χωρις να εχει δεσει καλα στη ζαντα,δε κουναει καθολου.
τι να πω....τωρα μενει να δω στις σερρες τι κανουν Wink

στις διαστασεις πισω εχω μια απορια κ θελω τη γνωμη σας,το λαστιχο ειναι 195/65.
αυτο κατα ποσο αλλαζει τη γεωμετρια κ το βημα σε σχεση με το 200/55 που ειχα πριν?

με καποιους προχειρους υπολογισμους το υψος του προφιλ:
στο 195/65 ειναι 12.6 cm - 12.6 * 2 + 43.2(ζαντα) = 68.4 διαμετρος.
στο 200/55 ειναι 11 cm - 11 * 2 + 43.2= 65.2 διαμετρος.

αν εχω κανει καποιο λαθος στα νουμερα παρακαλω διορθωστε με.





ρε πανο καπου εχει ανεβει ενα σαιτ που μπορεις να δεις αυτες τις διαφορες αλλαζοντας διασταση σε λαστιχα σε προφιλ αλλα γραναζια κτλ στα δειχνει ολα ... απλα δεν θυμαμαι που ακριβως το ειχα δει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 18 Μαρ 2011, 19:37

[quote="Miou"]
panosk8 έγραψε:
χθες εβαλα για πρωτη φορα τα slick kr dunlop 106/108 ( η λιανικη τους ειναι 380)
απο επιλογη κορονας μου ειπαν οτι ειναι το ενδιαμεσο αναμεσα στα
gp 211 racer k τα gp 211.απο τα λιγα χιλιομετρα που τα περπατησα το λαστιχο
αν και ntech δεν εχει την πετρινη αισθηση του gp. σ αυτο ισως κ να βοηθαει λιγο
η απουσια χαραξης.οτι κ να ναι, η ποιοτητα κυλησης ειναι βελουδινη.μου θυμιζει εντονα
τα diablo supercorsa. scratch
επισης το πιο σημαντικο,το λαστιχο ειναι απιστευτα σταθερο στην ευθεια κ δεν μεταφερει
κραδασμους κ ταλαντωσεις στο τιμονι.για οσους θυμουνται,οταν ειχα βαλει τα 211 racer
ειχα προβληματα με ταλαντωσεις στο μπροστινο,ακομα κ λαστιχο μπροστα αλλαξα κ το τιμονι πηγαινε σα
κομπρεσερ.τωρα με αυτο,ακομα κ αστρωτο χωρις να εχει δεσει καλα στη ζαντα,δε κουναει καθολου.
τι να πω....τωρα μενει να δω στις σερρες τι κανουν Wink

στις διαστασεις πισω εχω μια απορια κ θελω τη γνωμη σας,το λαστιχο ειναι 195/65.
αυτο κατα ποσο αλλαζει τη γεωμετρια κ το βημα σε σχεση με το 200/55 που ειχα πριν?

με καποιους προχειρους υπολογισμους το υψος του προφιλ:
στο 195/65 ειναι 12.6 cm - 12.6 * 2 + 43.2(ζαντα) = 68.4 διαμετρος.
στο 200/55 ειναι 11 cm - 11 * 2 + 43.2= 65.2 διαμετρος.

αν εχω κανει καποιο λαθος στα νουμερα παρακαλω διορθωστε με.





ρε πανο καπου εχει ανεβει ενα σαιτ που μπορεις να δεις αυτες τις διαφορες αλλαζοντας διασταση σε λαστιχα σε προφιλ αλλα γραναζια κτλ στα δειχνει ολα ... απλα δεν θυμαμαι που ακριβως το ειχα δει...[/quote ΕΔΩhttp://www.gearingcommander.com/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 18 Μαρ 2011, 19:41

panosk8 έγραψε:
χθες εβαλα για πρωτη φορα τα slick kr dunlop 106/108 ( η λιανικη τους ειναι 380)
απο επιλογη κορονας μου ειπαν οτι ειναι το ενδιαμεσο αναμεσα στα
gp 211 racer k τα gp 211.απο τα λιγα χιλιομετρα που τα περπατησα το λαστιχο
αν και ntech δεν εχει την πετρινη αισθηση του gp. σ αυτο ισως κ να βοηθαει λιγο
η απουσια χαραξης.οτι κ να ναι, η ποιοτητα κυλησης ειναι βελουδινη.μου θυμιζει εντονα
τα diablo supercorsa. scratch
επισης το πιο σημαντικο,το λαστιχο ειναι απιστευτα σταθερο στην ευθεια κ δεν μεταφερει
κραδασμους κ ταλαντωσεις στο τιμονι.για οσους θυμουνται,οταν ειχα βαλει τα 211 racer
ειχα προβληματα με ταλαντωσεις στο μπροστινο,ακομα κ λαστιχο μπροστα αλλαξα κ το τιμονι πηγαινε σα
κομπρεσερ.τωρα με αυτο,ακομα κ αστρωτο χωρις να εχει δεσει καλα στη ζαντα,δε κουναει καθολου.
τι να πω....τωρα μενει να δω στις σερρες τι κανουν Wink

στις διαστασεις πισω εχω μια απορια κ θελω τη γνωμη σας,το λαστιχο ειναι 195/65.
αυτο κατα ποσο αλλαζει τη γεωμετρια κ το βημα σε σχεση με το 200/55 που ειχα πριν?

με καποιους προχειρους υπολογισμους το υψος του προφιλ:
στο 195/65 ειναι 12.6 cm - 12.6 * 2 + 43.2(ζαντα) = 68.4 διαμετρος.
στο 200/55 ειναι 11 cm - 11 * 2 + 43.2= 65.2 διαμετρος.

αν εχω κανει καποιο λαθος στα νουμερα παρακαλω διορθωστε με.
Θελει κοντυμα το μηχανακι σου Πανο..τουλάχιστον ενα δοντι μειον μπροστα και παλι θα εισαι πιο μακρυς λιγο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:16

εχει βαλει καποιος kr 195 σε gsxr 600/750??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:26

μπαινει το kr μη φοβασαι Very Happy Ο περιστερας μου ελεγε οτι εβαζε στο r6 200ρι και δεν το πιστευα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:31

cpantelo έγραψε:
μπαινει το kr μη φοβασαι Very Happy Ο περιστερας μου ελεγε οτι εβαζε στο r6 200ρι και δεν το πιστευα!

ε το γ@μησε 200 ρε φιλε δε θα δουλευει σωστα σιγουρα ειπαμε να βαλουμε 190 αντε 195 αλλα 200αρι παραπαει νομιζω...αντε αν το βαλω μπορει να βρισκει κανα φτερακι πισω κλαι μαι(βγαινει ανετα) ψαλιδι μη βρισκει κ παθουμε καμια μαλ@κια!!θα δουμε τι θα περισεψει αν μπορεσω θα βαλω αυτα αλλιως ταπινα d211 σκληρες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:32

Το 195 του ΚR είναι ακριβώς οι ίδιες διαστάσεις με το 200/55 του GP,δες εδώ Θα βγουν τα KR και για 5.5 ζάντα.Τώρα τα νούμερα δεν ξέρω (185/60?) αλλά θα έρθουν σε λίγο καιρό...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DrIoannis στις Πεμ 09 Μάης 2013, 20:37, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:35

DrIoannis έγραψε:
Το 195 του ΚR είναι ακριβώς οι ίδιες διαστάσεις με το 200/55 του GP.Θα βγουν τα KR και για 5.5 ζάντα.Τώρα τα νούμερα δεν ξέρω (185/60?) αλλά θα έρθουν σε λίγο καιρό...

ααααα γι αυτο βλεπω διασταση 185 στο σιτε τους εεεε??????????ποτε ερχονται????ξερουμε????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:37

Μίλησε φίλος με Περιστέρα και του είπε σύντομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:42

έλεος ρε παιδιά μην ακούτε τι λέει ο καθένας
διαβάστε και ενημερωθείτε μέσα από τα manual των μηχανών σας και μέσα από το internet.
Tι λένε ρπμ !!!! 200 σάρι σε 5.5 ζάντα !!! ninza eleison





σε 5.5 ζάντα 180
κάποιοι βέβαια χρησιμοποιούν και 190

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 20:58

nktr έγραψε:
έλεος ρε παιδιά μην ακούτε τι λέει ο καθένας
διαβάστε και ενημερωθείτε μέσα από τα manual των μηχανών σας και μέσα από το internet.
Tι λένε ρπμ !!!! 200 σάρι σε 5.5 ζάντα !!! ninza eleison





σε 5.5 ζάντα 180
κάποιοι βέβαια χρησιμοποιούν και 190

+1000
Εδώ το RSV4 του Biaggi έβαζε 190αρι στα SBK και δεν είχε πρόβλημα πρόσφυσης το 600-750αρι έχει ανάγκη το 200αρι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 22:13

DrIoannis έγραψε:
nktr έγραψε:
έλεος ρε παιδιά μην ακούτε τι λέει ο καθένας
διαβάστε και ενημερωθείτε μέσα από τα manual των μηχανών σας και μέσα από το internet.
Tι λένε ρπμ !!!! 200 σάρι σε 5.5 ζάντα !!! ninza eleison





σε 5.5 ζάντα 180
κάποιοι βέβαια χρησιμοποιούν και 190

+1000
Εδώ το RSV4 του Biaggi έβαζε 190αρι στα SBK και δεν είχε πρόβλημα πρόσφυσης το 600-750αρι έχει ανάγκη το 200αρι...

ε ναι ρε αυτο ειπα ελεος 200αρι σιγουρα δε θα δουλευει σωστα!!αλλα τα 185 θα ναι πενα!!!ε ρε γ@μω σιγουρα θαρθουν οταν θα μια στο πουλμαν για σερρες κ θα χω βαλει τα d211 φτου.... xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 09 Μάης 2013, 23:24

To Dunlop το 200αρι το 211-212 GP, ειναι σε διάμετρο πραγματική 191... Η διαφορά ειναι 1 χιλιοστό... Κοινώς τπτ... Το KR 195 ειναι η πραγματικη διάσταση και το υψος εισαι στο 65... Επισης Το KR οποιος εχει 125-80 τν ιπιε το είχαν αποσυρει και επανέφεραν το 120/70 για μπροστα...

Να σημειωσουμε οτι τα 600 παντου τρέχουν με 190 σε 5.5 ζάντα χρόνια τώρα...
Τα KR επίσης τα είχαν βάλει σέρρες σε R6 και δουλεψαν τέλεια Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 00:27

tasos1984 έγραψε:
To Dunlop το 200αρι το 211-212 GP, ειναι σε διάμετρο πραγματική 191... Η διαφορά ειναι 1 χιλιοστό... Κοινώς τπτ... Το KR 195 ειναι η πραγματικη διάσταση και το υψος εισαι στο 65... Επισης Το KR οποιος εχει 125-80 τν ιπιε το είχαν αποσυρει και επανέφεραν το 120/70 για μπροστα...

Να σημειωσουμε οτι τα 600 παντου τρέχουν με 190 σε 5.5 ζάντα χρόνια τώρα...
Τα KR επίσης τα είχαν βάλει σέρρες σε R6 και δουλεψαν τέλεια Smile

Αυτο ακριβως! Στις σερρες στο trackbike του απριλιου που ημουν με τον νικο (περιστερα) τον ρωταγα εαν μπορω να βαλω kr στο 750 και μου ειπε επι λεξη:

"Εδω στο δικο μου εβαλα 200ρι μην ανησυχεις μπαινει"

Τωρα δεν πηγα και ο ιδιος να το δω απο κοντα τι φοραει αλλα γιατι να με παραμυθιασει δεν ειχε λογο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 01:22

παντως εγω που ειχα κανει μια δοκιμη με ενα Κρ 200αρι στο 600 στα πολλα εθνικη μου κουναγε (ο Αντρεας μου ειχε πει οτι για δρομο δε κανει γιατι πανω απο 200 παραφουσκωνει ο σκελετος και ειχε δικιο)

στη πιστα που το εβαλα ηταν κ@υλα ! ..... souza

τωρα για το αν ειναι το ιδανικο η οχι σε 5.5 ζαντα δε το ξερω και πιθανον τα εχετε δικιο αλλα το λαστιχακι μαμαει !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 10:34

δεν ξερω τι λετε και τι νομιζετε οτι καβαλατε αλλα 200ρι σε 600???
σορρυ κιολας αλλα γελαω απο εχθες που το διαβασα.....
ακομα και στο 1000 ψιλουπερβολη μου φανηκε εμενα ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alou
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Αριθμός μηνυμάτων : 86
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2013

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 12:22

Miou έγραψε:
δεν ξερω τι λετε και τι νομιζετε οτι καβαλατε αλλα 200ρι σε 600???
σορρυ κι
λας αλλα γελαω απο εχθες που το διαβασα.....
ακομα και στο 1000 ψιλουπερβολη μου φανηκε εμενα ....
+1 ειναι απλα αστειο.οτιδηποτε πανω απο 190 ειναι υπερβολη για 600.
τωρα το τι λεει καθε μαγαζατορας για να πουλησει το προιον του αβυσσος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 12:25

καλημερα.darksoul οπως ξαναειπα για μενα βαλε gp racer 180 πισω για σερρες και θα με θυμηθεις.δεν χρειαζεσαι κατι διαφορετικο μην σε ''παραμυθιαζει'' κανενας με τα λαστιχα.επειδη πας πρωτη φορα και η εμπειρια σου με πιστα απο οτι βλεπω ειναι ενος μεσου αναβατη μην πετας τα λεφτα σε τετοια λαστιχα.τα gp racer καλυπτουν ανετα μεχρι και 1,24.και εγω σαν μεσος αναβατης για να μην παρεξηγηθω αυτα βαζω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.το 190 το δουλεψα και εγψ σερρες και απλα δεν δουλεψε εγινε αργο πολυ το μηχανακι στις αλλαγες κατευθυνσης και στην ευθεια μιας και δεν μπορουσα καν να βαλω 6η.(δεν ξερω αν τα gp ειναι διαφορετικα σε γεωμετριες και τετοια αλλα θεωρω πως για track day ειναι to much! ποσο μαλλον και για πρωτη φορα στην συγκεκριμενη πιστα!!!
καλα να περασεις ζηλευω......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 14:50

Τα KR για να μάθουν μερικοί δν βγαινουν σε 200. 165-195/65/17 κυριοι...
Στο ΠΠΤ δν παίζουν 180/55 και γενικά στην ελλάδα δεν εχω δεί κάτι σε racer και αν παρακολουθησετε τα 600 όπου εχω δει τρέχουν με 190 οπότε μν μιλάμε για υπερβολή...
Πρίν μιλήσουμε ομως για υπερβολή ας μας πεί κάποιος δοκιμασμένα για τα συγκεκριμένα λάστιχα σε 180 και σε 190 τι διαφορά είδε και οχι οτι φαντάζεται με το μυαλό του... Και κάτι τελευταιο επειδη εχω βάλει πολλά ζευγαρια KR και GP σε σχέση με οτιδήποτε λαστιχο κυκλοφορεί στην αγορά ειναι κλοπή το λάστιχο, δεν υπάρχει συγκριση προσωπικά για μένα με κανενα και εχω βάλει όλες τις μάρκες επάνω...

Φιλικά πάντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περι dunlop ο λογος.........   περι dunlop ο λογος......... - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 10 Μάης 2013, 16:02

tasos1984...
1.τι εννοεις δεν εχεις δει κατι σε racer
2. σε σχέση με οτιδήποτε λαστιχο κυκλοφορεί στην αγορά ειναι κλοπή το λάστιχο
και εδω τι εννοεις !!δλδ με αλλα λαστιχα πας για τρακ ντει σερρες και γυρνας πχ 1,25 και βαζεις αυτα και αρχιζεις κλοπες δλδ πας 1,22.

στο λεω γιατι σερρες αυτοι που ηταν μπροστα περισυ (στα 600) δεν φοραγαν καν dunlop σε σχεση με αυτους που φοραγαν και ηταν αρκετα πισω..

(δεν ερχομαι σε αντιπαραθεση με κανεναν απλα πληροφοριακα ακουω ολες τις αποψεις)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
περι dunlop ο λογος.........
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» περι ελαστικων ο λογος (dunlop)
» Περι μανιταριων ο λογος......
» περι εξάτμισης ο λόγος (Κ6 1k)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com