Greek GSX-R forum
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
JIMK7
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
nasos-v
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
T.R.E
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
k8 600 kk
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
kostaskr6
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
κολτρέϊν
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
Leroy
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
ripper
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_l10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_c10Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Poll_r10 

 

 Υπολογιστης τελικης μεταδοσης

Πήγαινε κάτω 
+11
Antonios_gsxr
louk6
bolek76
valentinosgsxr
gianni
JIMK7
thodoris
ripseventh
endopandou
nasos-v
Hamamatsu
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 14:26

Επιλεγεις το μοντελο που σε ενδιαφερει και σου βγαζει τις διαστασεις του πισω ελαστικου και τα
δοντια των γραναζιων,ετσι οπως βγαινει απο το εργοστασιο.
Αφηνεις το κοκκινο πεδιο (stock)ως εχει και στα αλλα πεδια (current)και (custom)προσθετεις αλλα δεδομενα,
οπως πχ λαστιχο 190/55 απο 190/50 και 1 δοντι μπροστα λιγοτερο.
Σου βγαζει την ταχυτητα σε χιλιομετρα ή μιλια σε ολες τις στροφες και ταχυτητες με οτι μετατροπη και να κανεις.
Εχει και πολλα αλλα,ομως δεν το εψαξα ακομα.

http://www.gearingcommander.com/
Μπορει να γινει sticky?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 14:43

file file

______________________________________________________
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης DgnfjaΥπολογιστης τελικης μεταδοσης X3ww74Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 25k1wusΥπολογιστης τελικης μεταδοσης 2nqcwidΥπολογιστης τελικης μεταδοσης Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 14:54

εβαλα τα δικα μου στοιχεια

δηλαδη 190 /55

-1 μπροστα
-1 πισω

και στην 3η με 12000στρ μου δινει μαμα 205.4
και με 3η στης 12000στρ με της αλαγες δινει 204.1


δηλαδη σχεδον τιποτα

με 6η και 12000 η διαφορα ειναι κατι λιγοτερο απο 2χιλ....



ωραιος ο αλεξ!!!!

______________________________________________________
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης DgnfjaΥπολογιστης τελικης μεταδοσης X3ww74Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 25k1wusΥπολογιστης τελικης μεταδοσης 2nqcwidΥπολογιστης τελικης μεταδοσης Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
endopandou
Normal gixxer
Normal gixxer
endopandou


Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Κορωπί Αττική
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Αγωνιζόμενος : οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 25/10/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 16:15

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 188825 SITE Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 967297 Αλέξη



Ερωτησούλα γιατί μπερδεύτηκα κάπου.
Οι στροφές στα Κ5-6 γιατί φτάνουν έως 11500 ?
Αλλά και στα Κ7 έως Κ10 μέχρι 12000 ?
Τα stock κοντέρ το ξέρουμε πως είναι κουκουρούκου, τα στροφόμετρα όμως δεν χάνουν τόσο πολύ. Είχα δει παλιότερα χωρίς να θυμάμαι που όμως, πως στις 13500 το Κ5 έκλεβε περίπου 300 και κάτι (στροφές) πάντα στο +
Στον Δούκα επίσης η τελική μέτρηση είναι ~900 στροφές κάτω απο τον κόφτη.
Μήπως κάτι κάνω λάθος ?
Μήπως να το ρίξω στο τάβλι ?




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 17:56

nasos-v έγραψε:
εβαλα τα δικα μου στοιχεια

δηλαδη 190 /55

-1 μπροστα
-1 πισω

και στην 3η με 12000στρ μου δινει μαμα 205.4
και με 3η στης 12000στρ με της αλαγες δινει 204.1


δηλαδη σχεδον τιποτα

με 6η και 12000 η διαφορα ειναι κατι λιγοτερο απο 2χιλ....



ωραιος ο αλεξ!!!!
Νασο κοιτα τις αλλαγες απο στοκ....... σε 190/55 16/42 ενα πολυ ομορφο κοντυμα εγω ετσι θα το κανω περιμενω την καδενα + γραναζια τελος του μηνα polyboloΣχεδον 3% πιο κοντο cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 19:06

εγω εβαλα μονο το λαστιχο πισω 55 και του δινει σχεδον 9 χιλιμετρα περισοτρι τελικη.απο γραναζια ειμαι μαμα και ειναι φοβερο αυτο που βρηκες φιλε μου για πολυ ψαξημο.....να εισαι καλα.. good good good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 19:32

Καπου το εχουμε ξαναβαλει αυτο :P

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 10p7ousΥπολογιστης τελικης μεταδοσης Icnsl4Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 2dhxn3kΥπολογιστης τελικης μεταδοσης 2lbdx0jΥπολογιστης τελικης μεταδοσης 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 20:12

JIMK7 έγραψε:
Καπου το εχουμε ξαναβαλει αυτο :P
Sorry δεν ειδα αν εχει ξαναμπει.Εγω το βρηκα και ηθελα να το μοιραστω με οσους ενδιαφερονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 20:13

Γιατί βάζει 12.000 στροφές στο Κ9. Είπαμε να κλέβει το στροφόμετρο αλλά από τις 13750 άντε να πάει στις 13.000. Υπάρχει περίπτωση να κλέβει παραπάνω; Ή απλώς αυτός βάζει ένα όριο από μόνος του;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 20:17

gianni έγραψε:
Γιατί βάζει 12.000 στροφές στο Κ9. Είπαμε να κλέβει το στροφόμετρο αλλά από τις 13750 άντε να πάει στις 13.000. Υπάρχει περίπτωση να κλέβει παραπάνω; Ή απλώς αυτός βάζει ένα όριο από μόνος του;
Νομιζω οτι αυτος δινει ενα προτεινομενο οριο κ εσυ μετα πας και αλλαζεις τισ στροφες σε οποιο οριο θες εσυ affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 20:24

Τώρα διάβασα ότι δίνει τη μάξιμουμ δύναμη στις 12, αλλά αφού συνεχίζει και ανεβάζει στροφές τι νόημα έχει η μέγιστη δύναμη;
Πάντως αν βάλεις τις στροφές που δείχνει το στροφόμετρο βγάζει τελικές που σίγουρα δεν ισχύουν.
Εγώ που είμαι -1 δόντι μπροστά και 190/55 λάστιχο δεν νομίζω όταν το στροφόμετρο φθάνει στις 13.700 ότι πάει πάνω από 290 πραγματικά. το σάιτ δίνει 307.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 20:28

gianni έγραψε:
Τώρα διάβασα ότι δίνει τη μάξιμουμ δύναμη στις 12, αλλά αφού συνεχίζει και ανεβάζει στροφές τι νόημα έχει η μέγιστη δύναμη;
Πάντως αν βάλεις τις στροφές που δείχνει το στροφόμετρο βγάζει τελικές που σίγουρα δεν ισχύουν.
Εγώ που είμαι -1 δόντι μπροστά και 190/55 λάστιχο δεν νομίζω όταν το στροφόμετρο φθάνει στις 13.700 ότι πάει πάνω από 290 πραγματικά. το σάιτ δίνει 307.
Ναι το site δινει τισ στροφες και τα χλμ που βλεπεις εσυ στο κοντερ και οχι τα πραγματικα τοχω τσεκαρει file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 23:07

ripseventh έγραψε:
gianni έγραψε:
Τώρα διάβασα ότι δίνει τη μάξιμουμ δύναμη στις 12, αλλά αφού συνεχίζει και ανεβάζει στροφές τι νόημα έχει η μέγιστη δύναμη;
Πάντως αν βάλεις τις στροφές που δείχνει το στροφόμετρο βγάζει τελικές που σίγουρα δεν ισχύουν.
Εγώ που είμαι -1 δόντι μπροστά και 190/55 λάστιχο δεν νομίζω όταν το στροφόμετρο φθάνει στις 13.700 ότι πάει πάνω από 290 πραγματικά. το σάιτ δίνει 307.
Ναι το site δινει τισ στροφες και τα χλμ που βλεπεις εσυ στο κοντερ και οχι τα πραγματικα τοχω τσεκαρει file

Κι ομως τα πραγματικα ειναι file αρκει να βαλεις και τις πραγματικες στροφες ssss και δεν φανταζεστε το ποσο κλεβουν cryme

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 10p7ousΥπολογιστης τελικης μεταδοσης Icnsl4Υπολογιστης τελικης μεταδοσης 2dhxn3kΥπολογιστης τελικης μεταδοσης 2lbdx0jΥπολογιστης τελικης μεταδοσης 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 19 Ιαν 2011, 23:50

Το site εχει ενα υπολογιστικο φυλλο και δεν κλεβει ουτε χαριζει τιποτα. Εχει σαν σταθερα τις σχεσεις μεταδοσης του σασμαν του καθε μοντελου (αυτες που δινει ο κατασκευαστης) και απο κει και περα αν βαλεις σωστα δεδομενα θα εχεις και σωστα αποτελεσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΠεμ 20 Ιαν 2011, 19:48

παιδια πειραζει να το βαλω και σε διπλανο φορουμ γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΠεμ 20 Ιαν 2011, 20:50

thodoris έγραψε:
παιδια πειραζει να το βαλω και σε διπλανο φορουμ γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον?
Βαλτο οπου θελεις δεν διεκδικουμε τα δικαιωματα,αν ηταν δεν θα το εβαζα ουτε εδω. hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΠεμ 20 Ιαν 2011, 22:57

Hamamatsu έγραψε:
thodoris έγραψε:
παιδια πειραζει να το βαλω και σε διπλανο φορουμ γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον?
Βαλτο οπου θελεις δεν διεκδικουμε τα δικαιωματα,αν ηταν δεν θα το εβαζα ουτε εδω. hallo

σαν νεος εδω οφειλω να ρωτησω.... hallo hallo hallo hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bolek76
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bolek76


Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 433
Αγωνιζόμενος : never
Hμερομηνία εγγραφής : 24/03/2011

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΔευ 26 Σεπ 2011, 01:13

επαναφερω το θεμα γιατι εχω μια μεγαλη απορια!
οταν βαλεις πραγματικες στροφες προφιλ και γραναζωμα και σου γραψει πχ τελικη 300 χλμ
εχει διαφορα με την πραγματικοτητα?και αν ναι ποσο?
ή αυτα που σου δινει ειναι οντως τα πραγματικα χλμ?το εχει μετρησει καποιος με καλο gps?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΤετ 07 Δεκ 2011, 22:02

ακυρο το βρηκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΣαβ 22 Σεπ 2012, 13:47

Παιδιά, μια γρήγορη απάντηση όποιος γνωρίζει..

Με το εργοστασιακό γρανάζωμα, αν από 190/50, αλλάξω σε 200/55, η διαφορά είναι σχεδόν 2 δόντια πίσω;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΣαβ 22 Σεπ 2012, 13:50

στα γρηγορα ...οχι




θα ειναι παραπανω ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΣαβ 22 Σεπ 2012, 13:51

Miou έγραψε:
στα γρηγορα ...οχι




θα ειναι παραπανω ....

Μεταξύ 2 δοντιών πίσω, αλλά λιγότερα από -1 μπροστά, σωστά;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΣαβ 22 Σεπ 2012, 13:53

ερωτηση : γιατι ρε αντωνη θελεις να βαλεις 200ρι? θα μπεις πιστα? για τον δρομο θεωρω καλυτερο το 190 ...

με το 190/50 αν πας σε 190/55 χοντρικα θελεις -1 δοντι μπροστα
αν πας σε 200/55 μαλλον θα θελεις -1 μπροστα και +1 πισω αφου θα σηκωθει λιγο ακομα το μηχανακι....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΣαβ 22 Σεπ 2012, 13:56

1 δοντι μπροστα ειναι σχεδον 2,5-2,7 δοντια πισω ....

και ειναι πολυ καλυτερο να βαλεις -1 μπροστα παρα να βαλεις +2 ή +3 πισω ( και πιο ευκολο στην τοποθετηση και πιο λιγο το βαρος και μεγαλωνεις και ελαχιστα το μεταξονιο και ετσι γινετε λιγοτερο νευρικο το μηχανακι )

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Υπολογιστης τελικης μεταδοσης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπολογιστης τελικης μεταδοσης   Υπολογιστης τελικης μεταδοσης EmptyΣαβ 22 Σεπ 2012, 14:08

Miou έγραψε:
ερωτηση : γιατι ρε αντωνη θελεις να βαλεις 200ρι? θα μπεις πιστα? για τον δρομο θεωρω καλυτερο το 190 ...

με το 190/50 αν πας σε 190/55 χοντρικα θελεις -1 δοντι μπροστα
αν πας σε 200/55 μαλλον θα θελεις -1 μπροστα και +1 πισω αφου θα σηκωθει λιγο ακομα το μηχανακι....

Σκέφτομαι να βάλω τα νέα s20 της bridgestone για ταξιδάκια και πιστεύω πως θα είναι πιο σταθερή με 200άρι πίσω, αντί για 190 και με πιο αξιοποιήσιμη δύναμη.

Μου προτείνεις 190 πίσω, για την χρήση που σου περιγράφω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Υπολογιστης τελικης μεταδοσης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...
» Μέτρηση πραγματικής τελικής (gps)
» Νεο ρεκορ Τελικης Απο Rsv4 Wsbk 210Mph.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com