Greek GSX-R forum
Διοδια... - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Διοδια... - Σελίδα 6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Διοδια... - Σελίδα 6 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
JIMK7
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
nasos-v
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
T.R.E
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
k8 600 kk
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
kostaskr6
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
κολτρέϊν
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
Leroy
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
ripper
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_l10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_c10Διοδια... - Σελίδα 6 Poll_r10 

 

 Διοδια...

Πήγαινε κάτω 
+53
panikas
Imp
diam
spyroszx
potis
No Fear
filippos
maikstain
DrIoannis
zed660
brwmogazos
black diamond
drakos j.
topetwrx
Miou
mihalisss
mike
vd
boutser
kontos 750
noodles
giannisp
tsasbi
Sotoner
demk6
Opeth
k8 600 kk
lKiNG
ripper
cpantelo
platonas
kostaskr6
Aristosk8
magfaria
tromokratis
frozen
Lelos69
gsxrk71000
pangi
ripseventh
ΓΙΑΝΝΗΣΚ9
karagio
valentinosgsxr
teo46
gsxr1000nitro
lakisman46
landen
Leroy
Vortex
ghost
giXXXer
JIMK7
Black Eagle
57 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤρι 04 Μαρ 2014, 22:49

απο το τελευταιο τευχος του moto, 532 (2014) του Θάνου Φελούκα...ξεδιαλυνει πολλα πραγματα  mprabo 




Χωρίς αντίκρισμα.

Το ακριβοτερο δεν ειναι παντα το καλυτερο. Αυτη τη στιγμη πληρωνουμε τιμες αυτοκινητοδρομων για την ΠΑΘΕ χωρις να ειναι
αυτοκινητοδρομος, επιδοτωντας τα εργα τα οποια καποτε θα γινουν. Ενα κατασκευαστικο φαινομενο με παγκοσμια πρωτια!

Στις 6 Φεβρουαριου ενεργοποιηθηκαν οι νεες τιμες των διοδιων, οπως ηταν αναμενομενο να γινει, προκαλωντας μια σειρα
αρνητικων αντιδρασεων που εφτασαν μεχρι την πυρποληση ενος σταθμου. Αντιθετα με τον τροπο που παρουσιαστηκε απο
διαφορα μεσα, οι αυξησεις αυτες δεν εγιναν στον αποηχο των νεων συμβασεων παραχωρησης, αλλα προβλεπονταν κιολας
απο το 2007, απο τις αρχικες συμβασεις που τοσο ξεκαθαρα υπολογιζαν και ρυθμιζαν το συμφερον της κατασκευαστριας
εταιριας. Στο moto ειχαμε αναφερει ξεκαθαρα στα τευχη 429 (2008) και 451 (2009) για την αυξηση των διοδιων και τον
τροπο που αυτη θα γινει βαση της πορειας των εργων. Τα εργα λοιπον ειχαν σταματησει οποτε οι τιμες τους ειχαν παγωσει,
τωρα εν αναμονη της επανεναρξης τους εγιναν και οι αυξησεις, σε μια συνηθη πρακτικη που ισχυει εδω στην χωρα μας και
πουθενα αλλου στην Ευρωπη: Πρωτα πληρωνεις και μετα παιρνεις. Βλεπετε, μπορει ο υπουργος Υποδομων, Μεταφορων και
Δικτυων κ. Μ.Χρυσοχοιδης να μιλησε σε εντονους τονους για μυθους που κατασκευαζουν οι δημοσιογραφοι που εναντιωνονται
στα τελη των διοδιων, αλλα στις πιο σοβαρες καταγγελιες δεν απαντησε ποτε. Ειπε λοιπον οτι σε ολη την Ευρωπη τα διοδια
ειναι ανταποδοτικα, ωστοσο δεν μας ειπε σε ποια χωρα της Ευρωπης, αλλα και ολοκληρου του κοσμου, τα εργα αυτα προπληρωνονται,
οπως εδω. Στον αποηχο μαλιστα της δυσαρεσκειας για την αυξηση των διοδιων, ο υπουργος που κατα δηλωση του υπεγραψε το
μνημονιο χωρις να το διαβασει, υποστηριζει οτι εχουμε το φθηνοτερο κοστος ανα χιλιομετρο. Μονο που αυτο, ακομα και αν ηταν
αληθεια, αναφερεται σε δρομους με πολλαπλασια ποιοτητα οδοστρωματος και οχι σε μια ΠΑΘΕ που μονο κατα διαστηματα ειναι
αυτοκινητοδρομος και η προσφυση υποδεεστερη. Προφανως δεν θα διαβασε και τις εκθεσεις που δειχνουν οτι το τελικο κοστος
κατασκευης στην Ελλαδα, ξεπερνα παντα το 100% της αρχικης μελετης. Ολο σε σκληρα πετρωματα πεφτουν οι εργολαβοι...
Εχοντας αναλυσει διεξοδικα τις συμβασεις παραχωρησης στα προαναφερθεντα τευχη, εχοντας απαντησει και σε σχετικη
αλληλογραφια, δεν ειναι αναγκαιο να τα αναλυσουμε για μια ακομη φορα, απο την στιγμη που δεν εχει αλλαξει τιποτα. Η μονη
αλλαγη, ειναι ο τροπος που αντιμετωπιζονται ολοι οσοι δεν πληρωνουν. Εδω και δυο χρονια προστεθηκε ειδικη παραγραφος
στον ΚΟΚ που τιμωρει οσους δεν πληρωνουν τα διοδια
: ''Απαγορευεται η κυκλοφορια οχηματων σε αυτοκινητοδρομους, οδους
ταχειας κυκλοφοριας, σηραγγες και γεφυρες που διακρινονται με ειδικες πινακιδες σημανσης, χωρις την καταβολη διοδιου τελους,
οταν και οπου προβλεπεται η καταβολη αυτη. Για την καταβολη του διοδιου τελους ειναι υποχρεοι εις ολοκληρον ο κυριος και
ο οδηγος του οχηματος. Η βεβαιωση της παραβασης γινεται απο τα αρμοδια αστυνομικα οργανα που την διαπιστωνουν αυτοπροσωπως
.''
Αρα μοναχα η τροχαια και μονο αν σε πιασουν επ' αυτοφωρω, μπορουν να σε οδηγησουν να πληρωσεις προστιμο. Ωστοσο οπως
διαπιστωσαμε, μοναχα τους δυο πρωτους μηνες της αλλαγης του ΚΟΚ, υπηρχαν καθημερινα μπλοκα της τροχαιας στους σταθμους
των διοδιων. Η επιτηρηση της Εθνικης Οδου χρειαζεται αρκετους πορους και δεν γινεται να συνδυαστει με την αστυνομευση των
σταθμων. Οποτε, και καθως οι παρανομες διελευσεις συνεχιζονταν, τον Απριλιο του 2012, λιγο πριν την εξοδο για τις διακοπες
του Πασχα, υπηρξε και επομενη τροποποιηση του ΚΟΚ. Με βαση λοιπον αυτη, η τροχαια μπορει πλεον να στελνει ταχυδρομικως
τα προστιμα στηριζομενη σε στοιχεια που προκυπτουν απο ηλεκτρονικα μεσα. Απο τις δικες της δηλαδη καμερες παρακολουθησης,
αυτες που δεν εχει εγκαταστησει ποτε
. Απεναντιας για την επιτηρηση των σταθμων χρησιμοποιουνται προς το παρον οι καμερες
που εχουν τοποθετησει οι εταιριες, πραγμα που σημαινει οτι υπαρχει ενα νομικο κενο. Καμια παραβαση του ΚΟΚ δεν μπορει να
στοιχειοθετηθει απο εναν πολιτη εις βαρος ενος αλλου πολιτη, ακομα και αν αυτο γινεται με την παρουσιαση αποδεικτικων στοιχειων
.
Οι εταιριες που διαχειριζονται τους αυτοκινητοδρομους δεν μπορουν να ριξουν προστιμα. Μπορουν μονο να αναζητησουν τον οδηγο
που δεν πληρωσε και σε περιπτωση που τον βρουν να εκδωσουν εντολη πληρωμης βαση του Ν. 3535 (Κυρωση Συμβασης Παραχωρησης
αρθρο 3ο, παρ. 2 ΦΕΚ 41Α 23/02/2007) που αναφερει: ''Ο υποχρεος δικαιουται να καταβαλει το οφειλομενο τελος, χωρις αλλη
επιβαρυνση, εντος της προθεσμιας των 15 ημερων απο την εκδοση της βεβαιωσεως του Παραχωρησιουχου με τον τροπο που θα
υποδειξει ο τελευταιος
.'' Αυτο βεβαια δεν εμποδιζει τις εταιριες να διωκουν δικαστικα οσους περνουν τα διοδια χωρις να πληρωσουν,
εφοσον υπαρχει ευκρινης φωτογραφια της πινακιδας τους, ελπιζοντας οτι η υποθεση δεν θα καταρευσει στο δικαστηριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
Imp
Jr.gixxer
Imp


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 12
Αγωνιζόμενος : Χρήματα > Πίστα > Μαθήματα > Προπόνηση > Αγώνας
Hμερομηνία εγγραφής : 03/02/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤετ 05 Μαρ 2014, 00:14

Προσωπικά αν δεν βιάζομαι πολύ, προτιμώ να περνάω από την αριστερή τέρμα λωρίδα (αλλιώς από τέρμα δεξιά ανάμεσα από τις μπάρες κι ας βάλαν και κορίνες, πάλι χωράς). Κατεβαίνω, ανοίγω την μπάρα και περνάω, ούτε βιάζομαι, ούτε τίποτα. Και τσουσμπά να έχει, μέχρι να πάρουν γραμμή από την τέρμα δεξιά μεριά που είναι, τι συμβαίνει, άντε γεια εγώ.

Με αυτόν τον τρόπο είμαι και πιο άνετα από πλευράς χώρου, αλλά και αφήνω την μπάρα ανοιχτή για καναν επόμενο αν προλάβει.

Λευτά από 'μένα στα διόδια δεν πήραν ποτέ και ούτε πρόκειται. Το θέμα όμως δεν είναι πώς την βολεύει ο καθένας μας, αλλά πώς θα αλλάξει η κατάσταση για να κυκλοφορούμε ελεύθερα, χωρίς να χρειάζεται να ξηλώνουμε πινακίδες. Για να ανατραπούν τα @@ που κυβερνούν, πρέπει να υπάρξουν πολίτες σκεπτόμενοι, με πρωτοβουλίες, με όραμα και ήθος. Δηλαδή απαραίτητα με παιδεία... Όσο είμαστε απαίδευτοι, δεν θα υπάρξει αλλαγή, κατά την άποψή μου.

Μια πετυχημένη επανάσταση-κατεδάφιση του τρέχοντος συστήματος από πεπαιδευμένους πολίτες, ένα πολιτικό κόμμα αποτελούμενο από πολιτικούς μη πουλημένους με αγάπη για την χώρα μας και τους κατοίκους της, με όραμα, γνώση και ηθικότητα, καθώς και λαό που δεν πουλά την ψήφο του για βολέματα, έναν λαό με παιδεία (ξαναλέω), είναι χονδρικά όσα είναι απαραίτητα για μια πολυπόθητη αλλαγή ευνοϊκή προς τους πολίτες, κατά την γνώμη μου. Απ' την μεριά μου είμαι απαισιόδοξος, αλλά δεν παύω να ελπίζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤετ 05 Μαρ 2014, 08:15

Αυτο με την μπαρα δεν το καταλαβα ποτε ρε παιδες.

Κλεινεις καθρεπτη, κανεις ελιγμο και χωρας ανετα.

Γιατι να κατεβαζεις την μπαρα και να δημιουργεις εναν μικρο χαμο-αγανακτηση σε οσους οδηγους περιμενουν να πληρωσουν+ να σπας τα νευρα του υπαλληλου των διοδιων που πρεπει να βγει απο την παραγκα του, να κατεβασει την μπαρα και να επιστρεψει και παλι σοτ ποστο του...

Δηλαδη για να την γλιτωσουμε εμεις, την πληρωνουν οι υπολοιποι... Evil or Very Mad 

Τελος η κλασσικη κουταμαρα που καποιος με μηχανακι παραφυλαει να σηκωθει η μπαρα οταν εσυ με το αμαξι σου πληρωνεις και ξεκινας + περναει φιλλερ διπλα σου και σου ερχεται η μπαρα αν δεν εισαι τυχερος πανω στο αμαξι και σου κανει και ζημια ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

Το εχω παθει σε διοδια με τον κουβα μου οταν με προσπερασε δικαβαλο ενα SV650 αποτι θυμαμαι...

Ξεκιναω και παλι καλα που με προλαβε ο υπαλληλος...Παραλιγο να φαω την μπαρα πανω στο αμαξι...

Αν τον πιασεις τον παπαρα μετα και τον ξυλοφορτωσεις θα φταις που σου προκαλεσε ζημια?

Κανε οτι κανεις, αλλα μην ενοχλεις τους υπολοιπους τουλαχιστον... okk


(για φαντασου να εισαι με μηχανακι και να στην κανει ετσι ο απο πισω...να σουρθει η μπαρα στο κρανος και να πληρωνεις τα γ@μισιατικα μιας πτωσης σταματημενος....) What a Face 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 30 Αυγ 2014, 17:57

τουλαχιστον εχουμε δικαιο κρατος και δεν θα χασουν λεφτα οι μεγαλοεργολαβοι!!!!!!!!!!!!!!!!!
και μετα υπαρχουν ατομα που δεν πληρωνουν διοδια...γιατι δεν πληρωνετε διοδια ρε αλητες?

http://liberty-news.gr/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B6%CE%B7%CE%BC%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CF%8C%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B7-%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CF%89/

------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------

κι ενα αρθρο για να καταλαβετε οτι μονο με καλυμενη πινακιδα πλεον γινεται δουλεια...

http://www.lawyersvoice.gr/nomikos-voithos/nomikes-meletes/me-plerome-diodion-nomime-paranome-praxe.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
lKiNG
Normal gixxer
Normal gixxer
lKiNG


Άντρας Όνομα: : Κυριάκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 30 Αυγ 2014, 23:27

brwmogazos έγραψε:
Αυτο με την μπαρα δεν το καταλαβα ποτε ρε παιδες.

Κλεινεις καθρεπτη, κανεις ελιγμο και χωρας ανετα.

Γιατι να κατεβαζεις την μπαρα και να δημιουργεις εναν μικρο χαμο-αγανακτηση σε οσους οδηγους περιμενουν να πληρωσουν+ να σπας τα νευρα του υπαλληλου των διοδιων που πρεπει να βγει απο την παραγκα του, να κατεβασει την μπαρα και να επιστρεψει και παλι σοτ ποστο του...

Δηλαδη για να την γλιτωσουμε εμεις, την πληρωνουν οι υπολοιποι... Evil or Very Mad 

Τελος η κλασσικη κουταμαρα που καποιος με μηχανακι παραφυλαει να σηκωθει η μπαρα οταν εσυ με το αμαξι σου πληρωνεις και ξεκινας + περναει φιλλερ διπλα σου και σου ερχεται η μπαρα αν δεν εισαι τυχερος πανω στο αμαξι και σου κανει και ζημια ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

Το εχω παθει σε διοδια με τον κουβα μου οταν με προσπερασε δικαβαλο ενα SV650 αποτι θυμαμαι...

Ξεκιναω και παλι καλα που με προλαβε ο υπαλληλος...Παραλιγο να φαω την μπαρα πανω στο αμαξι...

Αν τον πιασεις τον παπαρα μετα και τον ξυλοφορτωσεις θα φταις που σου προκαλεσε ζημια?

Κανε οτι κανεις, αλλα μην ενοχλεις τους υπολοιπους τουλαχιστον... okk


(για φαντασου να εισαι με μηχανακι και να στην κανει ετσι ο απο πισω...να σουρθει η μπαρα στο κρανος και να πληρωνεις τα γ@μισιατικα μιας πτωσης σταματημενος....) What a Face 

Αυτό που λες είναι το ποιο επικίνδυνο, οι κουτάκιδες τσαντίζονται και σε κλείνουν ή τρομάζουν όταν περνάς απο δίπλα τους άμα πέσεις και σε κάνα αλβανό αντε μετά βγάλε άκρη. Εγώ όταν ανέβει η μπάρα την κάνω και στα @@ μου.
Στην Αγγλία γιατί δεν έχουνε διόδια και εμείς εδώ πρέπει να πληρώνουμε τα πάντα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 31 Αυγ 2014, 22:30

μα καλα θα σου δωσουν αποζημιωση λογο μειωμενης κινησης? πλακα μας κανουν? ελεος πια!

@IKiNG @brwmogazos μην περνατε πισω απο κουτια γιατι τρελαινοντε και κανουν οτι να 'ναι.
εγω τις λιγες φορας που περναω διοδια (εχω καλυψει την πινακιδα απο πριν) απλα περιμενω τη σειρα μου και τους λεω δε θα πληρωσω. δε μου ανοιγουν, αλλα περναω απο την ακρη ανετα, ας ειναι κλειστη η μπαρα. σε καποια διοδια μπορεις να περασεις και απο το e-pass.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 10:12

Οχι παιδες δεν περναω διπλα απο αυτοκινητα.

Παω απο το e-pass που δεν υπαρχει κανεις, κλεινω τον αριστερο καθρεπτη και τελος.

Επαναλαμβανω...το να περνας σφεντονα διπλα απο αμαξια μολις σηκωθει η μπαρα απο τον μπροστα που εχει πληρωσει και του ερχεται η μπαρα στα μουτρα ειναι επικινδυνο και αν σε ξηλοφορτωσει καποια στιγμη ο κουτακιας δεν θα εχει και αδικο...

Κανε οτι κανεις αλλα ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣ τους αλλους...αυτη ειναι η γνωμη μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikas
Normal gixxer
Normal gixxer
panikas


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 323
Αγωνιζόμενος : εναντια σε οτι με φοβιζει
Hμερομηνία εγγραφής : 09/05/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 12:31

Μάλλον έχετε καιρό να πάτε βόλτα
Οι μπάρες σε πολλά διόδια έχουν μεγαλωσει κ πάνε από την μία άκρη στην άλλη
Σπάνια πολύ σπάνια κλείνει η μπάρα μόλις περάσεις αμέσως
Θέλει κάποιο χρόνο
Επίσης θα ήθελα να δω πως θα πιάσεις τα μηχανάκι να το ξυλοφορτωσεις χωρίς παρεξήγηση
Όταν είναι οι μπάρες όπως περιέγραψα οι μόνες μηχανές που περνάνε χωρίς να πληρώσουν είναι ss από όσες φορές έχω δει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 12:49

panikas έγραψε:
Μάλλον έχετε καιρό να πάτε βόλτα
Οι μπάρες σε πολλά διόδια έχουν μεγαλωσει κ πάνε από την μία άκρη στην άλλη
Σπάνια πολύ σπάνια κλείνει η μπάρα μόλις περάσεις αμέσως
Θέλει κάποιο χρόνο
Επίσης θα ήθελα να δω πως θα πιάσεις τα μηχανάκι να το ξυλοφορτωσεις χωρίς παρεξήγηση
Όταν είναι οι μπάρες όπως περιέγραψα οι μόνες μηχανές που περνάνε χωρίς να πληρώσουν είναι ss από όσες φορές έχω δει
+750 δεν χωράει στο πλαι να περάσεις. Τις έχουν μεγαλωσει τις μπάρες. Μονη λύση μαζι με τον μπροστά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 12:50

Ρε παιδιά δεν υπάρχει λόγος να περάσεις πρώτος.Πληρώνει το αυτοκίνητο και εσύ περνάς κολλητά όχι εντελώς πίσω του αλλά όχι και δίπλα... Πάντα έτσι περνάω και δεν δημιουργώ πρόβλημα σε κανένα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diam
Adv. gixxer
Adv. gixxer
diam


Όνομα: : Διαμαντής
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Hμερομηνία εγγραφής : 05/10/2012

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 14:51

T.R.E έγραψε:
Ρε παιδιά δεν υπάρχει λόγος να περάσεις πρώτος.Πληρώνει το αυτοκίνητο και εσύ περνάς κολλητά όχι εντελώς πίσω του αλλά όχι και δίπλα... Πάντα έτσι περνάω και δεν δημιουργώ πρόβλημα σε κανένα.


+1 και ποτε προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lKiNG
Normal gixxer
Normal gixxer
lKiNG


Άντρας Όνομα: : Κυριάκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 15:42

Εγώ έτσι έκανα και κάποιοι όταν με βλέπανε κάνανε ότι μαλακία τους κατέβαινε χωρίς να υπολογίζουν την περίπτωση ατυχήματος, πατάγανε φρένο.. ένας έστριψε και το αμάξι για να με κλείσει όταν τον προσπέρναγα.. ότι νάνε. Δυστυχώς τσαντίζονται όταν σε βλέπουν να μην πληρώνεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 16:15

προσεχως νεο βιντεο γιατι μου φαινεται οτι δεν το βαζετε να δουλεψει καθολου το ρημαδι...
δηλαδη αν δεν πετυχεις αυτοκινητο στα διοδια για να περασεις μαζι του τι κανεις? περιμενεις να ερθει καποιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 20:35

ghost έγραψε:
προσεχως νεο βιντεο γιατι μου φαινεται οτι δεν το βαζετε να δουλεψει καθολου το ρημαδι...
δηλαδη αν δεν πετυχεις αυτοκινητο στα διοδια για να περασεις μαζι του τι κανεις? περιμενεις να ερθει καποιο?

περνας απο το e-pass που εχει πολυ χωρο και πιο μικρη μπαρα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΔευ 01 Σεπ 2014, 21:04

Παντα απο το e pass περναω και εγω. Χωραει καποιος ανετα.

Διπλα και απο πισω οπως λενε και πιο πανω τα παιδια δεν παω γιατιι φοβαμαι την μαλακια του καθε οδηγου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤετ 10 Σεπ 2014, 00:20

Ψιλο ασχετο αλλα και σχετικο με το θεμα.
Ανεβηκα  καβαλα με το αμαξι ( απο αθηνα )  πληρωσα 34 ευρο για διοδια , 13 στο συνολο. fotia fotia   neura  neura
Για επιστροφη δεν ξερω γιατι δεν εχω κατεβει ακομα. fish fish
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤετ 10 Σεπ 2014, 14:38

και εγώ με το αμάξι ανέβηκα και πλήρωσα 24

αλλά εγώ ξέρω να αποφύγω κάποια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤετ 10 Σεπ 2014, 15:49

boutser έγραψε:
και εγώ με το αμάξι ανέβηκα και πλήρωσα 24

αλλά εγώ ξέρω να αποφύγω κάποια.

Μπορω να αποφυγω και εγω καποια αλλα επειδη το κανω βραδυ ( ξεκιναω 11 με 11:30 για να ειμαι το πρωι στο χωριο ετσι ωστε να μην χασω την μερα μου στο ταξιδι) δεν θελω να μπαινω σε επαρχιακους δρομους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΤετ 10 Σεπ 2014, 22:39

σωστοος


θα εισουν



αν δεν ειχες καροτσακι εεε σορι καβασακι ηθελα να πω lol! lol! lol! xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 11 Σεπ 2014, 10:39

Η "παραβαση" στα διοδια ειναι ΜΟΝΟ αυτοφορη,δηλαδη ΜΟΝΟ αν δει καποιο οργανο την παραβαση μπορει να την επιβεβαιωσει,αλλιως ειναι ο λογος σας με τον λογο τους,ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 11 Σεπ 2014, 11:40

οπότε περνάμε αέρα χωρίς κανένα θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 11 Σεπ 2014, 16:16

spyroszx έγραψε:
Η "παραβαση" στα διοδια ειναι ΜΟΝΟ αυτοφορη,δηλαδη ΜΟΝΟ αν δει καποιο οργανο την παραβαση μπορει να την επιβεβαιωσει,αλλιως ειναι ο λογος σας με τον λογο τους,ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ




boutser έγραψε:
οπότε περνάμε αέρα χωρίς κανένα θέμα.




μην κανετε μαλακιες...ενα αρθρο για να καταλαβετε οτι μονο με καλυμενη πινακιδα πλεον γινεται δουλεια...

http://www.lawyersvoice.gr/nomikos-voithos/nomikes-meletes/me-plerome-diodion-nomime-paranome-praxe.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 11 Σεπ 2014, 17:13

panikas έγραψε:
Μάλλον έχετε καιρό να πάτε βόλτα
Οι μπάρες σε πολλά διόδια έχουν μεγαλωσει κ πάνε από την μία άκρη στην άλλη
Σπάνια πολύ σπάνια κλείνει η μπάρα μόλις περάσεις αμέσως
Θέλει κάποιο χρόνο
Επίσης θα ήθελα να δω πως θα πιάσεις τα μηχανάκι να το ξυλοφορτωσεις χωρίς παρεξήγηση
Όταν είναι οι μπάρες όπως περιέγραψα οι μόνες μηχανές που περνάνε χωρίς να πληρώσουν είναι ss από όσες φορές έχω δει

Nope...τις προηγουμενες εβδομαδες που ημουν Ελλαδα και βγηκαμε 2-3 βολτες απο το e-pass μια χαρα χωραω αρκει να κλεισω τον καθρεπτη και να γυρω λιγο .

Δεν ειναι θεμα το πως θα πιασει καποιος το μηχανακι...Απλα κανεις κατι ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ του αλλου. Καλο ειναι να ΜΗΝ ενοχλεις...γιατι τρελλα παιζει μπολικη και ξαναγραφω αν σε ξυλοφορτωσει καποιος, ειτε σου κλεισει τον δρομο ειτε προκαλεσει ατυχημα οπως ηδη γραφτηκε ειναι κακο του κεφαλιου μας γιατι ΕΜΕΙΣ το προκαλεσαμε.

Μονο σε αυτο θελω να σταθω. Οταν λοιπον κανεις οτι κανεις διχως να ενοχλεις, σχεδον εξαλειφεις τα παραπανω σεναρια , thats all Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 11 Σεπ 2014, 21:27

Ελευσινα και Κορινθο απο το e pass χωρις προβλημα και στο μεσα και στο εξω, καθρεπτες δεν φοραω αλλα ετσι χωρεσα μια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Διοδια... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διοδια...   Διοδια... - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 11 Σεπ 2014, 21:56

πας στο πιο αριστερο κισε τραβας μια στη μπαρα,την αφηνεις και ανοιχτη να περασει κ κανεις αλλος και τον πουλο.οθτε να ενοχλεις,ουτε να εμποδιζεις αλλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διοδια...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΔΙΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΙΑ
» Επιτροπές Διόδια STOP
» Διοδια Επειγον για ολους

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com