Greek GSX-R forum
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_l10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_c10φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 φορμα ολοσωμη

Πήγαινε κάτω 
+13
landen
ghost
T.R.E
Oikopedofagos
Leroy
Hamamatsu
chris gsxr
AggelosK8
giXXXer
κολτρέϊν
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
thodoris
pangi
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 15:35

η γνωμη μου...εμπιστεψου την, εχει ποιοτικα προιοντα
dainesse δοκιμασες?
http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=521&cat=163
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 15:44

pangi έγραψε:
λοιπον πηγα και δοκιμασα καποιες..στα λεφτα που παιζω ειναι γυρω στα 500 με 600.ειμαι 1.75 75 κιλα.το νουμερο μου ειναι 50.δοκιμασα SUOMI,IXON KAI IXS(με ενοχλουσαν αρκετα και ψηλα στους ωμους και στον καβαλο).δοκιμασα επισης και μια COLORY η οποια μπορω να πω την ενιωθα πιο ανετα πιο καλα.θελω την γνωμη σας...γιατι μου λενε οτι η colory ειναι ελληνικη και δεν ειναι τοσο εμπιστη..να παρω καποια απο τις πρωτεσ περιμενοντας να ανοιξουν η να εμπιστευτω και την ελλαδα?

Aν σε στενευουν οπως λες σε αυτα τα σημεια,τοτε εισαι για 52 νουμερο seguro.... Wink Κοιτα και του Zuki την suomy ειναι σχεδον καινουρια. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 17:46

Leroy έγραψε:
landen έγραψε:
thodoris έγραψε:
chris gsxr έγραψε:
http://autogarage.car.gr/parts/?ca=942

να κανω μια ερωτηση το βρηκα στο car.gr

η τιμη ειναι παρα παρα πολυ καλη για καινουργια

απλα η ποιοτητα?? περνανε καποια εγκριση οι στολες και εχουν μια απαρετητη ποιοτητα? η ειναι οτι να νε

θελω και εγω να παρω εξοπλισμο για να μπορεσω να παω σερεσ να χαρω τη μοτο

αλα δεν μπορω να δωσω 1000+ για ολο τον εξοπλισμο οποτε μοιαζει καλη ευκαιρεια


θελω να κανω μια παρατηρηση πανω σε αυτο που ειπε ο φιλος chris χωρις να αναφερωμαι πρωσοπικα.
επειδη το εχω ακουσει απο πολλους εδω και χρονια οσο αναφορα εναν καλο εξοπλισμο μοτοσυκλετας αυτο το θεωρο απαραδεχτο.δεν ειναι δυνατον να δινει καποιος πανω απο 10000 ευρω για μια μοτο....μετα να την γεμιζει καλουδια που τις περισοτερες φορες μπορει και να φτασουν και την τιμη τις μοτο και να τσιγκουνευετε την ασφαλεια του.σαφως και πρεπει να κανει κανεις ερευνα αγορας αλλα οχι και φορμα με 300 ευρω....τις εχω δει πως μενει ολο το (δερμα) κατω στην ασφαλτο.μια καλη και ακριβη φορμα επισκευαζετε κιολας.η φτηνη??????????
το ιδιο ισχυη και για τα υπολοιπα με περισοτερο βαρος στο ΚΡΑΝΟΣ.οπως ακομα βελεπω πολυ λιγουν να φορανε προστατευτικο κολαρο...
φιλικα παντα και για την ασφαλεια μας...



συμφωνω τεο... αλλωστε οτι πληρωνεις παιρνεις... φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 201866



Συμφωνω και εγω... κατα 90% ισχυει ο κανονας του οτι πληρωνεις παιρνεις.

Την δικη μου την πηρα 350 ευρω μιας και ειπα να ξεκινησω να μπενω στην πιστα, να δω πως θα τα παω και αν δω οτι γουσταρω να αρχισω να περνω και πιο σοβαρο εξοπλισμο. Αν και η φορμα αυτη μια χαρα μου φαινεται.

Θελω λοιπον να ρωτησω - μιας και δεν εχω μεγαλη πειρα στις φορμες - πως καταλαβενεις οτι μια φορμα 600 ευρω ειναι πιο ποιοτικη απο μια των 300? Εκτος απο μερικες που κανου μπαμ οτι ειναι της πλακας. Και οι δυο εχουν εγκεκριμενα προστατευτικα και ειναι οι δυο απο δερμα μοσχαριου?

Κανεις να μας ξεστραβοσει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
chris gsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
chris gsxr


Αριθμός μηνυμάτων : 81
Hμερομηνία εγγραφής : 03/02/2010

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 18:26

για αυτο ρωτησα ρε παιδια !

δε λεω οτι πληρωνεις περνεις βεβαια

αλα αν ειναι μια φορμα με 300 ευρω να ειναι τοσο χαλια τοτε μακρια.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pangi
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 39
Αγωνιζόμενος : ισως αν τα καταφερω
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2011

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΤρι 01 Μαρ 2011, 00:04

τελικα αγορασα spidi....καλυτερη εφαρμογη πιο ανετη απο ολες και πολυ εξυπηρετικα τα παιδια στην καλλιροης motor shop
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΤρι 01 Μαρ 2011, 13:04

Οι spidi ειναι σταθερη αξια.Καλοριζικη και αγρατζουνιστη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΤρι 01 Μαρ 2011, 14:40

Hamamatsu έγραψε:
Οι spidi ειναι σταθερη αξια.Καλοριζικη και αγρατζουνιστη.


+10000 good spidi κ spyke. προσωπικα αυτες οι 2 μου καθονται γαντι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΤρι 01 Μαρ 2011, 19:05

panosk8 έγραψε:
Hamamatsu έγραψε:
Οι spidi ειναι σταθερη αξια.Καλοριζικη και αγρατζουνιστη.


+10000 good spidi κ spyke. προσωπικα αυτες οι 2 μου καθονται γαντι.

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΤρι 01 Μαρ 2011, 20:58

Leroy έγραψε:
Leroy έγραψε:
landen έγραψε:
thodoris έγραψε:
chris gsxr έγραψε:
http://autogarage.car.gr/parts/?ca=942

να κανω μια ερωτηση το βρηκα στο car.gr

η τιμη ειναι παρα παρα πολυ καλη για καινουργια

απλα η ποιοτητα?? περνανε καποια εγκριση οι στολες και εχουν μια απαρετητη ποιοτητα? η ειναι οτι να νε

θελω και εγω να παρω εξοπλισμο για να μπορεσω να παω σερεσ να χαρω τη μοτο

αλα δεν μπορω να δωσω 1000+ για ολο τον εξοπλισμο οποτε μοιαζει καλη ευκαιρεια


θελω να κανω μια παρατηρηση πανω σε αυτο που ειπε ο φιλος chris χωρις να αναφερωμαι πρωσοπικα.
επειδη το εχω ακουσει απο πολλους εδω και χρονια οσο αναφορα εναν καλο εξοπλισμο μοτοσυκλετας αυτο το θεωρο απαραδεχτο.δεν ειναι δυνατον να δινει καποιος πανω απο 10000 ευρω για μια μοτο....μετα να την γεμιζει καλουδια που τις περισοτερες φορες μπορει και να φτασουν και την τιμη τις μοτο και να τσιγκουνευετε την ασφαλεια του.σαφως και πρεπει να κανει κανεις ερευνα αγορας αλλα οχι και φορμα με 300 ευρω....τις εχω δει πως μενει ολο το (δερμα) κατω στην ασφαλτο.μια καλη και ακριβη φορμα επισκευαζετε κιολας.η φτηνη??????????
το ιδιο ισχυη και για τα υπολοιπα με περισοτερο βαρος στο ΚΡΑΝΟΣ.οπως ακομα βελεπω πολυ λιγουν να φορανε προστατευτικο κολαρο...
φιλικα παντα και για την ασφαλεια μας...



συμφωνω τεο... αλλωστε οτι πληρωνεις παιρνεις... φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 201866



Συμφωνω και εγω... κατα 90% ισχυει ο κανονας του οτι πληρωνεις παιρνεις.

Την δικη μου την πηρα 350 ευρω μιας και ειπα να ξεκινησω να μπενω στην πιστα, να δω πως θα τα παω και αν δω οτι γουσταρω να αρχισω να περνω και πιο σοβαρο εξοπλισμο. Αν και η φορμα αυτη μια χαρα μου φαινεται.

Θελω λοιπον να ρωτησω - μιας και δεν εχω μεγαλη πειρα στις φορμες - πως καταλαβενεις οτι μια φορμα 600 ευρω ειναι πιο ποιοτικη απο μια των 300? Εκτος απο μερικες που κανου μπαμ οτι ειναι της πλακας. Και οι δυο εχουν εγκεκριμενα προστατευτικα και ειναι οι δυο απο δερμα μοσχαριου?

Κανεις να μας ξεστραβοσει?

Λοιπόν...
Πασχάλη μιας και ρωτάς, έχω να σε πω το εξής:
Δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο απο τι ζώο είναι το δέρμα αλλά απο πιο μέρος του σώματος είναι..
Π.Χ..Μια καλή φόρμα έχειει απο διάφορα σημεία του ζώου,
Ο ''σβέρκος'' ας πούμε χρησιμοποιείται στα σημεία που θέλουμε ''ευκαμψία'' μασχάλη, αγκώνες....και για να πούμε ότι είναι καλής ποιότητας πρέπει να αποτελείται απο 2-3 στρώσεις (στα σημεία αυτα) περ'ιπου 3μμ
Τώρα το υπόλοιπο της φόρμας καλά είναι να προέρχεται από τα πλευρά του ζώου και να έχει ΜΙΑ στρώση.....
Πως το καταλαβαινεις?...Απλά κοιτάς να ΜΗΝ είναι πολυ ''σπειρωτό'' το δέρμα και να είναι όσο το δυνατό πιο λείο!
Και μεγάλη προσοχή να δωθεί στο εξής:
Οταν λεέι ο πωλητής 2-3-4-5 mm πάχος κανονικά είναι το πάχος του δέρματος..
ΟΜΩΣ παίζει ΠΟΛΥ συχνά μεταξύ δέματος και φόδρας (ενδιάμεσα) να υπάρχει ΠΕΠΕΙΕΣΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ, με αποτέλεσμα το δέρμα να είναι πολύ ψιλό και εμείς να νομίζουμε ποιος ξέρει τι δέρμα παίρνουμε...(Αυτο εννωούν ''μαιμου'' Dainese κτλπ)
Οπότε με ενα ''ψιλάφισμα'' μεταξύ δέρματος και φόδρας ίσως το αντιληφθεί και έναε άπειρος!
Ελπ'ιχω να με κατάλαβες λιγο τουλάχιστον..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φορμα ολοσωμη   φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 EmptyΤρι 01 Μαρ 2011, 21:18

Εισουν κατατοπιστηκοτατος φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 240215

Μολις πηγα και ειδα την φορμα μου Laughing εχει 2 στρωσεις στον αγκονα/γονατα και ειναι πιο λειο το δερμα σε αυτα τα σημεια.

φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 901866 για τις πληροφορειες φορμα ολοσωμη - Σελίδα 2 201866
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
 
φορμα ολοσωμη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Ολοσωμη φόρμα 58-60
» Ολόσωμη φόρμα SHIFT racing
» τι γνωμη σας για μια ολοσωμη φορμα richa

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com