Greek GSX-R forum
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_l10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_c10ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???

Πήγαινε κάτω 
+26
boutser
chris gsxr
magiaklaniakeksatmisi
GIXXERAKIAS
thodoris
Miou
amorfotos
gkourv
T.R.E
misfits296
Sotos27
totoulis
giXXXer
JIMK7
stavrosrodo
gianni
Kydo
mike
nasos-v
teo46
AggelosK8
King
ghost
Zuki
thanasis gixxer
dimi13r
30 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Μαρ 2011, 23:30

επειδη οι περισοτεροι ειναι λογικοι εδω μεσα....ενοειτε οτι φορανε και θα φορανε παντα κρανος οπος και εγω αλωστε.ολοι εχουμε τις κακες μας εμπιριες.αυτο που βλεπω εγω ομος ειναι οτι το παλικαρη που ξεκινησε το ποστ μαλον δεν ειχε τι αλλο να κανει....ουτε καν μπικε στον κοπο να αντικρουση ολα οσα ειπατε και που ειναι και τα σωστα........

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 00:12

Πολλα συν σε ολα τα παιδια,συμφωνω με τους προλαλησαντες για τα καλα που προσφερει το κρανος,το εχω ζησει και γω δυο φορες την μια με 80χιλ και την αλλη με 120χλ και οι δυο πτωσεις σε πιστα.

Την πρωτη με λιγοτερα χιλιομετρα ακομα να θυμηθω τι εγινε,επαθα διασειση γιατι επεσα με δυναμη κατω,την δευτερη με περισσοτερα χιλιομετρα την εχω χαρτογραφησει καλα,μετρησα ολα τα μετρα πτησης και προσγειωσης ενα ενα :P:P,ακουγα μπαπα μπουπα και στριφογυρναγα σαν να ημουν σε πλυντηριο ρουχων....αλλα σηκωθηκα με το που σταματησα να σερνομαι και οταν ειδα το κρανος μου καταλαβα τι ειχε κανει αυτο για εμενα και δεν μετανοιωσα ουτε στιγμη την αγορα του πρωτου shoei ουτε του δευτερου arai μου που εκαναν ακριβως αυτο που πληρωσα να κανουν. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 01:09

σαββατο βραδυ παω να φυγω απο την δουλεια( βασικα ηθελα να παω να χαιρετισω εναν φιλο 5 μετρα πιο κατω κ μετα να φυγω) κ οπως βαζω πρωτη παω να ξεκινησω λιγο εντονα και.... κρυα λαστιχα+ μαλακια στο κεφαλι μ = highsiding απο καταλαθος παντα με 20 χλμ =σπασμενη κλειδα κ "σβησμενα φωτα" για 30 δευτερα..
ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕ Κ ΕΒΑΛΑ ΚΡΑΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΚΑΤΑ..
ισως να γλυτωνα το αυχενικο που επαθα αλλα δεν θα γλυτωνα το κεφαλι..
απλα ενα παραδειγμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris gsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
chris gsxr


Αριθμός μηνυμάτων : 81
Hμερομηνία εγγραφής : 03/02/2010

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 10:36

εγω πλεον δεν μπορω να οδηγησω χωρις κρανος

εχει γινει τροπος ζωης !!!!!!

και ετσι πρεπει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 10:51

chris gsxr έγραψε:
εγω πλεον δεν μπορω να οδηγησω χωρις κρανος

εχει γινει τροπος ζωης !!!!!!

και ετσι πρεπει...

mprabo μια απο τα ιδια...νιωθω γυμνος χωρις εξοπλισμο ακομη και για πολυ μικρη αποσταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 11:07

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi13r
Jr.gixxer
dimi13r


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Ηγουμενίτσα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Hμερομηνία εγγραφής : 12/03/2011

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 18:25


Thodori γιατί να αντικρούσω;

Διάβασα για αυτό σε ένα site και είπα να ζητήσω την άποψη πιο έμπειρων οδηγών πάνω στο θέμα.

Διαβάζω όλα τα post με προσοχή και συμφωνώ με τις απόψεις σας.

Αν κοιτάξεις πάλι το 1ο μου post θα δεις ότι γράφω πως δεν ξέρω αν συμφωνώ με τις απόψεις του συντάκτη.

Στο μόνο που συμφώνησα είναι ο περιορισμός του οπτικού πεδίου, αλλά όπως είπε και ο ghost "αγόρασε ένα καλά σχεδιασμένο κράνος και όχι ένα σκ@το που το βάζεις στο κεφάλι, για να μην σε γράψει η τροχαία και όλα τα παραπάνω πάνε περίπατο".

Ελπίζω να σε κάλυψα... file

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakisman46
Hero gixxer
Hero gixxer
lakisman46


Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
Τόπος : Βόλος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 1481
Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Μαρ 2011, 18:54

chris gsxr έγραψε:
εγω πλεον δεν μπορω να οδηγησω χωρις κρανος

εχει γινει τροπος ζωης !!!!!!

και ετσι πρεπει...
++++1000 okk okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Μαρ 2011, 15:32

φιλε μου εγω εφυγα με 230...

κ το πρωτο που βρηκε ασφαλτο ηταν ο ωμος μου κ το κρανος. το χτυπημα στο κεφαλι ηταν τοσο δυνατο,οσοι ασχολειστε με πολεμικες τεχνες ουτε με κλωτσια στο κεφαλι δε συγκρινονταν.

η κλειδα μου εξαρθρωθηκε κι ομως το κεφαλι μου δεν επαθε τιποτα ,ουτε κ ο σβερκος.ουτε μελανια ουτε αιματωμα.

το κρανος σωζει κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες,δηλαδη αν εισαι τυχερος κ δεν χτυπησεις σε σταθερο εμποδιο,το κεφαλι σου την εχει γλυτωσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mtec
Normal gixxer
Normal gixxer
Mtec


Άντρας Όνομα: : Manos
Τόπος : Turboland
Αριθμός μηνυμάτων : 87
Hμερομηνία εγγραφής : 17/02/2011

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Μαρ 2011, 16:36

Πιστευω πως καποιος θα ηταν τουλαχιστον αφελης να μην βλεπει την χρησιμοτητα του κρανους. Πιλοτοι F1, πιλοτοι αεροπλανων, WRC, Μoto GP, ποδηλατες και αλλοι τοσοι ΟΛΟΙ χαζοι ειναι που φορανε κρανος ??

Ολα τα πραματα στην ζωη εχουν και μια χ αρνητικη πλευρα (οπως πχ μια μικροτερη ορατοτητα σε ενα κρανος) αλλα για αυτο υπαρχουν τα καλα κρανη με καλη σχεδιαση, οι καθρεπτες κλπ.

Σαφεστατα πιστευω πως το κρανος (οπως και η ζωνη στο αμαξι) σωζει ζωες. Το να υπαρχει μια εξαιρεση, δεν σημαινει πως αυτοματα εγινε η εξαιρεση κανονας. Και εμενα οταν με ειχε κλεισει καθετα στην μεση του δρομου αμαξι χτυπησα στο φτερο και πεταξα πανω απο το αμαξι πεφτοντας με το κεφαλι κατω πρωτα. Χωρις κρανος δεν θελω να σκεφτω τι θα ειχα παθει, ασχετα αν ημουν με 40-50 χλμ και οχι με 120 πχ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Μαρ 2011, 23:02

dimi13r έγραψε:

Thodori γιατί να αντικρούσω;

Διάβασα για αυτό σε ένα site και είπα να ζητήσω την άποψη πιο έμπειρων οδηγών πάνω στο θέμα.

Διαβάζω όλα τα post με προσοχή και συμφωνώ με τις απόψεις σας.

Αν κοιτάξεις πάλι το 1ο μου post θα δεις ότι γράφω πως δεν ξέρω αν συμφωνώ με τις απόψεις του συντάκτη.

Στο μόνο που συμφώνησα είναι ο περιορισμός του οπτικού πεδίου, αλλά όπως είπε και ο ghost "αγόρασε ένα καλά σχεδιασμένο κράνος και όχι ένα σκ@το που το βάζεις στο κεφάλι, για να μην σε γράψει η τροχαία και όλα τα παραπάνω πάνε περίπατο".

Ελπίζω να σε κάλυψα... file


dimi13r.....εγω ειμαι καλυμενος ετσι κι αλλιος.και σε καμια περιπτοση δεν στην λεω.επειδη δθιαβαζω και εγω προσεκτηκα ολα τα ποστ θα δεις οτι στο δικο σου συμφονεις στα περισοτερα και σε καποια αλλα εισαι ντεμι...τελος παντον δεν χρειαζετε να πω πολλα πανω σε αυτα γιατι με εχουν καλυψει ολα τα παιδια με τις απαντησεις τους.το μονο που θα πω ειναι οτι επειδη με ενδιαφερει πολυ η ασφαλεια η προσοπικη μου και γενικα ολων τον μοτοσυκλετιστων....οτι περισοτερο φορας και καλητερο απο θεμα ποιοτιτας για καλο σου ειναι......

φιλικα παντα okk okk okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giXXXer
Adv. gixxer
Adv. gixxer
giXXXer


Άντρας Όνομα: : Παναγιώτης
Τόπος : Ελευθερούπολη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 469
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2010

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Μαρ 2011, 10:12

Καλημερα παιδες...

Εχω να πω και γω μια ιστορια που την επαθα προσφατα, χθες δλδ (27-03-2011), στην αρχη αναρωτιομουν σε ποιο θρεντ να την βαλω, εδω η στο αλλο με τα διοδια :P
Λοιπον εφυγα απο Πατρα την Τεταρτη και ανεβηκα Θεσ/νικη αγορασα ενα Ζ 750 για τον αδερφο μου και μετα πηγα και στα μερη μου μιας και ημουν κοντα...ειπα να καθισω λιγο παραπανω και ετσι ξεκινησα χθες για Πατρα...ολα καλα στον δρομο μεχρι που φτανω σε κατι διοδια καπου εκει στα Τεμπη, εχει καναδυο στην σειρα εκει, τωρα ποιο ηταν δεν θυμαμαι...κοντευω λοιπον στις μπαρες κοβω ταχυτητα και βλεπω κατι αυτοκινητα να περναν, ξανακοιταω δεν βλεπω την μπαρα καθολου και λεω θα ειναι σηκωμενη (ξερετε απο κανεναν απο αυτα τα κινηματα) ε και ξαναπλακωνομαι στα γκαζια και λιγα μετρα πριν την μπαρα συνειδητοποιω οτι η μπαρα βρισκεται εκει μπροστα μου κατεβασμενη πλακωνομαι στα φρενα η μηχανη κανει εντο λιγο πριν την μπαρα την κατεβαζω και λεω απο μεσα μου αυτο ηταν θα σκασω πανω στην μπαρα...μια που το πα και μια που ακουσα εναν μπαμ στο κρανος το οποιο τελικα ηταν η μπαρα...καταφερα και δεν επεσα απ την μηχανη, δεν ξερω πως μαλλον ο θεος με εσπρωξε και εσκυψα και περασα τσιμα τσιμα απο κατω!Οταν χτυπησα στην μπαρα πρεπει να ειχα καμια 20-30 χλμ αλλα ακομη ζαλιζομαι απο χθες...αναρωτιεμαι τι θα γινοταν αν δεν φορουσα κρανος...τωρα απλα την γλιτωσα μ ενα παρασημο στο κρανος Very Happy

Με ειπαν οτι θα με δειξουν και στην τηλεοραση μαλλον xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???   ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ??? - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Μαρ 2011, 18:15

giXXXer έγραψε:
Καλημερα παιδες...

Εχω να πω και γω μια ιστορια που την επαθα προσφατα, χθες δλδ (27-03-2011), στην αρχη αναρωτιομουν σε ποιο θρεντ να την βαλω, εδω η στο αλλο με τα διοδια :P
Λοιπον εφυγα απο Πατρα την Τεταρτη και ανεβηκα Θεσ/νικη αγορασα ενα Ζ 750 για τον αδερφο μου και μετα πηγα και στα μερη μου μιας και ημουν κοντα...ειπα να καθισω λιγο παραπανω και ετσι ξεκινησα χθες για Πατρα...ολα καλα στον δρομο μεχρι που φτανω σε κατι διοδια καπου εκει στα Τεμπη, εχει καναδυο στην σειρα εκει, τωρα ποιο ηταν δεν θυμαμαι...κοντευω λοιπον στις μπαρες κοβω ταχυτητα και βλεπω κατι αυτοκινητα να περναν, ξανακοιταω δεν βλεπω την μπαρα καθολου και λεω θα ειναι σηκωμενη (ξερετε απο κανεναν απο αυτα τα κινηματα) ε και ξαναπλακωνομαι στα γκαζια και λιγα μετρα πριν την μπαρα συνειδητοποιω οτι η μπαρα βρισκεται εκει μπροστα μου κατεβασμενη πλακωνομαι στα φρενα η μηχανη κανει εντο λιγο πριν την μπαρα την κατεβαζω και λεω απο μεσα μου αυτο ηταν θα σκασω πανω στην μπαρα...μια που το πα και μια που ακουσα εναν μπαμ στο κρανος το οποιο τελικα ηταν η μπαρα...καταφερα και δεν επεσα απ την μηχανη, δεν ξερω πως μαλλον ο θεος με εσπρωξε και εσκυψα και περασα τσιμα τσιμα απο κατω!Οταν χτυπησα στην μπαρα πρεπει να ειχα καμια 20-30 χλμ αλλα ακομη ζαλιζομαι απο χθες...αναρωτιεμαι τι θα γινοταν αν δεν φορουσα κρανος...τωρα απλα την γλιτωσα μ ενα παρασημο στο κρανος Very Happy

Με ειπαν οτι θα με δειξουν και στην τηλεοραση μαλλον xaxa xaxa xaxa

"παρομοιο περιστατικο" εχει φαει μπαρα "γνωστος μου" στην αττικη οδο, πηγε να περασει μαζι με ενα ταχι απο ε-πασσ και εφαγε την μπαρα στην κεφαλα! ματωσε λιγο στο φριδι μονο(απο το κρανος λογικα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΚΡΑΝΟΣ = ΘΑΝΑΤΟΣ ???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Κράνος..
» προταση για κρανος
» Ερωτηση για κρανος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com