Greek GSX-R forum
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
JIMK7
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
nasos-v
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
T.R.E
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
k8 600 kk
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
kostaskr6
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
κολτρέϊν
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
Leroy
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
ripper
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_l10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_c10ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Poll_r10 

 

 ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...

Πήγαινε κάτω 
+3
papagym
Hamamatsu
valantisgsxr
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantisgsxr
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : valantis
Τόπος : ΑΓΡΙΝΙΟ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 04/02/2009

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΤρι 24 Μαρ 2009, 16:36

Λοιπον εχουμε και λεμε,ειμαι προς αναζητηση δευτερης μηχανης λογω οικογενειακων υποχρεωσεων scratch μετα απο πολλη ψαξιμο κατεληξα να ψαχνω για τρανσαλπ 01-02 κατι τετοιο τελος παντων,μου φαινετε μια καλη αξιοπιστη και προπαντων οικονομικη λυση αφου ειδη παιζει και το gsxr cheers ,η χρηση που το θελω ειναι για ταξιδια με τη γυναικα μου,να ειναι ανετα και να μπορει να φορτωσει και το σπιτι μαζι οπως κανει παντα οταν παμε καπου lol!
και δεν ειναι και καμια αμαθη με τα ss εχουμε κανει πολλα ταξιδια και πολλες γρηγορες βολτες και καμια :aswe: (καλα μην βαρατε και εσεις... Very Happy )και μιας και εχω στα σχεδια και ταξιδακι στο εξωτερικο το καλοκαιρι πρεπει να βρω λυση.Ακουω αποψεις για το συγκεκριμενω μηχανακι και αν ξερει και κανεναν να πουλαει ας πει,οι τιμες απο μια ερευνα που εκανα βρηκα απο 2,500-4,000 ευρω.
η λυση του τυπου αμα θες ελα με το gsxr αλλιως κατσε σπιτι δεν πιανει,γιατι η απαντηση που εχει ειναι πως θα μου ριξει 1 κιλο ζαχαρη μεσα στο τεποζιτο,οποτε μετα θα την :sfs: θα μεινω χωρις γυναικα και θα παω φυλακη :ferrqg: :ferrqg: :ferrqg: :ferrqg: οποτε δεν με συμφερει...
:aegrwfv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΤρι 24 Μαρ 2009, 18:43

Εισαι σιγουρος οτι θελεις να πας εξωτερικο δικαβαλο και με μπαγκαζια με..transalp?
Μετα το κ8 πως θα το αντεξεις?Εγω δεν θα το εκανα με τιποτα,καλυτερα ζαχαρη στο ρεζερβουαρ. :betvt:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΤρι 24 Μαρ 2009, 21:19

Καλό το transalp σίγουρα,δε λέω... αλλά για δες και αυτό:
http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=19786.0




Αυτό άκυρο... επωλήθη!!!!!! afro


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostasgym στις Τετ 25 Μαρ 2009, 14:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΤετ 25 Μαρ 2009, 12:14

καλά βρε παιδί μου και εσύ που έμπλεξες;; από την μια θέλεις να την πάρεις την γυναίκα (και καλά κάνεις) άλλα είναι δύσκολα να πας εξωτερικό δικάβαλο με τέτοιο μότο, από την άλλη αν δεν την πάρεις θα σου ρίξει ζάχαρη στο ρεζερβουάρ... :P :P γιατί δεν ψάχνεις κάτι σε v-strom που είναι ποιο άνετο.. λέω εγώ τώρα!!! scratch

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
salingaros
Jr.gixxer
salingaros


Άντρας Τόπος : κρητη
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 19
Αγωνιζόμενος : αυτοαποκαλουμε σαλινκαρος....μαντεξε γιατι!...παντως οχι γιατι θα μπορουσα να ημουν αγωνιζομενος
Hμερομηνία εγγραφής : 17/03/2009

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΤετ 25 Μαρ 2009, 17:39

ποιο ειναι το προβλημα!.....θεμα πολιτικης και χειρισμου!.....απλα τα πραγματα....κρατας το κ8 το κανεις τουμπανο το βαζεις στο γκαραζ..και το βγαζεις εξω μονο για παρτι σουοταν και οποτε πρεπει!!
καπου εκει θα αρχισει να πεφτει η παντοφλα...και τοτε εμφανιζεις το busa!...και με την εμφανιση του πριν αρχισει να φοναζει εμφανιζεις καιτ ο πλανο για ταξιδακι με το νεο μοτο στην πραγα!....εννοειτε οτι χρισημοποιουμε καθε λογις επειχειρημα οπως οτι στο 1 busa ο σφακιανακις εκανε δωρο 5 ταπερ για τα κεφτεδακια στην εξοχη στο πικ νικ.... :fvsg:
εγω θα σου ελεγα να παρεις ενα 400-650 on-off να το εχεις και να κανεις τις δουλειες μεσα στην πολι και κρατας αυτο που εχεις...αν βαλουμε νερο στο κρασι μασς και δεν οδιγαμε σαν τους κανιβαλους σιδεροφαγους...μια χαρα ανετο ταξιδακι θα κανεις σε σχεσι με το τρανσαλπ...απλα ξεχναμε τις απομακρες παραλιες και χρισειμοποιουμε το πεζο2!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΠεμ 26 Μαρ 2009, 14:31

γιατι δεν αγοραζεις ενα fazer 600 ??δεν καιει τιποτα εχει 98 αλογακια και ειναι ανετο και ταξιδιαρικο!!!και το βρισκεισ και σε καλες τιμες τωρα που αντικατασταθηκε!!! :vwrv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
senninha
Jr.gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 28
Hμερομηνία εγγραφής : 26/03/2009

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΠεμ 26 Μαρ 2009, 14:53

BANDIT 1200S εαν δεν θέλεις να δώσεις πολλά χρήματα. Σκυλί αξιοπιστίας, φορτώνεται όσο θέλεις, σέλα πραγματικά για 2, ροπάκλα για να πάει παντού χαλαρά δικάβαλο και φορτωμένο και φθηνό. Εναλακτικά πέρνεις και το μικρό ακόμη πιο φθηνά αλλά χάνεις την ροπή που είναι όλα τα λεφτά για ενα χαλαρό και ξεκούραστο ταξίδι.

BANDIT 1250S ABS εαν θέλεις καινούργιο ή σχεδόν καινούργιο. Ότι ισχύει και για το παλιότερο σε κάπως πιο βελτιωμένη έκδοση και σούπερ τιμή.

1200S
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Bandit2003medium

1250S
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Bandit1250safall2007006

Μιας και μιλάμε για SUZUKI, υπάρχει ήδη sport μοντέλο και σχετική έλειψη χρημάτων. Καμία σχέση σε άνεση ταξιδιού δικάβαλος και φορτωμένος με ενα Transalp ή λοιπά της κατηγορίας. Εδώ πας σε πραγματικά touring μηχανάκια. Εαν μιλάς για ταξίδια εξωτερικό (άρα πολλά χιλιόμετρα) τότε τα 650 τα ξεχνάς για δικάβαλα και με φουλ μπαγκάζια. Βέβαια εαν θέλεις πάς ακόμη και με παπί, αλλά δεν είναι και η λογική σου επιλογή.

Στην Χρυσή ευκαιρία πάιζει ενα Bandit 1200 του 99 με 3.700 αλλά όσοι κάνουν εισαγωγή μηχανάκια μπορούν να σου φέρουν και με 2500-3000 περίπου από έξω (όλα μέσα, κόστος, μεταφορά, τελωνείο, κέρδος).


- Μπορεί να βρεις βέβαια και κανένα HONDA CBR1100XX Brackbird που και αυτό είναι εξαιρετική επιλογή για τα χρήματά του ως μεταχειρισμένο αλλά συνήθως παίζει γύρω στα 5000

- Για HAYABUSA τώρα, μάλλον θα πρέπει να βάλεις και κάτι ακόμη από το Blackbird γι αυτό και λέω Bandit 1200S και είσαι χαλαρός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantisgsxr
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : valantis
Τόπος : ΑΓΡΙΝΙΟ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 04/02/2009

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΣαβ 28 Μαρ 2009, 23:48

Να πω συνοπτικα γιατι κατεληξα στο transalp,02 μοντελο που το βρισκω μεχρι 3000 που θελω να δωσω,υπαρχουν ηδη τριπλετα ετοιμη να φορτωσω ολο το σπιτι,παει σε χωμα αμα τυχει,φτηνο κοστος συντηρησης ιδικα αν ειναι ηδει σε καλη κατασταση,αξιοπιστος και δοκιμασμενος γενικα ο κινητηρας,και οσο για ταχυτητα μου φτανει για ταξιδακια τετοια να κινουμε με 140 περιπου και οταν βγαζω το κτηνος μονος μου (κτηνος=gsxr 1000) θα του πινω το αιμα.... :sfs: :sfs: :sfs: :aswe: :aswe: :aswe:
Very Happy
Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι suzuka,αλλα ξερω εγω εχω φιλο που θα μου βγαλει κατι αυτοκολητα suzuki super Very Happy Very Happy Very Happy cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...   ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2... EmptyΚυρ 29 Μαρ 2009, 09:23

valantisgsxr έγραψε:
Να πω συνοπτικα γιατι κατεληξα στο transalp,02 μοντελο που το βρισκω μεχρι 3000 που θελω να δωσω,υπαρχουν ηδη τριπλετα ετοιμη να φορτωσω ολο το σπιτι,παει σε χωμα αμα τυχει,φτηνο κοστος συντηρησης ιδικα αν ειναι ηδει σε καλη κατασταση,αξιοπιστος και δοκιμασμενος γενικα ο κινητηρας,και οσο για ταχυτητα μου φτανει για ταξιδακια τετοια να κινουμε με 140 περιπου και οταν βγαζω το κτηνος μονος μου (κτηνος=gsxr 1000) θα του πινω το αιμα.... :sfs: :sfs: :sfs: :aswe: :aswe: :aswe:
Very Happy
Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι suzuka,αλλα ξερω εγω εχω φιλο που θα μου βγαλει κατι αυτοκολητα suzuki super Very Happy Very Happy Very Happy cheers
καλοταξιδο λοιπον και με απειρα χιλιομετρα!!!!!!!!!!!!!!!1 :qrv qv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 2...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μηχανη στο νησι
» ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ 12ν ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ
» Σοβαρο προβλημα με την μηχανη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com