Greek GSX-R forum
Διαφορα θεματα! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Διαφορα θεματα! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Διαφορα θεματα! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
JIMK7
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
nasos-v
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
T.R.E
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
k8 600 kk
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
kostaskr6
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
κολτρέϊν
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
Leroy
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
ripper
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Διαφορα θεματα! Poll_l10Διαφορα θεματα! Poll_c10Διαφορα θεματα! Poll_r10 

 

 Διαφορα θεματα!

Πήγαινε κάτω 
+8
TheoDo R
landen
valentinosgsxr
GIXXERAKIAS
ripseventh
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
spyroszx
mitsos
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 17:02

λοιπον! εχω καποια θεματα με το μηχανακι (κ6 750)
ξεκιναω και οτι ξερετε βοηθατε και ισως βοηθηθει επισης που μπορει να συμπασχει!

1)στις πολλες στροφες το κοντερ τριζει αρκετα! αν το πιεσω ελαφρα με το χερι "μπαινει" μεσα λιγο.
Σκεφτηκα να βαλω κατι για να γεμισω κατι μικρα κενακια που εχει ωστε να σβησουν οι κραδασμοι... λιγο μπακαλιστικο μου ακουγεται βεβαια.......

2)Εχω ενα spray αλυσιδας που ειναι αφρος κιτρινος φαση καιτσι...Το βαζω παντα μετα απο βολτα ωστε να ειναι ζεστη η αλυσιδα και το ρουφαει αμεσως!και φροντιζω να μην παω βολτα τις επομενες 12+ ωρες ωστε να μην το πεταξει ολο....
Ε λοιπον! οσο και να το αφησω την ζαντα θα την κανει μπουρδελο τελειως!
Μηπως υπαρχει κατι αλλο πιο "στερεο" η δεν ξερω και εγω τι ωστε να μην εκτοξευεται ολο απο την αλυσιδα?
εχω φαει τα νιατα μου να καθαριζω ζαντες.... bounce bounce

3)Χανω βιδες απο την μηχανη.... απο πλαστικα κυριως....... να αρχησω να βαζω κολα σπυροματος?

4)Εχετε ακουσει για τις "γωνιακες" βαλβιδες? λενε τπτ???

5)Επλυνα με πιεση(δαχτυλο στο λαστιχο :P ) το σταντ και εγινε υπερσκληρο!τι να του βαλω για να μαλακωσει παλι?γρασο? πχ?

6)Στο Midpipe της εξατμισης βρισκει καμια φορα η σολα του παπουτσιου μου και το καιει και αφηνει μαυριλα! αυτο πως βγενει??εχω δοκιμασει τριψιμο οταν ειναι ζεστο με πανακι κλπ αλλα δεν! φοβαμαι να το τριψο με τπτ πιο σκληρο να μην το γδαρω! καμια ιδεα?

αυτα για την ωρα! Newbie του χωρου οποτε ελπιζω να ανεχτητε τις ερωτησεις μου! xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 18:34

mitsos έγραψε:
λοιπον! εχω καποια θεματα με το μηχανακι (κ6 750)
ξεκιναω και οτι ξερετε βοηθατε και ισως βοηθηθει επισης που μπορει να συμπασχει!

1)στις πολλες στροφες το κοντερ τριζει αρκετα! αν το πιεσω ελαφρα με το χερι "μπαινει" μεσα λιγο.
Σκεφτηκα να βαλω κατι για να γεμισω κατι μικρα κενακια που εχει ωστε να σβησουν οι κραδασμοι... λιγο μπακαλιστικο μου ακουγεται βεβαια.......

2)Εχω ενα spray αλυσιδας που ειναι αφρος κιτρινος φαση καιτσι...Το βαζω παντα μετα απο βολτα ωστε να ειναι ζεστη η αλυσιδα και το ρουφαει αμεσως!και φροντιζω να μην παω βολτα τις επομενες 12+ ωρες ωστε να μην το πεταξει ολο....
Ε λοιπον! οσο και να το αφησω την ζαντα θα την κανει μπουρδελο τελειως!
Μηπως υπαρχει κατι αλλο πιο "στερεο" η δεν ξερω και εγω τι ωστε να μην εκτοξευεται ολο απο την αλυσιδα?
εχω φαει τα νιατα μου να καθαριζω ζαντες.... bounce bounce

3)Χανω βιδες απο την μηχανη.... απο πλαστικα κυριως....... να αρχησω να βαζω κολα σπυροματος?

4)Εχετε ακουσει για τις "γωνιακες" βαλβιδες? λενε τπτ???

5)Επλυνα με πιεση(δαχτυλο στο λαστιχο :P ) το σταντ και εγινε υπερσκληρο!τι να του βαλω για να μαλακωσει παλι?γρασο? πχ?

6)Στο Midpipe της εξατμισης βρισκει καμια φορα η σολα του παπουτσιου μου και το καιει και αφηνει μαυριλα! αυτο πως βγενει??εχω δοκιμασει τριψιμο οταν ειναι ζεστο με πανακι κλπ αλλα δεν! φοβαμαι να το τριψο με τπτ πιο σκληρο να μην το γδαρω! καμια ιδεα?

αυτα για την ωρα! Newbie του χωρου οποτε ελπιζω να ανεχτητε τις ερωτησεις μου! xD
1]τι μηχανακι εχεις?στο BANDIT 650 09 καιειχαμε το ιδιο προβλημα.λυσαμε κοντερ το δεσαμε με λιγο πιο χοντρα σινεμπλοκ καιτελος
]2νομιζω βαζεις κακης πιοτητας σπρευ η πιο λογικο παρα πολυ ποσοτητα.ενας κυκλος σε καθε μερια ORING ειναι υπεραρκετος καθε 300-400 χλμ αναλογα τη χρηση ισως και πιο συχνα.μωρομαντηλα για πολυ ευκολο και γρηγορο καθαρισμα...πετρελαιακι κοκκινο αν μπορεις να πλυνεις με πιεστικο.
4]τις εχωσε ολα τα μηχανακια.οχι τις παλιες που μπαινουν σε σαμπρελα[κανουν ζημια στη ζαντα και παιζει να κοπουν στα πολλα μζι με την βαλβιδα]βιδωτες μεσα εξω σε βουλκανιζατερ
5]το γρασσο της αλυσιδας ειναι οτι πρεπει ,ανα καιθα μαζεψει βρωμα παλι,αλλιως αντισκωριακο σαν αυτο που βαζουμε στις κλειδαριες
6]βαζεις το μηχανακινα δουλεψεινα ανεβαζει θερμοκρασια να καψει πολυ η εξατμιση και ρυχνεις αυτο που βαζαν παλια οι μαναδες μας στον φουρνο για να καθαρισει[εναςαφρος ειναι ,τον βρισκεις σε ολα τα σουπερμαρκετ
πολλα ειπα φτανει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 20:05

[quote="spyroszx"][1]πετρελαιακι κοκκινο αν μπορεις να πλυνεις με πιεστικο.
]
OXI πετρελαιο κοκκινο...Καθαρό ναι (φωτιστικο)
Και προς 8εου ΜΗΝ χτυπάς την αλυσλιδα κατεύθειαν με το πιεστικο!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 20:13

[quote="ΚΑΣΤΟΡΙΑ"]
spyroszx έγραψε:
[1]πετρελαιακι κοκκινο αν μπορεις να πλυνεις με πιεστικο.
]
OXI πετρελαιο κοκκινο...Καθαρό ναι (φωτιστικο)
Και προς 8εου ΜΗΝ χτυπάς την αλυσλιδα κατεύθειαν με το πιεστικο!! Smile
πλενω 20 χρονια μηχανακια επαγελματικα δικα μου φιλων πελατων. οσο για το κατευθειαν οχι στα oring ολα τα αλλα δεν εχουν προβλημα. βεβαια παντα οι αποψεις δεκτες δεν υπαρχει θεμα cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 20:26

[quote="spyroszx"]
ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
spyroszx έγραψε:
[1]πετρελαιακι κοκκινο αν μπορεις να πλυνεις με πιεστικο.
]
OXI πετρελαιο κοκκινο...Καθαρό ναι (φωτιστικο)
Και προς 8εου ΜΗΝ χτυπάς την αλυσλιδα κατεύθειαν με το πιεστικο!! Smile
πλενω 20 χρονια μηχανακια επαγελματικα δικα μου φιλων πελατων. οσο για το κατευθειαν οχι στα oring ολα τα αλλα δεν εχουν προβλημα. βεβαια παντα οι αποψεις δεκτες δεν υπαρχει θεμα cheers

Σπύρο... νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ριχνεις νερο με πιεση στα ο-ring και το diesel οπως ξέρεις ειναι οκ απλά ειναι αλυτερο το φωτιστικο! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 20:46

συμφωνω απολυτα με την παρατηρηση στα ORING[αν και στα εντουρο μοτοκρος ειναι μονοδρομος]στο θεμα πετρελαιο εμπειρικα μιλωντας δεν εχει προβλημα κανενα.παντα ομως ολοι μας στη καλη μας εχουμε τον πρωτο λογο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΤετ 27 Απρ 2011, 22:46

ειναι απολυτα απαραιτητο το καθαρισμα αλυσιδας με πετρελαιο κλπ?
αυτο που βαζος μου το εχουβ προτεινει ως πολυ καλο απλα δεν καθετε στην αλυσιδα... , αποροφατε αμεσως αλλα στην πρωτη βολτα αντε γεια! γιαυτο εχεται καποιο να προτεινεται?


σινεμπλοκ ? γουατ?

thanx alot!!! <3

btw εισαι ο σπυρος ο βενζινας που ειχε παει στο wipeout? Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΠεμ 28 Απρ 2011, 09:46

mitsos έγραψε:
ειναι απολυτα απαραιτητο το καθαρισμα αλυσιδας με πετρελαιο κλπ?
αυτο που βαζος μου το εχουβ προτεινει ως πολυ καλο απλα δεν καθετε στην αλυσιδα... , αποροφατε αμεσως αλλα στην πρωτη βολτα αντε γεια! γιαυτο εχεται καποιο να προτεινεται?


σινεμπλοκ ? γουατ?

thanx alot!!! <3

btw εισαι ο σπυρος ο βενζινας που ειχε παει στο wipeout? Very Happy Very Happy Very Happy
οσο μαζευει βρωμα η αλυσιδα και κινιται με αυτην τοσο φθηρει τα ορινκ οπως και τα ρουλεμαν στο ψαλιδι ποτ κρατανε γρασσο και λασπωνει.βγαλε μια φορα το καπακι του μπροστα γραναζιου και θα με θυμηθεις [δεν εχω αφησει μεσα φωτογραφεια μου}

οχι δεν ειμαι αυτος ο βενζινας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΠεμ 28 Απρ 2011, 16:22

Παιδια την αλυσιδα την καθαριζουμε (μονο)με κυροζινη(φωτιστικο πετρελαιο)το γραφει κ το μανιουαλ.οσο γ σπρευ ργω βαζω castrol που ειναι σαν κερι κ δεν λερωνει την αλυσιδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΠεμ 28 Απρ 2011, 16:39

Το θεμα δεν ειναι να λερωνει την αλυσιδα η την ζαντα...το θεμα ειναι να κανει και την δουλεια που πρεπει...να συντηρει τα o-ring μαλακα ουτως ωστε να μην φυγει το εργοστασιακο γρασσο\γραφιτη που εχει μεσα η αλυσιδα.

Για την ζαντα και την αλυσδια καθαρισμα με παραφινελαιο (για πιο φθηνη και αξιοπρεπεστατη λυση) και με παλιο σφουγγαρι πλυσιμο καλο να φυγει το περιττο παραφιναλαιο απο την αλυσιδα,βολτα κανα 5αρι χιλιομετρα να ζεσταθει η αλυσιδα και να στεγνωσει απο νερα και μετα το περασμα του σπρευ γρασσου απο ΜΕΣΑ απο την αλυσιδα δεξια και αριστερα της στα o-ring και τελος. (μια πληρης περιστροφη αρκει αλλα για τους δυσπιστους 2 περιστροφες ειναι υπεραρκετες για 500χιλ που θα ξαναβαλουμε σπρευ)

Εγω χρησιμοποιω τι αλλο?Το καλυτερο για την δουλεια που υποσχεται μιας και ειναι απο μεγαλο κατασκευαστη πασιγνωστων αλυσιδων.

http://www.demon-tweeks.co.uk/Motorcycle/Chain_And_Sprockets/Chain_Lubes/AFAM_Powerlub_Chain_Lube/1733/0/133954

Eιναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει,ουτε πολυ κολλωδες για να μην μπορει να καθαριστει αλλα εχει πολλη καλη προσκολληση και δεν πεταει πολυ στην ζαντα!Το σημαντικοτερο ειναι οτι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφανο και φαινεται γυαλιστερη,υγρη και καθαρη η αλυσιδα μας. kapelo

(για ονομα του Θεου παντα οτι και να βαλετε θα πεταει στην ζαντα ειπαμε παραφινελαιο και τελος,ουτε φθειρει το χρωμα της ζαντας και κανει και γαι την δυσκοιλιοτητα :P )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΠεμ 28 Απρ 2011, 20:07

μαλιστα!
εγω καθαριζω την ζαντα με καθαρη βενζινη , λαθος?
Ειναι αληθεια οτι πρεπει να κοιταξω λιγο τι θα βαζω στην αλυσιδα μιας και αυτο το πεταει ολο μα ολο......απο οσο καταλαβαινω κανει την δουλεια του, απλα θα κοιταξω για κατι καλυτερο να μην το ρουκετιαζει με την μια :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΠεμ 28 Απρ 2011, 20:18

Η βενζινη παραειναι καυστικη για τα o-ring...καλυτερα πετρελαιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΠεμ 28 Απρ 2011, 21:05

ζαντα ειπα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:03

λεπον! σας εχω αλλο ενα!

πηρα πισω σταντ για την μηχανη , την εβαλα μπρος με πρωτη και "κοπαναγε" η αλυσιδα.
το κανουν ολα?μηπως επειδη ειναι στον αερα? θελει σφιξιμο η αλυσιδα?(δεν νομιζω αλλα ....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:10

ναι.αν κοπαναει πολυ μαλλον θα θελει λιγο μαζεμα.
εγω παιδια σπρευ αλυσιδας βαζω ενα της Wurth. ειναι οτι ποιο καλο εχω δοκιμασει. διαφανο, δεν λερωνει την ζαντα. πολυ καλυτερο απο το castrol που ανεφερε ο Λουκας.(Λουκα να το δοκιμασεις). το βαζω και κατευθειαν να κανω βολτα δεν πεταει τπτ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheoDo R
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheoDo R


Άντρας Όνομα: : Θοδωρης Κιτσαντας
Τόπος : Ριζοβουνι-Πρεβεζα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 656
Αγωνιζόμενος : aswew
Hμερομηνία εγγραφής : 13/09/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:12

για πηγαινε τελικιασε και θα δεις lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:13

Ρε σεις..Μήπως ..μήπως λέω αν δεν πετάει δεν λίπαίνει?? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:14

TheoDo R έγραψε:
για πηγαινε τελικιασε και θα δεις lol!
ρε τρελε το εχω δοκιμασει μεχρι 200. και δεν πεταξε τπτ.κατι μονο λιγα και πολυυυ ψιλα..
αν το αφησεισ λιγο δεν πεταει τπτ μετα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:16

ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Ρε σεις..Μήπως ..μήπως λέω αν δεν πετάει δεν λίπαίνει?? scratch

ρε χρηστο αφου ριχνεις επανω στ ο ρινγκ. δε πιστευω να μην παει καθολου..
αλλωστε αν περισσευε τοσο πολυ στανταρ θα τ πετουσε.ή αν δεν λιπαινοταν σωστα θα εβγαζε ποιο πολυ θορυβο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheoDo R
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheoDo R


Άντρας Όνομα: : Θοδωρης Κιτσαντας
Τόπος : Ριζοβουνι-Πρεβεζα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 656
Αγωνιζόμενος : aswew
Hμερομηνία εγγραφής : 13/09/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:19

οχι λυπαινεται κανονικοτατα.....βρε και γω μεχρι τα 200 δεν πεταγε...ipone βαζω....πωωωω λεω μαματο....ε μια που τελικιαζω στην ιονια οδο και μια που με εχει κανει πατουρα σε ολο το ποδι xaxa spao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 19:21

TheoDo R έγραψε:
οχι λυπαινεται κανονικοτατα.....βρε και γω μεχρι τα 200 δεν πεταγε...ipone βαζω....πωωωω λεω μαματο....ε μια που τελικιαζω στην ιονια οδο και μια που με εχει κανει πατουρα σε ολο το ποδι xaxa spao

xaxa xaxa xaxa lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 21:23

Any way ...Εγώ valvoline βάζω (μπλε φιάλη) χρόνια τώρα και ΔΕΝ πετάει καθόλου!!!!!
Διαφορα θεματα! Valvoline
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΣαβ 30 Απρ 2011, 23:51

ρε τωρα που το δα εχω φαντασματα στο μοτορι μου παταω κορνα τπτ ξαναπαταω τπτ τι παιζει?
εριξα σπρει επαφων παντου εκτος της φυσας που περνει ρευμα η κορνα που πρεπει να βγαλω φιλτροκουτι καπου εκει πρεπει ναναι παιζει να τα χει τιναξει η κορνιτσα μου με χει σωσει απο πολλα κ μαλλον παιζει να παρω καινουργια αλλα πρωτα θα δω την φυσα κ μετα θα δω!
υπαρχει καμια ασφαλεια για την κορνα γτ ειδα στην ασφαλειοθηκη κατω στην σελα οδηγου κ δεν εγραφε ΗΟRN πουθενα οποτε δεν εχει?γινετε αυτο?
τλσπ οποιος ξερει καποιος κατι παρακαλω την βοηθεια σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheoDo R
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheoDo R


Άντρας Όνομα: : Θοδωρης Κιτσαντας
Τόπος : Ριζοβουνι-Πρεβεζα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 656
Αγωνιζόμενος : aswew
Hμερομηνία εγγραφής : 13/09/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΚυρ 01 Μάης 2011, 00:32

φυσα την με αερα φιλιππε...κομφλερ....εγω αυτο εκανα περυσι και ξαναριξε πενιες.....μην σου φαινεται παραξενο....κ ομως μπορει και να παιξει......εγω ακομη απορω....σκονες λογικα lol! αλλα πρωτα πλυνε την!!!!! kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Διαφορα θεματα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορα θεματα!   Διαφορα θεματα! EmptyΚυρ 01 Μάης 2011, 01:21

Δωκιμασε να ζεστανεις την αλυσηδα (με καμια βολτα) και να λαδωσεις κατευθιαν αστω να κρυωσει και μετα δοκιμασε το!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διαφορα θεματα!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Δυο κουλά θέματα με τα κράνη μου...
» Pcv κ διαφορα!!!
» διαφορα μανουαλ ...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com