Greek GSX-R forum
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!

Πήγαινε κάτω 
+45
zed660
krosfala
brwmogazos
bonepeeler
poulitzer
k_o_s_t_a_s
noodles
Chrisk6
topetwrx
Ghostakis
chrivas
Babis
k8 600 kk
Quazar
magfaria
cpantelo
ENDURASX
Black Eagle
GIORGIO7
jord136
JIMK7
landen
maikstain
Kydo
nasos-v
lotinia
tasosk4
Darksoul
boutser
giXXXer
T.R.E
stoui
opoulian
Miou
Oikopedofagos
paulosk
jmone
nktr
valentinosgsxr
GIXXERAKIAS
tasos1984
ripseventh
DrIoannis
GsxrPower
karagio
49 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 18:23

στην μανετα δεν αισθανομαι κατι ιδιαιτερο ουτε κλωτσιμα ουτε τπτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 18:26

Τα έχεις στρώσει ή τα τσαρούχωσες άστρωτα?Περίμενε να στρώσουν πρώτα λίγο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 18:29

δεν τα τσαρουχωσα φουλ τα εστρωνα πηγαινα με καμια 150 και παταγα λιγο δυνατα και αφηνα.
(αλλα ειναι αστρωτα ετσι)..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την opoulian στις Πεμ 15 Σεπ 2011, 18:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jord136
Normal gixxer
Normal gixxer
jord136


Άντρας Όνομα: : Ιορδάνης
Τόπος : Πειραιάς
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Hμερομηνία εγγραφής : 03/07/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 18:30

DrIoannis έγραψε:
Τα έχεις στρώσει ή τα τσαρούχωσες άστρωτα?Περίμενε να στρώσουν πρώτα λίγο...

σωστος ασε να παρουν το πατημα της δισκοπλακας.γνωμη μου αν ειχες στραβες δισκοπλακες θα το καταλαβαινες και σε πιο μικρες ταχυτητες.μονο στο φρενο στο κανει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 18:33

ναι μονο στο φρενο και οταν πηγαινω πανω απο 100.επειδη τα εχω ξαναβαλει τα τακακια αυτα και δεν τα στρωνω μιας και μπαινω πιστα μονο (ετυχε τωρα)γι αυτο παραξενευτικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jord136
Normal gixxer
Normal gixxer
jord136


Άντρας Όνομα: : Ιορδάνης
Τόπος : Πειραιάς
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Hμερομηνία εγγραφής : 03/07/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 18:36

δες το για λιγο καιρο (με προσοχη)και αν δεν βρεις τι ειναι βγαλε τις δισκοπλακες και πηγαινε σε εναν τορνο να σου πουν αν ειναι στραβες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 15 Σεπ 2011, 19:21

καλα αρχες οκτωβρη παω σερρες θα τα δοκιμασω εκει και βλεπω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GsxrPower
Normal gixxer
Normal gixxer
GsxrPower


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 170
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 24 Μάης 2012, 19:11

παιδια καλησπερα. λεω να βαλω πισω τακακι τα ebc. πιος ειναι ο σωστος κωδικος για τα καλα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GsxrPower
Normal gixxer
Normal gixxer
GsxrPower


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 170
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 24 Μάης 2012, 19:21

http://viewitem.eim.ebay.gr/EBC-REAR-BRAKE-PADS-SUZUKI-GSXR-1000-K7-K8-20072010-SINTERED-HH/160774288910/item

τι λετε για αυτα ? ειδα και κατι αλλα που εγραφαν organic.
ποια προτεινετε ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GsxrPower
Normal gixxer
Normal gixxer
GsxrPower


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 170
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 24 Μάης 2012, 20:59

καπιος γνωστης γιατι ειναι αναγκη ????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 24 Μάης 2012, 22:09

οτι και να βαλεις καλο θα ειναι... για το πισω δεν σε "καιει" ... αυτα παντως πρεπει να ζεσταθουν για να φρεναρουν και να εχουν καλη αισθηση ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIORGIO7
Normal gixxer
Normal gixxer
GIORGIO7


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Αγωνιζόμενος : INTERNATIONAL MOTODROME OF TYMPAKI
Hμερομηνία εγγραφής : 24/06/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 25 Μάης 2012, 22:17

Mηπως εχει κανεις κατι να προτεινει για δισκους PFM μαντεμενιους??Τα dunlopads HH κανουν για αυτους τους δισκους?? scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 30 Αυγ 2012, 13:18

Εψαχνα για τακακια και αφου αποφασισα να παρω τα Dp HH (dunlopad), εψαχνα για αντιπροσωπο. Βλεπω οτι ειναι το Pro-ride στην Καλλιροης. Παιρνω τηλεφωνο και μου λεει οτι δεν τα εχει αλλα ουτε θα τα ξαναφερει :!: Shocked Στο site της Dp εχει αυτον σαν αντιπροσωπο... Τα φερνει κανενας αλλος η να κανω τη δουλεια μου απο eBay :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ENDURASX
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ENDURASX


Άντρας Όνομα: : Παντελης
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : θα θελα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 02:13

Κανε την απο ebay γιατι λογο το οτι τα δεν τα φερνει καποιος συγκεκριμενα πλεων βαρανε στο κεφαλι πηρε ενας φιλος προσφατα δεν θυμαμαι απο που και εδωσε 120 μονο για μπροστα! affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 02:36

ENDURASX έγραψε:
Κανε την απο ebay γιατι λογο το οτι τα δεν τα φερνει καποιος συγκεκριμενα πλεων βαρανε στο κεφαλι πηρε ενας φιλος προσφατα δεν θυμαμαι απο που και εδωσε 120 μονο για μπροστα! affraid

Οχι δεν παιζει με τιποτα να σκασω 120 για τακακια :!: Ενταξει ειπαμε αν ειναι ετσι καλυτερα να αλλαζουμε δισκους τοτε Evil or Very Mad Στο κατω κατω αν την ειδαν μονοπωλειο στη μαρκα καποιοι υπαρχουν και αλλες εξισου καλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 09:05

Τα κανει εισαγωγη και ο pissaris 100 ευρω νομιζω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 09:41

εγω χτες εβαλα τα goldfren gp6 στα 86 ευρο τα μπροστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Quazar
Jr.gixxer
Quazar


Άντρας Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 29/08/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 14:13

τακακια φοραω atrax και τα βρισκω αρκετα καλα και οικονομικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 17:32

νικο DP με μαμα δισκοπλακες ???? nono nono nono
θα τις κλαψεις απο θερμοκρασια, στανταρ θα πετσικαρουν τα πριτσινια και θα μαυρισουν και θα στραβωσουν, τα τακακια αυτα δουλεουν 200+ βαθμους (αν θυμαμαι καλα), για δρομο θα ειναι σχεδον παντα κρυα οποτε δε θα εχεις αρπαγμα και αν μπεις πιστα οι δισκοπλακες σου θα βγουνε καταμαυρες

με μαμα δισκοπλακες ή μαμα σουζουκι, ή artax, ή πρεμιερ, τα εχω δοκιμασει και τα 3 και και κατεληξα στα 3α, καλυτερα απο μαμα σε παρατεταμενο φρεναρισμα και θερμοκρασιες, καλυτερο αρπαγμα και περισσοτερα χιλιομετρα, περιπου 10-15% βελτιωση με 80 ευρο μονο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2012, 17:43

k8 600 kk έγραψε:
νικο DP με μαμα δισκοπλακες ???? nono nono nono
θα τις κλαψεις απο θερμοκρασια, στανταρ θα πετσικαρουν τα πριτσινια και θα μαυρισουν και θα στραβωσουν, τα τακακια αυτα δουλεουν 200+ βαθμους (αν θυμαμαι καλα), για δρομο θα ειναι σχεδον παντα κρυα οποτε δε θα εχεις αρπαγμα και αν μπεις πιστα οι δισκοπλακες σου θα βγουνε καταμαυρες

με μαμα δισκοπλακες ή μαμα σουζουκι, ή artax, ή πρεμιερ, τα εχω δοκιμασει και τα 3 και και κατεληξα στα 3α, καλυτερα απο μαμα σε παρατεταμενο φρεναρισμα και θερμοκρασιες, καλυτερο αρπαγμα και περισσοτερα χιλιομετρα, περιπου 10-15% βελτιωση με 80 ευρο μονο

Ναι το εχω υποψη μου οτι δεν κανουν για μαμα δισκοπλακες. Η δεξια δισκοπλακα ομως κουναει απο πριτσινια και αν δεν μπορεσω να την φτιαξω και τελικα τις αλλαξω θα πρεπει να βαλω και πιο σοβαρο τακακι. Για αυτο εψαχνα. Τωρα αν γινει επισκευη στη μαμα τα premier τα εχω ξανακουσει οτι ειναι καλα. Ευχαριστω παντως Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 03 Σεπ 2012, 08:23

Αναρωτιεμαι ρε παιδια στο brake shop δεν τα εχει τα dunlopad HH??(ασχετο με το ποιος παει εκει γιατι δεν αντεχεται ο τυπος)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 04 Σεπ 2012, 21:47

k8 600 kk έγραψε:
νικο DP με μαμα δισκοπλακες ???? nono nono nono
θα τις κλαψεις απο θερμοκρασια, στανταρ θα πετσικαρουν τα πριτσινια και θα μαυρισουν και θα στραβωσουν, τα τακακια αυτα δουλεουν 200+ βαθμους (αν θυμαμαι καλα), για δρομο θα ειναι σχεδον παντα κρυα οποτε δε θα εχεις αρπαγμα και αν μπεις πιστα οι δισκοπλακες σου θα βγουνε καταμαυρες

με μαμα δισκοπλακες ή μαμα σουζουκι, ή artax, ή πρεμιερ, τα εχω δοκιμασει και τα 3 και και κατεληξα στα 3α, καλυτερα απο μαμα σε παρατεταμενο φρεναρισμα και θερμοκρασιες, καλυτερο αρπαγμα και περισσοτερα χιλιομετρα, περιπου 10-15% βελτιωση με 80 ευρο μονο


θα μας τρελανεις ρε κκ τωρα?????

τα φοραω εγω ρε αυτα τα τακακια ... τα κοκκινα dp ... τα αγωνιστικα και καλα ... με τους μαμα δισκους ... απο τοτε που βελτιωσα τα φρενα ... πανω απο χρονο δλδ και ξερεις πολυ καλα αν φρεναρω δυνατα.... δεν κανουν κιχ οι δισκοι ... και στον δρομο ειναι καταπληκτικα ... δεν χρειαζετε να ανεβασουν θερμοκρασια για να δουλεψουν οπως τα brembo rc ή τα ebc ΗΗ ( τα racing οχι τα απλα ΗΗ)


παντως το proride τα φερνει και εγω απο εκει τα εχω αγορασει ...
το καλοκαιρι αγορασα και για το κουλουρι και δεν μου ειπαν τιποτα του στυλ οτι θα τα σταματησουν...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 06 Σεπ 2012, 22:20

Miou έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:
νικο DP με μαμα δισκοπλακες ???? nono nono nono
θα τις κλαψεις απο θερμοκρασια, στανταρ θα πετσικαρουν τα πριτσινια και θα μαυρισουν και θα στραβωσουν, τα τακακια αυτα δουλεουν 200+ βαθμους (αν θυμαμαι καλα), για δρομο θα ειναι σχεδον παντα κρυα οποτε δε θα εχεις αρπαγμα και αν μπεις πιστα οι δισκοπλακες σου θα βγουνε καταμαυρες

με μαμα δισκοπλακες ή μαμα σουζουκι, ή artax, ή πρεμιερ, τα εχω δοκιμασει και τα 3 και και κατεληξα στα 3α, καλυτερα απο μαμα σε παρατεταμενο φρεναρισμα και θερμοκρασιες, καλυτερο αρπαγμα και περισσοτερα χιλιομετρα, περιπου 10-15% βελτιωση με 80 ευρο μονο


θα μας τρελανεις ρε κκ τωρα?????

τα φοραω εγω ρε αυτα τα τακακια ... τα κοκκινα dp ... τα αγωνιστικα και καλα ... με τους μαμα δισκους ... απο τοτε που βελτιωσα τα φρενα ... πανω απο χρονο δλδ και ξερεις πολυ καλα αν φρεναρω δυνατα.... δεν κανουν κιχ οι δισκοι ... και στον δρομο ειναι καταπληκτικα ... δεν χρειαζετε να ανεβασουν θερμοκρασια για να δουλεψουν οπως τα brembo rc ή τα ebc ΗΗ ( τα racing οχι τα απλα ΗΗ)


παντως το proride τα φερνει και εγω απο εκει τα εχω αγορασει ...
το καλοκαιρι αγορασα και για το κουλουρι και δεν μου ειπαν τιποτα του στυλ οτι θα τα σταματησουν...


δε ξερω ρε φιλος ισως να ειμαι ατυχος εγω, με τα dp τα κοκκινα μου εχουν στραβωσει οι δισκοπλακες που εχω πανω στο μηχανακι τωρα sorry sorry sorry sorry

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrivas
Jr.gixxer
chrivas


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Αγωνιζόμενος : Τρεχω μονος κ βγαινω 2ος
Hμερομηνία εγγραφής : 25/10/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 13 Νοε 2012, 08:27

Kαλημερα!Ερωτηση,για Κ5 με δισκοπλακες Arasi,καμια εμπειρια κανεις; xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ghostakis
Jr.gixxer
Ghostakis


Άντρας Τόπος : Κώστας
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 07/05/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 18:24

Διάβασα όλο το θέμα και τελικά κατέληξα... ότι με μπερδέψατε Very Happy
Εντάξει σίγουρα το θέμα με τα τακάκια είναι και ανάλογα τις εμπειρίες του καθενός, γι'αυτό και δεν θα υπάρχει μία άποψη του στυλ "πάρε αυτό", άρα δεν φταίτε εσείς Laughing

Τώρα για έναν άσχετο(ναι εγώ είμαι αυτός) θα ήθελα κάποιος να μου πει σε ebc και σε dunlopad τι τακάκια θα μου προτίνατε να βάλω μπρος πίσω!
Εννοώ κωδικούς γιατί φαντάζομαι θα υπάρχουν αγωνιστικά κλπ κλπ.
Δισκόπλακες είναι οι "μαμά".

Το μηχανάκι είναι gsxr 600 k9 και η χρήση είναι κυρίως βολτάδικο, λίγο εθνική, επαρχιακό και ελάχιστα στην πόλη, αν ανοίξει ο καιρός μπορεί και μπίστα!(καλά μη περιμένετε και καταστάσεις Rossi)

Συγγνώμη για την ασχετίλα μου αλλά δεν κατέχω ούτε την διαφορά οργανικού,μετάλλικού κλπ κλπ
Κυρίως θέλω να βελτιώσω το "αρχικό δάγκωμα" του μπροστά, εντάξει σίγουρα δεν γίνεται μόνο με αλλαγή τακακίων αλλά έστω να κάνω την αρχή!


Παρακολουθώ καιρό το forum, αλλά δεν πολυγράφω,βασικά το παρακολουθώ πριν καν πάρω το gixxer, βασικά πριν καν κάνω account scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΒΟΗΘΕΙΑ..ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ
» τακάκια;
» Τακακια εμπρος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com